Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Las Terrazas

Letenka Kuba Las Terrazas


Kuba: Las Terrazas – Skrytý raj karibského ostrova

Kuba, ostrov v Karibiku známy svojou bohatou kultúrou, tanečnými rytmami a nádhernými plážami, je tiež domovom množstva skrytých pokladov, ktoré čakajú na objavovanie. Jedným z týchto skvostov je región Las Terrazas, ktorý sa nachádza v centre ostrova, iba niekoľko hodín cesty od hlavného mesta Havany. Tento malý kúsok raja je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú dostať kúsok ďalej od preplnených turistických oblastí a objaviť autentickú kubánsku krajinu.

Las Terrazas je mestečko, ktoré sa rozprestiera v nadmorskej výške 300 metrov nad morom a je obklopené nádhernou prírodou. Jeho história siaha až do 19. storočia, keď bola na tejto lokalite vybudovaná plantaž kávovníkov. Dnes je Las Terrazas oáza pokojnej harmonie, kde si návštevníci môžu vychutnať krásnu krajinu, miestnu kultúru a jedinečnú atmosféru.

Jedným z hlavných lákadiel Las Terrazas je jeho národný park, ktorý je súčasťou rezervácie biosféry Sierra del Rosario. Tento park je domovom pre obrovskú diverzitu rastlín a živočíchov, vrátane množstva endemických druhov. Prechádzky po zelených chodníkoch, kúpanie v jazierkach či pozorovanie vtákov sú obľúbenou aktivitou medzi turistami.

Okrem prírodných krás ponúka Las Terrazas aj kultúrne zážitky. Môžete navštíviť miestne dediny, kde sa dozviete o živote a tradíciách kubánskych farmárov. Môžete sa zúčastniť aj na ukážkach miestnych remeselníkov, ktorí vytvárajú tradičné rukotvoriny ako drevené hračky či keramika. Kultúrne centrum v Las Terrazas pravidelne hostí tiež hudobné a tanečné podujatia, kde si môžete užiť autentickú kubánsku atmosféru.

Aby ste zažili maximum zo svojho pobytu v Las Terrazas, mali by ste vyskúšať miestnu kuchyňu. Môžete ochutnať tradičné kubánske jedlá, ako sú moros y cristianos (ryža s fazuľou), ropa vieja (trhanec) či ropa vieja (trhanec). Niekoľko miestnych reštaurácií a kaviarní ponúka aj výborné miestne kávy a tropické ovocie.

Cesta do Las Terrazas z Havany je jednoduchá a pohodlná. Môžete si vybrať medzi verejnou dopravou, ako sú autobusy alebo taxíky, alebo si požičať auto a rozbaliť si ho na vlastnú päsť. Oplatí sa stráviť v Las Terrazas aspoň deň- dva, aby ste si stihli vychutnať jeho poklady.

Las Terrazas je dokonalým miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych od frekvencie turistických oblastí Kuby a chcú objaviť jej autentickú krajinu. S nádhernou prírodou, kultúrnymi zážitkami a dotykom kubánskej pohostinnosti, je Las Terrazas nezabudnuteľným miestom na každom zozname návštev tejto karibskej krajiny.


Ubytovanie Kuba Las Terrazas


Kuba je známa svojou bohatou kultúrou, tanečnou hudbou, tradičnou kuchyňou a jasným tyrkysovým morom. Turisti z celého sveta sem prichádzajú za objavovaním starobylých koloniálnych miest, ako je Havana a Trinidad, a zažiť úchvatné pláže ako Varadero. Ale zelený raj s prírodou a dobrodružstvom na Kube si môžete vychutnať aj v mieste menom Las Terrazas.

Las Terrazas je malá komunita nachádzajúca sa v blízkosti mesta Artemisa, v provincii Pinar del Río na západe Kuby. Toto ekologické útočisko sa nachádza v srdci prírody a je obklopené hustými lesmi, jazerami a vodopádmi, ktoré tvoria nádhernú krajinu. Jeho krása a zachovalé životné prostredie sa stali súčasťou UNESCO rezervácie biosféry.

Ak hľadáte ubytovanie v Las Terrazas, máte niekoľko možností. Môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v ekológií alebo si nájsť ubytovanie v niektorom z miestnych hotelov. Eko-ubytovanie je však skutočným zážitkom, lebo vám umožní odlúčiť sa od moderného sveta a prepojiť sa s prírodou.

Jednou z možností je ubytovanie v hoteli Moka, ktorý je považovaný za prvý ekologický hotel na Kube. Hotel je navrhnutý v rustikálnom štýle, ktorý odráža tradičnú kubánsku architektúru. Ponúka rôzne druhy izieb, vrátane izieb s výhľadom na les alebo jazero. Nachádza sa v blízkosti jazera San Juan, kde si môžete zaplávať alebo si vychutnať piknik na brehu jazera. Hotel tiež má reštauráciu, kde si môžete vychutnať tradičné kubánske jedlá pri hudbe živých kubánskych kapel.

Ďalší zaujímavý ubytovací komplex v Las Terrazas je Moka House. Je navrhnutý v štýle tradičnej kubánskej chaty a ponúka individuálne izby, ktoré sú roztrúsené v prírode. Moka House je skvelou voľbou pre tých, ktorí sa chcú cítiť ešte viac súžití s prírodou.

Každý, kto navštívi Las Terrazas, sa určite musí vybrať na turistiku. Miestne prírodné rezervácie a traily poskytujú ideálne prostredie na objavovanie flóry a fauny. Môžete sa vydať na prechádzku, bicykel alebo dokonca absolvovať zipline nad korunami stromov. Vodopád Banos del San Juan je ďalšou populárnou turistickou atrakciou, kde sa môžete osviežiť v jeho čistých a čírech vodách.

Ak sa chcete ponoriť do miestnej kultúry, môžete navštíviť pieskové pláže na brehu jazera San Juan. Na plážach si môžete prenajať kajak a vychutnať si scenériu alebo sa pokochať slnkom a relaxovať. Las Terrazas organizuje aj rôzne kultúrne podujatia, kde si môžete vychutnať túto jedinečnú a živú kultúru.

Las Terrazas je tajným miestom na Kube, ktoré stojí za to objaviť. Jeho príroda a ekologický prístup vám umožnia uniknúť od mestského ruchu a nájsť pokoj a harmóniu v náručí prírody. Ak hľadáte dobrodružstvo a chcete preskúmať netradičnú stranu Kuby, Las Terrazas je miesto, ktoré nesmiete vynechať.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Las Terrazas


Otázka: Kde sa nachádza Kubánsky ekologický rezervát Las Terrazas?
Odpoveď: Kubánsky ekologický rezervát Las Terrazas sa nachádza v západnej časti Kuby, približne 50 km od Havany.

Otázka: Aké atrakcie ponúka Las Terrazas?
Odpoveď: Las Terrazas ponúka množstvo atrakcií, ako napríklad návštevu múzeí, jazdu na kanoe v rieke San Juan, turistiku po rezerváte a jeho okolí, prechádzky po kávových plantážach a čokoládových plantážach, návštevu vodopádov a cykloturistiku.

Otázka: Aké ubytovanie sa nachádza v Las Terrazas?
Odpoveď: V Las Terrazas sa nachádza niekoľko ubytovacích možností, ako napríklad hotely, hostely, bungalovy, chaty a vily.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Las Terrazas a Kuby všeobecne?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Las Terrazas a Kuby je od decembra do marca, keď je menej vlhkosti a teploty sú príjemnejšie.

Otázka: Aké dopravné spojenie vedi do Las Terrazas?
Odpoveď: Do Las Terrazas sa dá dostať autobusom z Havany a ďalších miest Kuby, ale tiež autom či taxíkom.

Otázka: Je potrebné si zabezpečiť cestovné poistenie pre návštevu Las Terrazas?
Odpoveď: Áno, odporúča sa si zabezpečiť cestovné poistenie pre návštevu Las Terrazas a Kuby všeobecne, ktoré bude kryť riziká spojené s cestovaním a zdravotnou starostlivosťou.


Dovolenka Kuba Las Terrazas


Kuba Las Terrazas je malé, ale krásne miesto na juhu Kuby, ktorého pôvodným účelom bolo zalesnenie horských masívov. Dnes sa tu nachádza národný park s bohatou flórou a faunou, ktorá je v tejto oblasti chránená. Pre turistov tu nie je veľa turistických atrakcií, no ak máte radi prírodu a chcete si užiť pokojnú dovolenku, je to ideálny cieľ.

Dovolenka na Kube v oblasti Las Terrazas vám ponúka krásne prírodné scenérie a úžasné výhľady na hory a pláže. Okrem toho môžete navštíviť Ajibeú river a kúpať sa v jeho krištáľovo čistej vode. Tento riečny systém sa nachádza v národnom parku, ktorý susedí s oblasťou Las Terrazas.

Najväčší turistickým magnetom v tejto oblasti je vodopád San Juan, ktorý sa týči na výške 50 metrov. Ak sa vám podarí prejsť priamo pod vodopádom, zážitok bude ešte intenzívnejší. Okrem toho tu nájdete aj podzemné jaskyne, ktoré majú krásne súmraky a sú obklopené farebným svetlom.

Dôležitou časťou vašej dovolenky na Kube bude tiež ochutnať miestnu kuchyňu. V oblasti Las Terrazas nájdete mnoho kaviarní a reštaurácií, kde si môžete vychutnať rôzne druhy zeleniny a ovocia, ktoré sa pestujú v miestnych záhradách. Okrem toho tu majú aj vynikajúce ryby, mäso a ďalšie chutné miestne jedlá.

Pri výbere ubytovania sa tu máte na výber z rôznych typov, od lacných hostincov až po luxusné hotely. Väčšina ubytovacích zariadení ponúka pohodlné izby a najnovšie zariadenie, aby ste sa cítili pohodlne a ako doma.

V každom prípade, dovolenka na Kube Las Terrazas je unikátnym zážitkom pre tých, ktorí hľadajú pokojnú dovolenku a láskajú prírodu. Nenechajte si ujsť tento kúsok tajomného ostrova a choďte si predĺžiť svoje leto na Kube.


Počasie Kuba Las Terrazas


Na Kube, na úpätí Sierra del Rosario, leží krásne mestečko Las Terrazas. Toto miesto je obklopené hustými lesem a vodopádmi, čo vytvára príjemnú klímu. Počasie v Las Terrazas je celoročne teplé a vlhké, no v letných mesiacoch sa teploty vzduchu môžu dostať aj cez 30 stupňov Celzia.

Počasie v Las Terrazas sa nijak výrazne nelíši od počasia na celom ostrove. Miestami sa vyskytujú krátke dažde a búrky, ktoré však rýchlo prechádzajú a nedokážu nijako ovplyvniť turistický ruch. Obyvatelia Las Terrazas sa často stretávajú s orkánmi, ktoré môžu spôsobiť veľké škody. Orkány však zvyčajne zasiahnu Kuby skôr na západe a severovýchode.

V Las Terrazas nájdete prírodné kúpaliská a vodopády, ktoré sú obľúbeným miestom turistov v horúcich letných mesiacoch. Teploty vody sa pohybujú okolo 28 stupňov Celzia. Vzhľadom na vlhkú klímu a teplotu by ste si mali so sebou vždy zobrať dostatok vody, najmä ak sa chystáte na turistický výlet.

Ak hľadáte romantické miesta alebo sa chcete vzdať konzumného turistického ruchu, Las Terrazas je pre Vás tou správnou voľbou. Mestečko ponúka prechádzky v lesoch a to všetko pri témperatúrach v priemere okolo 25 stupňov Celzia. Zahrňte do svojho plánu návštevu farmy Maury, kde si môžete vychutnať čerstvé ovocie a zeleninu rovno z polí. Okolité pláže sú tiež ideálnym miestom na relax a oddych.

Ak sa rozhodnete navštíviť Las Terrazas, nebudete ľutovať, pretože je to ideálne miesto na oddych a pohltenie krás kubánskej prírody. Okrem toho, turistický ruch sa ešte na tomto mieste príliš nerozvinul, takže si môžete vychutnať pokoj a ticho, ktoré Vám tento krásny kúsok prírody poskytne.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky