Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Prince Edward Island

Ubytovanie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island (PEI) je jedným z najkrajších a najmalebnejších ostrovov v Kanade. Ponúka návštevníkom nespočetné množstvo prírodných zázrakov, ktoré vytvárajú dokonalé prostredie pre relaxáciu a oddych.

Ak hľadáte ideálne miesto na ubytovanie na Prince Edward Island, máte širokú škálu možností. Ostrov je známy svojou hostinnosťou a ponúka štýlové hotely, útulné B&B, útulné chatky a dokonca aj možnosť kempovania pre tých, ktorí preferujú blízky kontakt s prírodou.

Jeden z najluxusnejších hotelov na ostrove je Rodd Crowbush Golf & Beach Resort. Tento 4-hviezdičkový rodinný rezort sa nachádza priamo na pláži a ponúka krajinársky golfový klub, vonkajší bazén a wellness centrum. Okrem pôsobivých vybavení si môžete vychutnať aj krásne výhľady na modré more a bielu piesočnatú pláž.

Pre tých, ktorí hľadajú rozprávkovú atmosféru, je tu historické Queen's Inn v Charlottetowne, hlavnom meste PEI. Tento dizajnérsky hotel sa nachádza v krásnom historickej budove, ktorá bola kompletné zrekonštruovaná a ponúka kombináciu tradičného šarmu a moderného luxusu. Hostia si tu môžu vychutnať štýlové izby, vybavené všetkými potrebnými prípadne užitočnosťami a vynikajúcou službou.

Milovníci prírody a dobrodružstva by si mali vyskúšať ubytovanie v chatkách alebo domčekoch, ktoré sa nachádzajú po celej PEI. Mnoho z nich je obklopených prekrásnou prírodou a ponúka izoláciu a súkromie. Môžete si vybrať medzi chatkami pri pláži, lesy a dokonca aj chatkami nachádzajúcimi sa na farmách, kde môžete zažiť život na vidieku.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo lacnejšie a zároveň blízko prírody, je na ostrove dostupná aj možnosť kempovania. PEI má mnoho kempovísk, ktoré poskytujú možnosť stanovania alebo parkovania obytných prívesov. Tieto kempoviská by súťažili s najlepšími vybaveniami, vrátane sprchov, toaliet, grilovacích miest a prístupu k vodným športom. Ideálna voľba pre tých, ktorí chcú zažiť to najlepšie, čo príroda na ostrove PEI ponúka.

Ak plánujete dovolenku alebo výlet na Prince Edward Island, môžete si byť istí, že tu nájdete ideálne miesto na ubytovanie pre všetky potreby a preferencie. S pestrou ponukou hotelov, B&B, chatiek a kempovísk si vyberie naozaj každý. Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete zostať, PEI vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a príležitosť na relaxáciu v jednom z najúžasnejších kútov Kanady.


Počasie Kanada Prince Edward Island


Prince Edward Island je malý ostrov nachádzajúci sa v Atlantskom oceáne pri východnom pobreží Kanady. Tento ostrov je známy svojou nádherou a pokojným životným štýlom, no jeho klima môže byť pomerne extrémne.

Na Prince Edward Island panuje kontinentálne vlhké klima, čo znamená, že tu zažívajú chladné zimy a teplé, vlhké letá. Teploty tu sú ovplyvnené prúdom Golfského prúdu a vetríkmi, ktoré fúkajú z oceána. Zimy bývajú tuhé a zasnežené, s priemernými teplotami okolo -8 až -12 °C. Mnohokrát sa do teplôt započítava aj vysoká vlhkosť a príležitostne studené vetry od oceánu, čo môže spôsobiť ešte väčšie obavy. Naopak, letá sú teplé a vlhké s priemernými teplotami od 20 až 25 °C. Pravidelne sa vyskytujú búrky, ktoré prinášajú silný vietor a občasné zrážky.

Ak sme sa rozhodli naštartovať cestu na Prince Edward Island, nezabudnime si zobrať vhodné oblečenie tak, aby sme sa prispôsobili týmto extrémnym podmienkam. V zime si oblečme teplé kabáty, šály, rukavice a čiapky, aby sme udržali teplo. V lete nosme ľahké oblečenie, ale nezabudnime si so sebou vziať aj niečo do dáždnika alebo plášťa kvôli neočakávaným búrkam.

Počas celého roka na Prince Edward Island sa môžeme tešiť na rôzne atrakcie a aktivity. V zime tu môžeme skúšať lyžovať alebo korčuľovať na zamrznutých jazerách. Počas leta si môžeme vychutnať nádherné pláže a vodné športy, ako je napríklad surfovanie alebo kajakovanie. Taktiež tu môžeme navštíviť tradičné dedinky a farmárske trhy, kde si môžeme kúpiť miestne pochúťky a rukodielné výrobky.

Prince Edward Island je miestom, kde sa klimatické podmienky menia až príliš často, preto je dôležité zabezpečiť sa proti nečakaným zmenám počasia a byť pripravený na všetko. Napriek tomu je tento ostrov stále jedným z najkrajších miest na svete a stojí za to ho navštíviť, nech už je akékoľvek počasie.


Letenka Kanada Prince Edward Island


Kanada Prince Edward Island - Ostrov pre tých, ktorí hľadajú pokoj a prírodu

Cestovanie po Kanade môže byť pre mnohých návštevníkov nadchádzajúcím zážitkom. Kanada totiž ponúka rôzne kúsky nezvyčajnej a pôsobivej prírody, ktorá zanechá na každom cestovateľovi nesmazateľný dojem. Medzi obľúbené cestovatelské destinácie patrí aj ostrov Prince Edward Island - malé, ale jedinečné miesto nachádzajúce sa v Atlantickom oceáne, južne od Labradoru.

Existujú dva spôsoby, ako sa dostať na ostrov. Prvý je lodou, ale tu by vám prichádzalo na zrak množstvo platobných možností a pravdepodobne by ste museli prejsť aj dlhodobými plavbami. Druhý, oveľa pohodlnejší a praktickejší spôsob, je cesta letecky.

Letecké spojenie s ostrovom je zabezpečené celý rok a dostupné tu máte množstvo rôznych letov z rôznych kanadských miest i zahraničných letísk. Najlepší spôsob ako nájsť najvýhodnejšie letenky je využiť internetové vyhľadávače letov. Napríklad spoločnosť Expedia ponúka prehľad všetkých letov s cieľom Kanada a môžete si tak jednoducho vybrať najlepšie ponuky.

Je to vynikajúca príležitosť vidieť zaujímavé miesta a krásy krajiny, ktoré sú na ostrove k dispozícii. Ostrov sa vyníma krásou svojich pláží a nádherných útesov. Najnavštevovanejšími miestami sú napríklad Národný park Prince Edward Island alebo malé rybárske dedinky, kde si môžete vychutnať najlepšie morské plody. Okrem toho má ostrov bohatú históriu a kultúru, ktoré sa prezentujú na mnohých miestach na ostrove.

Pre tých, ktorí si radi pochutnajú na ľahkých štrngôčkach a vychutnajú si prírodu, je Prince Edward Island ideálnou voľbou. Letenky na tento ostrov nájdete vo viacerých spoločnostiach a v rôznych kategóriách, takže si môžete vybrať takú, ktorá sa hodí vašim potrebám najviac.

Preto neváhajte a cestujte do Kanady, krajiny, ktorá ponúka veľa možností na objavovanie a užívanie si krás. Ostrov Prince Edward Island je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú prírodné krásy a pokojnú atmosféru. Určite sa tu bude u návštevníkov dobre a radi sa sem budú znova vracať. Takže si rezervujte letenky a vychutnajte si krásy ostrova!


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Prince Edward Island


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Kanade a ostrove Prince Edward:

Otázka: Kde sa nachádza Prince Edward Island?
Odpoveď: Prince Edward Island je ostrov, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Kanady. Je súčasťou provincie Prince Edward Island.

Otázka: Aké je hlavné mesto Prince Edward Island?
Odpoveď: Hlavným mestom ostrova Prince Edward Island je Charlottetown.

Otázka: Aké je počasie na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Počasie na Prince Edward Island je zvyčajne mierné a oceánske. V lete sa teploty pohybujú medzi 20 °C a 30 °C, zatiaľ čo v zime klesajú pod bod mrazu.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie na ostrove Prince Edward Island patria národný historický park Green Gables, kde sa nachádza dom, ktorý slúžil ako inšpirácia pre knihu Anne of Green Gables, a tiež nádherné pláže, ako napríklad Cavendish Beach.

Otázka: Čo je typické pre kanadskú kuchyňu na ostrove Prince Edward Island?
Odpoveď: Na ostrove Prince Edward Island je veľmi populárna rustikálna a prímorská kuchyňa. Typické jedlá zahŕňajú čerstvé morské plody, ako sú humre, ústrednice, mušle a chobotnice, a tiež klasické jedlá, ako je humrová rolka a klobása s mashom (bravčovým pyré).

Otázka: Je potrebné mať víza pre cestu do Kanady a na ostrov Prince Edward Island?
Odpoveď: Cestovatelia z niektorých krajín potrebujú víza na vstup do Kanady vrátane Prince Edward Island. Odporúča sa overiť si platné vízové požiadavky pred cestou.

Tieto otázky a odpovede slúžia ako všeobecné informácie a môžu sa líšiť v závislosti od konkrétnej situácie a informácií.


Dovolenka Kanada Prince Edward Island


Kanada je známa svojou úchvatnou prírodou a malebnými ostrovmi. Jedným z týchto ostrovov je aj Prince Edward Island, ktorý je ideálnym miestom pre letnú dovolenku.

Prince Edward Island, tiež známy ako PEI, sa nachádza na východnom pobreží Kanady v Atlantickom oceáne. Ostrov je s veľkosťou približne 5 660 kilometrov štvorcových perfektnou kombináciou prekrásnych pláží, útulných malých dediniek a zeleného vidieka.

Jednou z najpopulárnejších aktivít na PEI je návšteva pláží. Ostrov je obklopený množstvom piesočnatých pláží s jemným bielym pieskom a azúrovou vodou. Najznámejšou plážou je Cavendish Beach, ktorá sa stala slávnou vďaka populárnej literárnej postavičke Anny z Zeleného domu. Pláže sú ideálnym miestom pre prechádzky, opaľovanie alebo jazdu na koni.

Okrem pláží je PEI tiež známy svojimi útulnými dedinkami. Charlottetown, hlavné mesto ostrova, je typickým príkladom týchto malebných miest s farebnými domami a úzkymi uličkami. Navštíviť tu môžete historické budovy, múzeá a pestrofarebné záhrady. Okrem toho je tu aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať pochúťky pripravené z čerstvých morských plodov.

Pre tých, čo preferujú prírodu a pokoj, PEI ponúka množstvo zelenej krajiny. Vidiek ostrova je plný polí so zemiakmi a zeleninou a je ideálny pre prechádzky a cykloturistiku. Okolo ostrova sa nachádza niekoľko čarovných mysí, ako napríklad East Point Lighthouse, ktoré ponúkajú ohromujúce výhľady na okolitý oceán.

Pre milovníkov golfov je PEI skutočným rajom. Ostrov je domovom viac ako 25 golfových ihrísk, ktoré ponúkajú kombináciu scenérie a náročnosti pre všetkých hráčov.

Ak si chcete vychutnať dovolenku plnú prírody, kultúry a krásnych pláží, mali by ste zvážiť Kanadu a konkrétne Prince Edward Island. Tento malebný ostrov vás určite očarí svojou jedinečnou atmosférou a nádhernou prírodou.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky