Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Santa Marta

Letenka Kolumbia Santa Marta


V Kolumbii sa nachádza množstvo nádherných miest, ktoré stoja za návštevu. Jedným z nich je aj Santa Marta – každoročne prilákava tisíce turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť tento kúzelný kúsok kolumbijskeho pobrežia, určite nezabudnite zabezpečiť si vhodnú letenku.

Ak sa rozhodnete pre letenku do Santa Marty, zvážte, že táto destinácia nie je dostupná priamo z Európy. Najlepšou možnosťou pre europanov je preto návšteva niektorej zo susedných krajín, ako sú napr. Kostarika alebo Panama a odtiaľ presedlať na let do Santa Marty.

Pre cestovateľov z Európy najlepšie a najlacnejšie možnosti leteniek sú z francúzskeho Paríža alebo španielskeho Madridu. Letenčné lístky môžete nájsť za 400 až 600 eur s možnosťou prestupu v kolumbijskom hlavnom meste Bogotá alebo v americkom Miami. Let trvá približne 15 hodín.

Ak máte dostatok času na cestovanie, môžete si zvoliť aj inú cestu a to cez Mexiko. Let z letiska v Mexiku City do Santa Marty trvá približne 7 hodín a stojí okolo 200 eur. Táto možnosť je určená pre dôkladnejších cestovateľov, ktorí majú dostatok času a radi si užívajú cestovanie vlastnou chrbticou.

V Santa Marte sa každoročne stretáva množstvo kultúrnych tradícií s moderným mestským životom. Najlepšie obdobie na návštevu tohto mesta je v zimnom období, t.j. medzi decembrom a februárom, kedy sa teplota pohybuje okolo 30 stupňov.

Množstvo turistov je presvedčených o kráse Santa Marty pre jej úplne inú atmosféru ako v iných najnavštevovanejších kolumbijských miestach ako sú Bogotá alebo Cartagena. Turistický ruch v Santa Marte sa rozvíja posledných niekoľko rokov a s perspektívnym vývojom v tomto meste sa bude môcť pochváliť rýchlym rozvojom.

Tak neváhajte a zarezervujte si letenku do Santa Marty dostupnú na vašom letisku. Užite si krásne pláže, surfujte na vlnách významného Karibského mora a pochutnajte sa na miestnej kolumbijskej kuchyni - to všetko vás čaká v Santa Marte!


Počasie Kolumbia Santa Marta


Kolumbia je plná rozmanitej prírody a pekných miest, ktoré si môžete pozrieť. Jedným z nich je Santa Marta - krásne pobrežné mesto na Karibskom mori.

Počasie v Santa Marta je po celý rok horúce a vlhké. Najteplejším mesiacom je september, kedy teploty dosahujú maximálneho denného priemeru 33°C. Najchladnejším mesiacom je marec, kedy sa teploty zvyknú pohybovať okolo 27°C. V tomto meste sa nachádzajú vysoké hory, ktoré ovplyvňujú klimatické podmienky a vytvárajú miestne mikroklímy.

Prší tu po celý rok, ale najviac od mája do novembra. Hlavné zrážky sú spôsobené tropickými búrkami, ktoré sa môžu objaviť počas celej sezóny. Môžete sa však tešiť z mnohých slnečných dní, keď sa obloha prejasní a umožní vám vychutnávať si krásne pláže a prírodu.

Kolumbia Santa Marta sa nachádza priamo na Karibskom mori, ktoré môže byť dvojaké. Obzvlášť od augusta do októbra vás sem môže priviesť hurikán. Preto by ste sa mali plánovania cesty držať informovaní o aktuálnych podmienkach a informovať sa o predpovediach počasia.

V lete (december až február) môžete zažiť horúčavy a veľmi vysokej vlhkosti. Vysoká vlhkosť a teplo môže byť pre niektorých ľudí ťažké na znášanie. Väčšina hotelov dokáže zabezpečiť klimatizáciu, aby ste sa mohli schovať pred horúčavou v chlade. Okrem klimatizácie, by ste si mali zabezpečiť primeranú ochranu - hydratovať sa, používať opaľovacie krémy a nosiť ľahké, voľné oblečenie.

V Santa Marta prebieha po celý rok mnoho podujatí a festivalov, ktoré si môžete pozrieť. Medzi najznámejšie patrí napríklad Karneval Barranquilla. Villa de Leyva v Kolumbii tiež hostí viacero festivalov v rôznych oblastiach, ako sú napríklad dejiny, gastronómia alebo hudba.

Myslite pri plánovaní vašej cesty do Santa Marta na to, že klimatické podmienky a počasie sa môže v sezone výrazne meniť. Pri plánovaní zimnej dovolenky si doprajte odľahčenie od snehu a ľadu a zrelaxujte si na slnkom zaliatom pobreží Kolumbie.


Dovolenka Kolumbia Santa Marta


Dovolenka v Santa Marta, Kolumbia: Ideálna destinácia pre aktívnych cestovateľov

Ak hľadáte exotickejšiu dovolenku s množstvom aktivít, Santa Marta v Kolumbii by mohla byť tou správnou destináciou pre vás. Nachádza sa na severnom pobreží Kolumbie a je východiskovým bodom pre množstvo turistických atrakcií v okolí, ako napríklad Parque Natural Tayrona (národný park), Sierra Nevada de Santa Marta (horský pás) alebo Ciudad Perdida (zrúcaniny mayskej kultúry).

Pláže
Jedným z hlavných dôvodov, prečo ľudia navštevujú Santa Martu, sú pláže s bledou koralovou farbou pripomínajúcou práve korály. Medzi najpopulárnejšie pláže patria Playa Blanca, Taganga a Bahia Concha. Okrem relaxovania na pláži, môžete si vyskúšať šnorchlovanie alebo prechádzky po okolí.

Horské túry
Pre tých, ktorí majú radi adrenalin a chcú vidieť krásne výhľady z vrcholov, sú Chirripa a Sierra Nevada de Santa Marta nevyhnutné. Tieto túry sú zaradené medzi najvyššie v Kolumbii a ponúkajú úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Národný park Tayrona
Národný park Tayrona je obľúbeným miestom pre turistov. Môžete si vyskúšať šnorchlovanie, rybolov, surfovanie alebo len prechádzku v prírode. Najpopulárnejšia časť parku je Cabo San Juan - plážová oblasť s chýrnych chatami v štýle bambusu.

Ciudad Perdida
Ciudad Perdida je zrúcanina starodávneho mayského mesta skrytého v dezertoch na severovýchod od Santa Marty. Je to zaujímavý zážitok pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu.

Kuchyňa
Kolumbijská kuchyňa je bohatá na množstvo chutných pochutín, od cevicĕhe (polievka z ryže a fazule) po arepas (placky z kukuričnej múky). Môžete si vyskúšať aj okrem miestnych jedál, ktoré sa dajú kúpiť z miestnych uličných stánkov.

Ak hľadáte príležitosť spoznať kolumbijskú kultúru a zároveň si vychutnať aktívnu dovolenku, Santa Marta by mohla byť tou správnou destináciou pre vás. Každý návštevník bude mať určite čo robiť a vidieť!


Ubytovanie Kolumbia Santa Marta


Kolumbia je krajinou bohatou na kultúru, históriu a krásne prírodné scenérie. Medzi najnavštevovanejšie destinácie v Kolumbii patrí aj mesto Santa Marta, ktoré sa nachádza na severnom pobreží krajiny. Ponúka nielen krásne pláže, ale aj množstvo historických pamiatok a možnosti aktívneho oddychu v prírode.

V Santa Marte môžete nájsť rôzne možnosti ubytovania, ktoré sa prispôsobia vašim potrebám a preferenciám. Mesto ponúka výber medzi luxusnými rezortmi, stredne veľkými hotely a lacnejšími hostalmi. Svoj pobyt si môžete zabezpečiť aj cez miestne ubytovacie platformy ako Airbnb.

Ak si chcete dopriať luxusné ubytovanie, môžete sa ubytovať v jednom z mnohých rezortov, ktoré Santa Marta ponúka. Tieto rezorty majú väčšinou vlastné súkromné pláže, wellness centrá, bazény a reštaurácie s bohatým výberom miestnych aj medzinárodných jedál. V okolí rezortov nájdete aj rôzne športové aktivity, ako sú napríklad potápanie, surfovanie alebo golf.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a príjemné hotely, Santa Marta má množstvo možností. Tieto hotely sa nachádzajú často v historických budovách a poskytujú komfortné ubytovanie s výhľadom na more alebo na mesto. Hotely majú často vlastné reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné kolumbijské jedlá.

Ak cestujete s obmedzeným rozpočtom alebo si jednoducho chcete vychutnať autentickú atmosféru Santa Marty, môžete sa rozhodnúť pre jedno z mnohých hostelov. Hostely ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a zároveň vám umožňujú spoznať nových ľudí zo všetkých kútov sveta. Hostely majú často spoločenské


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Santa Marta


Najčastejšie otázky a odpovede o Kolumbii, Santa Marte:

1. Ako sa dostanem do Santa Marty z letiska v Bogote?
- Najjednoduchší spôsob je vziať vnútroštátny let zo letiska El Dorado v Bogote do letiska Simón Bolívar v Santa Marte.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Santa Marty v Kolumbii?
- Santa Marta má teplé a suché podnebie, s priemernými teplotami okolo 30 °C počas celého roka. Najlepší čas na návštevu je zvyčajne v období od decembra do apríla, keď je menej zrážok.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Santa Marte?
- Medzi hlavné atrakcie v Santa Marte patria Parque Nacional Natural Tayrona, Ciudad Perdida (Stratené mesto) a Playa Blanca. Tiež sa tu nachádza historické centrum s katedrálou Santa Marta a múzeom zaoberajúcim sa miestnou históriou.

4. Je Santa Marta bezpečné miesto na návštevu?
- Santa Marta je vzhľadom na turistov relatívne bezpečné miesto, avšak je dôležité byť opatrný a dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je napríklad opatrnosť pri výbere miesta na ubytovanie a cestovaní v skupine.

5. Koľko peňazí by som mal mať so sebou na návštevu Santa Marty?
- To závisí od vášho rozpočtu a plánovaných aktivít. Santa Marta je relatívne lacná destinácia, kde sa dá ubytovať aj stravovať za rozumné ceny. Odporúča sa mať aj niekoľko peňazí v miestnej mene (kolumbijské peso).

6. Aké sú možnosti pre ubytovanie v Santa Marte?
- V Santa Marte nájdete širokú škálu ubytovacích možností, od luxusných rezortov až po budget hotely a hostely. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny.

7. Aké sú typické jedlá v Santa Marte?
- Typické jedlá v Santa Marte zahŕňajú ceviche (marinované ryby), arepas (placky z kukuričnej múky) a bandeja paisa (tradičné kolumbijské jedlo s mäsom, fazuľami a ryžou).

8. Ako sa pohybovať po Santa Marte?
- V Santa Marte sa dá ľahko pohybovať peši, najmä v historickom centre. Využiť môžete aj mestskú hromadnú dopravu, ako sú autobusy a taxíky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky