Objavte lety za najlepšie ceny

Kanada Whistler

Dovolenka Kanada Whistler


Kanada je bezpochyby krajina, ktorá si zaslúži pozornosť širokej verejnosti. Už dlhé roky je toto územie populárnym cieľom turistov z celého sveta, ktorí sa sem prichádzajú pozrieť na neopakovateľnú a rozmanitú prírodu, kultúru a mnohé pamiatky. Jedným z miest, ktoré by ste v Kanade nemali vynechať, je bezpochyby Whistler.

Whistler sa nachádza na západnej strane Kanady v provincii Britská Kolumbia a je to jeden z najpopulárnejších a najznámejších horských centier na svete. V lete sa stáva obľúbeným turistickým cieľom na dlhší pobyt, kde si môžete užívať krásnu prírodu a rôzne aktivit a v zime sa premení na snehové kráľovstvo s ideálnymi podmienkami na lyžovanie, snowboarding alebo bežecké lyžovanie.

Ak sa rozhodnete vybrať si dovolenku práve v tejto destinácii, môžete sa tešiť na nespočetné množstvo aktivít, ktoré pre vás Whistler ponúka. Medzi najpopulárnejšie patria horské túry, ktoré vám umožnia vidieť nádherné výhľady a prejsť sa po okolí Whistleru. Ďalej môžete navštíviť aj niektorý z mnohých parkov, kde si môžete posedieť a užiť si prírodu, alebo si zapiť kávu v niektorej z miestnych kaviarní a podporiť tak miestne podnikanie.

Whistler je tiež známy pre svoju zimnú sezónu, ktorá je plná lyžovania a snowboardingu. Svetoznámy lyžiarsky areál s 200 prístupnými zjazdovkami má niečo pre každého, od začiatočníkov až po skúsených lyžiarov. K dispozícii je tiež niekoľko bežeckých tratí, sánková dráha a ďalšie zimné atrakcie.

Keď už hovoríme o turizme, nemožno zabudnúť na ubytovanie. Whistler ponúka širokú škálu možností, od hotela až po dovolenkový domček, takže určite si nájdete niečo, čo vyhovuje vašim potrebám a preferenciám. Mnoho z ubytovacích zariadení je tiež priamo umiestnených na svahu, takže si môžete užiť výhody priameho prístupu na zjazdovky.

Kanada a Whistler jednoducho ponúka úžasné zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život. Bez ohľadu na to, či hľadáte dobrodružstvo alebo len oddych a relax, tu si určite nájdete niečo, čo vás osloví. Preto neváhajte a navštívte Whistler už dnes!


Počasie Kanada Whistler


Počasie v Kanade, konkrétne v meste Whistler, je veľmi zaujímavé a dynamické. Leží v provincii British Columbia, čo je známe svojimi dramatickými a rôznymi poveternostnými podmienkami. Whistler je obľúbeným letným aj zimným cestovným cieľom.

Počas zimy je Whistler známy svojimi významnými snežnými prívalmi a čistými bielymi kopčekmi, ktoré privádzajú lyžiarov a snowboardistov z celého sveta. V decembri a januári sa priemerné teploty pohybujú okolo -5 ° C, s maximálnymi teplotami okolo 0 ° C. Zimné obdobie je charakterizované veľkým množstvom snehu a na svetle je vidieť len pár hodín denne.

Napríklad, v decembri a januári možno zaznamenať až 249 cm snehu s priamym vplyvom z tichomorského teplého prúdu. Táto veľká snehová pokrývka umožňuje perfektné podmienky pre všetkých milovníkov zimných športov.

Počas leta je Whistler zelenou oázou s miernejším podnebím. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 18 ° C až 25 ° C, s minimálnymi zrážkami. Slnečné dni prevládajú a slnečné lúče sa odrážajú na okolitých horách a jazerách, vytvárajúc úchvatné scenérie.

V lete, turisti a obyvatelia mesto Whistler majú možnosť využiť množstvo outdoorových aktivít ako je turistika, jazda na bicykli, golf, kanoe, rybolov a ďalšie. Pre turistov je letná sezóna vhodnejšia na prehliadku najznámejšieho zázraku Whistler - Chladiaci črepník, ktorý je jednou z najväčších prírodných atrakcií v Kanade.

V ponuke prevádzok v Whistlere je množstvo reštaurácií, barov a obchodov, ktoré ponúkajú rôzne miestne špeciality a suveníry, ktoré vás nadchnú a ponoria do miestnej kultúry.

Celkovo je počasie v Whistlere nepredvídateľné a môže sa rýchlo meniť. Je však významné, že teplota sa v extrémnych prípadoch môže pohybovať od -15 ° C až po +30 ° C v závislosti od aktuálnych poveternostných podmienok.

Pre návštevníkov, ktorí majú záujem o rôznorodé počasie a zážitky, Whistler je miestom, ktoré si určite zamilujú. Bez ohľadu na ročné obdobie, každá návšteva Whistleru ponúka jedinečný zážitok a nespočetné množstvo vonkajších aktivít.


Najčastejšie otázky a odpovede Kanada Whistler


Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Kanade, konkrétne o meste Whistler:

1. Kam sa dá dostať do Whistleru?
- Whistler je prístupný autom z Vancouveru cez cestu Sea-to-Sky Highway. Taktiež je možné prísť lietadlom na letisko v meste Vancouver a potom pokračovať autobusom alebo autom do Whistleru.

2. Ako sa dostať na svahy v Whistleri?
- Najlepšou možnosťou je využiť lanovky a vleky. Whistler Blackcomb ponúka širokú sieť lanoviek a vlekoch, ktoré vás dostanú na vrchol hory a potom môžete pokračovať v zjazde na lyžiach alebo snowboarde.

3. Koľko stojí skipas v Whistleri?
- Ceny skipasov v Whistleri sa líšia v závislosti od dĺžky pobytu a obdobia. Na oficiálnej stránke Whistler Blackcomb si môžete pozrieť aktuálnu cenu pre dospelých a deti.

4. Aké je počasie v Whistleri?
- Whistler má typicky chladné a snežné zimy s teplotami klesajúcimi pod bod mrazu. Letá sú mierne s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 20 °C. Odporúča sa obliecť sa v podstate do zimných vrstiev a byť pripravený na zmenu počasia.

5. Kde sa dá ubytovať v Whistleri?
- V Whistleri je mnoho možností ubytovania, vrátane hotelov, apartmánov, rezortov a hostí. Väčšina ubytovacích zariadení sa nachádza v blízkosti lyžiarskych svahov a ponúka rôzne vybavenie a ceny.

6. Čo sa dá robiť v Whistleri okrem lyžovania?
- Okrem lyžovania a snowboardingu je v Whistleri veľa ďalších aktivít. Medzi ne patria jazda na saní, turistika, cykloturistika, jazda na koni, rybolov, kajakovanie a mnoho ďalších.

Toto je len zopár príkladov otázok a odpovedí týkajúcich sa Kanady a mesta Whistler. Samozrejme, existuje veľa ďalších otázok, ktoré môžu mať návštevníci tohto miesta, a odpovede na ne sa môžu líšiť v závislosti od individuálnych potrieb a záujmov.


Ubytovanie Kanada Whistler


Whistler je populárne letovisko v kanadskom Britskom Kolumbii, známe predovšetkým svojimi horskými strediskami Whistler Blackcomb. Toto malé mestečko je najväčším horským strediskom v Severnej Amerike a ponúka širokú škálu zimných a letných aktivít pre návštevníkov z celého sveta.

Jednou z hlavných vecí, na ktoré sa návštevníci sústreďujú, je ubytovanie v Whistleri. Mesto má rôzne možnosti ubytovania, aby vyhovelo potrebám rôznych cestovateľov. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie nájdete v Whistleri niečo, čo vám vyhovuje.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, je tu veľa exkluzívnych hotelov a rezortov, ktoré ponúkajú prvotriedne služby a vybavenie. Tieto hotely majú často vlastné spa, bazény, reštaurácie a mnoho ďalších zariadení, ktoré prinášajú komfort a relaxáciu pre hostí. Príkladom takejto prestížnej destinácie je The Fairmont Chateau Whistler, ktorý ponúka luxusné ubytovanie s nádhernými výhľadmi na okolité hory.

Pre tých, ktorí preferujú niečo menšie a viac útulné, je tu mnoho penziónov a bed and breakfast možností. Tieto ubytovania sú často rodinné vedené a poskytujú priateľskú atmosféru a lokalnú pohostinnosť. Hostia môžu mať možnosť ochutnať tradičné kanadskej jedlá a naučiť sa o miestnej kultúre od svojich hostiteľov.

Pre tých, ktorí majú menší rozpočet, ale stále chcú zažiť kúzlo Whistleru, sú k dispozícii rôzne hostely a apartmány. Tieto formy ubytovania poskytujú cenovo dostupnú možnosť, často s možnosťou vlastnej kuchyne. Týmto spôsobom môžete ušetriť peniaze na stravu a pripravovať si vlastné jedlá.

Okrem tradičného ubytovania, mnoho návštevníkov Whistlera vyhľadáva aj alternatívne možnosti, ako sú dočasné ubytovacie služby cez platformy ako Airbnb. Tieto služby poskytujú možnosť prenájmu súkromných domov a apartmánov, čo môže byť ideálne pre rodiny a skupiny.

Nezávisle na tom, ktorú možnosť ubytovania si vyberiete, je dôležité si zarezervovať ubytovanie vopred, najmä v období vysokého turistického ruchu. Whistler je veľmi populárne, najmä počas zimnej sezóny, keď sa tisíce lyžiarov a snowboardistov snaží využiť fantastické zjazdovky.

Whistler ponúka rôzne možnosti ubytovania, aby vyhovelo potrebám každého cestovateľa. Nech už preferujete luxusný rezort, útulný penzión alebo cenovo dostupný apartmán, určite si nájdete vhodnú voľbu v tomto malebnom horskom meste. Ať už navštívite Whistler v zime alebo počas leta, toto letovisko vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a bude rozhodne stáť za návštevu.


Letenka Kanada Whistler


Letenka do Kanady je sen mnohých cestovateľov. A keď pridáte ohromujúce lyžiarske stredisko ako Whistler, máte vyhraté. Whistler patrí k najväčším lyžiarskym strediskám v Severnej Amerike a ponúka návštevníkom nezabudnuteľný zážitok.

Whistler sa nachádza len necelú hodinu jazdy od Vancouveru, kde sa nachádza medzinárodné letisko. Z Európy priletíte do Vancouveru priamo alebo so zastávkou na letiskách v USA. Potom už stačí len najať si auto a vybrať sa na cestu. S výhľadom na kombináciu hôr a mora bude jazda nezabudnuteľná.

Whistler sa skladá z dvoch susediacich hôr - Whistler a Blackcomb. S týmito dvoma hôrami, ktoré sú spojené gondolovým vlekom, nájdete celkovo viac ako 200 zjazdoviek. Športové nástrahy možno zvládnuť nielen na zjazdovkách, ale aj na bežkách či snowboarde. Whistler má tiež vynikajúce možnosti pre horské túry a zážitkové turistické trasy.

Pre tých, ktorí netrpezlivo očakávajú večerné hodiny, Whistler má širokú ponuku barov, kaviarní a reštaurácií. Okrem toho tu nájdete aj obchody s miestnou ťažkou váhou, ako sú napríklad čiapky a svetre z ovčej vlny, snehule a drevené šperky.

Whistleru v priebehu rokov hostilo mnoho veľkých podujatí, vrátane Zimných olympijských hier v roku 2010. S týmito značkami sme si však niekedy myslia, že všetko je drahé. Avšak s cenami leteniek z Európy do Kanady sa to často nestáva.

Výlet do Whistleru si určite zaslúži miesto na vašom zozname. S veľkolepou prírodou, špičkovými lyžiarskymi tratičkami a živým nočným životom, tu nájdete pravé spojenie prírody a zábavy. Stačí si vzdušný lístok a zbalte svoje lyžiarske alebo snowboardové vybavenie. Oddýchnite si v horách Kanady a pretože Whistler má niečo pre každého, nebudete ľutovať!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky