Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Islas del Rosario

Dovolenka Kolumbia Islas del Rosario


Dovolenka na ostrovoch Islas del Rosario v Kolumbii je nezabudnuteľným zážitkom pre všetkých, ktorí si radi oddýchnu a užijú si krásy tropickej prírody.

Islas del Rosario je súbor viac ako 20 malých ostrovov, ktoré sa nachádzajú približne 45 minút loďou z mesta Cartagena. Táto oblasť je známa svojimi jasnými modrými vodami a úchvatnou faunou. Ostrovy sú obklopené koralovými pobrežiami, vrátane útesov a zátok, ktoré sú domovom pre rôzne druhy rýb a iných morských tvorov.

Na ostrovoch Islas del Rosario sa nachádzajú niektoré z najkrajších pláží na svete. Tieto sú preslávené svojou jemnou bielou piesočnou a krásnymi kryštáľovo čistými vodami. Návštevníci si môžu užívať vodné športy, ako je potápanie, šnorchlovanie a kajakárstvo. Okrem toho, aby ste si užili krásne pláže, môžete sa tiež pozrieť na množstvo iných atrakcií na ostrovoch Islas del Rosario.

Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí výlet lodiou, kde sa môžu návštevníci pozrieť na rôzne ostrovy a zátoky v oblasti. Existuje tiež množstvo miest na pozorovanie vtáctva a obdivovanie krásnej flóry. Návštevníci sa tiež môžu pozrieť na miestne rebrovanie, čo je miestna tradícia drvenia cukrovej trstiny a varenia džúsu.

Väčšina ostrovov má obmedzenú infraštruktúru, ale existuje niekoľko hotelov a rezorts, ktoré poskytujú luxusné ubytovanie a vynikajúcu stravu. Väčšina návštevníkov si však dáva prednosť prežívať svoju dovolenku v jednoduchých chatkách a oddýchať v kruhu prírody.

Jednoducho povedané, Islas del Rosario sú neodolateľne krásne, obklopené jasnými modrými vodami s úchvatnou podvodnou faunou a pozoruhodnou krajinou. Ak hľadáte únik z každodenného života a zároveň si chcete vychutnať krásy prírody, Islas del Rosario sú perfektnou destináciou pre vás.


Ubytovanie Kolumbia Islas del Rosario


Kolumbia je krajina, ktorá ponúka nekonečné množstvo možností na dovolenku. Môžete si vybrať medzi kopcovitými krajinami súdanskej kaviarní, exotickými plážami Karibiku, pralesmi s ďalekými horami či husto obývanými mestami s históriou. Ak sa rozhodnete pre pobyt na Karibiku, nezabudnite navštíviť nádherné ostrovy Islas del Rosario.

Islas del Rosario sa nachádza pri pobreží Karibského mora, v juhozápadnej časti Kolumbii a tvorí ju úžasné súostrovie viac ako 30 malých a veľkých ostrovov, z ktorých mnohé sú neobývané. Najznámejším z nich je Isla del Oro, kde boli natočené scény k filmu Pirates of the Caribbean.

Ak sa rozhodnete navštíviť Islas del Rosario, môžete si vybrať z niekoľkých typov ubytovania. Na ostrovoch nájdete hotely a bungalovy, ktoré vám poskytnú čo najväčšie pohodlie a ponúknu zážitok z pobytu na krásnych bielych plážach. Niektoré z nich sú dokonca vybavené s bazénom, kde sa môžete osviežiť v teplých tropických dňoch.

Ak si chcete vychutnať autentický zážitok, môžete si na ostrove prenajať miestny dom alebo izbu v miestnom penzióne. Väčšina z týchto ubytovaní bude ponúkať úžasné výhľady na more a okolitých ostrovov. Na Islas del Rosario si môžete užiť kontakty s miestnymi obyvateľmi a ich jedinečným životným štýlom.

Ak radi trávite čas v prírode, môžete si na ostrove prenajať stan a táboriť priamo na pláži. Budete mať výnimočnú príležitosť vychutnať si ranný rozhľad na Karibiku a pozerať sa na bolaňosy a palmy, ktoré sa vlnia na vetre.

Bez ohľadu na vaše preferencie, na ostrovoch Islas del Rosario nájdete ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje vašim potrebám a požiadavkám. Či ste na dovolenke s rodinou, priateľmi alebo len sami so svojimi myšlienkami, Islas del Rosario ponúkne nezabudnuteľný zážitok. Prejdite sa po pláži, objavujte útesy a farebné koraly v mori alebo sa len tak pomerajte pod palmami. Islas del Rosario vás určite nezklame.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Islas del Rosario


1. Čo sú Islas del Rosario?
Islas del Rosario je skupina 27 malých ostrovov nachádzajúca sa blízko pobrežia Kolumbie na Karibskom mori.

2. Ako sa tam dostanem?
Najlepší spôsob, ako sa dostať na Islas del Rosario, je lodou z pobrežia Cartageny, hlavného mesta Kolumbie. Existuje niekoľko spoločností ponúkajúcich prepravu na ostrovy.

3. Aká je vzdialenosť medzi Cartagenou a Islas del Rosario?
Vzdialenosť medzi Cartagenou a Islas del Rosario je približne 45 kilometrov.

4. Aké aktivity a atrakcie sú tam dostupné?
Na Islas del Rosario je možné relaxovať na krásnych plážach, plávať v jasnom karibskom mori a šnorchlovať alebo potápať sa okolo koralových útesov. Existuje aj možnosť navštíviť Oceanario, kde je možné sledovať show s delfínmi.

5. Kde môžem zotrvať na ostrovoch?
Na ostrovoch sú dostupné rôzne hotely a rezorty pre každú cenovú kategóriu. Väčšina turistov sa ubytuje v niektorom z rezortov, ktoré ponúkajú komfortné ubytovanie s výhľadom na more.

6. Aký je rozpočet na pobyt na Islas del Rosario?
Ceny ubytovania na ostrovoch sa líšia v závislosti od rozsahu zariadení a služieb, ktoré si vyberiete. Prehliadka ostrovov lodou môže tiež zvýšiť cenu. Na stravovanie a aktivity by ste mali tiež rátať s určitým rozpočtom.

7. Čo musím balíček pre návštevu Islas del Rosario?
Pri balení by ste mali zahrnúť plavky, opaľovací krém, plážový ručník, šnorchelovú výbavu a prípadne vlastné jedlo a pitie, ak sa rozhodnete ísť na neobývaný ostrov.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Islas del Rosario. Ak máte ďalšie otázky, neváhajte sa spýtať.


Počasie Kolumbia Islas del Rosario


Kolumbia sa môže pochváliť niekoľkými krásnymi ostrovmi a skupinami ostrovov, ktoré sú ideálnymi miestami pre dovolenku s rodinou a priateľmi. Jedným z týchto ostrovov je Islas del Rosario, ktorý sa nachádza v Karibiku, približne 100 kilometrov od mesta Cartagena.

Islas del Rosario je malý ostrovný reťazec, ktorý sa skladá z 28 ostrovov a malých útesov. Sú obklopené koralovým útesom a záhradami poobednej svetla, ktoré poskytujú útočisko pre množstvo druhov vtákov, rýb a iných rastlín a zvierat. Tento ostrov je jedným z najznámejších miest pre potápanie a šnorchlovanie v Kolumbii.

Kolumbia má celoročne teplé a vlhké podnebie, ale počasie na ostrove Islas del Rosario sa môže líšiť v závislosti od obdobia, v ktorom sa nachádzate. Obdobie od decembra do marca je nazývané suché obdobie a je to najlepší čas na návštevu ostrova. V tomto období sú dni zvyčajne slnečné a jasné, s teplotami okolo 30 stupňov Celzia a minimom zrážok.

V dobe od apríla až do júna prichádza daždivé obdobie, kedy býva viac dažďov. Napriek tomu sú ale dni stále teplé, s teplotami okolo 28 až 30 stupňov Celzia. Dažde v tomto období sú zvyčajne krátke a rýchle, takže sa väčšinou nedávajú do úvahy pri plánovaní dovolenky.

Od júla do novembra sa na ostrove nachádza obdobie hurikánov a búrok, takže návštevníci musia byť opatrní pri plánovaní svojich aktivít v tomto období. Väčšina turistov sa v tomto čase na ostrove nevyskytuje, takže ceny v hoteloch a letenkách môžu byť o niečo nižšie.

Celkovo platí, že počasie na ostrove Islas del Rosario je v priebehu celého roka teplé a vlhké, s teplotami okolo 28 až 30 stupňov Celzia. Najlepším časom na návštevu je obdobie od decembra do marca, kedy sú dni slnečné a jasné a zrážky sú minimálne. Ak sa chystáte navštíviť tento krásny ostrov, nezabudnite sa dobre pripraviť so slnečným krémom a ochranným oblečením, aby ste mohli užiť plnohodnotnú dovolenku bez obáv z pálenia slnkom.


Letenka Kolumbia Islas del Rosario


Kolumbia je krajina s plnou rôznorodosti a krásy, kde si môžete užiť slnečné pláže, zelené džungle a fascinujúcu históriu. Medzi týmito krásami nájdete aj malý raj, ktorý sa nachádza na pobreží Kolumbie. Tento malý raj sa nazýva Islas del Rosario.

Izlas del Rosario sú súborom 27 ostrovov, ktoré sa nachádzajú približne 100 km západne od mesta Cartagena. Tieto ostrovy sú domovom pre niektoré z najkrajších pláží Kolumbie a jedinečnú faunu a flóru. Islas del Rosario je dokonalým miestom pre relaxáciu, opaľovanie sa, potápanie, šnorchlovanie a kajakárstvo.

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Islas del Rosario, je letecky. Existuje mnoho letísk v Kolumbii, ktoré ponúkajú lety do Cartageny. Z Cartageny môžete vziať malé lietadlo alebo katamarán, ktoré vás dovezie na ostrovy.

Po príchode na ostrovy budete ohromení krásou a jemnosťou pieskových pláží, ktoré sa zlievajú s jasnou tyrkysovou morskou vodou. Toto miesto je dokonalé pre tých, ktorí hľadajú pokojné a tiché miesto na oddych a relaxáciu.

Islas del Rosario sú známe aj pre svoj podvodný svet. Môžete si prenajať šnorchelovacie vybavenie a preskúmať rôznorodé podmorské svety plné rybieho života, koralov a iných morských tvorov. Ak máte skúsenosti s potápaním, môžete sa poprehrabávať v poliach koralov a objaviť tie najkrajšie miesta.

Toto miesto je ideálne na celodenné výlety, ale v prípade, že by ste radi strávili viac času na ostrovoch, existuje tu niekoľko hotely. Môžete si vybrať z luxusných rezortov alebo skromnejších miestnych hotelov. Niektoré z hotelov ponúkajú aj možnosti šnorchlovania a kajakárskeho prenájmu, takže si môžete užiť všetky krásy, ktoré Kolumbia ponúka.

Islas del Rosario sú jedinečným miestom na oddych a relax. Sú ideálnym miestom pre tých, ktorí chcú zistiť viac o histórii a kultúre Kolumbie a zároveň si užiť kúpanie v jasnej tyrkysovej vode. Niet pochýb o tom, že Islas del Rosario sú jedným z najkrajších miest v Kolumbii. Tak sa neváhajte dať si dohromady svoju letenku a užiť si dokonalý oddych!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky