Objavte lety za najlepšie ceny

Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral

Počasie Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Zipaquirá Salt Cathedral je jedným z najpopulárnejších turistických miest v Kolumbii. Nachádza sa vo meste Zipaquirá, ktoré sa nachádza približne 49 kilometrov severovýchodne od hlavného mesta Bogota. Táto unikátna katedrála sa nachádza v hlbokých podzemných dierach starých solných baní a je známa svojou impozantnou architektúrou a nádhernými sochami.

Je viac ako päťsto rokov odvtedy, čo sa v tomto regióne začala ťažiť soľ. Baníci zaznamenávali časté náboženské zázraky a stať sa sa to miesto kultovu pre modlitby. V roku 1954 bola pôvodná katedrála postavená hlavná loď, ale vzhľadom k obavám o bezpečnosť bola neskôr opustená a v súčasnosti slúži ako múzeum.

Nová katedrála bola otvorená pre verejnosť v roku 1995 a je dosť neuveriteľná. So svojimi vysokými stropmi, rozľahlými priestormi a úžasnými sochami je skutočným zázrakom architektúry. Interiér je osvetlený farebnými svetlami, ktoré vytvárajú neobyčajné atmosféru. Mnohé sochy a obrazy sú zhotovené z soli, čo z neho robí jedinečné miesto pre návštevu.

Okrem svojej architektúry je Zipaquirá Salt Cathedral tiež známa svojim počasím. Kolumbia má tropické podnebie s miernymi teplotami po celý rok. V Zipaquirá je však kvôli svojej vyššej nadmorskej výške vzduch chladnejší a vlhkejší. Priemerné ročné teploty sa pohybujú od 12 °C do 18 °C. Môže byť tiež dosť veterno, preto si skontrolujte počasie pred návštevou, aby ste si mohli správne oblečenie.

Zipaquirá a jeho okolie majú dážďovú sezónu od apríla do novembra, takže sa pripravte na možné dážde a bahnité cesty. Na druhej strane, v decembri až marc sa teploty zvyšujú a môže byť slnečno a suché počasie.

Ak sa chystáte navštíviť Zipaquirá Salt Cathedral, odporúča sa zobrať si teplejšie oblečenie a náhradné tienisté oblečenie v prípade horúceho počasia. Nezabudnite tiež na pohodlné topánky, pretože budete musieť prejsť niekoľkými schodiskami a chodbami.

Zipaquirá Salt Cathedral je skutočne jedinečná pamiatka na návštevu v Kolumbii. Nielenže ponúka nádhernú architektúru a umelecké diela, ale aj fascinujúce počasie. Nech už ste nábožensky založený alebo len zvedavý turista, táto katedrála určite stojí za návštevu.


Ubytovanie Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Kolumbia je krajina plná zaujímavých pamiatok a historických miest a jedným z nich je aj dočasný domov mnohých pútnikov - Zipaquirá Salt Cathedral. Tento unikátny a fascinujúci kostol je situovaný iba pár minút od Kolumbijskeho hlavného mesta Bogoty a predstavuje záhadné miesto, ktoré každý návštevník musí vidieť.

Katedrála bola postavená v jednom z významných kolumbijských baníckych miest, kde sa ťažia solné ložiská. V roku 1932 začali miestni baníci s vyťahovaním soli z týchto ložísk, a vďaka ich nápadu a umeniu sa tu postupne vytvorila jedinečná katedrála. Samotné ložisko sa rozprestiera na 2500 metroch a je tým najväčším solným ložiskom na svete.

Katedrála Zipaquirá Salt Cathedral je rozdelená do troch častí. Prvá časť je tzv. Mínový kostol, ktorý zobrazuje obraz Ježiša Krista položeného na lehátku, ako by bol ušľachtilým baníkom. Tento obraz je tradične zapálený po 3 stupňoch zahnutia kolenami, aby sa predstavilo, ako boli baníci slávni pre svoju skutočnú a ťažkú prácu pod zemou. Druhá časť je Kostol Svätého Petra, ktorý je považovaný za symbol kolumbijskej kultúry, zatiaľ čo tretia časť je ruské chórové miesto, ktoré je umiestnené pod zemou. Tieto 3 časti sú dôležité nielen pre ich umenie a históriu, ale aj pre zaujímavé príbehové línie, ktoré odhalujú zaujímavé faktografické podrobnosti a záhady.

Katedrála Zipaquirá Salt Cathedral je fascinujúci kostol, ktorý kombinuje unikátnosť a krásu. Je to miesto, ktoré prináša pútnikovi pokoj a ducha. Je to miesto, ktoré by mal každý návštevník Kolumbie vidieť a zažiť. Ak sa plánujete navštíviť Kolumbiu, nezabudnite zahrnúť do svojho plánu aj návštevu tejto unikátnej katedrály - Zipaquirá Salt Cathedral.


Dovolenka Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Cestovanie je jedným z najlepších spôsobov, ako objavovať nové krajiny a kultúry. Ak sa radi vydávate na dobrodružné cesty, Kolumbia by mohla byť skvelým miestom na váš zoznam. Medzi jedno z najpopulárnejších turistických miest v Kolumbii patrí slávna Zipaquirá Salt Cathedral.

Zipaquirá Salt Cathedral sa nachádza len pár kilometrov od hlavného mesta Bogotá. Táto jedinečná katedrála sa nachádza v bývalej solnej bani a je jednou z najväčších atrakcií Kolumbie. Pre turistov je to nielen svätostánok, ale aj umelecký skvost, ktorý predstavuje kombináciu náboženstva a dedičstva bane.

Keďže sa katedrála nachádza hlboko pod zemou, cesta k nej je už samotným dobrodružstvom. Návštevníci musia prejsť zložitými a kľukatými chodbami, kým sa dostanú do vnútra katedrály. Počas tejto cesty môžu obdivovať závesy soľných kryštálov, kamenné sochy a farebné osvetlenie, ktoré stvára atmosféru tajomstva a mystiky.

Centrom pozornosti katedrály je monumentálny kríž, ktorý meria až 16 metrov. Okrem toho si môžete tiež všimnúť soľné sochy, ktoré opisujú biblické príbehy a významné momenty kresťanského náboženstva. Je to fascinujúce, ako dokázali baníci vytvoriť takéto umelecké dielo v takých náročných podmienkach.

Zipaquirá Salt Cathedral nie je iba miestom duchovného významu, ale je aj skvelým miestom na obdivovanie prírodného fenoménu. Soľná banícka dedičnosť vytvorila podzemné jazierko a solný prameň. Tieto prírodné útvary sú očarujúce a ponúkajú návštevníkom ďalšiu možnosť pokochania sa krásou tohto miesta.

Navštíviť Zipaquirá Salt Cathedral je vzrušujúce a nezabudnuteľné dobrodružstvo. Odporúča sa mať so sebou pohodlnú obuv a teplé oblečenie, pretože teplota v bani môže byť dosť nízka. Taktiež je výhodou mať sprievodcu, ktorý vám poskytne zaujímavé informácie o histórii a význame tohto miesta.

Ak plánujete dovolenku v Kolumbii, nezabudnite sa zastaviť v Zipaquirá Salt Cathedral. Je to skutočný unikát, ktorý vás ohromí svojou krásou a atmosférou. Bez ohľadu na to, či ste nábožensky založení alebo nie, táto katedrála vám poskytne vzácny pohľad na kombináciu ľudskej kreativity a prirodzenej krásy.


Najčastejšie otázky a odpovede Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Q: What is the Zipaquirá Salt Cathedral?
A: The Zipaquirá Salt Cathedral is an underground Catholic church built in a salt mine in Zipaquirá, Colombia.

Q: How old is the Salt Cathedral?
A: The original Salt Cathedral was built in 1954, but after it experienced structural problems, a new Salt Cathedral was built in 1995.

Q: How deep is the Salt Cathedral?
A: The Salt Cathedral is about 180 meters (590 feet) deep.

Q: How much does it cost to visit the Salt Cathedral?
A: As of 2021, the entrance fee for adults is 60,000 COP (about $16 USD) and for children it is 50,000 COP (about $14 USD).

Q: Can you take photos inside the Salt Cathedral?
A: Yes, visitors are allowed to take photos inside the Salt Cathedral.

Q: Is the Salt Cathedral accessible for people with disabilities?
A: There are elevators and ramps to make the Salt Cathedral accessible for people with disabilities.

Q: How long does it take to visit the Salt Cathedral?
A: The tour of the Salt Cathedral takes about 1 hour and 30 minutes.

Q: What other attractions are there in Zipaquirá?
A: Other attractions in Zipaquirá include the Salt Park, the Luis A. Calvo Museum, and the Main Square.

Q: Is it safe to visit the Salt Cathedral and Zipaquirá?
A: Yes, the Salt Cathedral and Zipaquirá are considered safe for tourists. However, it is always important to take general safety precautions when traveling.

Q: Are there any restrictions on what you can bring inside the Salt Cathedral?
A: Yes, visitors are not allowed to bring food, drinks, or pets inside the Salt Cathedral. Large bags or backpacks must be checked at the entrance.


Letenka Kolumbia Zipaquirá Salt Cathedral


Kolumbijská Zipaquirá je domovom jedného z najkrajších a najneobvyklejších kostolov na svete - Solnej katedrály. Táto zaujímavá pamiatka je jednou z hlavných atrakcií v tejto oblasti a každoročne pritiahne tisíce návštevníkov z celého sveta.

V srdci Kolumbie, asi 50 kilometrov severne od jej hlavného mesta Bogotá, sa nachádza mesto Zipaquirá. Toto mesto je domovom jedného z najväčších solných dolín na svete a z tohto dôvodu je neodmysliteľne spojené so solným baníctvom. Už od praveku boli tieto solné ložiská veľmi cenené a vyťaženie soli sa stalo hlavným zdrojom príjmu pre miestnych obyvateľov.

Solná katedrála v Zipaquire je vlastne bývalou solnou baňou, ktorá bola prebudovaná na kostol vo vnútri hory. Svoju cestu do hĺbky vrchu začnete 'skladaným' výťahom, ktorý vás zaženie nadol cez kilometre chodieb vytesaných v soli. Cesta je len podstatne krajšia a impozantnejšia, prechádzate cez kríže, oltáre, zázraky a niekoľko zasklených vstupov lomenými oblúkmi. Vnútorný priestor katedrály je jednoducho nádherný, so sochami, architektúrou a jedinečnou spôsobilosťou vytvárať mystickú atmosféru.

Stena na jednej strane kostola je domovom veľkej kríže, ktorá je vysoká až 16 metrov. Okolo kríža sú osvetlené fajky s modrou svetlosťou, čo vytvára veľmi pokojnú a relaxačnú atmosféru. Na opačnej strane je zas socha Veľkej Matky Božej, ktorá bola vytesaná do 45 metrov vysokej steny soli. Tieto sochy a výtvory zvýrazňujú pôsobivú prácu a detaily, ktoré vstúpia do všetkých návštevníkov.

Návšteva Solnej katedrály v Zipaquire je opravdu jedinečným zážitkom. Vo vnútri sa ocitnete v černej tme s jediným zdrojom svetla, ktoré vytvára množstvo votívnych sviečok, ktoré sa nachádzajú po celej katedrále. Mladší návštevníci budú rádi vedieť, že katedrála má tiež viacúčelovú miestnosť s možnosťou sledovania filmu o histórii miesta.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kolumbiu, Solná katedrála v Zipaquirá je miesto, ktoré určite nesmiete vynechať. Tento eklektický zázrak architektúry a náboženského umenia vás dostane svojou nádherou a jedinečnosťou. Prelet do Kolumbie vás dostane bližšie k tomuto fascinujúcemu miestu, kde sa môžete ponoriť do histórie a kultúry tejto oblasti.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky