Objavte lety za najlepšie ceny

Libanon Deir el Qamar

Letenka Libanon Deir el Qamar


Letenka do Libanonu a cesta do malebného města Deir el-Qamar

Pokud si plánujete dovolenou v exotických krajích plných historie a překrásné přírody, pak je letenka do Libanonu a cesta do města Deir el-Qamar tou správnou volbou pro vás. Toto malebné městečko je jedním ze skrytých pokladů Libanonu a nabízí fascinující historické památky a dech beroucí panoramata.

Libanon je malá země ležící na východním pobřeží Středozemního moře a je známý svou bohatou historií a kulturním dědictvím. Deir el-Qamar, jehož jméno znamená "klášter měsíce", se nachází asi 30 km od Bejrútu, hlavního města Libanonu. Město je vyhledávanou destinací turistů díky svému uchovanému historickému jádru, které je zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO.

Když přistanete na letišti Bejrút, můžete si pronajmout auto či si zajistit dopravu do Deir el-Qamar, které je leží ve vzdálenosti asi 40 minut jízdy od letiště. Po cestě uvidíte úchvatnou krajinu, zelené údolí a horské vrcholky, které způsobí, že se budete cítit jako v pohádce.

Jakmile se dostanete do Deir el-Qamar, okouzlí vás architektura města. Hlavní náměstí je obklopeno křivolakými uličkami a kamennými domy s červenými střechami. Tato malebná atmosféra vás přenese zpět do minulosti, do období, kdy bylo město hlavním sídlem emíra Fakhreddine II, který byl jedním z nejvýznamnějších libanonských vládců v 17. století.

V centru města se nachází historický palác, který sloužil jako sídlo emíra. Palác nese název Beit ed-Din a svými klenbami, vážností a bohatostí zdobí návštěvníky. Dnes slouží jako muzeum, kde můžete prozkoumat exponáty, které dokumentují historii Libanonu.

Další važnou památkou v Deir el-Qamar je klášter Saydet al-Talleh, který se tyčí nad městem. Tento klášter byl postaven v 17. století a nabízí úchvatný výhled na okolní krajinu. Když se projdete jeho klášterními zahradami, budete se cítit, jako byste se ocitli v ráji.

Pro milovníky přírody je malebné údolí Chouf Mountains, které obklopuje město, neodolatelnou atrakcí. Tato oblast je domovem horských vrcholků, olivových hájů a bujné vegetace. Prozkoumání tohoto údolí a jeho překrásné přírody je dobrodružstvím samotným.

Deir el-Qamar je také známý díky svým tradičním řemeslníkům, kteří zde vyrábějí výrobky ze dřeva, kůže a keramiky. Pokud máte rádi unikátní suvenýry, určitě si zde najdete něco pro sebe.

Letenka do Libanonu a návštěva města Deir el-Qamar je skvělou volbou pro ty, kteří hledají kombinaci historie, kultury a přírody. Toto malebné městečko vás okouzlí svými památkami, krásnými výhledy a autentickou atmosférou. Připravte se na nezapomenutelnou cestu a objevte kouzlo Libanonu.


Dovolenka Libanon Deir el Qamar


Libanon je fascinujúcou krajinou, ktorá ponúka návštevníkom nekonečné množstvo krásnych a historických miest. Jedným z týchto miest, ktoré stojí za návštevu, je nádherná dedinka Deir el Qamar. Táto malá obec sa nachádza len niekoľko kilometrov od Bejrútu, hlavného mesta Libanonu, a predstavuje ideálne miesto na tichú a pokojnú dovolenku pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnému mestskému životu a zároveň objavovať miestnu kultúru a históriu.

Deir el Qamar je známy pre svoju bohatú históriu a kultúru. Miesto je domovom mnohých historických kostolov a pamiatok, ktoré sú dôležité pre miestnu komunitu. Najvýznamnejšou pamiatkou je palác Fakhreddine II, ktorý bol postavený v 17. storočí. Palác je jedinečným príkladom architektúry z doby osmanského impéria a bol sídlom guvernéra provincie v miestnej oblasti.

Okrem toho sa v Deir el Qamar nachádza aj rad ďalších historických budov, ako napríklad mešity, farnosti a tradičné sýpky. Prechádzka cez úzkymi uličkami v Starom meste je ako kráčať do minulosti, a ponúka jedinečný pohľad na život a kultúru v tomto regióne.

Okolie Deir el Qamar je tiež bohaté na prírodné krásy. Dedinka sa nachádza v údolí Qadisha, ktoré je zapísané v zozname UNESCO ako svetové dedičstvo. Toto údolie je obklopené nádhernými horami a skalnými vyvrásňovaniami a je domovom mnohých kláštorov a historických miest. Pre tých, ktorí majú radi turistiku, je táto oblasť ideálnym miestom na objavovanie úchvatnej prírody a úžasného výhľadu na okolitú krajinu.

V neposlednom rade je tu aj množstvo možností na skvelú miestnu kuchyňu. Libanonská kuchyňa je známa svojimi výbornými chute a plnými arómami. Môžete si vychutnávať autentické jedlá, ako je hummus, baklava, falafel a mnoho ďalších. Často sú pripravené z miestneho, čerstvého ovocia a zeleniny, čo im dodáva lahodnú chuť. Okrem toho je v blízkosti obce aj množstvo dobrých reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné pokrmy.

Ak hľadáte dovolenku pre zmenu scenérie a skúsenosti libanonskej kultúry a histórie, potom je Deir el Qamar ideálnym miestom. Toto nádherne zachovalé historické mesto vás prenesie do minulosti a ponúka jedinečnú kombináciu krásy a pokoja. Vychutnajte si miestnu kuchyňu, objavujte historické pamiatky a užívajte si nádhernú prírodu, ktorú ponúka táto časť Libanonu.


Počasie Libanon Deir el Qamar


Libanon a jeho mesto Deir el Qamar ležia v severovýchodnej Afrike a sú obklopené Stredozemným morom na západnej strane. Tento región má subtropické stredomorské podnebie, s horami, zelenými údoliami a krásnymi plážami.

Od decembra do marca je v tejto oblasti zima, s teplotami okolo 10-15 stupňov Celzia v noci a 15-20 stupňov Celzia počas dňa. Môže byť občas zamračené, s občasnými príležitostnými zrážkami.

Od apríla do mája sú teploty o niečo vyššie a prvá polovica tohto obdobia ponúka cez deň teploty okolo 20 stupňov Celzia. Druhá polovica tohto obdobia prináša teplejšie a suchšie počasie, s teplotami stúpajúcimi na 25-30 stupňov Celzia.

Letné mesiace júl a august v Deir el Qamar prinášajú najvyššie teploty, s teplotami dosahujúcimi až 35 stupňov Celzia vo väčšine dňov. Nočné teploty v lete sa pohybujú okolo 20-25 stupňov Celzia. Letné obdobie je typické pre suché a slnečné počasie.

Od septembra do novembra sa teploty znova začínajú postupne znižovať, ale sú stále príjemné, s teplotami okolo 20-25 stupňov Celzia cez deň. Nočné teploty môžu byť o niečo chladnejšie a v tomto období sa môže objaviť občasný dážď.

Celkovo Deir el Qamar ponúka krásne a príjemné počasie počas celého roka. Najvhodnejšie obdobie na návštevu je apríl, máj, september a október, keď sú teploty príjemné a môžete si vychutnať krásne výhľady a atrakcie, ktoré mesto ponúka.


Najčastejšie otázky a odpovede Libanon Deir el Qamar


Najčastejšie otázky a odpovede o Libanone, špecifickej lokalite Deir el Qamar môžu byť nasledujúce:

Otázka: Kde sa nachádza Deir el Qamar?
Odpoveď: Deir el Qamar je historické mesto v Libanone, nachádzajúce sa v údolí Kaza v guvernoráte Mount Lebanon.

Otázka: Aká je história Deir el Qamar?
Odpoveď: Deir el Qamar sa považuje za jeden z najstarších sídel v Libanone. Bolo to hlavné mesto Libanonu po dobu viac ako 300 rokov v 16. a 17. storočí.

Otázka: Aké sú hlavné atrakcie v Deir el Qamar?
Odpoveď: Deir el Qamar je známy svojimi historickými stavbami, ako napríklad hrad Fakhreddine, mešita, farný kostol a historické domy z 17. a 18. storočia.

Otázka: Aká je kultúra a tradície Deir el Qamar?
Odpoveď: Deir el Qamar je známy pre svoju bohatú kultúru a tradície, zahŕňajúce hudbu, tanec, remeslá a gastronómiu. Mesto je tiež známe tým, že zachováva tradičný architektonický štýl.

Otázka: Aké sú okolité prírodné scenérie Deir el Qamar?
Odpoveď: Deir el Qamar sa nachádza v blízkosti údolia Beiteddine, ktoré je obklopené kopcom a ponúka úchvatné výhľady na okolitú prírodu a hory.

Otázka: Ako sa dostanem do Deir el Qamar?
Odpoveď: Deir el Qamar je prístupný autom alebo verejnou dopravou z blízkych miest, ako je Bejrút. Existujú tiež organizované výlety a prehliadky, ktoré zahŕňajú návštevu Deir el Qamar a blízkych atrakcií.

Otázka: Kedy je najlepší čas na návštevu Deir el Qamar?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Deir el Qamar je na jar a jeseň, keď je počasie príjemné a teploty sú mierne.

Tieto otázky a odpovede predstavujú len základné informácie o Deir el Qamar a Libanone. Ak máte konkrétnejšie otázky, je vhodné konzultovať detailnejšie informácie od miestnych overených zdrojov alebo turistických sprievodcov.


Ubytovanie Libanon Deir el Qamar


Deir el Qamar je krásne historické mesto nachádzajúce sa v južnom Libanone, len 40 kilometrov juhozápadne od Bejrútu. Toto malebné mestečko je obklopené nekonečnými olivovými hájmi a kopcami s výhľadom na údolie Bejrútu. Deir el Qamar s prevládajúcim rytierskym charakterom ponúka návštevníkom možnosť byť ochutnávkou starobylého libanonského životného štýlu obohateného o okúzľujúcu prírodu a horské prostredie.

Deir el Qamar bol v minulosti miestom mnohých bojov, z ktorých mnohé sa časom stali historickými udalosťami. Tento bohatý historický kontext priniesol do mesta množstvo pamiatok a zaujímavostí. Jednou z najnavštevovanejších pamiatok v meste je Palác Fakhreddine, ktorý bol postaven pred viac ako 400 rokmi a je považovaný za jeden z klenotov libanonskej architektúry. Pre túto pamiatku je charakteristické nezvyčajné umiestnenie nekolko samostatných budov, ktoré na prvý pohľad nemajú nič spoločné, ale predstavujú súčasť toho istého paláca. Palác slúžil ako sídlo Fakhreddineho, ktorý bol jedným z najsilnejších libanonských vojvodov a bol klíčovou postavou pri vytváraní a rozširovaní Osmanovského impéria.

Svoj príbeh má aj zámok Beiteddine, ktorý bol postavený v polovici 19. storočia a je obklopený nádhernými záhradami. Interiér zámku Beiteddine je zdobený orientálnou výzdobou a umením, ktoré obsahuje najmä perzské kobere a osmanske steny. Okrem palácov a zámkov návštevníci mesta Deir el Qamar môžu tiež navštíviť starobylé kostoly a mešity.

Po návšteve pamiatok a kostolov môžete relaxovať v miestnych kaviarňach, ktoré ponúkajú extra kvalitnú arabskú kávu a karamelovej farby tabak. Praktická vec, ktorú návštevníci môžu využiť je ubytovanie v levantskom štýle, ktoré je v meste hojne dostupné. Ubytovanie v typických libanonských domoch s klenutom stropom a terasami s výhľadom na okolité hory pôsobí veľkoryso a štýlovo.

V deň s koncom týždňa si môžete užívať tradičné libanonské jedlá v miestnych reštauráciách. V jedálniach sa nachádza veľa rôznych jedál, ako napríklad ovocie, zelenina, hydina, ale aj rôzne druhy mäsa. Každé jedlo je dôkladne dochutené remeňovia, ktorí neváhajú svoju prácu dokonovať celý deň.

Deir el Qamar je skutočne miesto, kde sa môžete vrátiť do minulosti a zažiť autentickú libanonskú kultúru v plnej paráde. Tak zarezervuj labanon turné a spoznaj toto historické miesto, ktoré ti zaručene zanechá nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky