Objavte lety za najlepšie ceny

Keňa Masajská Mara

Počasie Keňa Masajská Mara


Keňa je krajina, ktorá ponúka prekrásne scenérie a nezabudnuteľné zážitky. A jedným z tých najkrajších miest v tejto africkej krajine je bezpochyby Masajská Mara. Toto miesto je zaslúžene označované ako "skutočná zverina" Keni, pretože je domovom jedného z najbohatších divých svetov na svete a o niektorých druhoch zvierat sa hovorí, že ich tak mnoho nevidieť nikde inde na zemi.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Masajskú Maru, je dôležité, aby ste mali na pamäti zmeny počasia, ktoré by sa mohli vyskytnúť v rôznych obdobiach roka. Masajská Mara má dve hlavné obdobia - suché a daždivé.

Suché obdobie Masajsky Mara

V suchom období, ktoré sa tiahne od júna do októbra, keňská Masajská Mara je najviac obľúbená. V tomto období je krajina suchá, čo znamená, aby sa zvieratá zhromažďovali okolo zdrojov vody a bolo ich ľahšie vidieť. Taktiež, v tomto období je menej komárov a menej príležitostí na prípadné ochorenia z nich spôsobené.

Daždivé obdobie Masajsky Mara

Daždivé obdobie, ktoré sa tiahne od novembra do mája, prinesie viacej zelenej a bohatejší krajiny s mnohými kvitnúcimi rastlinami. To bude vynikajúce pre fotografie, ale poskytne aj väčšie útočisko pre hmyz, vrátane komárov.

Keďže väčšina Plazi, Krokodíly a Morskej panny Migraujú do miesta u nás bunkrach Tented, je to tiež obľúbenejšie v období daždov.

Ak máte radi stretávanie zvierat a chcete využiť maximum z obidvoch svetov, potom je najlepšou voľbou plánovať návštevu na koniec daždivého obdobia alebo začiatok suchého obdobia.

Celkovo, keď máte v úmysle navštíviť Masajskú Maru, musíte sa pripraviť aj na možnosť niekoľkých daždivých dní. Avšak, s vynikajúcim pozorovaním zvierat a úžasnou scenériou bude to určite jedna z najúžasnejších ciest, ktoré si zapamätáte navždy.


Letenka Keňa Masajská Mara


Keňa, fascinujúca africká krajina plná exotiky, láka mnoho cestovateľov zo celého sveta. Jedným z najatraktívnejších miest na návštevu v Keňa je národný park Masajská Mara, známy svojou rozmanitou faunou a nádhernými krajinami.

Pre tých, ktorí túžia zažiť úžasnú divočinu a vstúpiť do sveta divých zvierat, letenka do Masajskej Mary je ideálnou možnosťou. Cesta do tohto súkromného raja môže byť vzrušujúca a nezabudnuteľná skúsenosť.

Cestovateľom ponúka letecká doprava jedinečnú perspektívu na krásy krajiny. Počas letu nad Keňou môžete sledovať nekonečné savany, pohoria a rieky, ktoré sa tiahnu na obzore. Tento vzdušný pohľad je úchvatný a predzvesťou toho, čo vás čaká na zemi.

Po pristátí na letisku v Masajskej Mare vás privíta svieži vzduch afrických krajín a miestni sprievodcovia, ktorí vám budú nablízku poskytovať informácie o tomto úžasnom mieste. Masajská Mara je známa svojim bohatým živočíchom, vrátane levov, leopardov, slonov, buvolov a mnoho ďalších. Vďaka profesionálnym sprievodcom budete mať jedinečnú príležitosť vidieť tieto zvieratá v ich prirodzenom prostredí a zachytiť neskutočné okamihy na fotoaparát.

Okrem fascinujúcich zvierat vám Masajská Mara poskytuje aj nádherné scenérie, vrátane kľukatých riek, pohorí a jazier. Môžete si užívať prechádzky po národnom parku a obdivovať nekonečné pláne, ktoré sú domovom pre nepočetné druhy vtákov a iné exotické tvory. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvá, je tu tiež možnosť zúčastniť sa balónovej jazdy nad parkom a mať tak ešte krajší výhľad na krajinu.

Nepriechodné piesočné cesty Masajskej Mary vás tiež privítajú s tradičným kultúrnym zážitkom. Tam môžete stretnúť miestnych obyvateľov, kmeň Masaj, ktorí si zachovali svoje staroveké zvyky a tradície. Ak máte záujem o ich kultúru, je tu možnosť navštíviť tradičné dediny a pozrieť si tanečné vystúpenia či komunikovať s miestnymi obyvateľmi.

Letenka do Masajskej Mary je pre každého dobrým začiatkom nezabudnuteľnej dovolenky. Do tohto afrického raja sa dopravíte rýchlo a pohodlne, a zároveň získate jedinečnú príležitosť zažiť krásy jedného z najkrajších národných parkov v Afrike. Keňa a Masajská Mara vás zaručene očaria a ponúknu vám unikátnu skúsenosť, ktorej neodoláte.


Najčastejšie otázky a odpovede Keňa Masajská Mara


1. Kde sa nachádza Masajská Mara v Keni?
Odpoveď: Masajská Mara sa nachádza na juhozápadnom pobreží Keni.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Masajskej Mary?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Masajskej Mary je v období migrácie zvierat, ktorá sa zvyčajne deje od júla do októbra.

3. Aký druh zvierat môžem vidieť v Masajskej Mare?
Odpoveď: V Masajskej Mare môžete vidieť veľké množstvo druhov zvierat, vrátane leva, leoparda, geparda, slona, nosorožca, ťavy a ďalších.

4. Ako sa tam dostanem?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Masajskej Mary, je letecky, cestou z Nairobi do ktoréhokoľvek letiska v blízkosti rezervácie.

5. Potrebujem víza na vstup do Keni?
Odpoveď: Áno, pre vstup do Keni je potrebné mať platné turistické vízum.

6. Aká je cena safari v Masajskej Mare?
Odpoveď: Cena safari v Masajskej Mare sa líši v závislosti od dĺžky a typu safari, ale zvyčajne sa pohybuje medzi 200 až 500 dolármi na osobu a deň.

7. Môžem byť v Masajskej Mare vlastným sprievodcom?
Odpoveď: Nie je povolené byť v Masajskej Mare vlastným sprievodcom. Musíte sa pripojiť k skupine s licencovaným rangerom.

8. Aké sú ubytovacie možnosti v Masajskej Mare?
Odpoveď: V Masajskej Mare sú dostupné rôzne ubytovacie možnosti, vrátane luxusných safari lodží, strednej triedy táborov a kempov.

9. Aké aktivity môžem vykonávať v Masajskej Mare?
Odpoveď: Okrem safari môžete v Masajskej Mare vykonávať aj ďalšie aktivity, ako sú prechádzky po prírode, stretávanie s domorodými Masajmi, fotografovanie a obdivovanie krajiny.

10. Je bezpečné navštíviť Masajskú Maru v súčasnej dobe?
Odpoveď: Bezpečnosť v Masajskej Mare je zvyčajne vyššia a turistom sa odporúča dodržiavať určité bezpečnostné opatrenia, ako je cestovanie iba v sprievode licencovaných sprievodcov a predchádzanie oblastiam s výskytom divokých zvierat.


Dovolenka Keňa Masajská Mara


Keňa Masajská Mara je jedním z nejpopulárnějších cílů pro dovolenou v Africe. A to není žádně překvapení – keňská Masajská Mara totiž nabízí jedinečný pronikavý krajinný zážitek a nezapomenutelné setkání s divokými zvířaty.

Masajská Mara se nachází na jihovýchodě Keňy a je jedním z nejlepších míst na světě pro sledování divokých zvířat. Rezervace je zde rozložena na ploše více než 1500 kilometrů čtverečních a protéká tudy velká řeka Mara.

Pro turisty jsou k dispozici různé druhy ubytování, od luxusních hotelů až po kempy. Sledování zvířat může být uskutečněno v rámci organizovaných safari výletů s výběrem ze čtyř kolových vozů či svahových vozů.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv formu ubytování a safari, Masajská Mara vám zajistí nezapomenutelný zážitek.

Safari v Masajské Mara

Masajská Mara je známá především díky množství zvířat, která zde žijí. Jedná se o tzv. Velkou Africkou Pětku – slona, levharta, nosorožce, buvola afrického a levhart africký. Kromě nich se zde vyskytuje velké množství dalších druhů zvířat, jako jsou žirafy, zebrující, gepardi a mnoho dalších.

Safari v Masajské Mara jsou velmi populární a mohou být uskutečněny buď tradičním způsobem v motorových vozidlech, nebo také na kole či pěšky. Pokud si chcete safari naplánovat tak, aby nebyly příliš rušeny běžným životem v rezervaci, můžete se rozhodnout pro noční safari.

Kdy se vydat na safari?

Masajská Mara se dá navštívit celý rok, ale nejlepší období pro sledování zvířat je od července do října. V tomto období se zde koná také největší migrace zvířat v Africe, kdy tisíce zebří a gazel putují z Tanzanie přes řeku Mara do Keňy.

Co si zabalit na výlet?

Na cestu do Masajské Mary se vyplatí sbalit lehké, vzdušné oblečení, které vás ochrání před sluncem a horkem. Pro vystoupení z vozu doporučuji těsné boty, klobouk a sluneční brýle. Nezapomeňte také na repelent, léky proti malárii a lékárničku pro případ nouze.

Keňa Masajská Mara nabízí nezapomenutelnou zkušenost pro každého, kdo se rozhodne tuto část světa navštívit. Pokud se chystáte na dovolenou, nezapomeňte si zarezervovat předem a vyrazit na nezapomenutelnou safari.


Ubytovanie Keňa Masajská Mara


Masajská Mara je nádherná oblasť, ktorá sa nachádza na juhozápade Keňy. Tento región je známy svojou prírodou a výnimočnými zvieratami. Pre mnohých je toto miesto cieľom, kam sa chcú dostať a zažiť tak magický zážitok. Ak sa chystáte navštíviť Keňu a oblasť Masajská Mara, potrebujete si vyriešiť ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niekoľko možností ubytovania, ktoré sú dostupné v tejto oblasti.

Kemping

Pre tých, ktorí hľadajú skúsenosť s pobytom v prírode, môže byť kemping ideálnou možnosťou. K dispozícii sú kempy, ktoré ponúkajú základné vybavenie pre táborovanie. V týchto kempoch môžete očakávať primitívne sanitárne zariadenia, kde si budete môcť umyť ruky a vykúpať sa. Kempy sú obecne lacnejšie, čo znamená, že sú skvelou možnosťou pre ľudí, ktorí hľadajú rozpočtovú voľbu. Všetky kempy však musia byť uvedené do súladu s pravidlami konzervácie oblasti, aby sa zachovala krása a čistota tohto miesta.

Hotel

Pre tých, ktorí hľadajú niečo pohodlnejšie a sú ochotní ísť s väčšou finančnou náročnosťou, by mohol byť hotel ideálnou možnosťou. Hotely v Masajská Mare sú obvykle vybavené všetkými súčasnými zariadeniami, ktoré potrebujete počas svojho pobytu v blízkosti divokých zvierat. V závislosti od toho, aký typ hotela si vyberiete, môžete očakávať rôzne prvotriedne služby ako čistenie izieb a jedlo. Mnoho hotelov v oblasti má aj bazény, ktoré sú obľúbeným miestom relaxu pre hostí po náročnom dni strávenom na safari.

Kemping so stromovými chatkami

Tento typ ubytovania poskytuje hostiteľom príležitosť stráviť čas v strede prírody v rámci stromových chatiek. Tieto chatky sú obvykle postavené v korunách stromov a často sú vybavené základnými zariadeniami ako sú úžasné výhľady alebo balkóny, na ktorých si môžu hostia vychutnať jemný vietor v prírode.

Masajské bungalovy

Ďalším typom ubytovania, ktorý sa nachádza v oblasti Masajská Mara sú masajské bungalovy. Táto možnosť ubytovania ponúka jedinečnú skúsenosť, pretože bungalovy sú navrhnuté z miestnych materiálov a obsahujú prvky kultúry Masajov. Masajovia sú jedným z najslávnejších kmeňov v Afrike, preto je ich kultúra známa po celom svete. Takže ak hľadáte niečo osobnejšie a špeciálne na cestách, masajské bungalovy by mohli byť vašou ideálnou voľbou.

Záver

Je toho veľa, čo návštevníci môžu očakávať počas ich pobytu v Masajská Mare. S rôznymi možnosťami ubytovania, ktoré sú k dispozícii, ľahko si môžete vybrať to, čo vám vyhovuje najviac. Medzi možnostami sú kempingy, hotely, kemping so stromovými chatkami a masajské bungalovy. Takže, nech už ste cestovateľ alebo turista, Masajská Mara vám ponúka nezabudnuteľný zážitok a nádherné miesta na ubytovanie.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky