Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


1. Kde sa nachádza hlavné mesto Kolumbie?
Hlavné mesto Kolumbie sa nachádza v Bogotá.

2. Aká je populácia mesta Bogotá?
Podľa posledných údajov je populácia mesta Bogotá približne 7,5 milióna obyvateľov.

3. Aký je rozloha mesta Bogotá?
Rozloha mesta Bogotá je približne 1 587 kilometrov štvorcových.

4. Aký je hlavný jazyk, ktorý sa používa v Bogotá?
Hlavným jazykom v Bogotá a Kolumbii je španielčina.

5. Aké sú zaujímavé miesta na navštívenie v Bogotá?
V Bogotá môžete navštíviť niekoľko zaujímavých miest, vrátane historického centra La Candelaria, Národného múzea Kolumbie, vrchu Monserrate, Botanickej záhrady Josého Celestína Mutise a mnoho ďalších.

6. Aké je podnebie v Bogotá?
Podnebie v Bogotá je kvôli vysokému položeniu mesta chladné, s priemernou teplotou okolo 15 °C počas celého roka.

7. Aké sú dopravné spojenia s Bogotá?
Bogotá má medzinárodné letisko El Dorado, ktoré ponúka spojenia s mnohými krajinami. V meste sú tiež rôzne dopravné prostriedky ako autobusy, metropolitná doprava a taxíky.

8. Aké sú tradičné jedlá v Bogotá?
Medzi tradičné jedlá v Bogotá patrí ajiaco (zemiaková polievka s kuracím mäsom), bandeja paisa (obilie s ryžou, fazuľami, mäsom a opekaným vajcom) a empanadas (plnky v cestíčku).

9. Aké sú najdôležitejšie podujatia v Bogotá?
V Bogotá sa každoročne konajú rôzne podujatia, ako napríklad Festival svetla (Festival de Luces) v decembri, Rock al Parque (rockový festival) a Festival de la Independencia (festival nezávislosti).

10. Aké sú bezpečnostné opatrenia pre návštevu Bogotá?
Ako v každom hlavnom meste je vhodné dodržiavať normálne bezpečnostné opatrenia, napríklad dávať pozor na svoje cennosti, vyhýbať sa nebezpečným oblastiam a mať doklady v bezpečí.


Počasie Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Bogotá je hlavné a najväčšie mesto Kolumbie. Nachádza sa na juhozápadnom okraji údolia Río Bogotá, v blízkosti Andského pohoria. Mesto má subtropické podnebie s vysokými rozdielmi teplôt počas dňa a noci.

Zima v Bogotá trvá od júna do septembra a je to obdobie s najmenej zrážkami. Počas tejto doby môžete očakávať chladné a suché počasie s teplotami medzi 8°C a 19°C. Najnižšia teplota kedy býva zaznamenaná v tejto oblasti je približne 6°C.

Na druhej strane, letné mesiace od decembra do marca sú najteplejšie a zvyčajne aj najviac zrážkové. Počas tohto obdobia očakávajte teploty zvyčajne medzi 9°C a 22°C. Najvyššia teplota, kedy býva v tejto oblasti zaznamenaná je približne 25°C.

Celkové zrážky v meste sa pohybujú okolo 800 mm ročne a najviac zrážok sa zvyčajne vyskytuje v letnom období.

Bogotá je tiež známa vysokou nadmorskou výškou a to môže ovplyvniť aj vaše pocity z teplôt. Nadmorská výška mesta sa pohybuje okolo 2 640 metrov nad morom, takže môžete očakávať, že to bude chladnejšie ako v iných mestách na rovnakej zemepisnej šírke.

V každom prípade, keď navštívite Bogotá, by ste si mali zobrať niekoľko vrstiev oblečenia, ktoré vám umožnia byť prispôsobiví vzhľadom na zmenu počasia počas dňa. Ak chcete zažiť to najlepšie z mesta, odporúčame vám navštíviť ho v júli alebo auguste, kedy je to najsuchšie obdobie v roku.


Ubytovanie Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Kolumbia je krajina, ktorá sa radí medzi najkrajšie krajiny Južnej Ameriky a jej hlavné mesto, Bogotá, je jedno z najdôležitejších ekonomických a kultúrnych centier krajiny. Ak plánujete cestovať do Bogoty, máte na výber z mnohých typov ubytovania, ktoré sú dostupné pre návštevníkov.

Ak si želáte pobudnúť v centre mesta a zároveň mať výhodnú cenu, sú pre vás ideálne hostely a penzióny. Hostely po celom svete sú čoraz populárnejšie medzi čoraz viac ľuďmi, ktorí cestujú sami alebo v skupine, a Bogotá nie je výnimkou. Hostely sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú zoznámiť s ľuďmi z celého sveta a majú radi spoločné aktivity. V Bogotá nájdete aj luxusné hotely drahšie kategórie, ak hľadáte najvyšší komfort a súkromie.

Ak preferujete niečo medzi tým, sú tu k dispozícii apartmány a privátne izby. Skvelou voľbou je Airbnb, ktoré ponúka mnoho možností v rôznych častiach mesta. Môžete si vybrať moderné apartmány v centre mesta alebo izby v historických budovách, z ktorých je mnoho v starobylých častiach mesta. Budete mať pocit, že patríte k miestnym.

Okrem toho môžete nájsť v Bogotá aj ubytovanie, ktoré je súčasťou hotelových reťazcov, ako sú Marriott, Hilton alebo Sheraton. Sú to hotely v rôznych kategóriách a ponúkajú rôzne zariadenia, ako sú bazény, reštaurácie, fitness centrá alebo fenomenálne výhľady na mesto.

Väčšina ubytovania v Bogotá je umiestnená v centre, ktorý ponúka mnoho možností na nákupy, reštaurácie, bary a nočný život. Avšak, ak máte radi pokoj a relax, dá sa nájsť aj množstvo štvrťov, ktoré sú ubytované v blízkosti centra a súkladne ponúkaju príjemné prostredie a menej rušné prostredie na oddych.

Výber ubytovania, ktoré si zvolíte v Bogotá, by mal závisieť na vašich preferenciách a rozpočte. Budete sa však cítiť dobrou cestovateľskou jednotkou a vychutnáte si atmosféru jedného z najkrajších miest Južnej Ameriky.


Letenka Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Letenky do Kolumbie sa stávajú čoraz populárnejšou voľbou pre mnoho cestovateľov. Kolumbia ponúka nádhernú prírodu, bohatú históriu a kultúru, okrem toho je domovom niekoľkých svetoznámych miest, medzi ktorými patrí aj jej hlavné mesto Bogotá.

Bogotá sa nachádza v kolumbijskom Andách na výške 2 640 metrov nad morom a je najväčším mestom Kolumbie. Mesto má bohatú históriu, ktorú môžete spoznať v mnohých múzeách a umelých galériách. Okrem toho, ponúka aj nádherné parky a pamätihodnosti, ktoré odrazujú každodenný život v meste. Na návšteve v meste sa zamerajte na niekoľko miest, ktoré by ste určite nemali vynechať.

La Candelaria je histórická štvrt na juhu Bogoty, ktorá sa nachádza priamo pod horou Monseratte. Navštívte múzeá, ktoré sa nachádzajú v tejto časti mesta, ako napríklad Zlato múzeum a Botero maieutics. Výhľad na mesto je odtiaľ úchvatný a určite nechcete prísť o krásu tohto miesta.

Návšteva Monserate je nutnosťou pre každého turistu v Bogotá. Máte možnosť si urobiť vlastnú trasu na vrch až do kostola na vrchole. K dispozícii sú aj kryty a reštaurácie, kde si môžete vychutnať jedlo a pozorovať krásny západ slnka nad mestom.

Pre milovníkov umenia javiská v Theo Yunge Centrum pre divadlo, kde nájdete mnoho divadelných predstavení a koncertov najrôznejších interpretov a umelcov. Pre tých, ktorí hľadajú malé zaujímavosti sú v uliciach, ktoré disponujú kresbami graffiti a hodinové mestské súsošia, ktoré prezentujú mesto a jeho kultúru.

Návštevníci sa môžu rovnako tešiť z množstva nočných klubov a každodenných festivalov, ktoré sú určené na oslavy a prezentáciu kolumbijskej kultúry. Okrem toho, môžete vidieť aj futbalové zápasy, ktoré sú tu obľúbený záľubou.

Bogotá má tiež stovky reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať miestne kulinárske špeciality ako sú arepas (ploché muffiny vyrobené z kukuričnej múky), tamales (parované kukuričné placky plnené mäsom) a ajiaco (kukuričná polievka, ktorá sa podáva s kúsok avokáda). Nezabudnite si vychutnať kávu, ktorá sa v Kolumbii pestuje a ktorá je medzi miestnymi obyvateľmi veľmi populárna.

V letné mesiace sa môže taky dosť vyšplhať teplota na 25-30 stupňov, ak ste teplejšie počasie, tento obdobie môže byť najlepšou možnosťou pre vás navštíviť toto krásne mesto.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bogotá, nezabudnite, že najlepšou voľbou pre vás bude zabezpečenie priamo letenky cez internet, cez zahraničné letiská po celom svete alebo prostredníctvom cestovných agentúr. Neexistuje nič príjemnejšie, ako dobre pripraviť svoje plány na cestu a užívať si nezabudnuteľné zážitky z tohto krásneho mesta v Kolumbii.


Dovolenka Kolumbia Bogotá (hlavné mesto)


Bogotá, hlavné mesto Kolumbie, je jedným z najfascinujúcejších miest v Južnej Amerike a ponúka návštevníkom čaro a rozmanitosť. Toto mesto, ležiace vo vysokej nadmorskej výške a obklopené pohoriami, je domovom pre viac ako sedem miliónov obyvateľov a ponúka nespočetné množstvo atrakcií pre turistov všetkých vekových kategórií.

Prvou zastávkou na vašej dovolenke v Bogotá by malo byť tzv. "La Candelaria", historická časť mesta. Tento starobylý okres je plný farebných koloniálnych budov, úzkych a strmých uličiek a je domovom niekoľkých významných histórických pamiatok, vrátane Národného múzea Kolumbie, Botanickej záhrady a "Plazas de Bolívar". Na tejto námestí sa nachádza katedrála, prezidentský palác a iné významné budovy.

Keďže ste v Kolumbii, nemali by ste vynechať návštevu múzea zasväteného slávnemu kolumbijskému maliarovi Fernandovi Boterovi. Boterové múzeum je rozdelené do dvoch častí - jeho vlastnej zbierky diel a záhrady so sochami. V tomto múzeu môžete obdivovať jeho slávne diela a dozvedieť sa viac o jeho živote a tvorbe.

Ak máte radi prírodu, určite navštívte aj park Monserrate. Tento nádherný park sa nachádza na vrchole kopca a ponúka úchvatný výhľad na mesto. Môžete sa tam dostať buď pešo, alebo využiť lanovku, ktorá vás zavezie až na vrchol. Okrem toho je v parku aj pôvabná kaplnka, ktorá je obľúbeným miestom pre mnohých kolumbijskych veriacich.

Pokiaľ ste gurmáni, nevynechajte návštevu trhu Paloquemao. Tento trh ponúka ohromné množstvo čerstvého ovocia, zeleniny, rybiek a mäsa. Môžete tu ochutnať aj tradičné jedlá kolumbijskej kuchyne, ako napríklad arepa (placka z kukuričnej múky) alebo ajiaco (tradičná kolumbijská polievka s kuracím mäsom a zemiakmi). Je to skvelé miesto nielen na chuťové zážitky, ale aj na prvé ruky spoznať miestnu kultúru.

Bogotá je aj miestom pre umenie a kultúru. Ak máte radi divadlo, navštívte koloniálne divadlo Teatro Colón, ktoré sa nachádza v starobylom centre mesta. Mnohé kultúrne podujatia, ako napríklad koncerty, opery a balety, sa tu konajú pravidelne.

Nakoniec, nezabudnite ochutnať kolumbijskú kávu a navštíviť niektoré z miestnych kaviarní. Bogotá je známa svojou kávovou scénou a je miestom, kde môžete ochutnať širokú škálu odrod kávy priamo od miestnych pestovateľov.

Bogotá je miestom, kde môžete zažiť bohatú históriu, kultúru a prírodu Kolumbie. Nech už sa vydáte na túru po uliciach starého mesta, sledovať umenie v múzeu alebo si vychutnávať miestnu kávu, určite vás Bogotá očarí svojou jedinečnou atmosférou a pohostinnosťou jej obyvateľov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky