Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Punta Gallinas

Dovolenka Kolumbia Punta Gallinas


Kolumbia je krajina na juhu Ameriky, ktorá síce neraz podľahla kriminálnym aktivitám, ale sama osebe skrýva veľa krás a turistických miest, ktoré stojí za to navštíviť. Medzi tieto miesta určite patrí aj Punta Gallinas, nádherná kolumbijská pláž, ktorá láka návštevníkov z celého sveta.

Punta Gallinas je najsevernejším bodom Kolumbie a vzdialená od mesta Riohacha približne 140 kilometrov. Táto pláž plná piesku a krásnej morskej vody je jedným z najúžasnejších miest na svete a tých tri druhy plážov, ktoré nájdete iba v tomto mieste nájdete. Hovoríme o plážach s pieskom, so slanou vodou a s morskými; všetky v jednom. Je to miesto, ktoré vyzerá ako z inej planéty, kde sa stretáva divoký vzhľad skalných pobreží s tým krásnym a jemným pieskom, čo všetko vytvára nádhernú a zároveň unikátnu atmosféru.

Ako sa dostať do Punta Gallinas? Vzhľadom na polohu tejto pláže je to celkom náročné, no nie nemožné. Cestou do Punta Gallinas budete musieť prejsť cez púšť, ktorá je charakteristická tým, že mnohé cesty, ktorými sa môžete dostať na miesto, sa tam nedostali. Dobre by ste mali premyslieť, či ste pripravení na takúto cestu a radšej by ste nemali ísť sami.

Miesto aj napriek tomu ponúka skvelé výhľady. Po ceste prejdete po celom obvode Národného parku La Guarija a vychutnáte si krásne scenérie, medzi ktoré patrí aj miestny Indiánsky rituál s názvom “Wayu”. Nie ste povinní sa toho zúčastniť, no stojí to za stratiť aspoň niekoľko hodin na túto kultúru a zobrať si z nej niečo so sebou.

Ubytovanie v Pláži Gallinas je celkom málo, zväčša hostiteľovia robia turistickú organizáciu po celom svete, takže pred nástupom do Punta Gallinas je dobré vedieť, kto ich organizuje a zaregistrovať sa s nimi v dobrej viere, že bude možné využiť ich služby.

Cesta do Punta Gallinas je určite iná ako ktorákoľvek iná turistická cesta, ktorú ste zatiaľ absolvovali, no jedno je isté: tam čaká na vás čarovné a neuveriteľné miesto, ktoré si budete pamätať ešte po mnoho rokov.

Takže ak hľadáte miesto, kde si môžete pripomenúť svoje prímorské dobrodružstvá, kde sa môžete odpočinúť a vychutnávať si krásu prírody, Punta Gallinas v Kolumbii je miesto, ktoré by ste nikdy nemali vynechať. Určite sa z neho budete cítiť ako z inej planéty a dovolenka tu bude bezpochyby nepoznateľná.


Letenka Kolumbia Punta Gallinas


Letenka Kolumbia - Punta Gallinas: Objavte nepreskúmané krásy Kolumbie

Ak hľadáte exotickú destináciu, kde môžete objaviť nesmierne krásy prírody a jedinečnú kultúru, letenka z Kolumbie do Punta Gallinas je presne to, čo hľadáte. Táto odľahlá oblasť v Kolumbii je známa svojou nepopierateľnou divokosťou a krásou, ktorá si zaslúži vašu pozornosť. Ak vás táto oblasť láka, poďme spoločne objaviť, prečo by ste si mali zakúpiť letenku do Punta Gallinas.

Punta Gallinas sa nachádza na severe Kolumbie a je považovaná za najsevernejší bod Južnej Ameriky. Táto oblasť je obklopená Karibským morom a Golfským morom, ktoré tu tvoria krásne a nezvyčajné krajiny. Pokocháte sa rozsiahlymi plážami s jemným pieskom, tyrkysovou vodou a spevom kokotov, čo vytvorí scenériu, akú nezažijete nikde inde.

Jednou z najväčších atrakcií Punta Gallinas je jeho púštna krajina, známa ako "La Guajira". Táto divoká a nehostinná krajina vytvára kontrast s krásnou plážovou scénou. Môžete sa vydať na dobrodružnú cestu púšťou a objavovať malebné oázy, fascinujúce skalné útvary a pestrú flóru a faunu. Tento bezpečný a zároveň impozantný pohľad vás uchváti a zapôsobí na vašu myseľ i vaše srdce.

Okrem prírody je Punta Gallinas známa aj svojou bohatou kultúrou a históriou pôvodných obyvateľov oblasti, indiánskeho kmene Wayuu. Majú jedinečné tradície, remeslá a zvyky, ktoré môžete spoznávať a učiť sa rom ich priamo. Môžete sa prechádzať po trhoch a obdivovať farebné tkaniny, šperky a iné tradičné výrobky, ktoré sú typické pre kultúru Wayuu.

Cestou do Punta Gallinas nezmeškajte príležitosť navštíviť starobylé mestečko Riohacha, ktoré je hlavným mestom La Guajiry. Mesto ponúka príležitosť spoznať kolumbijskú kultúru, vychutnať si miestne jedlá a objaviť úžasné miesta, ako sú napríklad pláže a múzeá.

Ak ste dobrodružný typ cestovateľa, Punta Gallinas je miesto, ktoré vám určite nesmie uniknúť. Letenka z Kolumbie vám otvorí dvere do tejto unikátnej oblasti, kde sa stretnete s neuveriteľne krásnou prírodou, zaujímavými kultúrami a nezabudnuteľnými zážitkami. Buďte pripravení na dobrodružstvo, ktoré vás dostane mimo váš bežný život a obohatí vaše cestovateľské skúsenosti.

Neberte mečte príležitosť objaviť Punta Gallinas a zakúpte si letenku ešte dnes. Stačí sa zabaliť a rozhodnúť sa pre nezabudnuteľnú cestu do tejto odľahlé miesta, ktorú si budete pamätať na celý život. So svojou exotickou atmosférou, krásnou prírodou a fascinujúcou kultúrou je Punta Gallinas miestom, ktoré musíte zažiť.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Punta Gallinas


1. Je bezpečné cestovať do Punta Gallinas?
Áno, cesta do Punta Gallinas nie je bezproblémová, ale je bezpečná. Je však dôležité zostať ostražitý a dbať na svoju bezpečnosť.

2. Ako sa dostanem do Punta Gallinas?
Najlepšie sa tam dá dostať po ceste zo Santa Marty. Cesta trvá približne 6-8 hodín, závisí to od stavu cesty.

3. Je tam ubytovanie?
Áno, v Punta Gallinas je niekoľko miest s možnosťou ubytovania. Sú to najmä stany a chatky.

4. Aké má krajina Kolumbia klimatické podmienky?
V krajine Kolumbia panuje tropické a subtropické podnebie, ale nachádzajú sa tam aj hory a pásmo studeného podnebia.

5. Aké atrakcie a zážitky ponúka Punta Gallinas?
Punta Gallinas ponúka jedinečné prírodné scenérie, ako sú močiare, púšte a pláže. Okolie je tiež ideálne pre turistiku a jazdenie na koni.

6. Aké sú náklady na cestu do Punta Gallinas?
Náklady sa líšia podľa toho, ktorú cestu si zvolíte a kde budete ubytovaní. Zahrnujú však cestu, ubytovanie, stravu a vydanie miestnych preukazov.

7. Koľko dní odporúčate stráviť v Punta Gallinas?
Odporúčame aspoň 2 až 3 dni v regióne Punta Gallinas, aby ste si mohli užiť všetky jeho atrakcie a zážitky.

8. Čo je potrebné si zobrať s sebou na cestu do Punta Gallinas?
Cestovatelia by si mali zobrať vhodné oblečenie a obuv pre túru, vodu a slnečnú ochranu. Tiež je dobré mať so sebou základné lieky a miestnu menovú jednotku.

9. Je možné si na mieste zakúpiť potraviny?
Áno, v miestnych obchodoch sa dajú zakúpiť základné potraviny a nápoje.

10. Aké sú najlepšie ročné obdobia na návštevu Punta Gallinas?
Najlepšie obdobia sú od decembra do marca a od júna do augusta, kedy panuje najlepšie počasie s nižšou vlhkosťou.


Počasie Kolumbia Punta Gallinas


Punta Gallinas je najsevernejší bod Kolumbie a nachádza sa v púšti Guajira v Karibskom mori. Toto miesto má tropické púštné podnebie, čo znamená extrémne teploty a veľmi malé množstvo zrážok počas celého roka.

V priebehu dňa sa teploty môžu pohybovať od 32°C do 38°C, zatiaľ čo v noci môžu klesnúť na teplotu okolo 17°C. Tento rozdiel teplôt medzi dňom a nocou môže mať vplyv na zdravie a pohodu návštevníkov.

Zrážky v Punta Gallinas sú veľmi zriedkavé, priemerné množstvo zrážok je okolo 100 mm ročne. To znamená, že púšť Guajira je jednou z najsuchších oblastí na svete. Toto suché počasie v kombinácii s veľkým množstvom slnečného žiarenia a vietorom môže vyžadovať od návštevníkov dodržiavanie opatrení, ako je hydratácia, ochrana pred slnkom a používanie ochranných okuliarov.

V Punta Gallinas fúka veľa vietra, čo niekedy môže byť silné až násilné, najmä počas obdobia zvaného "vendavales", kedy vietor fúka viac ako obvykle. Návštevníci by sa mali držať odporúčaní miestnej správy a byť opatrní, aby sa zabránili prípadným rizikám.

Celkovo je počasie v Punta Gallinas veľmi extrémne, a preto sa od návštevníkov vyžaduje, aby boli dobre pripravení a mali s sebou všetok potrebný vybavenie na ochranu pred extrémnymi teplotami a slnečným žiarením. Napriek tomu však táto oblasť ponúka úchvatné pohľady na prírodné krásy a jedinečné skúsenosti pre tých, ktorí sú ochotní vysporiadať sa s nárokmi počasia.


Ubytovanie Kolumbia Punta Gallinas


Punta Gallinas: Úžasné ubytovanie v Kolumbii

Ak hľadáte jedinečné miesto na dovolenku, mali by ste zvážiť návštevu Punta Gallinas v Kolumbii. Punta Gallinas je poloostrov nachádzajúci sa v najsevernejšom bode Južnej Ameriky a je jedným z najrozmanitejších a najkrásnejších miest na svete. Keďže je to relatívne odľahlé miesto, ubytovanie je tu obmedzené, ale vybrali sme pre vás niekoľko skvelých možností.

Jednou z možností je kempovanie. Na Punta Gallinas nájdete niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan a stráviť noc pod hviezdami. Toto je skvelá voľba pre dobrodruhov, ktorí si chcú vychutnať prírodu a jedinečný výhľad na moře. Niektoré kempy poskytujú aj základné zariadenia, ako je sprcha a toaleta. Pokiaľ máte vlastnú stanovú vybavu, môžete sa rozhodnúť aj pre divoké kempovanie v prírode, len nezabudnite rešpektovať miestnu flóru a faunu.

Ak preferujete pohodlnejší spôsob ubytovania, v okolí Punta Gallinas nájdete aj niekoľko malebných plážových bungalovov. Tieto bungalovy sú zvyčajne zasadené do krásneho prírodného prostredia s úžasným výhľadom na more. Ponúkajú vám nielen pohodlné postele a súkromné kúpeľne, ale často majú aj malú terasu, kde si môžete vychutnať raňajky alebo západy slnka.

Na Punta Gallinas nájdete aj niekoľko tradičných horských chatiek. Tieto chatky vám poskytnú autentický zážitok a možnosť spoznať miestnu kultúru a životný štýl. Chatky sú zvyčajne vyrobené z tradičných materiálov, ako drevo a vŕby palmových listov, a ponúkajú jednoduchý, ale pohodlný pobyt. Ochotní miestni domáci vám môžu poskytnúť výborné jedlá a zároveň vám ukázať okolité miesta a tajomstvá Punta Gallinas.

V neposlednom rade existujú aj niektoré ubytovacie zariadenia, ktoré sú vybudované v blízkosti majáka Punta Gallinas. Tieto miesta vám ponúknu úžasné výhľady na oceán a maják, a to exkluzívne z vašej izby. Niektoré zariadenia majú aj malé reštaurácie, kde si môžete vychutnať miestne špeciality priamo z mora.

Nezáleží na tom, pre aké ubytovanie sa rozhodnete, Punta Gallinas vám poskytne úžasné zážitky a nezabudnuteľnú dovolenku. Uistite sa však, že si rezervujete ubytovanie vopred, pretože miesto je obľúbené nielen medzi turistami, ale aj medzi domácimi obyvateľmi.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky