Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Cartagena

Počasie Kolumbia Cartagena


Cartagena, ktorá je jedným z najkrajších a najdôležitejších miest v Kolumbii, je známa svojím tropickým podnebím. Toto mesto sa nachádza pri mori a jeho počasie je ovplyvnené hlavne Karibským morom a severnými pasátmi.

V Cartageni nájdeme dva výrazné obdobia - suché a daždivé. Suché obdobie trvá od decembra do marca a je to čas, keď je mesto vystavené horúcim a suchým vetrom z Sahary, známym ako vichora. Teploty počas tohto obdobia sa pohybujú od 27 °C do 31 °C, čo spolu so silným slnkom a nedostatkom zrážok vytvára veľmi suchú a horúcu klímu.

Daždivé obdobie v Cartagene trvá od apríla do novembra a je to čas, kedy mesto zaznamenáva väčšinu svojich zrážok. Počas tohto obdobia sa teploty pohybujú od 29 °C do 32 °C. Dažde v Cartagene sú často silné a prichádzajú vo forme krátkych, intenzívnych búrok. Aj keď sa búrky občas vyskytujú, väčšinou prší iba krátko a potom je opäť slnečno a teplom.

Vďaka svojmu tropickému podnebiu je Cartagena atraktívnym miestom pre turistov počas celého roka. Leto je v tomto meste večne prítomné a turisti si môžu užívať pláže, historické pamiatky a bohatú kultúru.

Pri cestovaní do Cartageny je vždy dobré mať na pamäti, že tropické počasie môže byť nevyspytateľné. Aj keď je daždivé obdobie, turisti si môžu vychutnať slnečné dni a teplé teploty. Na druhej strane, počas suchého obdobia je dôležité mať pri sebe dostatočné množstvo vody a ochranného krému, aby ste sa vyhli dehydratácii alebo slnečným úpalom.

Celkovo je Cartagena známa pre svoje príjemné počasie počas celého roka, čo z nej robí ideálnu destináciu pre turistov, ktorí si chcú užiť slnečné pláže, teplé mora a bohatú kultúru. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť Cartagenu, je tu vždy niečo pre každého.


Dovolenka Kolumbia Cartagena


Cartagena v Kolumbii je jedným z najkrajších miest, ktoré toto juhoamerické krajiny ponúka. Táto starobylá prístavná mesto sa nachádza na karibskom pobreží Kolumbie a jeho krása pritahuje návštevníkov z celého sveta.

Cartagena je mesto plné histórie a kultúry, a je tu mnoho miest, ktoré sa oplatí navštíviť. Hostia si môžu pozrieť historické pamiatky, ako napríklad zvyšky opevnenia z 16. storočia, katedrálu a Convento de la Popa. Príjemné prechádzky cez kľukaté uličky starého mesta sú nevyhnutnosťou pre každého, kto má záujem o užitok z atmosféry tohto krásneho miesta.

Cartagena tiež ponúka množstvo exotických pláží na ktorých si môžete užiť slnko a more. Jednou z najslávnejších pláží v Cartageni je Playa Blanca situovaná na ostrove Baru. Vzdialená len niekoľko kilometrov od mesta, táto pláž ponúka krásnu bielu koralovú piesok a tyrkysové vody, ktoré sem prúdia z Karibského mora.

Pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do miestneho života, sa tu nachádza mnoho trhov ponúkajúcich miestne produkty, bazárov a tradičných reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestne špeciality. Rovnako ako všade v Karibiku, aj Cartagena ponúka širokú ponuku čerstvého a exotického ovocia, ktoré určite stojí za ochutnanie.

V poslednej dobe sa Cartagena stala obľúbeným cieľom pre turistov. Dovolenka tu nie je drahá a teplo tu je celoročne. Môžete si vybrať ubytovanie od malých hotelov v starom meste, až po luxusné all-inclusive rezorty na pláži.

Niektorí ľudia sa môžu obávať bezpečnosti v tomto regióne, ale mnoho krajín už zmenilo svoje cestovné upozornenia a nie sú žiadne problémy. V Cartagene sa cítiť veľmi bezpečne, najmä v starom meste, kde sa nachádza väčšina vyhliadkových miest.

Ak ste fanúšikom histórie, cultúry, krásnych pláží a chcete sa ponoriť do karibského životného štýlu, Cartagena v Kolumbii by mohla byť perfektná destinácia pre vašu dovolenku. Každý, kto sem príde, určite odchádza s nezabudnuteľnými zážitkami a spomienkami.


Ubytovanie Kolumbia Cartagena


Cartagena je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Kolumbii. Nachádza sa na severozápade krajiny, pri Karibskom mori. Táto historická koloniálna metropola je známa svojim bohatým dedičstvom, čo sa týka kultúry, architektúry a histórie.

Pre turistov je Cartagena atraktívnym miestom na návštevu nielen kvôli svojmu bohatému historickému a architektonickému dedičstvu, ale aj vďaka svojmu krásnemu pobrežiu s bielymi pieskovými plážami a jasne modrou vodou. Prechádzka uličkami mestského opevnenia, ktorého výstavba sa začala v 16. storočí, je nezabudnuteľným zážitkom. Staré mesto je dokonale zachované so svojimi historickými budovami, múzeami a majestátnymi kostolmi.

Ak plánujete navštíviť Cartagenu, potom musíte zvážiť aj otázku ubytovania. Na výber máte viacero možností, či už ide o luxusné hotely, butikové hotely alebo cenovo dostupné hostely.

Luxusné hotely v Cartagene vám ponúknu maximálny komfort a štýlové vybavenie. Môžete sa tešiť na pestrú paletu služieb, vrátane bazénov, wellness centier, reštaurácií s miestnou aj medzinárodnou kuchyňou a profesionálny personál, ktorý splní vaše každé prianie. Mnohé z týchto hotelov sú umiestnené v historickom centre mesta, takže budete mať výhodu, že budete mať všetky hlavné atrakcie doslova na dosah ruky.

Ak preferujete niečo viac autentické a intímne, môžete sa rozhodnúť pre butikové hotely. Tieto hotely sú väčšinou menšie a poskytujú osobný prístup k hosťom. Pamätajte však na to, že tieto hotely bývajú rýchlo obsadené, pretože sú obľúbenou voľbou pre tých, ktorí hľadajú niečo jedinečné a originálne.

Pre cestovateľov s obmedzeným rozpočtom, hostely sú skvelou možnosťou ubytovania v Cartagene. Hostely ponúkajú cenovo dostupné možnosti pre jednotlivcov či skupiny. Zvyčajne ponúkajú spoločné spálne alebo súkromné izby, spoločné priestory, ako kuchyňa, obývacia miestnosť či terasa a často organizujú aj rôzne aktivity a zájazdy.

Pri výbere ubytovania v Cartagene je dôležité zvážiť okolitú lokalitu, cenu a vaše osobné preferencie. Bez ohľadu na váš výber však budete mať možnosť preskúmať a zažiť krásu tohto úchvatného mesta s bohatou históriou a kultúrou. Nech už sa rozhodnete pre luxusné hotely, butikové hotely alebo hostely, bude to skvelý základ pre vaše dobrodružstvo v Cartagene.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Cartagena


1. Ako sa dostanem do Cartageny z hlavného mesta Bogotá?
- Existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Cartageny z Bogotá, vrátane leteckej dopravy, autobusového spojenia alebo prenájmu auta. Let trvá približne hodinu a pol.

2. Je Cartagena bezpečné miesto na návštevu?
- Cartagena je považovaná za relatívne bezpečné mesto pre turistov, ale je dôležité dodržiavať zdravý rozum a opatrnosť. Odporúča sa dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad neponáhľať sa vo tmavých a opustených oblastiach a dbať na svoje cennosti.

3. Aké sú najlepšie pláže v Cartagene?
- Niektoré z najlepších pláží v Cartagene zahŕňajú Bocagrande, Playa Blanca a Islas del Rosario. Bocagrande je známa svojimi piesočnými plážami a je ľahko prístupná z centra mesta.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Cartageny?
- Najlepší čas na návštevu Cartageny je počas suchej sezóny, ktorá trvá od decembra do marca. Počas tejto doby bude menej zrážok a teploty budú pohodlné.

5. Aké turistické atrakcie by som nemal/la premeškať v Cartagene?
- Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Cartagene zahŕňajú historický Starý Mesto, hrad San Felipe de Barajas, múzeum Zlatého múzy a šnorchlovanie v Islas del Rosario.

6. Ktoré jedlo by som mal/la ochutnať v Cartagene?
- V Cartagene sa môžete tešiť na mnoho tradičných kolumbijských jedál vrátane arepas (kukuričných plackov), bandeja paisa (typický vyprážaný tanier), ceviche (marinované ryby) a empanadas (plnené cesto).

7. Ako sa pohybovať po Cartagene?
- V Cartagene je možné sa pohybovať pešo v histórickej časti mesta. Je tiež možné využiť verejnú dopravu, ako sú autobusy, či mestské taxíky, alebo si prenajať bicykel či miestneho vodiča.

8. Ktoré miesta by som mal/la navštíviť okrem Cartageny?
- Okrem Cartageny môžete navštíviť aj Medellín, hlavné mesto Bogotá, Benito Juárez a Národný prírodný park Tayrona v Santa Marta.

9. Potrebujem vízum na návštevu Kolumbie?
- Pre väčšinu návštevníkov z krajín ako Spojené štáty americké, Kanada, Veľká Británia a väčšina krajín EÚ nie je potrebné vízum na návštevu Kolumbie. Turisti môžu získať turistické povolenie (vizum) na dobu do 90 dní pri príchode.

10. Aké iné aktivity a zážitky ponúka Cartagena?
- Cartagena ponúka rôzne aktivity a zážitky, vrátane rýchloborádkových jazd, potápania, šnorchlovania, výletov na jazerá a návštevy miestnych trhov a obchodov.


Letenka Kolumbia Cartagena


Kolumbia je jednou z najkrajších a najrozmanitejších krajín v Južnej Amerike. Má bohatú kultúru, rozmanitú prírodu a fascinujúcu históriu. Medzi najpopulárnejšie ciele v Kolumbii patrí aj Cartagena – pôvabné prímorské mesto plné farieb, histórie a nezabudnuteľných zážitkov.

Ak plánujete navštíviť Cartagenu, jedným z prvých krokov je nájdenie vhodnej letenky. Vzhľadom na to, že Kolumbia je populárnou destináciou, nájsť dostupné letenky nie je veľmi ťažké. Preto by ste mali vyhľadávať lety skôr, aby ste sa vyhli vysokým cenám a zabezpečili si najlepšie možné ponuky.

Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré sú ochotné poskytnúť let do Cartageny. Medzi najčastejšie patrí spoločnosť Avianca, ktorá ponúka priame lety z mnohých medzinárodných letísk. Rovnako tak aj spoločnosť Copa Airlines, ktorá je sponzorovaná letiskom v Paname a poskytuje spojenie do Cartageny cez Panamu.

Cena letenky sa líši podľa mnohých faktorov, vrátane času dovolenky a dátumu odletu. Napríklad, počas vysokého cestovného ruchu, ako sú sviatky alebo letné prázdniny, môžu byť letenky drahšie. Na druhú stranu, ak si vyberiete obdobie mimo sezóny, môžete nájsť oveľa lacnejší let.

Vzhľadom na to, že Cartagena je jedným z najnavštevovanejších miest v Kolumbii, je obľúbeným miestom aj pre letiská v krajine. Letisko Rafaela Núñeza je hlavné letisko sprístupňujúce Cartagenu pre medzinárodnú dopravu. Nachádza sa len niekoľko kilometrov od centra mesta, čo z neho robí pohodlnú voľbu pre príchod do destinácie.

Po príchode na letisko Rafaela Núñeza v Cartagene, môžete zažiť úžasnú atmosféru mesta. Svetovo dedičstvo UNESCO a historická časť mesta, známe ako "Ciudad Amurallada" alebo "Stredoveká časť", je plná krásnych pláží, koloniálnych budov a starovekých múrov.

Okrem zážitkov v historickom stredisku mesta, Cartagena ponúka aj rôzne atrakcie, ako sú nádherné pláže na pobreží Karibiku, národné parky a výlety do blízkej tropickej džungle. Užite si pestrosť kolumbijskej kuchyne a ochutnajte miestne jedlá a nápoje, ako je napríklad "arepa", "empanada" alebo "aguila" (miestne pivo).

Navštíviť Kolumbiu a objaviť kúzlo Cartageny je nezabudnuteľným dobrodružstvom. Bez ohľadu na to, či sa tam chystáte za kultúrou, históriou alebo krásnou prírodou, letenka do Cartageny vám zaručí nezabudnuteľnú dovolenku. Nezabudnite plánovať vopred a využite ponuky, ktoré vám umožnia zažiť tieto jedinečné zážitky za skvelú cenu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky