Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Floriana

Ubytovanie Malta Floriana


Malta je populárna turistická destinácia, a preto je dôležité mať možnosť si vybrať z rôznych typov a lokalít ubytovania. Jednou zo zaujímavých možností je ubytovanie v meste Floriana.

Floriana je malé mesto v blízkosti hlavného mesta Malty, Valletty. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú pokojné, no pritom dobre dostupné ubytovanie. Na rozdiel od rušného hlavného mesta je Floriana plné zelených parkov, úzkych uličiek a historických budov.

V Floriane je dostupný celý rad rôznych typov ubytovania, vrátane hotelov, hosteľov, apartmánov a bed and breakfast. Niektoré hotely sa nachádzajú v historických budovách a ponúkajú jedinečnú atmosféru. Väčšina ubytovacích zariadení je strednej triedy s priateľskou atmosférou a priestrannými izbami.

Vzhľadom na to, že mesto je pomerne malé, väčšina miestnych obyvateľov sa pohybuje pešo alebo na bicykli. Pre turistov je to veľkou výhodou, pretože môžu veľa pamiatok a atrakcií navštíviť peši. Niektoré z týchto atrakcií zahŕňajú Florianske hradby, ktoré poskytujú nádherný výhľad na okolitý ostrov a Vallettu.

Floriana je tiež domovom pre veľa zámockých a historických budov, ktoré boli premenené na múzeá a galérie. Medzi najznámejšie patrí Muzeum války, ktoré poskytuje pohľad do histórie Malty a jej úlohy počas vojen. Ďalšou zaujímavosťou je Chorvátsky palác, ktorý je postavený v barokovom štýle a je dôležitou súčasťou florianskeho dedičstva.

Najväčším lákadlom Florianskeho ubytovania je jeho poloha v blízkosti mnohých zaujímavých miest na Malte. Valletta je len krátkou prechádzkou alebo autobusovou jazdou ďaleko a ponúka bohatú históriu, očarujúce uličky a mnoho obchodov a reštaurácií. Ďalšie atrakcie v okolí zahŕňajú chrámy v Tarxien, historickú dedinu Mdina a Modrú lagúnu, kde môžete relaxovať na pláži a vychutnať si jasne modré vody.

Väčšina ubytovania v Floriane ponúka vynikajúcu polohu v kombinácii s kvalitným servisom a priateľským personálom. Turisti majú na výber medzi rôznymi cenovými kategóriami a zariadeniami, čo umožňuje prispôsobiť si ubytovanie svojim potrebám.

Ubytovanie v meste Floriana na Malte je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objavovať bohatú históriu a kultúru ostrova a zároveň sa chcú cítiť ako doma vo vybranom a pokojnom prostredí. Bez ohľadu na váš preferovaný štýl a rozpočet nájdete v tomto malom meste iste ideálne ubytovanie pre vás a váš pobyt na Malte bude jedinečným zážitkom.


Dovolenka Malta Floriana


Malta je malý ostrovný štát v Stredozemnom mori a už niekoľko rokov patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie. Medzi mnohými miestami na Malte má aj Floriana veľký význam. Neďaleko hlavného mesta Valletta toto mesto zaujme svojimi impozantnými budovami, zelenými parkami a bohatou kultúrnou históriou, pretože mesto je zdobené aj kvôli tomu, že tu sídlia niektoré z najprestížnejších úradov a inštitúcií na Malte. Ak chcete spoznať toto miesto bližšie, dovolenka na Malte v Floriana by mohla byť pre vás tou správnou voľbou.

Floriana má tiež veľmi dlhú históriu, ktorá siaha až do obdobia pred rímskou nadvládou. Mesto bolo pomenované po Floriana Borga, ktorý bol pochovaný v tomto meste v roku 1743 a stalo sa jedným z najkrajších miest na Malte.

Mesto je obklopené múrmi, ktoré bola postavené na obranu proti tureckým útokom v 17. a 18. storočí. Táto mulica sa stala obľúbeným miestom pre turistov a milovníkov histórie. Okrem toho si môžete prejsť po námestí, kde je umiestnená pamätná tabuľa (Royal Opera House) , ktorá pripomína bývalé divadlo, ktoré bolo poškodené počas druhej svetovej vojny.

Okolie Floriana je tiež známe svojimi krásnymi zelenými parkmi. Najväčší a najznámejší je Argotti Gardens, ktorý bol postavený okolo roku 1774. Park bol založený pre potreby farmaceutického fakulty, aby študenti mohli študovať rastliny a liečivé účinky. Počas leta usporiada park rôzne hudobné a kultúrne podujatia.

Celkovo, dovolenka na Malte v Floriana vám umožní spoznať jedno z najkrajších miest na ostrove. Turisti si môžu vychutnať krásne priestory, ktoré ponúka mesto, príjemnú atmosféru a bohatú kultúru históriu. Toto malé mesto vnímajú turisti ako skvost Malty. Teda ak sa chystáte na dovolenku na Malte, určite nezabudnite navštíviť Floriana.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Floriana


1. Aké je hlavné mesto Malty?
- Hlavné mesto Malty je Valletta.

2. Ako sa nazýva najväčšie mesto na Malte?
- Najväčšie mesto na Malte je Birkirkara.

3. Aký je oficiálny jazyk Malty?
- Oficiálny jazyk Malty je maltaština.

4. Ktoré sú najznámejšie pamiatky v meste Floriana?
- Najznámejšie pamiatky v meste Floriana sú Floriana Lines (pevnostné hradby) a San Publju (katedrála svätého Publia).

5. Aké sú typické miestne jedlá na Malte?
- Medzi typické miestne jedlá na Malte patria plnene papriky (Stuffat tal-qarnit), králičí pečená (Fenkata), a chlebová polievka (Soppa tal-armla).

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Malty?
- Najlepší čas na návštevu Malty je v jarných a jesenných mesiacoch, keď je príjemné počasie a nie je až taká silná turistická sezóna.

7. Ako sa dostanem z letiska na Floriana?
- Z letiska na Floriana sa dá dostať taxíkom, autobusom alebo si môžete prenajať auto.

8. Koľko stojí vstup do Floriana Lines?
- Vstup do Floriana Lines je vo väčšine prípadov zdarma, pretože ide o oblasti, ktoré sú verejne prístupné.

9. Aké sú najlepšie pláže na Malte?
- Niektoré z najlepších pláží na Malte sú Blue Grotto, Golden Bay, a Mellieha Bay.

10. Ktoré sú najväčšie festivaly a podujatia na Malte?
- Medzi najväčšie festivaly a podujatia na Malte patria Maltézsky karneval, Filmový festival Valletta a Festival súčasnej hudby.


Počasie Malta Floriana


Malta je malý ostrovný štát v Stredozemnom mori, ktorý sa skladá z niekoľkých ostrovov vrátane ostrova Malta, Goza a Comino. Jeho hlavné mesto je Valletta, avšak len krátku vzdialenosť od neho sa nachádza mestská časť Floriana.

Počasie na Malte je veľmi priaznivé a príjemné počas celého roka. Teploty sa pohybujú od miernych zimných 16°C až po horúce letné 35°C. V lete, kedy je najvyššia turistická sezóna, sa teploty často vyšplhajú až k 40°C, čo môže byť veľmi teplo pre niektorých ľudí. Dlhé slnečné dni s minimálnym mrakom umožňujú návštevníkom vychutnať si pláže a morské radovánky.

Floriana, nachádzajúca sa len niekoľko kilometrov od pobrežia, zdieľa rovnaké príjemné počasie ako zvyšok Malty. Mesto je obklopené nádhernými záhradami a parkami, ktoré sú vhodné pre prechádzky a oddych. Vďaka blízkosti pobrežia a prístavu má Floriana výhody nadmorského vetra, ktorý prináša príjemné osvieženie.

V zime, od novembra do marca, stúpajú teploty na priemerných 16-19°C. Zimy sú relatívne miernymi a suchými, hoci občas môže pršať. Teploty v noci môžu klesnúť na približne 10°C, avšak toto je veľmi zriedkavé. Ak plánujete návštevu Floriana v zime, odporúča sa mať so sebou ľahké oblečenie a možno aj svetr na večerné prechádzky.

Jar na Malte prichádza skoro, od marca do mája, a so sebou prináša nárast teplôt. Priemerné teploty sa pohybujú medzi 19-23°C, čo poskytuje ideálne počasie na prechádzky, výlety a obdivovanie krásy Florianskych záhrad. Dlhé a slnečné dni sa striedajú so sviežimi vetrami, čo umožňuje návštevníkom užiť si vonkajších aktivít.

Leto má na Malte pekné a horúce počasie, ktoré môže byť avšak príliš horúce pre niektorých. Teploty sa pohybujú medzi 25-35°C, pričom v horúčavách môže teplota dosiahnuť až 40°C. Slnečné a jasné dni však dávajú príležitosť užiť si pláže a morské radovánky. Je dôležité mať so sebou dostatok vody a chrániť si pokožku pred slnečným žiarením.

Jeseň na Malte je opäť príjemná s priemerom teplôt medzi 23-27°C. Toto obdobie je ideálne pre návštevníkov, ktorí preferujú miernejšie teploty a chcú sa vyhnúť horúčavám leta. Obdobie však prináša viac zrážok a občasné búrky, avšak toto neovplyvňuje príliv turistov.

Všeobecne platí, že počasie na Malte je priaznivé a príjemné počas celého roka. Floriana, ako súčasť Malty, má tiež výhody tohto pekného a slnečného počasia. Nech už navštívite Floriana v akomkoľvek období roka, tešíte sa na príjemnú dovolenku a mnoho vonkajších aktivít, ktoré vám táto krásna lokalita ponúka.


Letenka Malta Floriana


Floriana je krásne mesto, ktoré sa nachádza na Malte. Je to jediné mesto na Malte, ktoré má stavby z doby baroka a roviny. Preto, ak sa rozhodnete navštíviť Maltu, nevynechajte Floriana. A čo je najlepšie spôsob, ako sa tam dostať? Samozrejme, letenka na Maltu.

Existuje množstvo aerolínií, ktoré ponúkajú lety na Maltu. Medzi najpopulárnejšími sú Ryanair, EasyJet, Vueling, Wizz Air a Air Malta. Ceny leteniek závisia od toho, kedy idete a kde letíte. Všeobecne platí, že najlacnejšie letenky nájdete vtedy, ak si rezervujete let vopred.

Najlepším spôsobom, ako si nájsť lacné letenky na Maltu, je použitie webových stránok s porovnávaním cien leteniek, akými sú napríklad Skyscanner, Rome2Rio, GoEuro a iné. Tieto stránky vám umožnia nájsť najlepšie ponuky na lety na Maltu.

Najľahší prístup k Floriane je z medzinárodného letiska Malti. Letisko sa nachádza len asi 6 km od Floriane. Z letiska sa môžete dostať do mesta taxíkom, alebo autobusom. Taxíky sú samozrejme drahšie, no cesta autobusom nie je komplikovaná, a ak neviete, kde sa nachádza vaše ubytovanie alebo miesto, kam sa chystáte, môžete sa poradiť s miestnymi obyvateľmi.

Ak hľadáte netradičný spôsob, ako sa dostať z letiska do Floriane, môžete vyskúšať aj lodnú dopravu. Nachádza sa totiž veľký prístav ako aj marína v blízkosti letiska. Lodná doprava vás prevedie po morskom pobreží Malty a umožní vám vidieť okolie z inej perspektívy, ako z pozemnej dopravy.

Všetko to závisí od vášho rozpočtu, výberu vašej oblúbenej leteckej spoločnosti, a samozrejme vašich cestovateľských preferencií. Vyhľadajte si preto najlepšie ponuky, naplánujte svoju cestu a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku na Malte.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky