Objavte lety za najlepšie ceny

Maďarsko Pécs

Ubytovanie Maďarsko Pécs


Maďarsko je krásna krajina s množstvom historických pamiatok, kultúrnymi podujatiami a nádhernou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť mesto Pécs, tak vám prinášame výber ubytovania, ktorý by vám mohol pomôcť pri rozhodovaní sa, kde sa ubytovať.

Hotel Millennium

Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, tak hotel Millennium je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v blízkosti hlavných turistických atrakcií, ako napríklad Národného múzea Zsolnay, Katedrály Svätej Márie a iných. Hotel ponúka moderné a priestranné izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením ako klimatizáciou, TV, minibarom a bezplatným Wi-Fi pripojením. V hotelovej reštaurácii sa ponúkajú tradičné maďarské jedlá a medzinárodná kuchyňa.

Hotel Palatinus

Hotel Palatinus je historický hotel, ktorý sa nachádza v centrálnom námestí mesta Pécs. Hotel je postavený v secesnom štýle a ponúka pôvodnú architektúru a krásne udržiavané interiéry. Izby sú priestranné a vkusne zariadené, s bezplatným Wi-Fi a satelitnou TV. Hotel má tiež vlastný wellness a fitness stredisko, kde si hostia môžu oddýchnuť.

Hotel Mecsek

Pokiaľ hľadáte pokojnejšie ubytovanie v blízkosti prírody, tak hotel Mecsek je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa na kopci nad mestečkom Pécs, s krásnym výhľadom na mesto a okolitú prírodu. Izby sú vkusne zariadené a vybavené satelitnou TV, bezplatným Wi-Fi pripojením a súčasťou hotelu je aj krytý bazén a wellness centrum.

Apartmány Viola

Pokiaľ hľadáte samostatné ubytovanie s plne vybavenou kuchyňou, tak apartmány Viola sú pre vás tou správnou voľbou. Nachádzajú sa v centre mesta, v blízkosti hlavných turistických atrakcií. Apartmány sú veľmi priestranné a pohodlné, s klimatizáciou a bezplatným Wi-Fi pripojením. Hostia majú k dispozícii aj bezplatné parkovanie a spoločnú terasu.

Mesto Pécs ponúka široký výber ubytovania pre každého. Ak hľadáte niečo v centre mesta, tak hotel Millennium a hotel Palatinus sú pre vás najlepšou voľbou. Pokiaľ hľadáte ubytovanie v príjemnom tichom prostredí, tak hotel Mecsek bude pre vás tú správnou voľbou. Ak si chcete užiť nezávislosť a plne vybavené apartmány, tak apartmány Viola budú pre vás tou pravou voľbou. V každom prípade vám však garantujeme príjemný pobyt v tomto krásnom meste plnom histórie a kultúry.


Počasie Maďarsko Pécs


Pécs je mesto ležiace v južnej časti Maďarska, ktoré je známe svojou bohatou históriou a kultúrnym dedičstvom. Mesto sa nachádza v údolí medzi pohoriami Mecsek a Villány a je charakteristické svojimi historickými pamiatkami, ktoré sa nachádzajú v jeho starom meste.

Počasie v Pécsi môže byť premenlivé a závisí od ročného obdobia. V lete je počasie teplé a suché, zatiaľ čo v zime je tu často veľa snehu a v zime je teplota nižšia. Priemerná ročná teplota v meste je okolo 11 °C. V letných mesiacoch sa teplota pohybuje medzi 20 až 30 °C, zatiaľ čo v zimných mesiacoch klesá pod 0 °C.

V jarných mesiacoch, kedy sa teplota zvyšuje, sa mesto prebúdza k novému životu. Parky a záhrady sa rozkvitnú kvetmi a môžete si užiť prechádzku v prírode. Leto v Pécsi je teplé s priemernými teplotami okolo 25 °C. Turisti sa radi vyberajú do mesta na festivaly, ktoré sa konajú v letných mesiacoch. Jedným z najobľúbenejších festivalov je mediálne umenie a prezentácie na Letnom festivale.

Jeseň v Pécsi sa vyznačuje striedavým počasím. Teploty sa začínajú znížiť a príroda je plná farieb. Môžete sa teda vybrať na prechádzku po okolí a pozorovať, ako sa príroda mení. V tomto období sa tiež koná festival vinárstva a múzejníctva, ktorým sa zvyčajne zúčastňuje množstvo návštevníkov.

V zimnom období sa teploty v Pécsi pohybujú pod nulou. Mesto býva pokryté snehovou pokrývkou, čo ho robí veľmi pekným na pohľad. Počas vianočného obdobia sa v meste uskutočňujú trhy Vianočné trhy, na ktorých je možné ochutnať tradičné maďarské jedlá a zakúpiť si darčeky.

Celkovo sa dá povedať, že mesto Pécs ponúka rôzne príležitosti pre turistov počas celého roka. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci môžu užiť si množstvo kultúry, histórie a prírodných krás.


Letenka Maďarsko Pécs


Maďarsko je fascinujúcou krajinou, bohatou na históriu, kultúru a krásne prírodné scenérie. Jedno z miest, ktoré stojí za návštevu, je mestáčko Pécs. Jeho bohatá história a architektúra robí z tohto miesta skutočne jedinečné a nezabudnuteľné.

Ak plánujete návštevu Pécsu, najjednoduchší spôsob, ako tam sa dostať, je využiť letenku. Medzinárodné letisko v Budapešti je najbližším medzinárodným letiskom k Pécsu, a preto je ideálnou voľbou pre cestu do tohto malebného maďarského mesta. Môžete si rezervovať letenku z rôznych destinácií po celom svete a využiť tak výhodu priameho letu do Budapešti.

Keď pristanete v letisku v Budapešti, môžete si zobrať prenájom auta a jazdiť do Pécsu. Cesta z Budapešť do Pécsu trvá približne 2 hodiny a ponúka nádherný výhľad na maďarskú krajinu. Alternatívne je možné využiť aj verejnú dopravu, ako sú vlaky alebo autobusy.

Pécs, známe aj ako "Mesto kultúry", má veľa historických pamiatok a krásnych budov. Jeho centrum je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. Akonáhle prídete do mesta, nezabudnite navštíviť hlavnú atrakciu, ktorou je Biskupský palác. Tento majestátny palác, postavený v renesančnom štýle, ponúka neopakovateľný pohľad na mesto.

Ďalšou zaujímavosťou v Pécsi je Bazilika sv. Petra a Pavla. Táto budova je jednou z najväčších v Maďarsku a jej interiér je skutočne úchvatný. Ak máte záujem o históriu, určite by ste si nemali nechať ujsť Národné múzeum v Pécsi. Tu nájdete rôzne expozície, venujúce sa minulosti mesta a jeho dôležitosti v maďarskej histórii.

Okrem historických pamiatok ponúka Pécs aj mnohé ďalšie atrakcie. Môžete si vychutnať prechádzku po meste a objaviť rozmanité krčmičky, kaviarne a obchody. V meste sa koná aj množstvo kultúrnych podujatí, ako sú koncerty, festivaly, divadelné predstavenia a výstavy.

Ak si chcete oddýchnuť od mestského ruchu, môžete využiť príležitosť a navštíviť blízke termálne kúpele. Pécs je známe svojimi termálnymi kúpeľmi, kde sa môžete zrelaxovať vo vyhrievaných bazénoch s liečivou termálnou vodou.

Vzhľadom na svoje bohatstvo na kultúru, históriu a prírodnú krásu, Pécs je miesto, ktoré stojí za návštevu. Zarezervujte si letenku do Budapešti a zažijte nezabudnuteľnú dovolenku v tomto fascinujúcom maďarskom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Maďarsko Pécs


1. Kde sa nachádza mesto Pécs v Maďarsku?
Mesto Pécs sa nachádza na juhu Maďarska.

2. Aká je populácia mesta Pécs?
Podľa najnovších údajov má Pécs populáciu okolo 145 000 obyvateľov.

3. Ako sa dostanem z Budapešti do Pécsu?
Najjednoduchšou možnosťou je cestovať autom, no je tiež možné použiť verejnú dopravu, ako sú vlaky alebo autobusy.

4. Čo je známe v Pécsi?
V Pécsi je veľa historických pamiatok a zaujímavých miest na návštevu, vrátane barokovej katedrály sv. Petra a Pavla, Zsolnayho kúpeľov, historickej časti mesta a mnohých múzeí.

5. Existujú v Pécsi nejaké dobré reštaurácie?
Áno, v Pécsu je veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné maďarské jedlá, ako aj medzinárodnú kuchyňu.

6. Aké je počasie v Pécsi?
Počasie v Pécsi je vo veľkej miere podobné ako v celom Maďarsku. Letá sú teplejšie s vysokými teplotami a zimy sú chladné s príležitostným snehom.

7. Kedy je najlepší čas na návštevu Pécsi?
Najlepším časom na návštevu Pécsi je v období jari a jesene, keď je mierna teplota a menej turistov.

8. Aké atrakcie sú v blízkosti Pécsi?
V blízkosti Pécsi sa nachádza mnoho zaujímavých miest na návštevu, ako sú vínni sklepy v oblasti Villány, Termálne kúpalisko Harkány a prírodný park Mecsek.

9. Aké sú dopravné možnosti v Pécsi?
V Pécsi je verejná doprava dobre rozvinutá a zahŕňa autobusy a električky, ktoré sú dostupné pre obyvateľov a návštevníkov.

10. Aké sú kultúrne udalosti v Pécsi?
Pécs je známe svojimi kultúrnymi podujatiami, ako sú medzinárodný festival umenia Tavaszi Fesztivál, ktorý sa koná na jar, a Pécsi Nemzetközi Folkfesztivál, ktorý je zameraný na tradičnú ľudovú hudbu a tanec.


Dovolenka Maďarsko Pécs


Pécs je nádherné historické mesto v južnej časti Maďarska. Je to skvostné miesto plné kultúry a krásneho architektonického dizajnu. Mesto je bohaté na kultúru a históriu, ktoré sa môžu stať pre turistu nezabudnuteľnými zážitkami.

Keď plánujete svoju dovolenku, určite by ste mali zvážiť návštevu mesta Pécs. Toto mesto ponúka neskutočné množstvo pamiatok a krásnych miest, ktoré by ste si nemali nechať ujsť.

Pécs má ideálne počasie v lete, kedy môžete navštíviť množstvo zaujímavých miest na čerstvom vzduchu. Medzi najznámejšie pamiatky patrí karélsky most, katedrála sv. Petra a Pavla, Zsolnayova fontána a pevnosť Pasha. To sú len niektoré z miest, ktoré musíte vidieť, keď navštívite toto nádherné mesto s množstvom historických pamiatok.

Okrem toho, v Pécsi nájdete množstvo múzeí, galérií a ďalších kultúrnych miest. Muzeum Cella Septichora, záhrada secesných soch Zsolnaya, Mestské múzeum Pécs a Zsolnayova krištáľová katedrála sú miestami, ktoré musíte navštíviť, aby ste si mohli vychutnať maďarskú kultúru a históriu.

Ako turista v Pécs, si môžete užívať tiež výbornú maďarskú kuchyňu a víno. V meste nájdete množstvo kaviarní, reštaurácií a vinární, ovocie a zelenina, ktoré sa nachádza v okolí mesta, sú čerstvé a kvalitné a výrobcovia tohto ovocia majú dlhú tradíciu výroby svojich produktov.

Pokud hľadáte dovolenku plnú kultúry, histórie a skvelého jedla, navštívte mesto Pécs. Tento kus Maďarska ponúka výnimočnú rozmanitosť miest a pamiatok. V Pécsi určite nebudete nudiť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky