Objavte lety za najlepšie ceny

Katar Katarské národné múzeum

Najčastejšie otázky a odpovede Katar Katarské národné múzeum


Ďakujem za vašu otázku. Tu sú niektoré z najčastejších otázok a odpovedí týkajúcich sa Kataru a Katarského národného múzea:

1. Čo je Katar Katarské národné múzeum?
Katar Katarské národné múzeum je národné múzeum v katarskej metropole Dauhe. Je to veľkolepé múzeum zamerané na kultúru, históriu a dedičstvo Kataru.

2. Kedy bolo múzeum postavené?
Stavba múzea sa začala v roku 2006 a bolo oficiálne otvorené 28. marca 2019.

3. Aké výstavy a zbierky múzeum ponúka?
Múzeum ponúka rôzne výstavy a zbierky zamerané na históriu Kataru a blízkeho východu. Zahrňuje exponáty z obdobia predislamského obdobia až po súčasnosť, vrátane archeologických artefaktov, umeleckých diel, histórie prírody a ďalších.

4. Aké sú otváracie hodiny múzea?
Katarské národné múzeum je otvorené pre verejnosť od nedele do stredy od 9:00 do 17:00 hod., v piatok od 13:30 do 19:00 hod. a v sobotu od 9:00 do 19:00 hod.

5. Ako sa môžem dostať do múzea?
Múzeum je umiestnené v centrálnom Dauhe a je ľahko prístupné autom, verejnou dopravou alebo taxíkom. Taktiež je v blízkosti niekoľkých autobusových zastávok.

6. Koľko stojí vstupné do múzea?
Vstupné do múzea je závislé od veku a občianstva návštevníka. Pre dospelých sa lístky pohybujú medzi 50–100 katarskými rialmi (QAR), pre deti a študentov sú zľavy. Osoby mladšie ako šesť rokov majú vstup zdarma.

7. Je možné fotografovať v múzeu?
Fotografovanie vo vnútorných expozíciách múzea je zakázané, ale je povolené v niektorých verejných priestoroch a vonkajších okruhoch múzea.

Tieto otázky a odpovede by mali poskytnúť základné informácie o Katarovi a Katarskom národnom múzeu. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa opýtať.


Dovolenka Katar Katarské národné múzeum


Katar je úchvatná krajina na pobreží Arabského zálivu, ktorá poskytuje návštevníkom nekonečnú škálu zážitkov a skúseností. V súčasnej dobe sa stáva čoraz populárnejším cieľom turistov, pričom ho láka nielen jeho špirálová architektúra, ale aj jeho bohatá kultúrna a tradičná história.

Jedným z najznámejších miest, ktoré by ste určite mali navštíviť v Kataru, je Katar národné múzeum. Toto múzeum patrí medzi najväčšie a najvýznamnejšie múzeá na Blízkom východe a ponúka fascinujúce uvidet a počuť o histórii a kultúre Kataru.

Už len vzhľad exterieru budovy vás upúta, keďže sa podobá na rakvu, ktorá si zachováva tradičný katarský štýl. Čím viac sa budete približovať, tým viac prekvapení vás bude čakať. Interiér budovy totiž ponúka moderné technológie a inovatívne spôsoby prezentácie histórie a kultúry Kataru.

Výstavy v múzeu sú usporiadané tak, aby poradie jednotlivých izieb nadväzovalo na seba. Návštevníci sa tu dostanú do stredu minulosti Kataru a spoznajú bohatstvo a rôznorodosť kultúr, ktoré tvoria túto krajinu. V srdci múzea sa nachádza historická os, ktorá je múzeom rozdelená na tri hlavné výstavy. Prvá ponúka úvod do katarskej histórie, druhá predstavuje katarské prostredie a posledná výstava predstavuje katarskú kultúru.

Medzi najzaujímavejšie exponáty patria poklady typické pre katarskú kultúru ako orientálne poľnohospodárstvo, morské plavby a tradičný život pod beduínskymi stanmi. Návštevníci sa môžu tiež tešiť na voľne prechádzajúcich kamelách a interný bazén s nádhernou kolekciou lodí, ktoré sú typické pre katarskú históriu.

Ak plánujete navštíviť Katar, musíte si rozhodne zarezervovať čas na návštevu tohto úžasného múzea. Osladíte si dovolenku jedinečnými skúsenosťami a poznatky o histórii a kultúre Kataru. Múzeum ponúka aj rôzne prehliadky s vysvetlenie exponátov, čo však treba zarezervovať dopredu a plánovať celý program dopredu.


Počasie Katar Katarské národné múzeum


Katar je známy svojimi exotickými piesočnými plážami, luxusnými hotelmi a modernou architektúrou. Krajina sa nachádza na Arabskom polostrove a v posledných rokoch sa stala významným turistickým cieľom. Napriek tomu, že ide o púštnu krajinu, Katar má veľmi zaujímavé a jedinečné počasie.

Počasie v Kataru je ovplyvnené jeho geografickou polohou a teplým vplyvom. Krajina sa nachádza v púštnej oblasti, čo znamená, že je tu veľmi suché a teplo. Letá v Kataru sú extrémne horúce s teplotami presahujúcimi 40 stupňov Celzia. Mnohí ľudia sa preto snažia vyhnúť letným mesiacom, keďže teplo môže byť neznesiteľné.

Zima v Kataru je omnoho príjemnejšia a miernejšia. Teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia a väčšina dní je slnečných. Väčšina turistov preto preferuje návštevy Kataru v období od októbra do marca, keď je teplota príjemná a neobťažuje návštevníkov.

Katar je tiež známy vysokou vlhkosťou vzduchu, ktorú prináša Perzský záliv. Táto vlhkosť môže spôsobovať nepohodlie a utrpenie počas horúcich letných mesiacov. Je dôležité si uvedomiť, že výkyvy teploty sú v Kataru bežné a môžu sa vyskytnúť aj počas jedného dňa.

Katarské národné múzeum je jednou z najväčších historických a kultúrnych atrakcií v Katar. Múzeum sa nachádza v hlavnom meste Dauhe a je zasvätené zachovaniu a prezentácii katarskej histórie, kultúry a dedičstva. Toto nádherné múzeum ponúka širokú paletu výstav, ktoré návštevníkom umožňujú objaviť bohatú históriu Kataru a jeho vplyv na svetovú kultúru.

Vo svojich výstavách múzeum zdôrazňuje katarských princov a šejkov, rozvojové obdobie krajiny, tradičný katarský život a prírodné dedičstvo. Taktiež sa tu nachádza niekoľko filmových sál, kde sa premietajú dokumentárne filmy týkajúce sa histórie a kultúry Kataru.

Okrem návštevy múzea sa turisti môžu tiež vybrať na prechádzku okolo slávnych pamiatok Dauhy, ako je napríklad vynikajúca islamská mešita Katara, známa tiež ako The Pearl, a majestátny Aspire Tower, ktorý je výrazom moderného dizajnu Kataru.

Je dôležité poznamenať, že návštevníci múzea by si mali uvedomiť aktuálne počasie v Kataru, a to najmä počas letných mesiacov, kedy je mimoriadne horúco. Ľudia by mali mať na pamäti, že návšteva múzea a iných atrakcií by mala byť plánovaná v ranných hodinách alebo podvečer, aby sa predišlo silnému slnku a extrémnym teplotám. Je nevyhnutné mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred UV žiarením.

Katarské národné múzeum je úžasné miesto, ktoré ponúka pohľad na históriu a kultúru Kataru. Okrem toho vám tiež umožňuje dostať sa blízko k prírodnému a kultúrnemu dedičstvu, ktoré charakterizuje túto fascinujúcu krajinu. Je to miesto, kde sa môžete zblížiť s minulosťou a súčasnosťou Kataru a získať hlbšie porozumenie jeho kultúry a histórie.


Ubytovanie Katar Katarské národné múzeum


Katarské národné múzeum je jedným z najvýznamnejších kultúrnych sídiel v Kataru. Nachádza sa v hlavnom meste Dauhá a je jedným z najnavštevovanejších miest v krajine. Aj keď je múzeum hlavnou atrakciou pre návštevníkov, nie je vždy jednoduché nájsť ubytovanie v jeho blízkosti.

Mnoho návštevníkov dáva prednosť pobytu v blízkosti múzea, aby mali jednoduchý prístup k jeho zbierkam a exponátom. Existuje niekoľko možností ubytovania v tesnej blízkosti múzea, či už ide o hotely alebo apartmány. Niektoré z týchto ubytovacích zariadení sú dokonca súčasťou väčších hotelových reťazcov, ktoré zabezpečujú pohodlie a množstvo služieb pre svojich hostí.

Jedným z najobľúbenejších hotelov v okolí múzea je hotel National. Nachádza sa len pár minút chôdze od múzea a ponúka luxusné ubytovanie s moderným dizajnom a elegantným vybavením. Hotel disponuje viacerými reštauráciami, barom, fitness centrom a bazénom, vďaka čomu sú hostia po celý deň v maximálnom pohodlí.

Ďalšou možnosťou je hotel Sheraton Grand Doha, ktorý sa tiež nachádza v tesnej blízkosti múzea. Tento pätihviezdičkový hotel ponúka eleganciu a štýl, ktoré je charakteristické pre hotelovú reťaz Sheraton. Saturované izby sú vybavené všetkým potrebným pre pohodlný pobyt a hotel disponuje tiež viacerými reštauráciami, kaviarňami a wellness centrom.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu flexibilitu a súkromie, sú k dispozícii aj apartmány v blízkosti múzea. Mövenpick Hotel Apartments West Bay Doha ponúka apartmány s plne vybavenou kuchyňou a priestraným obývacím a spálňovým priestorom. Táto možnosť je ideálna pre rodiny alebo dlhodobé pobyty.

Je však dôležité poznamenať, že ubytovanie v blízkosti múzea nemusí byť vždy cenovo dostupné. Ceny hotelov alebo apartmánov v tejto oblasti sa môžu líšiť v závislosti od sezóny a dopytu. Je preto dôležité vyhľadať si ubytovanie vopred a porovnať ceny a ponuky rôznych zariadení.

Nezávisle na tom, kde sa rozhodnete zostať, návšteva Katarského národného múzea by mala byť na vašom zozname must-see miest počas vášho pobytu v Kataru. Toto múzeum ponúka výnimočný pohľad do histórie krajiny a jej kultúry a je perfektným miestom na strávenie dňa objavovaním a vnímaním bohatých tradícií Kataru.


Letenka Katar Katarské národné múzeum


Katar je fascinujúci destináciou pre cestovateľov-zberateľov, pretože krajina má veľa histórie, umenia a kultúry, ktoré stojí za to preskúmať. Jedným z najvýznamnejších pamiatok v Katarskom hlavnom meste Dauhe je Katar národné múzeum. Ak sa chystáte navštíviť toto múzeum, tu je niekoľko dôvodov, prečo by ste si mali zaobstarať letenku do Kataru.

Katar národné múzeum je symbolickou stavbou krajiny a ponúka jedinečný pohľad na históriu a kultúru Qatara. Múzeum sa nachádza v centre mesta a jeho budova sama o sebe je divom architektúry. Svojím pôdorysom v tvare kostry morského pásu a striebornou fasádou budova evokuje mestské trhliny, ktorými sa odzrkadľuje ich kultúra a život. Pri návšteve tohto múzea budú milovníci umenia a histórie určite nadšení.

Okrem nádherného dizajnu budovy ponúka múzeum množstvo interaktívnych výstav, ktoré vám umožnia učiť sa o katarskej histórii a kultúre. Na každom poschodí budovy nájdete množstvo informácií o histórii krajiny, archeologických nálezoch a o spoločnosti a kultúre v súčasnosti. Okrem toho, výstavy sú disponibilné v angličtine takže budete sa môcť v pokoji pozrieť na každú jednu exponat.

Ak máte radi archeologické nálezy, určite si nenechajte ujsť stálu výstavu „Príroda, históra a kultúra“ v múzeu. Tá vám umožní vidieť exponáty od starovekých do moderných čias - vrátane nájdených predmetov z obdobia praveku, bohatstva a tradičných ručných prác Qatarky hrdinky.

Pre tých, čo sa zaujímajú o katarské umenie, ponúka múzeum jedinečnú výstavu „Infinite Perspectives“ odtalentovaných katarských umeleckých spoločností a jednotlivcov. Táto výstava vám umožní vidieť krásu a rôznorodosť katarského umenia.

Keď budete v múzeu, nezabudnite navštíviť Dar Al Athar Al Islamiyya, ktorá je zaradená k národnému múzeu ako jedna z jeho inštitúcií pre výskum. Ponúka ​​výstavu s zameraním na islamskú kultúru.

Vzhľadom k tomu, že Katarské národné múzeum sa považuje za kultúrne centrum krajiny, ponúka široké spektrum aktivít, vrátane pracovných dielní, seminárov a prednášok. A nakoniec, nezabudnite sa zastaviť v múzejnej kaviarni a ​​reštaurácii a ochutnať najlepšie z platínskej kuchyne.

Všetky tieto funkcie robia z Katar Národného múzea jedno z najlepších miest na návštevu na Blízkom východe. Ak plánujete cestu do Dauhy, mal by ste si zaobstarať letenku do Kataru a návštevu tohto múzea určite nevynechať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky