Objavte lety za najlepšie ceny

Kostarika Golfito

Počasie Kostarika Golfito


Kostarika, krajina v strednej Amerike, je známa svojou rozmanitou prírodou a úchvatnými plážami. Golfito, nachádzajúci sa na juhu Kostariky, nie je výnimkou. Toto miesto ponúka nielen krásnu prírodu, ale aj zaujímavé počasie, ktoré určuje atmosféru tejto oblasti.

Klima v Golfitu je tropické, s vysokými teplotami a vlhkosťou počas celého roka. Práve kvôli svojej polohe v blízkosti rovníka má túto oblasť konštantné, teplé teploty. Priemerné denné teploty sa pohybujú okolo 30°C, zatiaľ čo v noci klesajú na približne 20°C. To znamená, že počas celého roka tu môžete očakávať príjemné teplé počasie.

Golfito je tiež známe svojou vysokou vlhkosťou, čo je spôsobené jeho blízkosťou k pralesom a útesom Tichého oceánu. Táto kombinácia vedie k častým dažďom a hmlistočiam. Počas dažďových období, ktoré trvajú od mája do novembra, môžete očakávať silné zrážky, ktoré sú typické pre túto oblasť. Tieto dažde, ktoré sprevádzajú búrky, prispievajú k bohatstvu tropických rastlín a biodiverzity v tejto oblasti.

Je dôležité zdôrazniť, že aj keď Golfito má vysokú vlhkosť a daždivé obdobia, nie je to miesto, ktoré by nemohlo byť navštívené počas celého roka. Existuje obdobie, kedy dochádza k tzv. suchému obdobiu, ktoré trvá od decembra do apríla. V tomto období je počasie suchšie a menej dažďové, čo je ideálne pre turistov, ktorí hľadajú slnečný a suchý pobyt na pláži.

Napriek tomu je však Golfito známe svojou vegetáciou a fantastickou prírodou, ktoré sú závislé na zrážkach. Preto, nech už sa rozhodnete navštíviť Golfito v suchom alebo daždivom období, stále si budete môcť vychutnať jej jedinečné krásy.

V každom prípade sa Golfito môže pochváliť neustálym tropickým počasím, vďaka ktorému je táto oblasť ideálnym miestom pre milovníkov pláží a prírody. Bez ohľadu na obdobie sa môžete tešiť na úchvatné pobrežné scenérie a exotickú flóru a faunu. Nech už hľadáte dobrodružstvo alebo relaxáciu, Golfito vám ponúkne zážitky, ktoré si budete pamätať navždy.


Ubytovanie Kostarika Golfito


Golfito je malé mestečko v južnej časti Kostariky, ktoré sa nachádza na pobreží severného Tichého oceánu. Toto miesto je obľúbeným cieľom turistov vďaka svojej exotickosti, prírodným krásam a bohatej biodiverzite.

Golfito ponúka rôzne možnosti ubytovania pre turistov, ktorí sem prichádzajú objaviť krásy Kostariky. Medzi najobľúbenejšie možnosti patrí ubytovanie v hoteloch a rezortoch, ktoré sa nachádzajú priamo na pláži.

Mnoho z týchto hotelov a rezortov ponúka luxusné izby s nádherným výhľadom na oceán a okolitú prírodu. Hostia majú možnosť vychutnať si výbornú kuchyňu, bazény a wellness centrá, ktoré im poskytnú oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí preferujú niečo viac autentickejšie a osobnejšie, je tu aj možnosť ubytovať sa v malých penziónoch alebo rodinných rezidenciách. Tieto ubytovacie zariadenia sa zvyčajne nachádzajú v blízkosti pláže alebo v centre mesta.

Okrem hotela a rezortov je tu aj možnosť pre karavanistov a turistov, ktorí preferujú kempovanie. V blízkosti Golfito sa nachádzajú nádherné kempoviská, kde si môžete postaviť stan a užiť si prírodu.

Navyše, Golfito je známe aj svojimi ekologickými ubytovacími možnosťami. Existuje niekoľko ekologicky orientovaných rezortov a hotelov, ktoré sa snažia minimalizovať svoj vplyv na prírodu a podporiť udržateľný turizmus. Tieto miesta vám ponúknu jedinečný zážitok, ponúkajúc vám ubytovanie vo vzdušných bungalovoch alebo drevených chatkách, ktoré sa dokonale zlúčia s okolitou prírodou.

Keďže je Golfito obklopené tropickou pralesom, môžete si byť istí, že vám bude ponúknuté množstvo jedinečných príležitostí na objavovanie a stretávanie s divočinou. Môžete sa vydať na prechádzky po pralesoch, plávať v rybníkoch a riečkach a pozorovať ohromujúce druhy vtákov a zvierat.

Okrem toho, môžete získať aj prístup k niektorým z najkrajších pláží Kostariky, kde sa môžete opaľovať, plávať a surfovať na vlnách Tichého oceánu.

Golfito je teda ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú pohrávať s prírodou a objavovať nové miesta, jedinečnú flóru a faunu. Nech už sa rozhodnete pre luxusné rezorty, malé penzióny alebo kempy, určite nájdete ubytovanie, ktoré bude vyhovovať všetkým vašim potrebám.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kostariku a mesto Golfito, nezabudnite si rezervovať ubytovanie vopred, pretože táto oblasť je veľmi obľúbená a dostatočný počet miest je obmedzený. Máte takto zaručenú možnosť stráviť nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších a najexotickejších miest Kostariky.


Letenka Kostarika Golfito


Letenku do Kostariky v Golfito môžete získať celkom jednoducho. Golfito sa nachádza v južnej časti Kostariky, na pobreží Tichého oceánu, a je známe svojou prírodnou krásou a rôznorodosťou divokej zveri a rastlín.

Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú relaxáciu, ale aj dobrodružstvo. Najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je lietadlom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré poskytujú lety do Golfito zo San José, hlavného mesta Kostariky.

Predtým ako sa rozhodnete pre leteckú spoločnosť, máte na výber niekoľko faktorov, ktoré je potrebné zvážiť, vrátane ceny, času letu a pohodlia. Najpopulárnejšie letecké spoločnosti zahŕňajú Sansa Airlines, Aerobell Airlines a Skyway Costa Rica.

Cena letenky sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a času letu. Mal by ste sa snažiť minimalizovať cenu letenky, ak chcete, aby ste mali dostatok rozpočtu na ďalšie aktivity a zážitky v Golfito. Niekedy sa stanú aj akcie a zľavy, ktorých by ste mali využiť.

Dĺžka letu trvá približne 45 minút a môžete si vychutnať krásne výhľady na pobrežie Tichého oceánu a horu Chirripó v San Jose. Po príchode budete musieť absolvovať prechádzku alebo taxíkom sa dostať do mesta Golfito.

Hlavné letiská v San Jose, odkiaľ sa lietadlá smerujú do Golfito, sú Juan Santamaria a Tobias Bolanos. Je potrebné poznamenať, že letové informácie bývajú často aktualizované, preto bude dobré sledovať webovú stránku vašej leteckej spoločnosti pre informácie o vašom lete.

Golfito ponúka skvelé aktivity na vodnom i suchom obraze. Môžete sa ísť kúpať do morských vôd a pozorovať morské živočíchy alebo ísť na prehliadku dažďového pralesa a vidieť zvieratá ako ocelotovia a kapucínka.

Po návrate domov budete mať na svoju cestu do Kostariky nezabudnuteľné zážitky a spomienky na krásne miesta a dobrodružstvá, ktoré ste zažili v Golfito. Letenka Kostarika Golfito je celkom dostupná a určite to stojí za jej využitie.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Golfito


1. Ako sa dostanem do Golfito z hlavného mesta San José?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je cestovať letecky, lebo existuje pravidelná letecká linka medzi San José a Golfito. Môžete sa tiež dostať autom alebo autobusom, čo bude trvať dlhšie.
2. Aké je počasie v Golfito?
Odpoveď: Golfito má celoročne teplé a vlhké podnebie s priemernými teplotami okolo 30 °C. Je tu tiež vysoká vlhkosť a časté zrážky.
3. Čo je najlepšie ročné obdobie na návštevu Golfito?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Golfito je v suššej sezóne od decembra do apríla, keď je menej zrážok.
4. Aké aktivity a atrakcie sú k dispozícii v Golfito?
Odpoveď: V Golfito môžete navštíviť národný park Piedras Blancas, užívať si plážovanie, surfovanie, potápanie a rybolov. Je tu tiež niekoľko turistických agentúr, ktoré organizujú výlety a dobrodružné aktivity v prírode.
5. Kde si môžem kúpiť suveníry v Golfito?
Odpoveď: Golfito má niekoľko obchodov a trhov, kde si môžete kúpiť suveníry, ako sú ručne vyrobené šperky, keramika, umelecké predmety a miestne vyrobené výrobky.
6. Aké sú možnosti ubytovania v Golfito?
Odpoveď: V Golfito nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a penziónov. Niektoré z nich sa nachádzajú priamo na pláži, iné v centre mesta.
7. Čo je miestne špeciálne jedlo v Golfito?
Odpoveď: Golfito je známe svojou čerstvou morskou rybou a plodmi mora. Je tu tiež veľa reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičnú kuchyňu Kostariky.
8. Je v Golfito vodný park alebo aquapark?
Odpoveď: V Golfito nie je žiadny vodný park alebo aquapark. Ak však hľadáte vodné aktivity, môžete si užiť plážovanie, surfovanie alebo potápanie v miestnych vodách.
9. Aké sú bezpečnostné opatrenia v Golfito?
Odpoveď: Golfito je vo všeobecnosti považované za bezpečné miesto, ale stále je dôležité dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako je mať oči na veci a nechať cennosti v bezpečí.
10. Mám potrebné očkovania alebo víza na návštevu Golfito?
Odpoveď: Pred cestovaním do Golfito je dobré overiť si aktuálne cestovné požiadavky. Všeobecne platí, že občania mnohých krajín, vrátane mnohých európskych krajín, nie sú povinní mať víza pre turistickú návštevu Kostariky. Ako pre každú medzinárodnú cestu, odporúča sa aktualizovať očkovanie a naočkovanie proti malárii sa môže vyžadovať pre určité oblasti v Kostarike.


Dovolenka Kostarika Golfito


Kostarika, známa aj ako Švajčiarsko Strednej Ameriky, je krásnou a exotickou krajinou, ktorá ponúka množstvo aktivít pre turistov. Ak hľadáte skutočný rajský ostrov, nemôžete sa vyhnúť návšteve mesta Golfito. Toto malebné prímorské mesto je ideálnym miestom pre dovolenku pre milovníkov golfa.

Golfito sa nachádza na juhu Kostariky, v blízkosti hraníc s Panamou. Jeho poloha na pobreží Tichého oceánu poskytuje úchvatné výhľady na okolitú prírodu a krásne pláže. Vyniká svojou bohatou biorozmanitosťou a tropickou vegetáciou. Dovolenka v Golfitu je preto jedinečným zážitkom pre milovníkov prírody a adrenalínu.

Hlavnou atrakciou Golfita je golfové ihrisko s názvom "Golfito Marina Village & Resort", ktoré patrí medzi najlepšie golfové ihriská v Kostarike. Táto 9-jamková ihriska ponúka hráčom rôzne úrovne náročnosti. Okrem toho má ihrisko nádherný výhľad na oceán a okolú prírodu, čo robí hru ešte príjemnejšou. Pre tých, ktorí chcú zdokonaliť svoje golfové zručnosti, je tu aj golfová akadémia s profesionálnymi trénermi.

Okrem golfa je tu tiež mnoho ďalších aktivít, ktoré si môžete vyskúšať počas svojej dovolenky v Golfitu. Môžete si prenajať loď a ísť na rybolov, kde môžete chytiť niektoré zo svetových druhov rýb, ako je marlín alebo žralok. Ak máte radi vodné športy, môžete sa venovať potápaniu či šnorchlovaniu v okolitých korálových útesoch, kde objavíte fascinujúci podvodný svet.

Návštevníci mesta Golfito nemôžu vynechať návštevu Národného parku Piedras Blancas, ktorý sa rozprestiera na rozlohe 14 000 ha. Tento park je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane puma, opíc a vzácnych druhov vtákov. Môžete si urobiť prechádzku po jeho chodníkoch, kde objavíte úžasné divadlo prírody.

Po náročnom dni plnom golfa a dobrodružstiev si môžete oddýchnuť na krásnych plážach Golfita. Pláž Playa Zancudo je veľmi obľúbená u miestnych aj zahraničných turistov. Je to dlhá piesočnatá pláž, obklopená palmami a exotickými rastlinami. Pokojné vody a úchvatné západy slnka vytvárajú dokonalú atmosféru pre romantickú prechádzku po pláži.

Ak plánujete navštíviť Kostariku a chcete stráviť dovolenku kombinujúcu golf a prírodu, nezabudnite navštíviť Golfito. Toto prímorské mesto ponúka všetko, čo potrebujete pre unikátnu a nezabudnuteľnú dovolenku. Od golfa po rybolov, potápanie a prechádzky po nádherných plážach, Golfito je skutočným rajom v Kostarike.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky