Objavte lety za najlepšie ceny

Kostarika Isla Tortuga

Počasie Kostarika Isla Tortuga


Kostarika, známa svojou exotickou krásou a bohatou biodiverzitou, je domovom mnohých nádherných ostrovov. Medzi najznámejšie patrí Isla Tortuga, ktorá je nielen obľúbenou destináciou turistov, ale aj miestom, ktoré ponúka unikátne počasie.

Táto ostrovná oáza sa nachádza na severe Kostariky, asi 30 kilometrov od hlavného mesta San Jose. Isla Tortuga je známa svojimi bledými plážami s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou modrou vodou. Svoju nádhernú scénu dotvára okolitá kokosová vegetácia a úchvatné korálové útesy, čo ju robí dokonalým miestom pre milovníkov prírody a dovolenkových oddychu.

Keďže Isla Tortuga sa nachádza v tropickom podnebí, počasie tu je väčšinou teplé a vlhké celý rok. Priemerné teploty sa pohybujú od 27 do 32 stupňov Celzia, čo umožňuje návštevníkom užívať si pláže a aktivity na otvorenom počas celého roku. Zároveň je tu však aj vysoká vlhkosť, ktorá môže zvýšiť teplo a spôsobiť, že sa bude zdávať ešte teplejšie.

Máj až november je obdobie dažďov na Isla Tortuga. V tomto období sa počasie mení a príležitostne prichádzajú silné búrky s veľkými množstvami zrážok. Aj keď sa búrky môžu javiť ako nevítané pre turistov, tieto dažďové obdobia zaručujú, že ostrov zostáva zelený a plný života. Zároveň, vďaka menšej návštevnosti v tomto období, môžu turisti zažiť pocit väčšieho súkromia a menej preplnených pláží.

Od decembra do apríla je na Isla Tortuga obdobie sucha. To znamená, že tam je menej dažďa a väčšia slnečná svetlivosť. Počas týchto mesiacov sa počasie stáva ideálnym pre plážové aktivity, potápanie či šnorchlovanie. Návštevníci môžu očakávať viac slnečných dní a teplejšie teploty, čo robí Isla Tortuga žiadanou destináciou pre tých, ktorí si chcú užiť slnko a more.

Či už sa rozhodnete navštíviť Isla Tortuga počas dažďového obdobia alebo počas obdobia sucha, mali by ste mať na pamäti, že Kostarika je obecným tropickým miestom a počasie sa môže rýchlo meniť. Preto je vždy dobré zobrať so sebou vhodné oblečenie pre rôzne podmienky a plávať vo vode len na určených miestach, kde sa starajú o vašu bezpečnosť.

Isla Tortuga je pokladom v oceáne a jej počasie je len jedným z mnohých dôvodov, prečo ju treba navštíviť. S jedinečnou kombináciou nádherných pláží a prírodnej krásy, je to miesto, kde si môžete vychutnať tropické počasie a skutočný rajský dovolenkový zážitok.


Dovolenka Kostarika Isla Tortuga


Dovolenka na ostrove Isla Tortuga v Kostarike je ako z pohľadu dobrodruha, tak aj z pohľadu milovníka prírody a krás prirodzeného prostredia. Ostrov Isla Tortuga sa naštvuje niekoľkými turistami vďaka svojim bielym piesočným plážam, krištáľovo čistým vodám a rôznorodým vodným aktivitám, ktoré si môžete vyskúšať.

Isla Tortuga sa nachádza len pár míľ od Malého ostrova v polotrope Kostariky. Väčšina návštevníkov sa na ostrov dostáva z miesta Puntarenas a cestuje sa prímorským motorovým člunom alebo katamaránom.

Jednou z najobľúbenejších aktivít na ostrove je potápanie. Vody v okolí Isla Tortuga sú plné rôznych druhov rýb, morských korytnačiek a iných morských tvorov. Ak potápačskému vybaveniu neholdujete, môžete si vyskúšať napríklad paddleboarding alebo kajakovanie.

Okrem vodných aktivít na ostrove Isla Tortuga si môžete užiť aj ďalšie zážitky, ako napríklad prechádzky po plážach a takmer nedotknutej prírode. Prechádzky vás vyvedú mimo ruchu turistov do miest, ktoré si viac podobajú na raj ako na turistickú atrakciu.

Na ostrove sa nachádza aj miestny bar a reštaurácia, kde si môžete vychutnať tradičné kostarické jedlá a nápoje, ako napríklad ceviche alebo pivo Imperial.

Dovolenka na Isla Tortuga je ideálna pre tých, ktorí hľadajú pokojné prostredie a chcú sa uvoľniť od každodenného ruchu. Ostrov je perfektným miestom na relaxáciu, ale zároveň ponúka aj príležitosť zažiť niečo nové a nezabudnuteľné.

Ak teda hľadáte miesto, kde si môžete vychutnať slnko, more a čarovné miesta, tak určite zvoľte dovolenku na Isla Tortuga. Budete mať možnosť vyskúšať rôzne vodné aktivity, prechádzky po plážach a spoznať nové kultúry. Je to ideálne miesto pre dovolenku pre páry, rodiny a jednotlivcov.


Najčastejšie otázky a odpovede Kostarika Isla Tortuga


1. Aké aktivity môžem robiť na ostrove Isla Tortuga?

Na ostrove Isla Tortuga si môžete vychutnať plávanie, potápanie, šnorchlovanie, jazdenie na vodných skútroch a kajakoch, rybolov, prechádzky po pláži a pikniky.

2. Ako sa dostanem na Isla Tortuga?

Najlepší spôsob, ako sa dostať na Isla Tortuga, je loďou z pobrežia mesta Puntarenas. Existujú rôzne spoločnosti, ktoré ponúkajú lodné prepravy na ostrov.

3. Koľko to stojí cestovať na Isla Tortuga?

Cena prepravy na Isla Tortuga sa líši v závislosti od spoločnosti a typu služby. Základná cena však zahŕňa zvyčajne prepravu loďou, občerstvenie a niekedy aj niektoré aktivity. Priemerná cena sa pohybuje medzi 60-100 dolármi na osobu.

4. Ako dlho trvá cesta na Isla Tortuga?

Cesta na Isla Tortuga loďou trvá zhruba 1-2 hodiny, v závislosti od poveternostných podmienok a určenej trasy.

5. Môžem prespať na Isla Tortuga?

Na ostrove Isla Tortuga nie sú dostupné ubytovacie zariadenia, ale je možné si zariadiť jednodenný výlet alebo šnorchlovanie a potápanie s možnosťou stráviť niekoľko hodín na ostrove.

6. Aká je priemerná teplota a počasie na Isla Tortuga?

Na Isla Tortuga je priemerná ročná teplota okolo 27 stupňov Celzia. Počasie je obyčajne teplé a slnečné, ale kvôli občasným dažďom odporúča sa si so sebou vziať vhodné oblečenie.

7. Môžem si priniesť vlastné jedlo a pitie na Isla Tortuga?

Áno, je povolené si priniesť vlastné jedlo a pitie na Isla Tortuga. V niektorých prípadoch, výlety zahŕňajú občerstvenie a nápoje.

8. Je na Isla Tortuga internetové pripojenie?

Na Isla Tortuga je obmedzený prístup k internetu, pretože ostrov je odľahlý a neobývaný. Môžete očakávať obmedzené alebo žiadne pokrytie mobilnými sieťami a internetom.

9. Existujú niektoré obmedzenia na Isla Tortuga?

Na ostrove Isla Tortuga sa uplatňujú niektoré obmedzenia, ako napríklad zákaz stavaní ohňa alebo kempovania. Je tiež dôležité rešpektovať prírodné prostredie a divokú faunu a flóru.

10. Je na Isla Tortuga zábavný park alebo zábavné aktivity pre deti?

Na Isla Tortuga nie sú k dispozícii špecifické zábavné parky, ale deti si môžu vychutnať plávanie, šnorchlovanie a prírodné krásy ostrova.


Ubytovanie Kostarika Isla Tortuga


Úchvatná plážová destinácia Kostarika, Isla Tortuga, ponúka návštevníkom nielen nádherné pláže, ale aj unikátnu možnosť ubytovať sa priamo na tejto malebnej tropickej ostrove. Isla Tortuga, ktorá tiež nesie meno Koryturtle, sa nachádza na západnom pobreží Kostariky v priestrannom zálive Gulfo Nicoya.

Pre tých, ktorí hľadajú skutočné dobrodružstvo a zároveň oázis pokoja, je Isla Tortuga ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu. Ostrov je známy svojimi jasnými vodami, bielymi plážami a prítomnosťou mnohých morských druhov, čo ho robí ideálnym miestom na potápanie a snorklovanie.

Ak sa rozhodnete prespať na Isla Tortuga, máte na výber z niekoľkých typov ubytovania. Prvou možnosťou je táborisko, kde si môžete postaviť stan priamo na pláži a mať neobmedzený prístup k moru. Výhodou táboriska je, že sa nachádza na samotnom pobreží, čo vám umožňuje prežiť noc so zvukom vĺn a nočným oblohom plným hviezd. Ak máte radi táborovanie a hľadáte jednoduché a lacné ubytovanie, táborisko je pre vás ideálna voľba.

Pre tých, ktorí preferujú pohodlie a luxus, je tu možnosť ubytovania v príjemnom letovisku na ostrove. Tieto letoviská ponúkajú rôzne druhy bungalovov alebo chatiek, ktoré sú vybavené všetkými pohodlnosťami a sú obklopené nádhernou prírodou. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení majú vlastné reštaurácie, bazény a dokonca sa dajú dohodnúť aj rôzne vodné aktivity, ako napríklad jazda na vodnom skútri alebo rybolov.

Obľúbený spôsob ubytovania na Isla Tortuga je aj prenájom súkromnej vily alebo chaty. Tieto budovy sú často postavené v tradičnom štýle Kostariky a ponúkajú súkromie a pokoj pre tých, ktorí hľadajú izoláciu od ostatných turistov. V takomto ubytovaní máte pocit, že ste na ostrove sami a môžete si vychutnať nádherný výhľad na pláž aj oceán.

Okrem samotného ubytovania v Isla Tortuga existuje mnoho aktivít, ktoré môžu turisti využiť počas svojho pobytu. Môžete sa vydať na vodné športy, ako napríklad kajakovanie alebo pádlovanie na veslách. Existuje tiež možnosť si prenajať loď, aby ste sa mohli vydať na rybolov alebo na výlety do okolitých ostrovov. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, je tu tiež ponuka rôznych výletov a túr po prírode, kde si môžete vychutnať skutočnú divočinu Kostariky.

Isla Tortuga je teda ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú krásu prírody, oddych na pláži a pár dní v tichom tropickom raji. Bez ohľadu na to, aké ubytovanie si vyberiete, nezabudnite si užiť pokojnú atmosféru ostrova a skvelé aktivity, ktoré ponúka.


Letenka Kostarika Isla Tortuga


Kostarika, známa svojou prírodnou krásou a bohatým biodiverzitou, je jednou z najobľúbenejších destinácií pre cestovateľov z celého sveta. Medzi jedno z najkrajších miest, ktoré ponúka, patrí aj Isla Tortuga.

Isla Tortuga, čo v preklade znamená "Korytnačí ostrov", je malý ostrov nachádzajúci sa na západnom pobreží Kostariky v Tichom oceáne. Je to skutočný rajský ostrov s bledým pieskom, priezračnou tyrkysovou vodou a nádhernou prírodou.

Jedným z najobľúbenejších spôsobov, ako sa dostať na Isla Tortuga, je prostredníctvom letenky. Cesta do Kostariky z vašej domoviny môže byť niekedy náročná, ale keď vysadnete na pobreží, očarenie ostrova vás dostihne ihneď.

Cestovanie na Isla Tortuga si vyžaduje krátky transfer loďou z pobrežia. Po ceste si môžete vychutnať úchvatné panoramatické výhľady a priaznivé počasie. Keď sa dostanete na ostrov, stretnete sa s miestnymi obyvateľmi, ktorí sa s vami podelia o svoju kultúru a pohostinnosť.

Jednou z hlavných atrakcií Isla Tortuga je jej nádherná pláž. Pravdepodobne budete mať pocit, že sa zastavil čas, keď začnete prechádzať po jemnom piesku a voda jemne omýva vaše nohy. Pláž je ideálnym miestom na opaľovanie, šnorchlovanie alebo jednoducho na relaxáciu. Ak ste dobrodružné povahy, môžete sa tiež vydať na vodné aktivity ako jazda na vodných lyžiach, surfovanie alebo kajakovanie.

Okrem pláže je tu aj množstvo zaujímavých miest na objavovanie. Môžete sa vydať na prechádzku po ostrove a obdivovať miestnu flóru a faunu. Kostarika je známa svojou biodiverzitou a Isla Tortuga nie je výnimkou. Môžete tu vidieť množstvo rôznych druhov vtákov, rýb a iných morských živočíchov.

Ďalšou atrakciou na Isla Tortuga je možnosť prenajať si catamarán a vydobrovať sa na vodu. Môžete si vychutnať plavbu až k blízkym ostrovom a pokochať sa ich krásou. Toto je obľúbená aktivita pre tých, ktorí vedia, že to nie je len o koncovom cieľe, ale aj o spôsobe, ako tam dostať.

Keď sa ocitnete na Isla Tortuga, môžete sa tiež naučiť miestne tradície a kultúru. Miestni obyvatelia sú pýši na svoje korene a radi vás zoznámia s ich pohostinnosťou a stravovacími zvyklosťami. Nič nie je lepšie ako ochutnať ich tradičné jedlá a tancovať na miestne rytmy.

Vzhľadom na to, že Isla Tortuga je takým malým ostrovom, nemusíte plánovať dlhý pobyt. Dokážete si získať naozaj autentický zážitok aj za pár dní. Avšak, ak chcete skutočne preniknúť do povahy ostrova a nasiaknuť jeho krásou, môže sa tiež hodiť pobyt na viac dní.

Výber letenky do Kostariky a nezabudnuteľná návšteva ostrova Isla Tortuga je skvelou voľbou pre milovníkov prírody, pláží a exotických dobrodružstiev. Tento kúsok raja vás určite dostane a ponúkne vám relaxáciu a zážitky, ktoré si budete pamätať na celý život.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky