Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Nam Ngum Lake

Dovolenka Laos Nam Ngum Lake


V dnešnej dobe je dovolenka v exotických krajinách veľmi obľúbená. Jedným z takýchto miest je Laos, krajina bohatá na krásne scenérie a fascinujúcu kultúru. Medzi najkrajšie miesta, ktoré stojí za to navštíviť, patrí jazero Nam Ngum.

Nam Ngum je najväčšie jazero v Laosu a nachádza sa približne 90 km severozápadne od hlavného mesta Vientiane. Je obklopené zelenými horami, hustými lesov a malebnými dedinkami, ktoré vytvárajú idylickú atmosféru. Jazero samotné je vytvorené údolím rieky Ngum, ktorá je miestnym zdrojom vody a elektriny.

Okrem nádherného prírodného prostredia ponúka Nam Ngum aj množstvo aktivít pre turistov. Jednou z najpopulárnejších činností je plavba vodnými skútrami po jazere. Počas tejto adrenalínovej jazdy budete mať možnosť obdivovať okolitú krajinu a zažiť úžasný pocit slobody a rýchlosti. Ak však preferujete niečo pokojnejšie, môžete si prenajať čln a objaviť skryté zátoky a ostrovy.

Jazero tiež ponúka ideálne podmienky na rybolov. Ryby tu sú hojné a môžete si vyskúšať svoje rybárske zručnosti. Existuje množstvo obľúbených miest, kde sa môžete usadiť a čakať na skvelý úlovok, ako napríklad na brehoch ostrova Don Don, ktorý je známy svojimi sladkovodnými kaprami a dravými rybami.

Pre tých, čo preferujú pozorovanie vtákov, je Nam Ngum rajom. V okolí jazera sú rôzne druhy vtákov, ako napríklad jazerné husy, pelikány a orly. Môžete sa vybrať na prechádzku po brehu a pozorovať ich v ich prirodzenom prostredí.

Okrem týchto vonkajších aktivít je možné sa tiež vydať na výlet do okolitých dediniek a spoznať miestnu kultúru a tradície. Laos je známy svojou pohostinnosťou a teplým prístupom k návštevníkom. Môžete sa naučiť, ako sa pripravuje tradičné jedlo, ako sa tancuje miestny tanec a ako vyrábajú tradičné rukodielky.

Jedným z najlepších období na návštevu Nam Ngum je v období sucha, ktoré trvá od novembra do marca. Sú tu nižšie teploty a mierny vietor, čo robí ideálne podmienky na všetky aktivity. Miesta na ubytovanie sú k dispozícii v blízkosti brehu jazera a ponúkajú širokú škálu možností za rozumné ceny.

Dovolenka na Nam Ngum Lake v Laosu je skutočným únikom z každodenného života. Okrem nádherného prostredia a aktivít, ktoré ponúka, vám tiež umožní objaviť nové kultúry a zážitky. Ak ste pripravení na dobrodružstvo, jazero Nam Ngum je ideálnym miestom, ktoré by ste mali zaradiť na svoj zoznam potenciálnych dovoleniek.


Ubytovanie Laos Nam Ngum Lake


Laos je krásna krajina v juhovýchodnej Ázii, známa svojou nádherou prírody a bohatou kultúrou. Medzi jedno z najkrajších miest na navštívenie patrí jazero Nam Ngum. Nachádza sa približne 90 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Vientiane a ponúka nádherné výhľady, pohodu a atrakcie pre turistov. Ak hľadáte skvelé miesto na ubytovanie, Nam Ngum Lake má mnoho možností, ktoré spĺňajú všetky vaše potreby a očakávania.

Jednou z obľúbených možností pre ubytovanie v tejto oblasti je rezort na jazere Nam Ngum. Tieto rezorty sú ideálne pre tých, ktorí sa chcú ponoriť do prírody a mať prístup k vode. Väčšina rezortov má súkromné pláže a poskytuje rôzne vodné aktivity, ako je loďkovanie, rybolov a plávanie. Okrem toho môžete si vychutnať nádherný výhľad na jazero z izieb alebo terás a užívať si pokojnú atmosféru okolo.

Okrem rezortov sú v okolí jazera k dispozícii aj rôzne penzióny a hotely. Tieto možnosti ubytovania sú vhodné pre tých, ktorí preferujú pohodlné izby s všetkými modernými zariadeniami a službami. Penzióny a hotely v okolí jazera Nam Ngum ponúkajú nádherný výhľad na okolitú prírodu a jezernú krajinu.

Jazero Nam Ngum je známe aj svojimi plávajúcimi bungalovmi, ktoré sú jedinečnou skúsenosťou pre turistov. Tieto plávajúce bungalovy sú postavené na drevených doskách a ponúkajú jedinečný pohľad na jazero. Mnohé z týchto bungalovov majú malé terasy, z ktorých si môžete vychutnať obklopujúcu prírodu a pokojnú atmosféru. Plávajúce bungalovy sú skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť niečo originálne a nekonvenčné v Laos.

Nemusíte sa však zdržiavať len na jazere, ak ste ubytovaní v tejto oblasti. Okolie Nam Ngum Lake ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre turistov. Môžete si prenajať loď a preskúmať jazero, alebo sa vybrať na rôzne túry do blízkych hôr a dediniek. V okolí jazera sú tiež termálne pramene, kde si môžete užiť kúpele a relaxovať.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie na jazere Nam Ngum v Laos, máte mnoho možností. Od luxusných rezortov s vlastnými plážami a rôznymi vodnými aktivitami po pohodlné penzióny a hotely s úchvatným výhľadom na jazero a okolitú prírodu. Ak preferujete nekonvenčné skúsenosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v plávajúcich bungalovoch. Bez ohľadu na vaše preferencie, jazero Nam Ngum Lake vám poskytne nezabudnuteľný zážitok a príležitosť pripojiť sa k nádherám laoskej prírody.


Počasie Laos Nam Ngum Lake


Laos je fascinujúcou a krásnou krajinou v juhovýchodnej Ázii. Jeho krajinná rozmanitosť a odľahlé miesta vytvárajú jedinečné podmienky pre rôzne zážitky v prírode. Jedno z najkrajších miest, ktoré Laos ponúka, je jazero Nam Ngum. Toto úchvatné jazero nie je len populárnym miestom pre turistov, ale tiež má významný vplyv na počasie v tejto oblasti.

Nam Ngum je umelé jazero, ktoré vzniklo v roku 1971 vybudovaním Nam Ngum vodnej elektrárne na rieke Ngum. Jazero sa rozprestiera na ploche takmer 400 kilometrov štvorcových a je obklopené nádhernou prírodou, vrátane zelených lesov a horami. Táto scenéria priláka tisíce turistov z rôznych kútov sveta, ktorí si chcú vychutnať pokojné prostredie a aktivity na jazere.

Jedným z najvýznamnejších vplyvov, ktoré má Nam Ngum Lake na počasie v tejto oblasti, je zmena teploty. Jazero funguje ako termoregulačná jednotka, ktorá zmierni extrémne teploty. Vďaka vôdnej hladine sa zvláčňuje vzduch okolo jazera a vytvára mierneré a príjemné počasie. V lete, keď sa teploty môžu vyšplhať nad 35 °C, je oblasť jazera Nam Ngum o niekoľko stupňov chladnejšia.

Okolitá krajina je tiež vďaka jazeru dobre zavlažovaná, čo prispieva k bohatstvu flóry a fauny. Rôzne druhy rastlín a zvierat žijú v blízkosti jazera a tvoria jedinečný ekosystém. Turisti majú možnosť pozorovať pestrofarebné vtáky, opaky a vzácne druhy rýb, ktoré obývajú jazero.

Jazero Nam Ngum je tiež dôležitým odľahlým miestom pre rybárčenie a vodné športy. Mnoho miestnych a turistov radi trávi čas rybolovom, či už z lode alebo z brehu jazera. Medzi populárne ryby v jazere patria kapre, šťuky, somáre a pangasius.

Počasie je premenné po celý rok, ale najlepší čas na návštevu je v období sucha, medzi októbrom a májom. V tomto období je oblasť slnečná a suchá, s teplotami s priemernými hodnotami okolo 25-30 °C. Turisti majú tak lepšie podmienky na turistiku, rybolov a iné aktivity v prírode.

Nam Ngum Lake vytvára pre turistov unikátne počasie, exotické prírodné scenérie a množstvo aktivít, ktoré sa dajú vykonávať na jeho ploche. Ak si chcete užiť pokoj a kľud v prírode, pokochať sa krásnymi výhľadmi a zažiť jedinečné aktivity, jazero Nam Ngum je tou správnou destináciou pre vás. Nechávajte sa očariť krásami jazera a okolitej krajiny Laosu!


Letenka Laos Nam Ngum Lake


Ak hľadáte nové a zaujímavé miesta pre vaše nasledujúce dovolenkové plány, potom by ste mali uvažovať o Nam Ngum Lake v Laosu. V láske s turistami na celom svete, je to jedno z najkrajších miest, kde môžete stráviť nezabudnuteľnú dovolenku. Ak hľadáte letenky do Laosu, Nam Ngum Lake by mal byť na vrchole zoznamu vašich miest, ktoré navštívite.

Nam Ngum Lake sa nachádza len 80 kilometrov od hlavného mesta Vientiane, a predstavuje krásne jazerko s jasnou vodou, ktoré obklopujú zelené hory. Zriadený ako veľký hydroenergetický projekt, Nam Ngum Lake je v súčasnosti jedným z najkrajších miest na východe Ázie.

Jazero si môžete prehliadnuť špeciálnymi prehliadkami, ktoré vás zavedú k viacerým historickým miestam a zástančiam. Môžete navštíviť ostrovy postavené na jazere a prezkúmať niekoľko miest s tradičnou laoskou kultúrou. Ak sa rozhodnete pre návštevu tohto miesta, určite sa vyplatí si na nej aspoň pár hodín oddýchnuť.

Okrem prehliadok, Nam Ngum Lake ponúka aj rôzne možnosti aktívneho odpočinku, ako napríklad jazdenie na člne, rybolov, jazdu na koni a turistiku. Ak sa túžite vrátiť do prírody alebo zažiť niečo nové a zaujímavé, Nam Ngum Lake je určite miesto, ktoré naplní vaše očakávania.

Informácie o letenkách do Laosu sú k dispozícii online a lety do uloženého jazera Nam Ngum sa často konajú z rôznych krajín vo východnej Ázii. Ak si chcete užiť prírodnú krásu a svoje záujmy, Nam Ngum Lake vám určite poskytne nezabudnuteľnú dovolenku plnú nových zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Nam Ngum Lake


Otázka: Čo je to Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Laos Nam Ngum Lake je umelé jazero v provincii Vientiane v Laosu. Je obľúbeným miestom pre rekreáciu, turistiku a rybolov.

Otázka: Ako sa dostanem k Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Laos Nam Ngum Lake sa nachádza asi 90 km severne od Vientiane. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je prenajať si vozidlo alebo absolvovať súkromnú prehliadku.

Otázka: Je potrebné vstupné na Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Áno, je potrebné vstupné. Cena závisí od toho, či plánujete stráviť deň alebo noc na jazere, či sa aktivít zúčastníte a koľko ľudí máte v skupine.

Otázka: Kde môžem získať viac informácií o aktivitách na Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Väčšina ubytovacích zariadení v okolí jazera ponúka rôzne aktivity. Okrem toho sa dá informovať v miestnych cestovných kanceláriách alebo v turistickej kancelárii v hlavnom meste Vientiane.

Otázka: Aké aktivity je možné robiť na Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie aktivity patrí plachtenie, rybolov, jazdenie na člne, bicyklovanie, turistika a pozorovanie vtákov. Okrem toho si môžete prenajať bungalov alebo karavan a prespať priamo na jazere.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Najlepší čas na návštevu je v období sucha, od novembra do marca. Teploty sú príjemné a menej je zdrojov vody, takže jazero je čistejšie a príjemnejšie na kúpanie. Avšak aj počas obdobia dažďov sa môže prezentovať jazero pôvabne a ponúkať viac zážitkov.

Otázka: Je možné sa stravovať priamo pri Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Áno, v okolí jazera sa nachádza niekoľko reštaurácií a stánkov s jedlom, ale podmienky a kvalita sa môžu líšiť. Odporúča sa priniesť si vlastnú stravu alebo si zakúpiť potraviny v meste Vientiane a pripraviť si jedlo priamo na mieste.

Otázka: Je potrebné byť opatrný na Laos Nam Ngum Lake?

Odpoveď: Áno, je potrebné byť opatrný. Jazero nie je úplne bezpečné na kúpanie a môže obsahovať rôzne nebezpečné druhy rýb. Okrem toho sú cesty v okolí jazera úzke a klesajúce, takže je potrebná väčšia opatrnosť pri jazde.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky