Objavte lety za najlepšie ceny

Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein

Najčastejšie otázky a odpovede Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein


Otázka: Kedy bol Kunstmuseum Liechtenstein založený?
Odpoveď: Kunstmuseum Liechtenstein bol založený v roku 2000.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Kunstmuseum Liechtenstein?
Odpoveď: Kunstmuseum Liechtenstein je otvorené od utorka do piatku od 10:00 do 17:00 a v sobotu a nedeľu od 10:00 do 16:00.

Otázka: Koľko stojí vstupenka do Kunstmuseum Liechtenstein?
Odpoveď: Vstupenky do Kunstmuseum Liechtenstein stojia 15 CHF pre dospelých, 8 CHF pre študentov a seniorov a pre deti do 16 rokov je vstup zdarma. Existujú tiež rôzne zľavy a skupinové vstupenky.

Otázka: Aké výstavy je možné vidieť v Kunstmuseum Liechtenstein?
Odpoveď: V Kunstmuseum Liechtenstein sa nachádza stála zbierka výtvarného umenia a sú tam tiež pravidelne organizované dočasné výstavy rôznych umelcov a umeleckých diel.

Otázka: Kde sa Kunstmuseum Liechtenstein nachádza?
Odpoveď: Kunstmuseum Liechtenstein sa nachádza v hlavnom meste Lichtenštajnska, v meste Vaduz, na ulici Städtle 32.

Otázka: Je možné v Kunstmuseum Liechtenstein fotografovať?
Odpoveď: Áno, návštevníci môžu fotografovať v Kunstmuseum Liechtenstein, avšak je zakázané používať blesk a statívy. Vo výstavných priestoroch sa tiež nesmie fajčiť ani jesť a piť.

Otázka: Je možné získať audio sprievodcu v Kunstmuseum Liechtenstein?
Odpoveď: Áno, v Kunstmuseum Liechtenstein sú k dispozícií audio sprievodcovia v niekoľkých jazykoch, vrátane angličtiny, nemečtiny a francúzštiny.

Otázka: Aké typy umenia sa nachádzajú v Kunstmuseum Liechtenstein?
Odpoveď: V Kunstmuseum Liechtenstein sa nachádza mnoho rôznych typov umenia, vrátane maľieb, soch, fotografií a videoinštalácií.

Otázka: Je v Kunstmuseum Liechtenstein možné si kúpiť suveníry?
Odpoveď: Áno, v Kunstmuseum Liechtenstein je možné si kúpiť rôzne suveníry, ako napríklad reprodukcie umeleckých diel, knihy, plagáty a ďalšie predmety.

Otázka: Existujú v Kunstmuseum Liechtenstein zľavy pre členov?
Odpoveď: Áno, v Kunstmuseum Liechtenstein existujú rôzne zľavy pre členov, ako napríklad zľava na vstupné, zľava na nákupy v obchode a prístup k špeciálnym podujatiam.


Dovolenka Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein


Lichtenštajnsko je malá krajina nachádzajúca sa v strede Európy. Aj keď je o niečo menej známa ako susedné krajiny ako Rakúsko či Švajčiarsko, ponúka množstvo atrakcií a miest na preskúmanie. Jedným z najväčších lákadiel pre milovníkov umenia je Kunstmuseum Liechtenstein.

Kunstmuseum Liechtenstein je uznávané múzeum modernej a súčasnej výtvarnej a obrazovej umeleckej výroby v hlavnom meste Vaduz. Múzeum sa nachádza v modernom stavebnom komplexe, ktorý bol postavený v roku 2000 z iniciatívy Princovej nadácie Liechtenštejnska.

Súčasťou múzea je široká zbierka diel súčasného umenia, vrátane obrazov, soch, fotografií a iných výtvarných médií. Mnoho diel pochádza z krajín ako Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko, Taliansko a Francúzsko, ale aj z ďalších častí sveta.

Návštevníci múzea majú možnosť nájsť diela známych umelcov ako Claesa Oldenburga, Maxa Ernsta, Franze Gertscha a mnohých ďalších. Navyše, Kunstmuseum Liechtenstein neustále organizuje dočasné výstavy, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať nové diela a tvorbu talentovaných umelcov.

Okrem prezentácie výtvarného umenia je múzeum aj miestom, kde sa konajú rôzne programy a podujatia. Semináre, prednášky a workshopy poskytujú možnosť návštevníkom dozvedieť sa viac o umení a jeho procese tvorby.

Pre milovníkov architektúry je aj samotná budova múzea veľmi zaujímavým objektom. Moderný dizajn a použitie skla a ocele dodávajú budove jedinečný vzhľad. Okrem toho, múzeum je rozdelené do niekoľkých podlaží, takže návštevníci majú možnosť objaviť výstavné priestory a zbierky všetkých veľkostí.

Ak sa rozhodnete navštíviť Kunstmuseum Liechtenstein počas svojej dovolenky v Lichtenštajnsku, budete mať možnosť vstúpiť do sveta súčasného umenia a objaviť rôzne umelecké štýly a výroby. Budete môcť obdivovať diela umelcov z celého sveta a zažiť dynamickú atmosféru kreativity.

Nie je pochýb o tom, že návšteva Kunstmuseum Liechtenstein je skvelým spôsobom, ako si naplniť dovolenku v Lichtenštajnsku obohatením sa o umenie a kultúru. Ak túžite po inšpirácií a nákupných zážitkoch mimo bežnej turistickej trasy, toto múzeum je jednoznačne ideálnou destináciou pre vás.


Počasie Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein


Lichtenštajnsko je malá krajina v západnej Európe, ktorá je známa výnimočnou kultúrou a množstvom historických miest. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré by ste si mali určite pozrieť, keď navštívite túto krajinu, je umenie Kunstmuseum Liechtenstein.

Ale aké je počasie v tejto krajine a kedy je ten najlepší čas na návštevu Kunstmuseum Liechtenstein?

Klima v Lichtenštajnsku je stredoeurópske, so suchými a chladnými zimami a teplými a vlhkými letami. Dá sa povedať, že najlepší čas na návštevu krajiny a múzea je na jar a na jeseň, pokiaľ chcete zažiť príjemné počasie a vychutnávať si nádhernú krajinu.

Na jar, kedy sa teploty pohybujú okolo 10°C až 15°C, môžete vidieť kvitnúce lúky a stromy, ktoré sú v plnom rozkvete. Toto ročné obdobie priláka množstvo návštevníkov, pretože je krásne a ponúka množstvo aktivít, ktoré si môžete užiť aj vo voľnom čase. Konkrétne v múzeu sa počas jari konajú rôzne výstavy a zaujímavé projekty pre návštevníkov.

Jeseň je ďalšie ročné obdobie, kedy sa odporúča navštíviť Lichtenštajnsko a múzeum. V tomto období teploty klesajú pod 10°C, no stále sú dostatočne príjemné na prechádzky a vychutnávanie si krásnej scenérie krajiny. To je pre mnohých návštevníkov ešte viac príjemné, pretože turistická sezóna už vypršala a môžu si tak užívať kľud a pokoj. Múzeum Lichtenštajnska je v jeseň tiež otvorené a ponúka nové programy a výstavy.

Ako môžete vidieť, Lichtenštajnsko a múzeum Kunstmuseum Liechtenstein stoja za návštevu po celý rok. To, kedy prídete, závisí od vašich preferencií, no ak chcete zažiť krásne počasie a tiež si pozrieť krásy tohto miesta a múzea, potom by ste si mali naplánovať návštevu na jeseň alebo na jar. Bez ohľadu na zvolený čas, určite si užijete skvelý zážitok z návštevy Lichtenštajnska a umenia,- ktoré ponúka toto múzeum.


Ubytovanie Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein


Ubytovanie v Lichtenštajnsku: Objavte krásy a umenie v Kunstmuseum Liechtenstein

Lichtenštajnsko je malá ale fascinujúca krajina, ležiaca medzi Švajčiarskom a Rakúskom. Okrem svojej nádhernej prírody a kaštieľov ponúka aj bohatú kultúrnu scénu. Jedným z najvýznamnejších kultúrnych miest v krajine je Kunstmuseum Liechtenstein - umelecké múzeum, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Vaduz.

Kunstmuseum Liechtenstein je jedným z najmodernejších múzeí v Európe a domovom mnohých vzácnych umeleckých diel. Múzeum je umiestnené v krásnej modernistickej budove, navrhnutej švajčiarskym architektom Moritom Čelhem. Jeho unikátna architektúra je atrakciou sama osebe a pôsobí tak, ako by sa budova mierne dotýkala pôvodnej barokovej stavby Fürstliches Haus (Knížacieho domu) v ktorom sídli Rubensova galéria.

V múzeu návštevníci nájdu rozsiahlu zbierku moderného umenia vrátane diel od umelcov ako Roy Lichtenstein, Pablo Picasso, Max Ernst a mnohých ďalších. Zbierka Kunstmuseum je odvážna, eklektická a zároveň pôsobivá. So skúsenými sprievodcami alebo samostatne si môžete prejsť múzeom a objaviť rôzne umelecké štýly a smerovania.

Okrem trvalých zbierok si môžete vychutnať aj dočasné výstavy, ktoré Kurátorské oddelenie Kunstmuseum pravidelne organizuje. Tieto výstavy ponúkajú návštevníkom príležitosť objaviť nových umelcov a ich originálne diela. Súčasťou múzea je aj verejná knižnica, kde si môžete prečítať o podrobnostiach umenia a umelcov.

Pre tých, ktorí chcú túto umeleckú skvost správne oceniť, je veľkou výhodou dostupnosť ubytovania v blízkosti múzea. Vzhľadom na to, že Kunstmuseum Liechtenstein sa nachádza v centre Vaduzu, je tu veľký výber hotelov a penziónov, ktoré môžu naplniť všetky vaše potreby a poskytnúť vám príjemný pobyt.

Niektoré hotely a penzióny v okolí Kunstmuseum Liechtenstein majú aj vlastné umelecké diela, aby ste si mohli umeleckú atmosféru vychutnať nielen v múzeu, ale aj počas celého vášho pobytu. Je tiež zaujímavé spomenúť, že niektoré z týchto ubytovacích zariadení vybudovali svoje budovy s cieľom spolupracovať s Kunstmuseum, čo robí tento zážitok umenia ešte intenzívnejším.

Ak sa nachádzate v Lichtenštajnsku, nevynechajte príležitosť navštíviť Kunstmuseum Liechtenstein a prenajímať sa v blízkosti múzea. Toto umelecké miesto vám umožní objaviť a oceniť moderné umelecké diela, zatiaľ čo si budete môcť užívať jedinečnú atmosféru a krásu Lichtenštajnska.


Letenka Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein


Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein – Unikátne umelecké centrum v srdci Európy

V malom, ale malebnom krajine Lichtenštajnsko sa skrýva jedno z najvýznamnejších umeleckých múzeí strednej Európy – Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein. Tento klenot moderného umenia ponúka návštevníkom jedinečnú možnosť objaviť umenie a kultúru Lichtenštajnska, ako aj diela známych medzinárodných umelcov.

Múzeum sa nachádza v hlavnom meste krajiny, vo Vaduzi, a jeho vznik sa datuje do roku 2000. Budova samotného múzea je už výtvarným dielom, navrhnutým švajčiarskymi architektmi Morger, Degelo, Kerez. Moderná a minimalistická architektúra budovy ponúka návštevníkom úžasný estetický zážitok už pri samotnom pohľade na vonkajšiu fasádu múzea.

Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein je známe predovšetkým svojou bohatou zbierkou moderného a súčasného umenia. Medzi jeho najvýznamnejšie diela patria práce popredných umelcov ako Roy Lichtenstein, Andy Warhol či Cy Twombly. Múzeum tiež vlastní širokú zbierku diel Lichtenštajnskych umelcov, ktoré majú osobitý význam pre krajinu.

Návštevníci múzea majú možnosť prejsť si niekoľko expozícií, ktoré sú zamerané na rôzne umelecké štýly a obdobia. Sú tu napríklad trvalé expozície, ktoré predstavujú rôzne umelecké hnutia ako expresionizmus, abstraktný expresionizmus či pop-art. Múzeum tiež pravidelne organizuje dočasné výstavy, na ktorých je možné vidieť umelecké diela z rôznych častí sveta.

Okrem prehliadok umeleckých diel si návštevníci múzea môžu vychutnať aj iné aktivity. Múzeum ponúka špeciálne programy pre deti, ktoré ich zasvätením do sveta umenia a jeho tvorby. Pre tých, ktorí sa hlbšie zaujímajú o umenie, sú organizované aj rôzne workshopy alebo prednášky. V múzeu funguje tiež múzejná kaviareň, kde si návštevníci môžu oddýchnuť a vychutnať si pohľad na úchvatné okolité hory.

Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein je síce malým múzeom, ale svojou bohatou zbierkou a kvalitou vystavených diel patrí k absolútnemu elitnému umeleckému svetu. Vďaka svojmu geografickému umiestneniu je prístupné nielen pre miestnych obyvateľov, ale aj pre turistov, ktorí prichádzajú do krajiny objaviť jej umelecké a kultúrne bohatstvo.

Ak hľadáte jedinečné zážitky spojené s umením a kultúrou, rozhodne by ste nemali vynechať návštevu Lichtenštajnsko Kunstmuseum Liechtenstein. Toto malé múzeum v srdci Európy vám poskytne veľký umelecký zážitok a pohľad do sveta moderného umenia.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky