Objavte lety za najlepšie ceny

Laos Wat Phra That Phou Si

Najčastejšie otázky a odpovede Laos Wat Phra That Phou Si


Otázky:
1. Čo je Wat Phra That Phou Si?
2. Kde sa nachádza Wat Phra That Phou Si?
3. Koľko stojí vstup na Wat Phra That Phou Si?
4. Aké sú otváracie hodiny Wat Phra That Phou Si?
5. Aké sú hlavné atrakcie Wat Phra That Phou Si?

Odpovede:
1. Wat Phra That Phou Si je buddhistický chrám v meste Luang Prabang v Laosu.
2. Nachádza sa v centre Luang Prabang, na vrchole kopca Phou Si.
3. Vstup na Wat Phra That Phou Si je bezplatný.
4. Wat Phra That Phou Si je otvorený denne od 6:00 do 18:00.
5. Hlavnými atrakciami Wat Phra That Phou Si sú stúpamy, chrámy a nádherný výhľad na mesto Luang Prabang.


Ubytovanie Laos Wat Phra That Phou Si


Laos je krajinou s bohatou kultúrou a nádherou prírody, ktorá privádza ročne množstvo turistov zo všetkých kútov sveta. Medzi najznámejšie atrakcie tejto krajiny patrí určite buddhistický chrám Wat Phra That Phou Si v meste Luang Prabang.

Tento chrám sa nachádza na vrchole kopca Phou Si, ktorý sa týči zhruba 100 metrov nad úroveň rieky Mekong. Je to miesto, ktoré poskytuje nádherný výhľad na okolitú krajinu a na mesto Luang Prabang. Keď navštívite Wat Phra That Phou Si, určite by ste mali zájsť aj na vrchol kopca. Cesta tam vás zavedie po strmých schodoch, ale to neznamená, že by to nemalo byť šťastie. Počas cesty sa totiž môžete zastaviť a obdivovať krasové skalné útvary a iné miestne atrakcie.

Samotný chrám Wat Phra That Phou Si je prekrásny buddhistický chrám, ktorý tiež ponúka nádherný výhľad na mesto a okolie. Okrem toho je toto miesto aj obľúbeným miestom na vzdušné svadby, ktoré sa na vrchole kopca organizujú.

Ak hľadáte ubytovanie na návštevu tohto miesta, môžete si vybrať z množstva rôznych možností. V okolí chrámu nájdete mnoho hotely a ubytovaní. Môžete si vybrať jednoduché hostely alebo sa rozhodnúť pre luxusné rezorty, ktoré poskytujú skvelé pohodlie a vynikajúce služby.

Pred cestou do Laosu by ste si mali pozrieť, kde by ste chceli bývať a podľa toho si vybrať ubytovanie. Určite nezabudnite si zabezpečiť dostatočné financie na ubytovanie a ostatné náklady počas Vašej cesty.

Na záver treba podotknúť, že návšteva chrámu Wat Phra That Phou Si je určite zážitkom, ktorý si budete pamätať celý život. Ak máte radi krásne budovy a miesta s obrovskou historickou hodnotou, tak by toto miesto nemalo chýbať vo Vašom zozname. Prajeme Vám príjemnú a bezpečnú cestu!


Počasie Laos Wat Phra That Phou Si


Laos je krásna krajina v srdci juhovýchodnej Ázie, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, prírodnou krásou a historickými pamiatkami. Jedna z najpopulárnejších turistických atrakcií v krajine je chrám Wat Phra That Phou Si, nachádzajúci sa v hlavnom meste Luang Prabang.

Okrem náboženského a historického významu, turisti sa však tiež zaujímajú o počasie pri plánovaní svojej návštevy. V tomto článku sa pozrieme na počasie v tejto oblasti, aby sme vám pomohli plánovať svoju cestu.

Laos má tropický monzúnový podnebný systém, s tromi hlavnými ročnými obdobiami - suchou, horúcou a daždivou sezónou.

Suchá sezóna v Luang Prabang trvá zhruba od októbra do apríla. Je to obdobie s minimálnym množstvom zrážok a relatívne stabilnými teplotami. V tomto období môžete očakávať slnečné a teplé dni s vysokými teplotami dosahujúcimi 30°C a viac. Je to skvelý čas na objavovanie kultúry a pamiatok v okolí chrámu Wat Phra That Phou Si, a tiež na preskúmanie prírodných krás, ako sú vodopády a rieky.

Horúca sezóna v Luang Prabangu trvá zhruba od mája do septembra. Toto obdobie je známe svojimi vysokými teplotami a vlhkosťou. Denné teploty môžu vystúpiť až k 35°C a viac. V tomto období je odporúčané mať so sebou dostatok vody a chrániť sa pred slnkom. Napriek vysokým teplotám atrakcie v Luang Prabangu, ako je chrám Wat Phra That Phou Si a historické centrum, sú stále plné návštevníkov, takže ak sa tešíte na menej zapchaté miesta, toto nie je najlepší čas na návštevu.

Daždivá sezóna v Luang Prabangu začína zvyčajne v júli a končí v septembri alebo októbri. V tomto období prichádzajú obilné monzúnové dažde, ktoré môžu byť silné a pravidelné. Teploty sú však miernejšie v porovnaní s horúcou sezónou, s teplotami klesajúcimi na približne 25°C. Aj keď môžu byť dažde dosť intenzívne, turisti, ktorí sa rozhodnú navštíviť v tomto období, si môžu vychutnať nižšie ceny a menej preplnené atrakcie.

Pri plánovaní návštevy chrámu Wat Phra That Phou Si v Luang Prabangu je dôležité vziať do úvahy počasie. Suchá sezóna sa považuje za najlepší čas na návštevu, ak preferujete stabilné počasie. Ak vás nevadí teplo a máte radi menej rušné miesta, horúca sezóna môže byť príjemná voľba. Daždivá sezóna je ideálna pre tých, ktorí sa neobávajú dažďa a chcú využiť nižšie ceny a menej zhonisté atrakcie.

Ak si chcete vychutnať kultúru, históriu a prírodu Laosu a chrámu Wat Phra That Phou Si, odporúčame naplánovať si návštevu v čase, ktorý vám najviac vyhovuje a zladíte ho s počasím, ktoré preferujete.


Letenka Laos Wat Phra That Phou Si


Laos je krajina plná historických pamiatok, ktoré odrážajú bohatú a farebnú kultúru. Medzi tieto pamiatky patrí aj chrám Wat Phra That Phou Si v meste Luang Prabang. Pre cestovateľov, ktorí sa túžia oboznámiť s laoskou kultúrou a náboženstvom, je návšteva tohto chrámu jednou z nevyhnutných zastávok.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do mesta Luang Prabang, je pomocou letenky. Mesto má svoje vlastné letisko, Luang Prabang International Airport, a ponúka lety z rôznych častí Ázie. Existuje množstvo leteckých spoločností, ktoré letia do Luang Prabang, vrátane Thai Airways, Vietnam Airlines a Singapore Airlines.

Po príchode do mesta a ubytovaní v hoteli, môžete začať objavovať krásy mesta Luang Prabang, vrátane návštevy chrámu Wat Phra That Phou Si. Chrám sa nachádza na vrchole kopca a ponúka nádherný výhľad na mesto a rieku Mekong. Na vrchole kopca sa nachádza aj stúpa, ktorá je prístupná po schodoch a ponúka pohľad na chrám a okolitú prírodu.

Wat Phra That Phou Si bol postavený v 16. storočí a je dnes jedným z najviac navštevovaných chrámov v meste Luang Prabang. V chráme nájdete množstvo buddhistických zobrazení, ako sú sochy Budhu a rôzne symboly buddhizmu. Pod stúpou chrámu sú tiež náhrobky a ostatky posvätnej osoby, ktorí sú tam uložení ako súčasť buddhistického zväzku.

Luang Prabang je okrem chrámu Wat Phra That Phou Si plné ďalších nádherných pamiatok, ako sú súčasť UNESCO, napríklad Wat Xieng Thong, ako aj miesta, kde môžete skúsiť laoské jedlá a užívať si miestnych remesel. Mesto je obklopené nádhernou prírodou, medzi ktorou sa nachádza rieka Mekong a okolité hory, ktoré sú ideálnym miestom pre turistiku.

Ak chcete zažiť jedinečnú kultúru a krásy, ktoré má Laos ponúknuť, letenka do mesta Luang Prabang bude vaším prvým krokom. Návšteva chrámu Wat Phra That Phou Si bude nezabudnuteľným zážitkom, ktorý si zavesíte na stenu svojej pamäti ako cennú spomienku na krásnu krajinu a bohatú kultúru.


Dovolenka Laos Wat Phra That Phou Si


Laos je krásna krajina ležiaca v juhovýchodnej Ázii, ktorá sa nachádza medzi susednými krajinami, ako sú Thajsko, Kambodža a Vietnam. Tento krásny štát je plný turistických atrakcií, ktoré potešia každého návštevníka. Jedným z najzaujímavejších miest na návštevu v Laosu je chrám Wat Phra That Phou Si.

Wat Phra That Phou Si sa nachádza na vrchole kopca v centre mesta Luang Prabang, ktoré je hlavným mestom provincie Luang Prabang. Je to dôležitý buddhistický chrám, ktorý dýcha históriou. Chrám bol vybudovaný v 16. storočí a dodnes je jedným z najpopulárnejších turistických atrakcií v Laosu.

Keď sa rozhodnete navštíviť Wat Phra That Phou Si, musíte sa vydať na cestu vysoko na vrchol kopca. Počas výstupu sa môžete tešiť na krásne výhľady na okolitú prírodu a starobylé budovy, ktoré sa nachádzajú v meste Luang Prabang. Po príchode na vrchol kopca sa môžete tešiť na nádherný výhľad na mesto a okolité hory.

Hlavná budova chrámu je krásna hviezdicovitá stupa, ktorá je ukrytá v rámci záhrady a je obklopená množstvom menších stup a chrámov. Celá stavba je plná krásnych buddhistických artefaktov a soch, ktoré sú naozaj ohromujúce. Na vrchole kopca sa nachádza aj klenotnice, ktorá slúži ako miesto na uchovávanie buddhistických relikvií.

Wat Phra That Phou Si je tiež známy ako chrám s najkrajším západoslnečným výhľadom, pretože vám umožní vidieť nádherný západ slnka nad hore Phousi. Majstri skryli chrám pred z tohto miesta, aby predišli ničení chrámu pri bombardovaní z lietadiel.

Navštívenie Wat Phra That Phou Si by malo byť povinným bodom v programe každého, kto navštívi Laos. Je miestom, kde sa môžeme ponoriť do histórie, obdivovať krásu buddhizmu a zároveň si užiť úžasné výhľady na mesto a okolitú prírodu. Dovolenka v Laosu zaručene ponúkne neopakovateľné zážitky pre každého.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky