Objavte lety za najlepšie ceny

Maďarsko Mohács

Ubytovanie Maďarsko Mohács


Ak sa plánujete vydať do Maďarska a hľadáte ideálne miesto na ubytovanie, nezabudnite sa pozrieť na mesto Mohács. Toto malebné mesto sa nachádza na juhu krajiny a je známe svojou bohatou históriou a kultúrou.

Mohács je známy predovšetkým svojou tradičnou a farbistou folklórnou udalosťou známou ako Farský karneval. Táto pestrá udalosť sa každoročne koná v mesiaci február a privádza do mesta tisíce návštevníkov. Je to skvelá príležitosť na spoznanie maďarskej kultúry a tradícií.

Pri hľadaní ubytovania v Mohácsi nebudete mať problém. Mesto ponúka širokú paletu možností od luxusných hotelov a apartmánov po útulné penzióny a súkromné izby. Ak hľadáte niečo tradičnejšie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v jednom z mnohých rodinných domov v meste. Tieto domy sú často staré a majú jedinečnú atmosféru.

Luxusné hotely v Mohácsi ponúkajú prvotriedne služby a pohodlie. Niektoré z nich majú dokonca wellness centrum a krytý bazén, v ktorom sa môžete osviežiť po dni strávenom objavovaním mesta. Ak máte radi prírodu, zvoľte si hotel s výhľadom na rieku Dunaj, ktorá tečie cez mesto.

Ak preferujete niečo lacnejšie, môžete si vybrať z mnohých penziónov a súkromných izieb v Mohácsi. Tieto ubytovacie zariadenia sú často jednoduché, ale útulné a ponúkajú základné vybavenie pre príjemný pobyt. Mnohé z týchto penziónov sú tiež v blízkosti historických pamiatok a reštaurácií, takže si môžete ľahko vychutnať všetko, čo mesto ponúka.

Mohács je známy aj svojou bohatou gastronómiou. Ak sa rozhodnete zotrvať v jednom z ubytovacích zariadení mesta, nezabudnite si pochutnať na miestnych špecialitách. Môžete si vyskúšať maďarskú gulyášovú polievku, dizajnované koláče z Mohácsa alebo tradičné pečené koláče.

Celkovo povedané, ubytovanie v Mohácsi nezaostáva v porovnaní s inými časťami Maďarska. Mesto ponúka rôzne možnosti pre každého návštevníka, či už máte radi luxusné hotely, útulné penzióny alebo tradičné rodinné domy. V každom prípade budete mať príležitosť objaviť bohatú históriu a kultúru tohto malebného mesta.


Dovolenka Maďarsko Mohács


Maďarsko je krásna krajina, bohatá na históriu a kultúru. Medzi jej mnohé zaujímavé miesta patrí aj malé mesto Mohács, ktoré je ideálnym miestom na strávenie dovolenky.

Mohács sa nachádza na juhu Maďarska, pri brehu rieky Dunaj. Je to malé mesto s bohatou históriou a čarovnou atmosférou. Je známe najmä svojou tradičnou folklórnou udalosťou - Korzó, ktorá sa koná každý rok v mesiaci február. Je to farebný karneval, ktorý priláka množstvo návštevníkov z celej krajiny aj zo zahraničia. Počas neho sa ulice mesta zaplnia kostýmovanými postavami, hudbou a tancom. Tento festival je skvelou príležitosťou spoznať typickú maďarskú kultúru a tradície.

Okrem toho, Mohács ponúka návštevníkom aj inú bohatú históriu. Mesto je známe aj pre svoje krásne historické pamiatky. Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu mohutného hradu, ktorý je významným symbolom mesta. Hrad bol postavený v 14. storočí a v minulosti slúžil ako obranná pevnosť. Dnes je v ňom umiestnené múzeum, kde si môžete prezrieť množstvo historických artefaktov a dozvedieť sa viac o histórii tohto fascinujúceho miesta.

Okrem historických pamiatok je Mohács tiež známy pre svoju príjemnú atmosféru. Mesto je obklopené krásnou prírodou a ponúka množstvo možností na oddych a relaxáciu. Môžete si napríklad prechádzať po malebných uličkách mesta, kde nájdete veľa útulných reštaurácií a kaviarní, kde si môžete vychutnať skvelé maďarské jedlá a pitie. Pre tých, ktorí majú radi aktívny oddych, je tu možnosť prechádzok po okolitej prírode, jazdy na bicykli, rybolovu alebo vodných športov na rieke Dunaj.

Mohács je tiež známy pre svoje trhy a festivaly, ktoré sa konajú počas celého roka. Môžete si napríklad vychutnať tradičný maďarský trh, kde sa predávajú miestne produkty, ako napríklad med, víno, syry a ďalšie pochúťky. Festivaly sú skvelou príležitosťou spoznať miestnu kultúru a tradície.

Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde môžete objavovať fascinujúcu históriu, užívať si príjemnú atmosféru a skvelú maďarskú kuchyňu, Mohács je skvelou voľbou. Toto malé mesto ponúka množstvo zážitkov a aktivít pre každého návštevníka. Či už ste dobrodruh, milovník histórie alebo jednoducho hľadáte relax a oddych, Mohács vám to všetko poskytne. Tak neváhajte a začnite plánovať svoju dovolenku v tomto fascinujúcom maďarskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Mohács


1. Aké je históriu mesta Mohács?
Mohács má bohatú históriu, je známe hlavne pre svoju úlohu pri bitke pri Moháči, ktorá sa uskutočnila v roku 1526. Bola to krvavá bitka medzi Osmanskou ríšou a Maďarskom a viedla k tureckému dobytiu Budapešti.

2. Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Mohácsi?
Mohács má množstvo historických pamiatok, vrátane hradu, múzea a kostolov, ktoré si môžete pozrieť. Okrem toho je tu známa pamiatka - "Busóudvar", ktorá sa nachádza v rámci neformálnej kultúrnej dediny. Vzhľadom k tomu, že sa nachádza na břehu rieky, ponúka aj možnosti návštevy pekné promenády na západe.

3. Ako sa dostať do Mohácsi z Budapešte?
Je možné sa do Mohácsi dostať verejnou dopravou. Cesta trvá okolo 2 hodín a 15 minút a musíte zobrať autobus z Budapešti do Mohács.

4. Kedy sa koná známe víťazstvo v Mohácsi na červenú nedeľu?
Mohács slávi známe víťazstvo na červenú nedeľu, ktorý je v Maďarsku národným sviatkom. V tomto dni sa Mohács premení na zvláštne a výnimočné miesto, keď tisíce ľudí z celého Maďarska prichádza nahliadnuť na kultúrne programy či predstavenia.

5. Aké je počasie v Mohácsi v lete?
V lete môže byť počasie v Mohácsi teplé a slnečné, s teplotou medzi 25-30°C. To znamená, že návštevníci sa môžu tešiť na rôzne vodné aktivity, kúpanie alebo turistiku.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry v Mohácsi?
Mohács má množstvo miest, kde si môžete kúpiť suveníry a tradicione produkty z krajiny. Nezabudnite sa pozrieť na tento trh v zamrznutých a sušených rybách, alebo na tradičný kabát označovaný ako "busójárás".

7. Aké sú miestne špeciality Mohácsi?
Mohács je známe hlavne pre svoje tradičné jedlá, ktoré sú plné chuti a jedinečnosti. Medzi tie najznámejšie patria ryby (hlavne z rieky Dráva), guláš, kartofľové placky a veľa druhov domácich koláčov a iných dobrot.

8. Aché sa prejavujem miestne zvyky a tradície v Mohácsi?
Mohács má silnú a zaujímavú folklóru a miestne zvyky a tradície sú veľmi viditeľné. Medzi tie najznámejšie patria "Busójárás" a "Hídavatás", ktoré sú vyháňajúce zlé energie a zaujímavé kostýmy a klaunské masky, ktoré sa používajú v týchto aktivitách.


Letenka Maďarsko Mohács


Maďarsko je zemou bohatou na históriu a kultúru, a jedným z jej jedinečných miest, ktoré za návštevu stojí, je Mohács. Tento malebný malý mestečko sa nachádza v južnej časti krajiny, na brehu rieky Dunaj. Ak sa chcete dostať do Mohácsu z ľubovoľného miesta na svete, letenka je ideálnou voľbou.

Mohács je najznámejší tým, že sa tu koná každoročný festival Busójárás, ktorý je zaradený do zoznamu nehmotného kultúrneho dedičstva UNESCO. Počas tohto festivalu sa obyvatelia Mohácsu premenia na "busójáros" - maskované postavy oblečené v strašidelných kostýmoch a maskách. Tento unikátny festív sa koná na začiatku každého februára a pozostáva z rôznych kultúrnych a spoločenských podujatí, ako sú karnevalové sprievody, hudobné a tanečné predstavenia a súťaže. Je to skvelý spôsob, ako spoznať miestnu históriu a tradície a zažiť maďarskú kultúru.

Okrem festivalu Busójárás ponúka Mohács aj mnoho iných atrakcií a pamiatok. Mesto je známe pre svoje krásne historické centrum so zachovalými gotickými a barokovými budovami, ktoré sa tiahnu po nábreží rieky Dunaj. V centre sa nachádza aj pešia Zemplénova ulica, ktorá je plná obchodov a reštaurácií, kde si môžete vychutnať miestnu maďarskú kuchyňu.

Ďalšou významnou pamiatkou v Mohácsi je kostol svätého Štefana, postavený v 15. storočí. Tento krásny kostol v sobášnej gotickej štýle je skvelým miestom pre návštevníkov obdivovať architektúru a umenie. V kostole sa nachádza aj múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne historické artefakty a exponáty z regiónu.

Vo farnosti sa nachádza aj maľba umelca Mihálya Munkácsyho, ktorý je veľmi uctievaný v Maďarsku. Je známy svojimi realistickými portrétmi a historickými maľbami a jeho diela sú vystavené v mnohých galériách na celom svete.

Ak ste fanúšikom prírody, môžete si tiež užiť prirodzené krásy v okolí Mohácsu. V blízkosti mesta sa nachádza národný park Duna-Dráva, ktorý je domovom pre vzácne druhy rastlín a živočíchov vrátane vzácneho vtáka čierny ibis. Park sa nachádza na brehu rieky Dunaj a ponúka nádherné výhľady na prírodu a možnosti pre turistiku a cykloturistiku.

Letenka do Mohácsu je preto veľkou príležitosťou pre všetkých, ktorí túžia objavovať nové miesta a zažiť fascinujúcu maďarskú kultúru. S jej bohatou históriou, zaujímavým festiválom a krásnou prírodou ponúka Mohács návštevníkom skvelý zážitok, ktorý si budú pamätať na celý život.


Počasie Maďarsko Mohács


Mohács je mesto v južnom Maďarsku, ktoré sa nachádza na brehu rieky Dunaj. Mesto sa vyznačuje vhodným mikroklímou a pestrým počasím, ktoré sa mení v závislosti od ročného obdobia.

V lete sa počasie v Mohácsi teplé, letné mesiace júl a august prinášajú priemerné teploty okolo 28 ° C. Pri tejto teplote je Také zaradite aj priam ideálne pre putovanie mesta, prehliadanie jeho architektonických zaujímavostí a oddych v prímorských plážach. Letné obdobie prináša v Mohácsi aj zrážky, často v podobe búrok a silných dažďov.

Na jeseň prichádza do mesta mierna chladná a vlhká atmosféra. Teploty klesajú na priemerných 14 ° C a sú sprevádzané zväčša dažďami. Stále však je vhodné navštíviť mesto, pretože jesenné obdobie tu prináša množstvo kultúrnych podujatí a podujatí pre turistov.

Zima prináša v Mohácsi značne chladné a suché obdobie, s priemernými teplotami okolo 0 ° C. V zime sa v meste nemusíme báť dažďov, pretože zväčša prší len niekoľkokrát v mesiaci. Zima je ideálnym obdobím pre zimnú turistiku a lyžovanie v okolitých kopcích.

Na jar sa príroda do mesta vráti v celej svojej kráse . Teploty vychádzajú z priemerov nízkych hodnôt na jeseň na priemerné 12 ° C. V tomto období dochádza k návratu zbierania ovocia a zeleniny. Kedy hory prekvitnú krásnym zeleňou.

Celkovo vravícca - Mohács ponúka pestré počasie počas celého roka, s teplými letami a chladnými zimami. Každé ročné obdobie prináša možnosti pre turistov, ktorí sa chcú zapojiť do kultúrnych podujatí a aktivít v prostredí čarovného mesta.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky