Objavte lety za najlepšie ceny

Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata

Dovolenka Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Posledná dovolenka v Karibiku, akú som zažila, bola úžasná. Navštívila som ostrov Kuba a objavila som tam miesto, ktoré si zaslúži vašu pozornosť – Parque Nacional Ciénaga de Zapata.

Tento národný park sa nachádza na juhu Kuby a je jedným z najväčších prirodzených rezervácií v Karibiku. Je to domov pre množstvo druhov rýb, krokodílov a vtákov. Má tiež jedinečné močiare, bažiny a lagúny, ktoré sú obklopené hustými lesmi.

Pri príchode do parku som si prenajala miestny sprievodca, ktorý nám ukázal všetky skryté kúty a krásy parku. Tento národný park je zahrnutý do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO, a preto sú tu inštalované zariadenia, ktoré zabezpečujú, že sa park bude udržiavať v dobrom stave. Napriek tomu, že ste v jednom z najzachovalejších ekosystémov Karibiku, nebudete tu mať problém s ubytovaním alebo stravou. Sú tu hotely, kempy a reštaurácie, kde si môžete vychutnať kubánsku gastronómiu.

Jednou z najobľúbenejších aktivít v parku je pozorovanie zvierat a vtákov. Ráno sme si prenajali čln a vybrali sme sa na Trébolové jazero. Zistili sme, že jazero je obľúbeným miestom pre krokodíly, ktoré sa tu slnkovali na brehu. Sledovali sme ich, ako sa vrhajú do vody a lovili ryby. Videli sme aj celú paletu vtákov, vrátane flamingov, pelikánov, čáp a mnohých ďalších.

Iná z aktivít, ktorú vám môžem odporučiť je šnorchlovanie v okolí zátoky Larga. Táto oblasť Kuby je domovom pre množstvo druhov rýb a iných vodných živočíchov. Pri šnorchlovaní som videla množstvo farbených rýb, korálov, korytnačiek a dokonca aj žralokov.

Ak sa chystáte na Kubu a chcete navštíviť miesto, kde sa môžete oddýchnuť v prírode, Parque Nacional Ciénaga de Zapata by mal byť určite vašou voľbou. Je to miesto, kde sa môžete oddýchnuť od ruchu mesta a naozaj sa ponořiť do prírody. Navyše, s takou širokou ponukou oblastí, ktoré sa dajú navštíviť a aktivít, ktoré sa tu môžu vykonávať, si tu užijete nezabudnuteľnú dovolenku.


Najčastejšie otázky a odpovede Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Otázky:
1. Čo je Parque Nacional Ciénaga de Zapata?
2. Kde sa nachádza Park?
3. Ako sa tam dostanem?
4. Aké aktivity sú k dispozícii v Parku?
5. Čo môžem vidieť v Parku?
6. Ako dlho trvá návšteva Parku?
7. Ako sa môžem ubytovať v okolí Parku?
8. Je potrebná nejaká špeciálna výstroj na návštevu Parku?
9. Aké sú otváracie hodiny a vstupné?

Odpovede:
1. Parque Nacional Ciénaga de Zapata je národný park v Kube založený v roku 1960.
2. Park sa nachádza na juhovýchode Kuby.
3. Najlepšie je cestovať tam autom alebo taxíkom. Zo štandardnej turistickej zóny trvá cesta približne 2 a pol hodiny.
4. V Parku sú k dispozícii rôzne aktivity, ako sú turistika, potápanie, poznávanie podmorského sveta a ďalšie.
5. V Parku je možné vidieť rôzne druhy fauny a flóry vrátane vtákov, plazov a zvierat, ako sú krokodíly a rôzne druhy ryb.
6. Dĺžka návštevy Parku závisí od toho, aké aktivity sa chystáte robiť. Odporúča sa stráviť tam aspoň 2 dni.
7. V okolí Parku sa nachádzajú hotely a hostely pre turistov.
8. Na niektoré aktivity, ako je potápanie, bude potrebné mať určitú výstroj. Treba sa informovať dopredu.
9. Park je otvorený každý deň od 9:00 do 18:00. Vstupné sa uplatňuje podľa aktivity, ktorú si zvolíte.


Počasie Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Park národného parku Ciénaga de Zapata na Kube je jedným z najväčších a najdôležitejších mokradí v Karibiku. Nachádza sa na juhu ostrova Kuba a je domovom vyše 900 druhov rastlín a 175 druhov cicavcov, plazov a vtákov. Môj hlavný dôvod navštíviť túto oblasť bolo neskutočné počasie, ktoré tu prevláda.

Po celý rok je toto územie zväčša teplé a vlhké, s priemernými teplotami medzi 25°C a 30°C. Je ovplyvnené severovýchodnými pasátmi, ktoré prinášajú zrážky na väčšinu roka. Najväčšie množstvo zrážok v oblasti spadne počas dažďovej sezóny, ktorá trvá od mája do októbra. Vysoká vlhkosť a teploty sú ideálne pre rast rôznych druhov rastlín a živočíchov.

Počas návštevy som mal možnosť zažiť rôzne druhy počasia. Väčšinou bolo teplé a slnečné s občasnými prehánkami počas popoludňajších hodín. Bolo fascinujúce vidieť, ako sa obloha rýchlo mení z jasnej na tmavú a potom znova späť.

Vedel som, že táto oblasť je domovom mnohých ohrozených druhov vtákov, a bol som nadšený, keď som videl, ako sa vydávajú na lov a zobrazujú svoje nádherné farby v slnečnom svetle. Bol som aj svedkom nádherných zákrytov pre niektoré z najväčších živočíchov na Zemi, ako je slonovité alebo krokodíly. Bolo to ako návrat do doby dinosaurov.

Nemal som toľko šťastia s vtákmi, ale videl som niekoľko druhov papagájov a kolibríkov, ktoré sem prichádzajú začiatkom leta hniezdiť. Zapamätal som si aj vôniu mokrade a jej bohatú zvukovú krajinu, vrátane kvákajúcich žab a srkajúcich krokodílov.

Celkovo som si užil nádherné počasie v národnom parku Ciénaga de Zapata na Kube. Teplé a vlhké podnebie, obklopené nádhernou prírodou, bolo len tým správnym prostredím pre moje dobrodružné dovolenky. Odporúčam všetkým milovníkom prírody a dobrodružstva, aby navštívili túto oblasť a zažili unikátne kubánske počasie.


Letenka Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Parque Nacional Ciénaga de Zapata je unikátnym prírodným územím nachádzajúcim sa na Kube. Tento národný park je domovom mnohým vzácnym druhom rastlín a zvierat a je považovaný za jedno z najdôležitejších mokradí v Karibiku.

Ak plánujete navštíviť tento fascinujúci park, mali by ste si zabezpečiť letenku na Kubu. Existuje niekoľko letísk, kam môžete priletieť, ale najlepšou možnosťou je pristátie na medzinárodnom letisku v Havane. Z Havany je potom možné si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Parque Nacional Ciénaga de Zapata.

Národný park Ciénaga de Zapata je známy svojou ohromujúcou faunou a flórou. Môžete tu pozorovať množstvo vzácnych druhov vtákov, ako sú flamingá, ibisy a volavky. Okrem toho sa tu nachádzajú aj vzácne druhy vtákov ako kubánska kolibrík a kubánsky kráľovný kiki. V parku žijú aj mnohé druhy plazov a niekoľko druhov korytnačiek.

Jednou z najväčších atrakcií tohto parku je lokalita nazývaná „Cueva de los Peces“. Tento jaskynný systém je jedným z najskvelších miest na Kube na potápanie. Jaskyňa je domovom mnohých druhov rýb a iných vodných tvorov a ponúka nádherné možnosti na objavovanie podvodného sveta.

Výlet do Parque Nacional Ciénaga de Zapata môže byť osviežujúcim únikom z rušného mestského života. Okrem poznávania spektakulárnej prírody si tu môžete aj užiť množstvo outdoorových aktivít. Môžete sa vybrať na prechádzku po niektorej z mnohých turistických trás a objavovať nádherné krajinu parku. Môžete tiež vyskúšať rybolov alebo prenajať si kajak a preskúmať niektoré z tajomných kanálov a lagún v parku.

Cestovanie do Parque Nacional Ciénaga de Zapata vás zavedie do jedného z najdivokejších a najscénickejších kúskov Kuby. Tento národný park ponúka unikátny pohľad na nádhernú prírodu a je rajom pre milovníkov vonkajších aktivít a prírody. Zabezpečte si letenku na Kubu a zažite túto nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove so špecifickou kultúrou a úchvatnou prírodou.


Ubytovanie Kuba Parque Nacional Ciénaga de Zapata


Kuba je známa svojou krásnou prírodou a rôznorodosťou ekosystémov, a miesto, ktoré nesmie chýbať na zozname každého milovníka prírody, je Parque Nacional Ciénaga de Zapata. Nachádza sa na juhu ostrova a je najväčším navlhčeným územím v Karibiku.

Ciénaga de Zapata je rezervácia biosféry UNESCO a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na bohatú divokú faunu a flóru. Je to raj pre vtáky a množstvo ďalších druhov zvierat, ako sú krokodíly, plameňáky, želvy a mnoho ďalších. Preto neexistuje lepšie miesto na Kube pre milovníkov ornitológie a prírodovedeckého výskumu.

Keďže Park Nacional Ciénaga de Zapata je odľahlý a takmer nedotknutý masovým turizmom, je tu len obmedzená ponuka ubytovania. Pre tých, ktorí chcú prespať v tejto krásnej oblasti, je najlepšou voľbou Ciénaga de Zapata Ecoresort. Tento ekologický rezort sa nachádza v srdci národného parku a ponúka jednoduchý, ale pohodlný pobyt pre svojich hostí.

Ciénaga de Zapata Ecoresort ponúka rôzne možnosti ubytovania vrátane bungalovov a stanov. Bungalovy sú vybavené súkromným sociálnym zariadením, postieľkou a terasou s výhľadom na okolitú prírodu. Stanové táborisko je jednoduchšie, ale stále poskytuje základné pohodlie pre hostí. V každom prípade je ubytovanie v blízkosti prírody jednou z najväčších výhod tohto rezortu.

Ciénaga de Zapata Ecoresort ponúka aj rôzne aktivity a programy pre svojich hostí. Môžete sa zúčastniť prehliadky parku s miestnymi sprievodcami, ktorí vám priblížia bohatstvo tohto ekosystému. Existujú tiež možnosti rybolovu, potápania a nočných prehliadok, ktoré vám umožnia objaviť park z inej perspektívy.

Okrem toho, rezort ponúka aj reštauráciu, v ktorej si môžete vychutnať tradičné kubánske jedlá, čo je ideálna príležitosť na ochutnanie miestnej kuchyne. Hotelové personál je veľmi priateľský a ochotný, a bude sa snažiť urobiť všetko preto, aby vaša návšteva bola čo najpríjemnejšia.

Ak sa plánujete vydať na Kubu a chcete objaviť jej prírodné poklady, nezabudnite zaradiť Parque Nacional Ciénaga de Zapata do svojho itinerára. A keď tak urobíte, Ciénaga de Zapata Ecoresort je skvelou voľbou pre ubytovanie. Budete mať príležitosť prespať v srdci tejto nádhernej oblasti a preskúmať jej divokú prírodu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky