Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba El Capitolio (Havana)

Ubytovanie Kuba El Capitolio (Havana)


El Capitolio je symbolickým a historicky významným miestom v Havane, hlavnom meste Kuby. Nachádza sa v srdci mesta, v blízkosti Malecónu a historického centra Havaney. Toto nádherné budovyho je jedným z najdôležitejších hrdoívych miest na Kube a pripomína slávu a bohatstvo minulých čias.

El Capitolio bol postavený v roku 1929 a slúžil ako sídlo kubánskeho parlamentu a vlády. Jeho architektonický štýl je inšpirovaný rímskym a gréckym dizajnom, s množstvom mramoru, krovín a detailov, ktoré skutočne vystihujú grandióznosť a eleganciu budovy.

V súčasnosti sa v budove El Capitolio nachádza Národné zasadnutie Kubánskeho ľudu, kde sa konajú zasadnutia a rokovania vlády. Turisti majú tiež prístup do niektorých častí budovy a môžu sa prejsť jej nádhernými chodbami a obdivovať jej architektúru.

Okrem toho, v budove El Capitolio sa nachádza aj veľkolepá knižnica s obrovským množstvom kníh a dokumentov, zahŕňajúcich históriu a kultúru Kuby. Tí, ktorí sa zaujímajú o dejiny, budú mať možnosť dozvedieť sa viac o kubánskej revolúcii a ďalších dôležitých udalostiach, ktoré formovali krajinu.

Okolie El Capitolio je rovnako fascinujúce. Nachádza sa v pešej vzdialenosti od malebného Malecónu, ktorý je známy svojimi nádhernými výhľadmi na more a slnsetím. Ďalej sa tu nachádza aj historické centrum Havany, kde môžete nájsť nespočetné množstvo koloniálnych budov a úzkych uličiek s tradičnými obchodmi a reštauráciami.

Pre tých, ktorí plánujú navštíviť Kubu a zároveň hľadajú luxusné ubytovanie, je v bezprostrednej blízkosti El Capitolio niekoľko výnimočných hotelov. Mnohé z nich ponúkajú výhľady na budovu a majú vynikajúcu polohu, odkiaľ je možné objavovať krásy Havany.

El Capitolio je miestom, ktoré si nemožno nevšimnúť pri návšteve Havany. Jeho nádherná architektúra a historický význam ho robia jedným z hlavných turistických atrakcií na ostrove. Ak chcete zaístiť si skutočne nezabudnuteľný zážitok, nezabudnite ho zahrnúť do plánu svojej cesty na Kubu.


Letenka Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je jedna z najrozmanitejších krajín Karibiku. Očarujúce pláže, kultúrne dedičstvo a malebné ulice s koloniálnou architektúrou urobili z Kubánskej republiky jedno z najpopulárnejších miest pre turistov. Ak váhate, kde stráviť svoj ďalší dovolenkový pobyt, nezabudnite skontrolovať letenky na Kubu, a to najmä na letenku na Kubu El Capitolio (Havana).

El Capitolio je ikonická budova v centre Havany, ktorá slúžila ako sídlo kubánskeho parlamentu a dnes je jednou z hlavných turistických atrakcií. Budova bola postavená v roku 1929 a ukazuje nádherné koloniálne štýly. Interiér budovy je tiež malebný, s klenutými stropmi a mnohými rôznymi sochami, obrazmi a freskami.

Ak si chcete pozrieť El Capitolio, budete sa musieť preplaviť cez mnohé pamiatky, ale určite to stojí za to. Môžete si dokonca zarezervovať turistickú prehliadku s miestnym sprievodcom, pretože to vám poskytne komplexný pohľad na históriu a kultúru Havany.

Keď už budete v Havane, nezabudnite navštíviť aj ďalšie miesta, ako sú Malecón alebo námestie Plaza de la Revolución. Kubánska kuchyňa je tiež niečo, čo sa určite oplatí ochutnať. Káva, navyše, ktorú prídu Kubánci, je vrcholom toho, čo si môžete vychutnať ako turista.

A ak chcete úplne podľahnúť kúzlu Kuby, zarezervujte si ubytovanie v tradičných casa particulares, čo sú kubánske domy s lôžkom a raňajkami. Takto sa môžete dozvedieť viac o kubánskej kultúre a zoznámiť sa s miestnymi obyvateľmi.

Nakoniec, nezabudnite, že letenka na Kubu El Capitolio (Havana) je naozajstný mančaft, ktorý by ste mali zahrnúť do zoznamu vašich cestovateľských dobrodružstiev. Kuba vám určite ponúka nezabudnuteľný zážitok a spätnú cestu domov si budete pamätať celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba El Capitolio (Havana)


Otázky:
1. Kde sa nachádza Kuba El Capitolio?
2. Akú históriu má Kuba El Capitolio?
3. Môžem vstúpiť dovnútra Kuby El Capitolio?
4. Koľko stojí vstupné na prehliadku Kuby El Capitolio?
5. Aké sú otváracie hodiny Kuby El Capitolio?
6. Je nutné si vopred rezervovať vstupenky na prehliadku Kuby El Capitolio?
7. Na aké udalosti sa používa Kuba El Capitolio v súčasnosti?
8. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Kuba El Capitolio?
9. Aké ďalšie pamiatky a atrakcie sú v blízkosti Kuby El Capitolio?
10. Aké sú odporúčania pre návštevníkov pri návšteve Kuby El Capitolio?

Odpovede:
1. Kuba El Capitolio sa nachádza v Havane, na Kubánskom ostrove.
2. Kuba El Capitolio bola pôvodne sídlom kubánskeho kongresu, avšak teraz je využívaná ako múzeum a kultúrne centrum.
3. Áno, návštevníci si môžu pozrieť vnútorné priestory Kuby El Capitolio na prehliadkach.
4. Vstupné na prehliadku Kuby El Capitolio sa zvyčajne pohybuje okolo 5 CUC.
5. Otváracie hodiny Kuby El Capitolio sa líšia v závislosti od dňa v týždni a obdobia, preto je potrebné ich skontrolovať pomocou oficiálnej webovej stránky.
6. Nie je nutné si vopred rezervovať vstupenky na prehliadku Kuby El Capitolio, ale v obdobiach vysokej sezóny môže byť lepšie si ich zabezpečiť.
7. Kuba El Capitolio sa používa na rôzne kultúrne podujatia, ako sú koncerty, festivaly a výstavy.
8. Najlepšie spôsoby, ako sa dostať na Kuba El Capitolio, sú taxíkom alebo verejnou dopravou, ako sú autobusy alebo metropolitné vlaky.
9. Blízko Kuby El Capitolio sa nachádzajú ďalšie turistické atrakcie, ako je Staré Mesto Havany, El Malecón a Plaza de la Revolución.
10. Odporúčania pre návštevníkov Kuby El Capitolio zahŕňajú dodržiavanie bezpečnostných opatrení, pozorne počúvanie informácií o histórii a architektúre budovy a dodržiavanie správneho správania sa v múzeu.


Počasie Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je krásna krajina, ktorá je známa svojimi nádhernými plážami, kubánskou kuchyňou a nespútanou živou hudbou. Táto krajina je však aj domovom niekoľkým historickým budovám, ktoré sú súčasťou kulturného dedičstva Kuby. Jednou z týchto budov je El Capitolio, ktorá sa nachádza v Havane.

El Capitolio je obrovská budova, ktorá sa stala symbolom kubánskej histórie a kultúry. Napriek tomu, že už niekoľko desaťročí nie je sídlom kubánskeho parlamentu, stále patrí k jednej z najnavštevovanejších atrakcií Havany.

Ak sa rozhodnete navštíviť El Capitolio, budete sa môcť tešiť z nádherného počasia. Kuba má tropické klimatické podmienky, ktoré integrujú dva hlavné obdobia - suchý a daždivý ročný obdobie. Suché obdobie je od novembra do apríla a daždivé od mája do októbra. V júli a auguste býva najteplejšie s priemerom okolo 32°C. Kuba má teploty celoročne vysoko nad 20°C.

V lete ale môže byť počasie dosť vlhké. Pri horkom a vlhkom počasí môže byť veľmi náročné vyzdvihnúť sa zo sedačky a prejsť sa po preplnených uliciach Havany. Okrem toho, Kuba je vystavená mnohým tropickým búrkam a hurikánom. Preto, ak sa rozhodnete cestovať do Kuby v daždivom období, mali by ste byť pripravení na neočakávané zmeny počasia a byť vďační za každú pretrvávajúcu slnečnú hodinu.

V každom prípade, bez ohľadu na to v akom ročnom období sa rozhodnete navštíviť Kuby, mali by ste byť pripravení na vysoké teploty a vlhkosť. Ak budete odvážni a zvládnete niektoré klimatické výzvy, pri návšteve El Capitolia sa môžete tešiť z krásneho počasia, nádherného historického národného pokladu a okrem iného si môžete pozrieť aj Rovníkový kanál, ktorý sa nachádza v blízkosti budovy a na ktorom plavia lode.


Dovolenka Kuba El Capitolio (Havana)


Kuba je krajina s bohatou históriou, krásnymi plážami, kultúrnymi pamiatkami a chutnou kuchyňou, ktorá vás priamo vtiahne do svojho života skrz všetky vaše zmysly. A ak hľadáte miesto, kde by ste mohli vidieť všetky tieto veci, potom Havana je vašou cestou. Kuba El Capitolio, jedna z najdôležitejších pamiatok v Havaně, by mala byť pre vás tou prvou, ktorú navštívite po príchode do mesta.

El Capitolio je obrovská budova, ktorá sa vyznačuje svojou zaujímavou architektúrou, zlatými výkladmi, veľkými schodiskami a obrovskou kupolou. V minulosti to bola sídlo kubánskeho kongresu, a keďže Kuba bola v posledných rokoch pod španielskou nadvládou, prevzala El Capitolio veľa architektonických vplyvov z katedrál vo Španielsku.

Dnes táto budova funguje ako národná knižnica Kuby a turistická atrakcia. Navštívenie El Capitolio je niečo, čo vás pohltí a stane sa to pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Akonáhle vojdete dovnútra, budete mať čo robiť, aby ste zachytili všetky detaily. Vstupné do budovy stojí okolo 5 CUC, avšak na rozdiel od iných turistických miest v Havane, navštívenie El Capitolio stojí za každý halier.

Ak ste milovníkom histórie, budete sa cítiť ako doma. Interiér El Capitolio je nabitý fotografiami, sochami, obrazmi a mnohými ďalšími artefaktami, ktoré nám ukazujú príbeh Kuby a jej obyvateľov. Budova má niekoľko miestností a každá z nich má svoj vlastný význam. Napríklad veľká miestnosť s názvom Salon de los Pasos Perdidos bola miestom, kde sa stretávali členovia kubánskeho kongresu. Táto obrovská miestnosť je teraz plná fotografií a ďalších historických artefaktov, ktoré nám pomáhajú pochopiť minulosť Kuby.

El Capitolio je skutočne nádherná budova, ktorá je navrhnutá tak, aby vás prekvapovala na každom kroku. Na vrchole budovy sa nachádza obrovská kupola, čo z nej robí jednu z najvýraznejších pamiatok v Havane. Z kupoly sa dá vidieť celé mesto a okolie, takže nezabudnite si zobrať svoj fotoaparát s sebou, aby ste zachytili tieto úžasné zábery.

Na celú návštevu El Capitolio sa vám bude páčiť jeho zvláštne umenie, vrátane zlatých soch, mramorových sloupov a ďalších malebných prvkov. Budete sa cítiť ako v čase, keď bola Kuba ešte kolóniou Španielska a pochopíte, čo krajina má pre návštevníkov v Talíři.

Výlety na Kube sú nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám umožní vidieť nielen krásy Havany, ale aj zvyky a kultúru Kuby. Navštívenie El Capitolio by malo byť pre každého turistu na Kubu povinné, pretože toto miesto v skutočnosti predstavuje históriu a kultúru Kuby, ktoré sú také dôležité pre jej obyvateľov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky