Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Fundy National Park

Dovolenka Kanada Fundy National Park


Dovolenka v Kanade je snom mnohých cestovateľov, ktorí túžia objaviť krásy prírody a neopakujúce sa zážitky. A jedným miestom, ktoré by určite malo byť na zozname každého, je Fundy National Park.

Fundy National Park sa nachádza v province Nový Brunswick, východne od Montrealského zálivu. Je to miesto, kde sa stretáva kopcovitá krajina, jazerná scéna a najväčší príliv na svete. S bohatou faunou a flórou je park domovom mnohých vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré sú jedinečné pre túto oblasť.

Jedným z najvýznamnejších prírodných úkazov Fundy National Park je skutočnosť, že tu nájdete najväčšie prílivové vlny na svete. Počas každého prílivu a odlivu sa úroveň mora zvyšuje až päťdesiat metrov, čo vedie k vytvoreniu dramatického a fascinujúceho prírodného divadla. Môžete sledovať, ako sa riasy, ktoré sú normálne pokryté vodou, vynárajú a ukazujú sa na povrchu. Tento vzhľad je jednoducho úžasný a nemožno ho minúť.

Okrem prílivových vĺn si v Parku Fundy môžete vychutnať aj množstvo turistických trás. Výber je veľký a pre každého niečo. Môžete sa vydať na pohodovú prechádzku okolo jazerá ali na náročnejšie túry do kopcov a zalesnených oblastí parku. Počas túry budete mať príležitosť objaviť krásu mnohých vodopádov, jazeriek a nádherných výhľadov na okolitú krajinu. Ak ste pravý dobrodruh, môžete sa dokonca zapojiť do vodných aktivít, ako sú kajakovanie a rafting.

Fundy National Park je tiež domovom mnohých druhov zvierat vrátane veľkých zverov ako losi, rysy a medvede. Ak máte šťastie, môžete ich ako sa vidieť aj počas vášho pobytu. Park je tiež miestom, kde môžete pozorovať veľké množstvo vtákov, takže milovníci ornitológie nebudú sklamaní.

Pre tých, ktorí si radi vyplnia dovolenku aj kultúrnym zážitkom, blízka oblasť Atlantic Explorer Fundy Tides Biosphere Reserve ponúka možnosť spoznať históriu a miestnu kultúru oblasti. Na večer môžete navštíviť niektorú z tradičných dedín autentických Mi'kmaq a Maliseet pôvodných obyvateľov alebo navštíviť miestne múzeá a galérie.

Fundy National Park je jedinečným miestom, ktoré ponúka nespočetné príležitosti pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Vďaka fascinujúcemu prílivovému fenoménu, turistickým trasám a bohatým faune a flore si tu môžete vychutnať nezabudnuteľné zážitky. Ak plánujete dovolenku v Kanade, nezabudnite zaradiť Fundy National Park do svojho itinerára a pripravte sa na čarovný pobyt v kontakte s prírodou.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Fundy National Park


Q: Kedy je najlepší čas na návštevu Fundy National Park v Kanade?
A: Najlepším časom na návštevu parku je od mája do októbra, keď je počasie relatívne teplé a môžete sa tešiť na množstvo zelene a kvetov.

Q: Aké aktivity môžem robiť vo Fundy National Park v Kanade?
A: V parku si môžete vychutnať túry na rôznych značkovaných chodníkoch, rybolov, jazdu na kanoe, kajak, viac ako 100 km cyklochodníkov, kempovanie a mnoho ďalších aktivít.

Q: Ktoré zvieratá môžem vidieť vo Fundy National Park v Kanade?
A: Medzi zvieratami, ktoré môžete vidieť v parku, patrí medveď čierny, rys, vidra, los, srnec, jelen a mnoho ďalších.

Q: Kde sa najlepšie ubytovať vo Fundy National Park v Kanade?
A: V parku je niekoľko kempov a chatov, ktoré ponúkajú rôzne možnosti pre návštevníkov.

Q: Ako sa tam dostať?
A: Park sa nachádza v južnej časti provincie Nového Brunswiku. Je možné tam prísť cestou autom alebo autobusom. Najbližšie letiská sú v meste Fredericton a Moncton.


Počasie Kanada Fundy National Park


Fundy National Park sa nachádza na východnom pobreží Kanady, v provincii New Brunswick. Tento národný park je známy pre svoje jedinečné prírodné krásy a rôznorodé počasie, ktoré ponúka návštevníkom.

Kanada je známa svojimi extrémnymi poveternostnými podmienkami a Fundy National Park nie je výnimkou. Vzhľadom na svoju polohu na pobreží Atlantického oceánu, je park vystavený vplyvu morských bríz, silných vietorov a neustále meniacich sa teplôt.

Jednou z najzaujímavejších vecí na počasí v tomto národnom parku sú prílivy a odlivy. Prílivy na zálive Fundy, ktorý sa nachádza priamo vedľa parku, patria medzi najvyššie na svete. Morské prílivy môžu dosahovať výšku až 15 metrov a toto môže viesť k dramatickým zmenám v krajine počas jedného dňa. Rovnako veľkolepo sa potom môžete tešiť na prílivovú lagúnu, ktorá vzniká priamo počas prílivového obdobia. Naopak, počas odlivu sa morská hladina výrazne zníži a môžete si vychutnať prechádzku po morskom dne a obdivovať vystavené formy skalných útesov a morských živočíchov.

Okrem prílivov a odlivov môže počasie v Fundy National Park byť dosť nepredvídateľné. Ráno môže byť teplé a slnečné, ale v priebehu niekoľkých hodín sa to môže zmeniť na daždivé a veterné. Taktiež môžu nájsť miestne oblasti parku počas letných mesiacov, kedy sú teploty príjemné, ale môže sa objaviť aj hustá hmla. V zime je park často pokrytý snehom a teploty sa môžu pohybovať pod bodom mrazu.

Keďže Fundy National Park je jedným z najnavštevovanejších národných parkov v Kanade, odporúča sa, aby návštevníci mali oblečenie na vrstvenie a prispôsobili sa zmenám počasia. Taktiež je dôležité sledovať predpovede počasia a prípadne sa poradiť s miestnymi informačnými centrami alebo parkovými rangermi, ktorí vám môžu radiť, aké aktivity sú v danej dobe najvhodnejšie alebo aký oblečenie je vhodné.

Fundy National Park ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok s jeho rozmanitým počasím. Od mohutných prílivov, cez krásne letné dni a ich kontrast s hustou hmlou, až po pokojné zimné tisícky pochôdzkami. Preto, keď sa rozhodnete navštíviť tento národný park, nezabudnite sa pripraviť na akýkoľvek očakávaný a neočakávaný prejav ukazovateľov počasia.


Letenka Kanada Fundy National Park


Fundy National Park v Kanade je jedným z najkrajších národných parkov v celej Kanade, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Nového Brunšviku. Je to veľmi populárne miesto, ktoré priláka každý rok tisíce turistov z celého sveta. Letenka do Fundy National Parku sa tak stáva stále obľúbenejšou.

Fundy National Park je známy svojim unikátnym prírodným prostredím a vodnými útvarmi, ktoré sú v Kanade zriedkavosťou. Je to národný park, ktorý je domovom mnohých druhov zvierat, ako napríklad medveďa, jelena, bobrov alebo losov. Park sa tiež vyznačuje mnohými turistickými chodníkmi, z ktorých si každý návštevník môže zvoliť ten svoj. V letných mesiacoch si môžu turisti užiť kanoistiky, rybárčenia alebo raftingu, kým v zime ponúka park lyžovanie, bežecké lyžovanie a iné zimné športy.

Jednou z najnavštevovanejších atrakcií v Fundy National Parku je príliv a odliv Bay of Fundy, ktorá je známa svojimi obrovskými prílivovými vlnami a čistými plážami. Tieto vlny vytvárajú unikátny svetový rekord a približujú park k návšteve celého sveta, kde turisti môžu sledovať ako sa počas jednej hodiny úroveň mora zmení o 13 metrov. Táto úžasná prírodná krása vytvára niečo, čo nikde inde na svete nenájdete.

Letenka do Fundy National Parku je veľmi jednoduchá a cenovo dostupná. Najlepšie spektáklom však je návšteva parku v jesenných mesiacoch, kedy sa lesy menia na nezabudnuteľné palety farieb a pripomínajú tak obrazy z pohľadníc. Takže, len si zarezervujte letenku do Fundy National Parku a zažite nezabudnuteľné dobrodružstvo uprostred nezameniteľnej kanadskej prírody!


Ubytovanie Kanada Fundy National Park


Fundy National Park sa nachádza v kanadskej provincii Nový Brunswick a je známy svojou nádhernou prírodou, jaskyňami, vysokými prílivmi a množstvom turistických a outdoorových aktivít. Táto obľúbená destinácia ponúka nádherné ubytovanie, ktoré sa skladá z kempov, chatiek a stanovísk.

Pre tých, ktorí si radi užívajú pobyt v prírode, sú k dispozícii kempy v rôznych častiach parku. Kempy poskytujú základné vybavenie, ako sú toalety, sprchy a miesta na grilovanie. Na kempoch sa tiež nachádzajú stanoviská s elektrickými prípojkami, takže môžete mať prístup k elektrine, ak si so sebou vezmete karavan alebo stan s elektrickými zariadeniami.

Ak chcete mať väčšie pohodlie a luxus, môžete si prenajať chatky v parku. Tieto chatky sú dobre vybavené a ponúkajú komfort ako doma. Majú plne vybavenú kuchyňu, kúpeľňu, spálne a obývačku s televíziou. Mnoho chatiek má aj terasu s výhľadom na krásnu prírodu parku. Prenájom chatiek je skvelou možnosťou pre rodiny a skupiny, ktoré sa chcú cítiť pohodlne a súkromne.

Pre tých, ktorí majú radi autentický táborový zážitok, je k dispozícii aj možnosť stanovania v parku. Stanoviská sú dobre vybavené a nachádzajú sa v blízkosti prírodných atrakcií a turistických chodníkov. V niektorých stanoviskách sa nachádzajú aj komunálne sprchy a toalety, takže nemusíte sa obávať základných potrieb.

Okrem ubytovania ponúka Fundy National Park aj mnoho aktivít pre návštevníkov. Môžete si vychutnať prechádzky po krásnych prírodných chodníkoch a objaviť nádhernú flóru a faunu parku. Existujú tiež cyklotrasy, na ktorých si môžete prenajať bicykel a objavovať okolie parku. Okrem toho môžete navštíviť aj niektoré z jaskýň v parku a objaviť ich fascinujúcu podzemnú krásu.

Jednou z hlavných atrakcií parku sú vysoké prílivy, ktoré patria medzi najvyššie na svete. Tieto prílivy vytvárajú jedinečnú krajinu so skalnatými útesmi a morskými jesťrami. Mnoho turistov sa tu stretáva pri prílivovom jesenisku Hopewell Rocks, kde sa môžete prechádzať po piesčitých plážach a obdivovať morské kamene v tvare vekov.

Fundy National Park je jedinečnou destinačnou pre dovolenku v prírode. Jeho malebné ubytovanie v kombinácii s množstvom outdoorových aktivít ponúka nezabudnuteľný pobyt pre každého. Nech už sa rozhodnete pre kempovanie, prenájom chatky alebo stanovisko, určite nebudete sklamaní z toho, ako sa Fundy National Park postará o vaše pohodlie a zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky