Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Tham Phu Kham Cave

Ubytovanie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je známy svojimi úchvatnými prírodnými scenériami a kultúrnym dedičstvom. Jedným z najobľúbenejších turistických atrakcií v krajine je Tham Phu Kham Cave, ktorá ponúka nielen neuveriteľnú skúsenosť s výletom do jaskyne, ale aj prístup k úchvatným vodopádom a jazerám. Pre tých, ktorí chcú zažiť niečo jedinečné v rámci svojho ubytovania, je tu možnosť stráviť noc v blízkosti jaskyne, čo pridáva nový rozmer k dobrodružstvu.

Tham Phu Kham Cave sa nachádza v národnom parku Phu Hin Bun, v provincii Khammouane na juhu Laosu. Otvorená pre verejnosť od roku 2004, túto jaskyňu možno objaviť po výstupe strmým kopcom. Po 30 až 40-minútovom výstupe sa návštevníci dostanú na miesto, kde je možné vstúpiť do jaskyne, ktorá je rozdelená na dve časti.

Prvá časť jaskyne je známa ako Jaskyňa spojená s riekou, ktorá ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Počas prechádzky tmavými chodbami jaskyne sa turisti dostanú k miestu, kde môžu prekonať veľké bazény a ísť ďalej popod vodopád. Je to dobrodružné a vzrušujúce, pretože návštevníci musia preniknúť vodou a s navigáciou cez tmavé priestory. Je to však zážitok, ktorý si mnoho návštevníkov nechce nechať ujsť.

Druhá časť jaskyne je známa ako výhľadová časť, kde návštevníci môžu obdivovať spektakulárne kamenné formácie a stalaktity a stalagmity, ktoré vytvárajú jedinečnú atmosféru. Ideálne je mať so sebou baterku, pretože aj keď je v jaskyni dostatok prirodzeného osvetlenia, tmavé chodby vyžadujú špeciálnu pozornosť.

Okrem návštevy jaskyne majú turisti tiež možnosť relaxovať pri okolitých vodopádoch a jazerách, ktoré sú známe svojou jasnou a čistou vodou. Po náročnom výstupe je osvieženie v týchto miestach vítačné a ponúka skvelé možnosti na fotografovanie a relaxáciu.

Pre tých, ktorí by chceli ešte viac zažiť túto jedinečnú lokalitu, existuje možnosť stráviť noc v blízkom ubytovaní. V okolí jaskyne sa nachádza niekoľko autentických bungalovov, ktoré ponúkajú zážitok z ubytovania v prírode. Tieto bungalovy sú vybavené pohodlnými posteľami, sprchami a sú vhodné pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode bez toho, aby sa museli úplne vzdať základných komfortov.

Stráviť noc v blízkosti Tham Phu Kham Cave ponúka turistom jedinečnú príležitosť vidieť jaskyňu a okolitú prírodu za večerneho a ranného svetla. Krištáľovo čistá voda jazier a tichá príroda sú rozhodne nezabudnuteľné. Kto túži zažiť dobrodružstvo a preskúmať jedno z najzaujímavejších miest v Laosu, nemusí ďaleko hľadať. Ubytovanie pri Tham Phu Kham Cave ponúka tú najbližšiu skúsenosť s prírodou, ktorá je zaručene jedinečná.


Najčastejšie otázky a odpovede Laos Tham Phu Kham Cave


1. Kde sa nachádza Tham Phu Kham Cave?
Tham Phu Kham Cave sa nachádza v provincii Vientiane v Laosu.

2. Ako sa tam dostanem?
Môžete sa tam dostať autom alebo motorkou. Z Vientiane by to trvalo približne 2 hodiny jazdy.

3. Koľko stojí vstupenka do Tham Phu Kham Cave?
Vstupenka stojí asi 20 000 kipov (približne 2,5 USD).

4. Ako dlhá je prehliadka Tham Phu Kham Cave?
Prehliadka trvá približne 1 hodinu.

5. Aké je tam počasie?
Počasie v Tham Phu Kham Cave sa môže meniť, ale najčastejšie je teplé a vlhké.

6. Čo si mám vziať so sebou pri návšteve jeskyně?
Odporúča sa mať so sebou voľné oblečenie, pohodlné topánky, svetlo a veľa vody.

7. Je vhodné ísť s deťmi?
Áno, je vhodné ísť s deťmi, ale je dôležité mať ich neustále pod dohľadom a zabezpečiť bezpečnú cestu.

8. Má jeskyně otvorené v určitý čas?
Áno, Tham Phu Kham Cave je otvorená denne od 8:00 do 17:00.

9. Kde môžem nájsť informácie o turistických trasách v okolí?
Najlepšie je informovať sa v miestnych turistických informačných centrách alebo sa poradiť s miestnymi obyvateľmi.

10. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Tham Phu Kham Cave?
V blízkosti Tham Phu Kham Cave sa nachádzajú aj iné známe atrakcie, ako je napríklad bleší trh v provincii Vientiane, Wat Si Muang a prírodné jazerá.


Počasie Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je malebnou krajinou v juhovýchodnej Ázii, ktorá ponúka nádhernú prírodu a rôznorodú faunu a flóru. Jeho zaujímavé jaskyne a miestne jeskynné systémy patria medzi najväčšie turistické atrakcie, ako je napríklad Tham Phu Kham Cave. Táto jaskyňa je miestnym skvostom a poskytuje jedinečný pohľad na ľudskú históriu a prírodnú krásu krajiny.

Tham Phu Kham Cave sa nachádza v provincii Khammuane v centrálnom Laosu. Je súčasťou Phu Hin Bun Národného parku a je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí prichádzajú obdivovať jej jedinečné formácie a nádherné prostredie. Jaskyňa pozostáva z viacerých priestorov a je známa svojou ohromujúcou veľkosťou a kamennými tvarmi.

Okrem toho, že je Tham Phu Kham Cave miestom zaujímavým pre svoje geologické a archeologické hodnoty, je tiež považované za sväté miesto. V hlavnej časti jaskyne sa nachádza veľký podzemný bazén s krištáľovo čistou vodou, kde je možné sa vykúpať a obdivovať krásu vnútorných častí jaskyne. Svetelné lúče, ktoré prenikajú otvorom nad jaskyňou, vytvárajú nádhernú atmosféru a vytvárajú možnosť krásnych fotografií.

Počasie v oblasti Tham Phu Kham Cave je ovplyvnené monzúnovým podnebím, typickým pre juhovýchodnú Áziu. Monzúnové obdobie v Laosu začína v októbri a končí v apríli. Toto je obdobie, kedy sa zvýši vlhkosť a jaskyne môžu byť náchylné na povodne a veľké množstvo vody. Turisti by mali mať na pamäti tieto faktory, keď sa rozhodujú navštíviť túto jaskyňu.

Na druhej strane, obdobie sucha je od mája do septembra. Toto je najlepší čas na návštevu Tham Phu Kham Cave, pretože počas tohto obdobia je vzduch suchý a jaskyňa poskytuje široké možnosti pre turistov. Teploty sa pohybujú okolo 30 °C a slnečné počasie zaručuje úžasný výhľad na vonkajšie prostredie, ako aj na vnútorné časti jaskyne.

Ak plánujete navštíviť Tham Phu Kham Cave, odporúča sa mať so sebou vhodné odevy a obuv, ktorá vám umožní pohodlnú a bezpečnú cestu cez jaskyňu. Nezabudnite tiež na dostatok vody a slnečnej ochrany, pretože teploty môžu byť počas letného obdobia veľmi vysoké.

Tham Phu Kham Cave je skvelým miestom na objavovanie a pochopenie histórie a prírodných úkazov Laosu. Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a zároveň si užívajú nádhernú krajinu, je táto jaskyňa vynikajúcim miestom na návštevu. S jej exotickou prírodou a fascinujúcou scenériou ponúka Tham Phu Kham Cave nezabudnuteľné zážitky pre každého návštevníka.


Dovolenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos je nádherná krajina v srdci jihovýchodní Asie, která je známá svou bohatou kulturou, krásnou přírodou a klidnou atmosférou. Mezi nejpopulárnější turistické atrakce patří Tham Phu Kham Cave, která je skvělým místem pro dovolenou.

Tham Phu Kham Cave se nachází v provincii Khammouane ve středním Laosu a je součástí národního parku Phu Hin Bun. Tato jeskyně je obklopena překrásnými krasovými horami a nachází se v nádherném přírodním prostředí. Je vyhlášená svými úchvatnými krasovými útvary a je považována za jednu z nejkrásnějších jeskyní v Laosu.

Cesta k Tham Phu Kham Cave je dobrodružná a přináší vám úžasný pohled na bujné zelené kopce, přírodní prameny a malebné vesničky. Po příchodu na místo budete vítáni soustavou chodníků a schodů, které vedou až ke vchodu do jeskyně. Už samotná cesta je nezapomenutelným zážitkem.

Jakmile vstoupíte do jeskyně, oči vám vyrazí z úžasu nad rozsahem její krásy. Tham Phu Kham Cave je bohatá na nádherné stalaktity, stalagmity a další krasové útvary, které vytvářejí fantastické obrazy a přírodní sochy. Při procházení jeskyní budete fascinováni rozmanitostí barev a tvarů, které se vám ukážou. Každý roh a každý kout jeskyně představuje nový nečekaný objev.

V Tham Phu Kham Cave se nachází i podzemní jezero, které poskytuje osvěžení od horkého laoského počasí. Můžete se v něm vykoupat a zažít skutečně nevšední a osvěžující zážitek. Tato jeskyně je také domovem mnoha druhů fauny a flóry, včetně netopýrů, hadů a opic.

Po prozkoumání jeskyně si můžete odpočinout na jejím okraji a vychutnat si nádherný výhled na okolní krajinu. Můžete si dát piknik, posedět na slunečním světle a vyfotit si památkové snímky. Pokud se vám bude chtít více dobrodružství, můžete se vydát na trekking do okolních hor a objevovat neprobádané oblasti.

Tham Phu Kham Cave je nejen krásnou přírodní atrakcí, ale také důležitým kulturním místem. V blízkosti jeskyně se nachází chrám Tham Phu Kham, který je často navštěvován místními obyvateli a poutníky. Můžete si prohlédnout zdejší bohatou buddhistickou architekturu a zapnout se do tradičních náboženských rituálů.

Dovolenka v Tham Phu Kham Cave je jedinečným zážitkem. Tato přírodní krása a místo klidu vás očarují a poskytnou vám únik od každodenního života. Je ideální pro ty, kdo chtějí objevovat nová místa a prožít autentickou dovolenou v Laosu. Navštivte Tham Phu Kham Cave a zanechte své srdce v této úchvatné jeskyni.


Letenka Laos Tham Phu Kham Cave


Laos - Tham Phu Kham Cave: Tajomná jaskyňa v jaskyniach

Laos, známy ako „krajina tisícky jaskýň“, skrýva mnoho tajomstiev a zázrakov. Jedným z nich je nádherná jaskyňa Tham Phu Kham, ktorá sa nachádza na úpätí borovicového kopca, v malebnom mestečku Vang Vieng. Ak máte radi dobrodružstvo a túžite objaviť neznáme svety, letenka do Laosu je pre vás skvelou voľbou.

Tham Phu Kham je známa svojou spektakulárnou prírodou a unikátnymi formáciami. Je to vlastne dvojitá jaskyňa - v dolnej časti sa nachádza jazero s tyrkysovou vodou a v hornej časti sa nachádza jaskyňa so stropom pokrytým žiarivými vápencovými tisíckami. Je to miesto, kde sa stretnú krása a tajomno, a preto nie je prekvapujúce, že je to populárne medzi miestnymi i zahraničnými turistami.

Cesta k jaskyni je už dobrodružstvom samým osebe. Po príchode do Vang Viengu sa vydajte na malé turistické centrum, odkiaľ sa budete musieť dostať do srdca džungle. Ideálnou voľbou je vziať si tuk-tuk a užiť si scenériu počas tridsaťminútovej jazdy. Po príchode na miesto sa budete musieť výstupom po strmých schodoch dostať k jaskyni, ale nenáročná prechádzka sa určite oplatí.

Jedným z najkrajších momentov je vstup do dolnej jaskyne, ktorá je známa svojim krásnym jazerom obklopeným vápencovými stenami. Voda je takmer priehľadná, čo vytvára pocit, akoby ste plávali vo vzduchu. Miestni viac veria na tajomných duchov, ktorí sa v jazere údajne vyskytujú, preto by ste mali rešpektovať ich zvyklosti a nedotýkať sa vody.

Po návšteve dolnej jaskyne môžete pokračovať výstupom na vrchol kopca, kde sa nachádza hornej jaskyne. Jej strop je pokrytý žiarivými vápencovými tisíckami, ktoré odrážajú svetlo a vytvárajú dokonalú atmosféru. Je to snáď najlepšie miesto na vyfotiť si pamätné fotografie a posedieť v tichu, obklopení prírodou.

Po návrate z jaskyne si nezabudnite vychutnať okolie jaskyne. Poobzerajte sa po miestnych obchodíkoch a reštauráciách, kde si môžete vychutnať tradičnú laoskú kuchyňu. Výborným spôsobom, ako ukončiť váš deň, je vybrať sa na trekking v blízkom okolí a objaviť ďalšie jaskyne, ktoré sú v tejto oblasti toľko známe.

Jaskyňa Tham Phu Kham v Laosu je skutočne miestom, ktoré si zaslúži vašu pozornosť. Je to miesto, kde sa môžete pohrávať s prírodou, objavovať tajomstvá a nechať sa okúzliť jej nádhernou atmosférou. Takže, neváhajte a získajte letenku do Laosu a pustite sa na dobrodružnú cestu Tham Phu Kham Cave. Vaše zážitky z tohto miesta vás budú sprevádzať dlho po návrate domov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky