Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Tham Kong Lo Cave

Ubytovanie Laos Tham Kong Lo Cave


Laos je krajina bohatá na skryté poklady, a jedným z takýchto skvostov je jaskyňa Tham Kong Lo. Nachádza sa na strednom Laosu, v provincii Khammouane, a je považovaná za jednu z najväčších a najkrajších jaskýň v juhovýchodnej Ázii.

Tham Kong Lo je dlhá viac ako 7 kilometrov a jej vchod je ukrytý medzi impozantnými vápencovými útesmi. Táto jaskyňa je jedinečná aj svojou vnútornou riekou, ktorá ju preteká. Vodný tok je absolútne kľudný a poskytuje nezabudnuteľný zážitok pri prechádzke lodou touto krásou. Je to ako plavba do srdca zeme, kde sa stretáte s úchvatnými formáciami stalaktitov a stalagmitov, malými vodopádmi a rozličnými farebnými zvrásneniami vápencových stien.

Pre turistov je k dispozícii niekoľko možností ubytovania pri jaskyni Tham Kong Lo. Hoci oblasť nie je natoľko rozvinutá ako niektoré turisticky atraktívnejšie destinácie, návštevníci majú k dispozícii niekoľko malebných, rodinných penziónov a bungalovov, ktoré ponúkajú priestranné izby a autentickú atmosféru. Výhodou týchto ubytovacích zariadení je ich výhodná poloha, ktorá umožňuje ľahký prístup k vchodu do jaskyne a ponúka krásne výhľady na okolité prostredie.

Okrem ubytovania priamo pri jaskyni Tham Kong Lo si turisti môžu nájsť aj viac luxusné hotely v blízkej obci Ban Khoun Kham. Tieto hotely ponúkajú väčšie pohodlie a vybavenie, ako sú bazény, spa centrá a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné laoské jedlá. Vďaka svojej blízkosti k jaskyni sú tieto hotely ideálnymi miestami pre turistov, ktorí hľadajú komfortný pobyt a zároveň možnosť skúsiť si adrenalinové aktivity, ako je napríklad jazda na kajaku či treking v prírodnom parku Phu Hin Bun.

Tham Kong Lo nie je len miestom nádherných prírodných úkazov, ale aj miestom s bohatou kultúrnou históriou. Existuje tu možnosť navštíviť aj niektoré dediny s tradičnou laoskou architektúrou a zažiť autentický ľudový život. V srdci Khammouane je možné sledovať miestnych obyvateľov, ako sa venujú roľníckym prácam, pastve dobytka a výrobe tradičných laoských výrobkov.

Laos Tham Kong Lo Cave je skutočným pokladom Stredného Laosu, ktorý ponúka nezabudnuteľné zážitky pre všetkých návštevníkov. Či už ste dobrodruh hľadajúci adrenalin, alebo milovník prírody túžiaci po kľude a pokoji, táto jaskyňa vám určite poskytne to, čo hľadáte. Choďte na toto dobrodružstvo objaviť kúzlo Laosu a doprajte si jedinečné ubytovanie v blízkosti tejto prírodné pamiatky.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tham Kong Lo Cave


1. Ako sa dostanem k Jaskyni Tham Kong Lo v Laosu?
- Jaskyňa Tham Kong Lo sa nachádza v oblasti Khammouane v Laosu, asi 180 km juhovýchodne od hlavného mesta Vientiane. Najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je vlakom alebo autobusom do mesta Thakhek a odtiaľ si najať dopravu na jaskyňu.

2. Koľko stojí vstupné do Jaskyne Tham Kong Lo?
- Vstupné do jaskyne je spravidla 20 000 až 50 000 kipov (asi 2 až 5 USD) za osobu.

3. Ako dlho trvá prehliadka jaskyne?
- Prehliadka jaskyne trvá obvykle 1 až 2 hodiny.

4. Je potrebná rezervácia pre prehliadku jaskyne?
- Rezervácia nie je potrebná, prehliadku jaskyne si môžete zariadiť na mieste.

5. Sú jaskyne vhodné pre deti a starších ľudí?
- Jaskyne môžu byť náročné pre malé deti alebo starších ľudí s pohybovými ťažkosťami. Je potrebné byť schopný prejsť pešo a vyrovnať sa so schodmi a úzkejšími priestormi.

6. Aké je počasie v oblasti jaskyne?
- Počasie v oblasti jaskyne je teplé a vlhké počas celého roka. Odporúča sa mať so sebou ochranné oblečenie proti slnku, opaľovaciu krem a dostatok vody.

7. Má jaskyňa Tham Kong Lo osvetlenie?
- Jaskyňa je osvetlená slabými svetlami, ale je vhodné mať si so sebou vlastné svetlá alebo baterky na väčšiu viditeľnosť.

8. Je možné v jaskyni fotografovať?
- Fotografovanie vo vnútri jaskyne je povolené, ale nie je dovolené používať blesk alebo profesionálne fotoaparáty.

9. Aké ďalšie aktivity sú v okolí jaskyne?
- V okolí jaskyne Tham Kong Lo je možné podnikať viacdňové treky, kajakovanie, návštevu susedných jaskýň a stretávať miestne vesnice.


Letenka Laos Tham Kong Lo Cave


Laos Tham Kong Lo Cave: Cestujte do srdca zeme viac ako 2500 rokov späť

Ak máte túžbu objaviť skryté klenoty tejto planéty, potom by medzi vaše destinácie určite mal patriť Laos. Tento kraj ponúka očarujúce scenérie, bohatú kultúru a nekonečné množstvo dobrodružstiev pre cestovateľov. Medzi skvosty Laosu patrí aj nádherná Tham Kong Lo Cave, ktorú by ste si nemali nechať ujsť.

Tham Kong Lo Cave, známa aj ako Konglor Cave, je rozložená v Phu Hin Bun National Park na strednom Laosu. Táto pôsobivá jaskyňa o dĺžke 7,5 kilometra je považovaná za jeden z najväčších podzemných tunelov na svete. Prechádza pod nádherným západným Laosom, vytvára scénický a neskutočný pohľad na túru, ktorá prenesie návštevníkov viac ako 2500 rokov späť v čase.

Vstup do jaskyne je možný len loďou a zážitok začína na rieke Houay Xai. Tá vás vezme na nezabudnuteľnú plavbu cez tunel prirodzene vytesaný v skale. Počas plavby budete fascinovaní farebnými útrobami jaskyne, ktoré vytvárajú impozantné a dramatické scény. Steny tunelu vám pripomenú dávne obdobie, keď sa ľudia museli prevážať loďami, aby sa dostali od jedného miesta do druhého. Pocit hĺbky a strašidelnosti jaskyne vám pritom dodá adrenalín a z neho vyžaruje nezabudnuteľná atmosféra.

Po dosiahnutí druhej časti jaskyne narazíte na spevnený breh, kde sa môžete vylodiť a prejsť sa po pešej časti túry. Tu sa otvorí svet magických stalaktitov a stalagmitov, ktoré vytvárajú neskutočné tvary a obrazy v strede tmy. Ich krása je pôsobivá, čo vás privedie k názoru, že ste vkročili do iného sveta. Prejdite sa po chodbe a obdivujte všetky divy, ktoré táto podzemná krása ponúka.

Ak máte šťastie, môžete dokonca i zaslechnúť hukot vody v diaľke. Jaskyňa totiž obsahuje aj riečne pramene, ktoré vplyvťujú na celú atmosféru miesta. Náhla zmena prostredia spolu s príjmom denného svetla vytvárajú neskutočnú a zapamätateľnú scénu, ktorú budete chcieť zachytiť na fotografii.

Cesta tunelom Tham Kong Lo predstavuje senzáciu nielen pre svoju krásu, ale aj pre svoju históriu. Tu môžete zažiť, aké to bolo v minulosti, keď sa ľudia museli spoliehať na vodu a loďky, aby objavovali a pripojovali odľahlé dedinky a komunity. Je to jedinečný pohľad na minulosť, ktorý dokáže presunúť každého návštevníka do predkovskej éry Laosu.

Napriek tomu, že Tham Kong Lo Cave nie je až tak známa ako niektoré iné turisticky atraktívne miesta v Ázii, ponúka nádherný zážitok pre tú, kto sa rozhodne ju objaviť. Cesta letenky do Laosu je skvelou príležitosťou pre všetkých dobrodruhov, ktorí túžia zažiť niečo úchvatné a veľkolepé. Nechajte sa vtiahnuť do histórie a krásy Laosu s návštevou tejto jedinečnej jaskyne a zažite cestovateľskú vzrušujúcu dobrodružnú dopeľňujúcu atmosféra Tham Kong Lo Cave.


Počasie Laos Tham Kong Lo Cave


Laos Tham Kong Lo Cave je obrovský komplex jaskýň, ktorý sa nachádza v centrálnom Laosu. Nie je to iba miesto s úžasnými prírodnými krásami, ale aj útočisko pre množstvo zvierat a rastlín. Prevádzka jaskýne a jej okolitých oblastí prebieha v dobrej kondícii, čo je dôležité pre ich zachovanie.

Počasie v oblasti Tham Kong Lo Cave je veľmi teplé a vlhké po väčšinu roka. Tento región má tropické podnebie so striedaním suchých a daždivých období. Suché obdobie trvá od októbra do marca, rovnako ako v mnohých iných častiach juhovýchodnej Ázie. Teploty v tomto období sa pohybujú od 25 C do 32 C, čo robí túto oblasť dokonalým miestom pre turistov, ktorí sa snažia uniknúť zimnej sezóne doma.

Pravdepodobne najlepším časom návštevy Tham Kong Lo Cave je v období daždivých mesiacov, ktoré začínajú v apríli a trvajú do septembra. Počas týchto mesiacov sa teploty míňajú a na oblohe je väčšinou mračno až hmlovité. Dážďové monzúnové obdobie poskytuje bohatú zvíjzslujúcu atmosféru, ktorá je pre túto oblasť typická. Ak hľadáte pohodovú atmosféru a menej ľudí, je to obdobie, kedy by ste mali ísť.

Takisto by sa však mal návštevník pripraviť na potenciálne silné prívaly dažďa a oveľa horšiu viditeľnosť v hustom daždovom opare. Mnoho umiestnení spolu s jaskovým plachtovaním je veľmi šmykľavý a možno musíte byť opatrní, ako chodíte po jaskyni, a preto je odporúčané obuv so silným podrážkou a miestami s latkou na cestu stienou priechodu.

Na záver, nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Tham Kong Lo Cave a jeho okolitú oblasť, vždy budete mať dokonalý zážitok. Toto miesto je však určite jedným z najkrajších a najobdivuhodnejších miest na svete, ktoré musíte vidieť aspoň raz v živote.


Dovolenka Laos Tham Kong Lo Cave


Laos, krajina v srdci juhovýchodnej Ázie, je známa svojou bohatou kultúrou, nádhernou prírodou a pokojnou atmosférou. Medzi mnohými miestami, ktoré stojí za návštevu, je jedno, ktoré sa výrazne odlišuje od ostatných – Tham Kong Lo Cave.

Tham Kong Lo Cave, tiež známa ako Kong Lo Cave, sa nachádza v provincii Khammouane na strednom Laose. Je to jedna z najväčších jaskýň v krajine a jej úžasné útvary z kalcitu a vápenca fascinujú návštevníkov z celého sveta.

Cesta k Tham Kong Lo Cave je skutočným dobrodružstvom. Prírodné prostredie a malebné dedinky, ktoré obklopujú cestu, poskytujú pohľad na autentický život obyvateľov Laosa. Nezabudnuteľné scenérie a zelené kopcovité oblasti opantarne to zážitok naozaj nezabudnuteľným.

Po príchode k jaskyni sa návštevníci preplavia člnom miestnymi rybármi cez rieku Nam Hin Bun, ktorá preteká jaskyňou. Mnoho návštevníkov si vychutnáva tento jedinečný výlet na člne, pretože im poskytuje jedinečný výhľad na jaskyni zvnútra. Začarovaný pocit zatienenia a tichý ruch vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru.

Tham Kong Lo Cave je rozlohou približne 7,5 kilometra a je domovom mnohých zaujímavých kamenných útvarov. Prechádzka v jaskyni je zážitkom plným dobrodružstiev, pretože je potrebné prejsť niekoľkými chodbami a rozhľadnami v úplnej tme. Pre osvetlenie si môžete vzít baterky alebo si ich zakúpiť na mieste.

Stalaktity a stalagmity, ktoré sú jednými z najviac fascinujúcich útvarov v jaskyni, tvoria podivuhodné obrazy. Ich pestrosť farieb a tvarov robí Tham Kong Lo Cave jedinečným miestom na skúmanie. Niektorí miestni obyvatelia dokonca považujú niektoré kamenné formácie za posvätné, čo pridáva na dôležitosti jaskyne.

Okrem toho, Tham Kong Lo Cave je domovom mnohých druhov rýb a iných vodných živočíchov. Návštevníci môžu dokonca vidieť vodné želvy, ktoré sa plazia po plávajúcich kachličkách v jaskyni. Vo vnútri jaskyne sa nachádza aj malý chrám so sochami budhistických mníchov, kde sa miestni obyvatelia pravidelne modlia.

Tham Kong Lo Cave je jedným z najväčších prírodných pokladov Laosu. Určite stojí za to stráviť niekoľko dní objavovaním krás, ktoré ponúka táto jaskyňa. Nezabudnuteľný výlet člnom cez jaskyňu je zážitkom, o ktorom budete rozhodne ešte dlho rozprávať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky