Objavte lety za najlepšie ceny

Kazachstan Altyn-Emel National Park

Dovolenka Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park v Kazachstane ponúka návštevníkom neuveriteľné množstvo prírodných krás, ktoré sú jedinečné vo svete. Nachádza sa na juhovýchode krajiny a zaberá plochu takmer 5 000 kilometrov štvorcových. Návšteva tohto parku je určite jedným z najlepších spôsobov, ako objaviť túto malú kúsku nezmapovanej prírody v Ázii.

Altyn-Emel National Park je domovom pre množstvo divožijúcich zvierat, vrátane antilop, divých koňov, medveďov, dravcov a mnoho ďalších. Park je tiež známy pre svoje vizuálne prvky, ako napríklad piesčité duny, ktoré lemujú rieku Illi.

Ak ste zvedaví na piesočné duny, tak určite neváhajte navštíviť park v lete, keď teploty stúpajú na až 40 °C a pieskové duny sú v plnej kráse. Práve na týchto pieskových dunách vo vzdialenosti 12 km od hlavnej brány je možné vidieť aj známu piesčitú formáciu “Zlatá hora”, ktorá je jednou z najkrajších atrakcií parku.

V parku sú tiež dve rieky - Saryesik-Aty a Illi, ktoré poskytujú obrovskú zásobu sladkej vody pre celý park. Návštevníci si môžu prenajať kajaky a prejsť rieku počas letných mesiacov.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú zostať v parku na niekoľko dní, je k dispozícii aj kempingový areál, v ktorom si môžete postaviť svoj stan alebo prenajať karavan. V parku sa nachádza aj drevená chata, kde je možné si objednať jedlo a pobyt vychutnať bez toho, aby museli variť.

Zhrnutie:

Ak hľadáte nové a jedinečné miesto na dovolenku, tak by ste si určite nemali nechať ujsť návštevu Altyn-Emel National Park v Kazachstane. Tento park ponúka úžasné prírodné krásy, ktoré sú jedinečné a neuveriteľné pre väčšinu návštevníkov. A s množstvom atrakcií, ktoré sa tu nachádzajú, si môžete byť istí, že túto dovolenku nezabudnete nikdy.


Najčastejšie otázky a odpovede Kazachstan Altyn-Emel National Park


1. Ako sa dostanem do Altyn-Emel National Park?
- Altyn-Emel National Park sa nachádza v Kazachstane. Môžete sa tam dostať letecky, prípadne autobusom alebo vlakom do blízkeho mesta Almaty a odtiaľ si zobrať miestny dopravný prostriedok do parku.

2. Aké atrakcie a aktivity ponúka Altyn-Emel National Park?
- Park ponúka nádherné scenérie, ako sú piesočné duny, hory, rieky a jazera. Môžete si vychutnať turistiku, cestovať na koni, jazdiť na bicykli, pozorovať vtáky a divokou zver a navštíviť historické a kultúrne pamiatky.

3. Koľko stojí vstup do parku?
- Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od doby návštevy a veku. Pre dospelých je to zväčša okolo X EUR za deň.

4. Aký je optimálny čas na návštevu Altyn-Emel National Park?
- Najlepší čas na návštevu parku je v období jari a jesene, keď je počasie príjemné a teploty sú miernejšie. Letné mesiace môžu byť horúce, zatiaľ čo zima je chladná.

5. Musím mať nejaké povolenie alebo povolenie na vstup do parku?
- Áno, pre návštevu Altyn-Emel National Parku musíte mať všeobecné turistické povolenie alebo povolenie od miestnych úradov.

6. Kde môžem nájsť ubytovanie v blízkosti parku?
- V blízkosti parku sa nachádzajú rôzne hotely, penzióny a kempy, kde si môžete rezervovať ubytovanie. Odporúča sa vopred si zabezpečiť ubytovanie.

7. Aké druhy divokej zvery môžem vidieť v Altyn-Emel National Park?
- V parku žijú rôzne druhy divočiny, ako sú napríklad tuleni, gazely, divoké kozy, lišky a vzácne druhy vtákov.

8. Je možné si prenajať miestneho sprievodcu v parku?
- Áno, je možné si prenajať miestneho sprievodcu, ktorý vám môže pomôcť objaviť najdôležitejšie atrakcie parku a zistiť viac o miestnej prírode a kultúre.

9. Aké sú pravidlá a zásady návštevy Altyn-Emel National Park?
- Pri návšteve parku je potrebné dodržiavať pravidlá ochrany prírody a miestne obyvateľstvo. Patrí sem napríklad nevstupovanie do chránených oblastí, nedotýkanie sa divokej zveri a nevynášanie si so sebou odpadkov.

10. Aké iné turistické atrakcie sú v blízkosti Altyn-Emel National Park?
- V blízkosti parku sa nachádzajú aj iné turistické atrakcie, ako sú Charyn Canyon, Kolsai Lakes a Big Almaty Lake, ktoré stoja za návštevu.


Letenka Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park: Skvost v srdci Kazachstanu

Kazachstan, obrovská krajina na pomedzí Ázie a Európy, je domovom množstva fascinujúcich a unikátnych prírodných miest. Jedným z nedocenených pokladov tejto krajiny je Altyn-Emel National Park, ktorý sa nachádza v jeho juhovýchodnej časti. Letenka do Kazachstanu a návšteva tohto parku je pre každého priateľom prírody nádherným zážitkom.

Altyn-Emel National Park je jeden z najväčších národných parkov v Kazachstane a začiatkom 90. rokov bol zahrnutý na zoznam Svetového dedičstva UNESCO. Tento park sa rozprestiera na rozlohe 4 600 km² a ponúka návštevníkom prekrásne scenérie, rozmanitú faunu a flóru a zaujímavé histórie.

Prírodné krásy parku sú pohorím Djungarské Alatau, ktoré obklopuje park a tvorí jeho spektakulárne horizonty. Turisti majú možnosť preskúmať rôzne partie pohoria a objaviť ostávky reliktového lesa, rozsiahle stepi a jazera. Výstup na vrchol hory Aktau je tiež nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete obdivovať nádherné vápencové formácie a farby, ktoré sa menia od bielou po ružovú a oranžovú.

Samotný park je bohatý aj na rôzne druhy zvierat. Môžete tu nájsť niekoľko vzácnych a ohrozených druhov ako stepnú antilopu, pliagu mongolskú, kamzíka, argaliho a mnoho ďalších. Park je tiež domovom pre rôzne druhy vtákov, ktoré môžu byť obzvlášť zaujímavé pre ornitológov a milovníkov vtáctva.

Okrem toho, Altyn-Emel je prepojený s bohatou históriou a kultúrou Kazachstanu. Park je domovom pre rôzne historické pamiatky vrátane kameňa s menom "Bésbarmak", ktorý je pokladom kazašského národa. Park skrýva aj podzemné hrobky z doby bronzovej a kamennú idolu z mýtiky skitia, ktoré sú fascinujúcim náhľadom do minulosti tejto krajiny.

Návštevníci parku majú k dispozícii v guide a turistické trasy, ktoré sa vytvárajú tak, aby si mohli vychutnať nádhernú prírodu a zároveň chrániť oblasť pred nedovoleným narušovaním. Môžete si vybrať z rôznych typov aktivít, ako je turistika, jazda na koni, cyklistika a každoročne sa v parku koná aj festival, ktorý je centrom miestnej kultúry a tradícií.

Ak máte radi prírodu a túžite po unikátnom zážitku, letenka do Kazachstanu a návšteva Altyn-Emel National Parku je voľbou, ktorú nebudete ľutovať. Tento nádherný park ponúka spojenie krajiny, fauny, flóry a histórie, ktoré je ťažké nájsť na iných miestach sveta. Pokojne sa pohrabte do tajomstiev tohto poklady a nechajte sa okúzliť jeho krásou a neobyčajnou prírodnou rozmanitosťou.


Počasie Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park v Kazachstane je jedným z najväčších národných parkov v krajine a zároveň jedným z najzaujímavejších miest pre milovníkov prírody a dobrodruhov.

Klima v oblasti Altyn-Emel National Park je kontinentálne, čo znamená, že letá sú horúce a suché, zatiaľ čo zimy sú chladné a suché. Počas jari a jesene sa počasie môže tiež meniť zo dňa na deň.

Letné mesiace sú od mája do septembra a teploty sa v tomto období môžu pohybovať od 25°C až do 40°C. Okrem toho môže byť veľmi veterno, najmä tesne pred búrkou. Napriek tomu, že je to obdobie s vysokými teplotami, môžete v národnom parku nájsť množstvo stien, ktoré vám poskytnú chladný úkryt pred horúčavami.

Zimy sú dlhé a tvrdé, s teplotami, ktoré môžu klesnúť až na -30°C. Zimné mesiace trvajú od novembra do marca a počas tohto obdobia park navštevujú najmä turisti, ktorí chcú vidieť zvieratá, ako sú napríklad kamzíky, soby alebo divé kozy. V zime môžete v parku nájsť aj krásne zamrznuté rieky a jezera, ktoré poskytujú prechádzky, ktoré sú jedinečné.

Jeseň je obdobím, keď v parku začne prekvitať vegetácia. Teploty klesajú a slnko sa pomaly chýli k západu. To je tiež obdobie, kedy sa zvieratá pripravujú na zimu a sťahujú sa do svojich úkrytov.

Jarné mesiace môžu byť v národnom parku mnohokrát plné rôznych prekvapení a zmien počasia. Teploty sa môžu rýchlo meniť a sú často veľa nižšie, než by ste si vzhľadom na ročné obdobie priali. Koncom jari sa tu konajú tradičné závody na koni, ktoré sú väčšinou sprevádzané miestnymi prázdninovými oslavami.

Správne oblečenie a pripravenosť na dážde, veterné počasie alebo veľmi vysoké teploty sú pre návštevu Altyn-Emel National Parku veľmi dôležité. Môžete sa tešiť na krásy, ktoré tento národný park ponúka počas celého roka a zároveň sa ochrániť pred nebezpečenstvom počasia.


Ubytovanie Kazachstan Altyn-Emel National Park


Altyn-Emel National Park je národný park v Kazachstane, ktorý sa nachádza v južnej časti krajiny. Tento park je známy svojou nádhernou prírodou a divokou faunou, ktoré prilákali množstvo návštevníkov z celého sveta.

Ak chcete stráviť niekoľko dní v tomto unikátnom národnom parku a objaviť jeho krásy, máte na výber z niekoľkých typov ubytovania, ktoré sú dostupné v tejto oblasti.

Jedna z možností je kempovanie. Altyn-Emel ponúka niekoľko kempov, ktoré sú rozmiestnené v rôznych častiach parku. Táto možnosť je ideálna pre tých, ktorí sa chcú úplne ponoriť do prírody a mať jedinečnú skúsenosť bielenia pod jasnou hviezdou. Väčšina kempov ponúka základné vybavenie, ako je pitná voda a toalety, čo je v prírode veľkým pohodlím. Niektoré kempy ponúkajú aj možnosť grilovania a táborového ohniska, čo pridáva dobrodružstvu ešte viac vzrušenia.

Ak preferujete niečo pohodlnejšie, v blízkosti národného parku sa nachádzajú aj rôzne hotely a penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia sa nachádzajú blízko vstupov do parku a sú rôznych kategórií, čo umožňuje nájsť niečo pre každý rozpočet. Väčšina hotelov ponúka komfortné izby, reštaurácie a iné zariadenia, ktoré vám umožnia relaxovať a oddýchnuť si po náročnom dni strávenom objavovaním prírodných zázrakov parku.

Altyn-Emel National Park ponúka viacero turistických a továrených trás, ktoré vám umožnia vidieť najlepšie z parku. Medzi najznámejšie atrakcie patria zlaté duny Singing Sand, ktoré vydávajú zvláštne zvuky pri správnom podpernom tunele. Taktiež si môžete vychutnať výhľad na hory Aktau a Katutau, ktoré sú známe svojimi neobvyklými geologickými útvarmi a farebnými pieskami.

V národnom parku sa nachádza aj Kamenný les, ktorý pozostáva zo skalných formácií v tvare stromov. Tento les je obľúbeným miestom pre turistov a fotografov, pretože je vynikajúcim miestom na zachytenie jedinečných prírodných záberov.

Okrem turistiky a pozorovania divokých zvierat, Altyn-Emel National Park ponúka aj ďalšie aktivity ako napríklad jazdenie na koni, rybolov a piknikovanie. Môžete si tiež objednať exkurzie s miestnymi sprievodcami, aby ste získali ešte hlbšie chápanie histórie a kultúry tejto oblasti.

Altyn-Emel National Park je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodružstva. Nech si vyberiete kempovanie v prírode alebo pohodlné ubytovanie v blízkosti parku, táto oblasť ponúka niečo pre každého. Nechajte sa očariť nádhernou prírodou, pestrými faunou a nádhernými geologickými útvarmi, ktoré vám ponúka Altyn-Emel National Park.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky