Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Mġarr

Letenka Malta Mġarr


Letenka na Maltu vás prenesie do malého pobrežného mesta Mġarr. Tento kúsok neba na malom ostrove v Stredozemnom mori zaujme každého, kto si praje oddych a dovolenku v príjemnom prostredí. S nádherným výhľadom na modré more a okolité skaly, toto miesto je skutočne jedinečné.

Let z Bratislavy na Maltu trvá približne 2 a pol hodiny a dopravca vám ponúka niekoľko možností. Lety sú spravidla ponúkané viacnásobne týždenne, takže nájdete svoju ideálnu letenku ľahko. Po príchode na letisko na Malte vám stačí ešte niekoľko minút jazdy taxíkom alebo autobusom, a už sa môžete pustiť do objavovania tohto nádherného miesta.

Mesto Mġarr je prístavné mesto, ktorého zaujímavosťou je jeho pestrá história. Mnohé artefakty sa datujú na obdobie bronzovej doby a ako návštevník nemôžete prehliadnuť jeho krásne pláže a nádherné prírodné scenérie.

Malta ako taká je známa svojimi morskými útesmi, ktoré sú ideálne pre potápačov a milovníkov vodných športov. Pretože Mġarr sa nachádza na pobreží, nájdete tu veľa príležitostí na plachtenie, potápanie alebo vodné lyžovanie. Môžete tiež navštíviť miestne potápačské strediská, ktoré vám ponúkajú možnosti objaviť okolité tesne u vrchu spomenuté morské útesy.

Okrem toho je tu ešte veľa kultúrnych a historických miest, ktoré si môžete pozrieť. Najznámejšie je pravdepodobne megalitický chrám Ggantija a impresionistické zámky, ktoré sú charakteristické pre mnoho miest na Malte.

Mnoho z týchto miest ponúka prehliadky, ktoré vám umožňujú pozrieť si všetky zaujímavosti a naštudovať si ich históriu a kultúru.

Okrem Mġarru, tu je množstvo iných zajímavých miest ktoré by ste mali vidieť, a rozhodne sa vám tieto miesta oplatí navštíviť. Medzi ne patrí napríklad La Valetta, prekrásne mesto postavené nad zálivom. Nájdete tu pamiatky z rôznych období, ako aj súčasné moderné múzeá a galérie.

Celkovo je Malta krásne miesto, ktoré ponúka návštevníkom široké spektrum možností pre dovolenkársku atmosféru, od prírodných scenérií po starej megalitické chrámy a historické miesta. Letenka na Maltu Mġarr vám tak umožní zažiť jedinečnú dovolenku a návrat do starovekých kultúrnych zvykov a tradícií.


Ubytovanie Malta Mġarr


Malta Mġarr je malé mestečko na juhu Malty, ktoré sa nachádza asi 20 kilometrov od hlavného mesta Valletta. Toto mestečko je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť rušnej turistickej časti Malty a radi by si užili pokojnejšiu dovolenku. Ak hľadáte ubytovanie v tomto mestečku, máte niekoľko možností.

Hotel Linda

Hotel Linda sa nachádza v blízkosti prístavu v Mġarr a ponúka komfortné ubytovanie s výhľadom na more. V hoteli sa nachádza reštaurácia, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a všetky izby sú vybavené klimatizáciou a káblovou TV.

Għajn Tuffieħa Holiday Farmhouse

Ak preferujete samostatné ubytovanie, Għajn Tuffieħa Holiday Farmhouse je pre vás pripravené. Tento farmhouse ponúka krásne izby v tradičnom miestnom štýle so všetkými modernými zariadeniami a kuchyňou pre vlastnú prípravu jedla. Okrem toho máte prístup aj k súkromnému bazénu a terase s výhľadom na more.

Port View Guesthouse

Port View Guesthouse sa nachádza v blízkosti prístavu a ponúka moderné a pohodlné izby so súkromnou kúpeľňou, káblovou TV a klimatizáciou. Výhodou tohto ubytovania je aj to, že sa nachádza v blízkosti miestnych obchodov a reštaurácií.

Sea Spray Apartment

Sea Spray Apartment je samostatný apartmán, ktorý ponúka krásny výhľad na more. Apartmán je vybavený kuchyňou pre vlastnú prípravu jedla, satelitnou TV a klimatizáciou. Nachádza sa v blízkosti miestnych obchodov a je ideálny pre tých, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a nezávislosť na čase.

V Mġarr nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré spĺňajú potreby každého cestovateľa. Bez ohľadu na to, či preferujete hotelové ubytovanie alebo samostatné apartmány a domy, Mġarr je ideálnym miestom na strávenie dovolenky na Malte.


Počasie Malta Mġarr


Malta Mġarr je malebné mestečko na ostrove Malta, ktoré je známe svojim priaznivým a miernym počasím počas celého roka. Nachádza sa na severozápade Malty, čo mu poskytuje ideálnu polohu pre dobré podmienky počasie.

Vďaka svojej blízkosti k Stredozemnému moru a obkoleseniu inými menšími ostrovmi sa Mġarr teší na mierny a vlhký oceánsky podnebný typ. Letá sú dlhé, horúce a suché, s priemernými teplotami okolo 30 ° C. Zimy sú miernych a vlhkých, s teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 15 ° C.

Jedným z najväčších prínosov počasia v Mġarr je nízka úroveň zrážok. Počas celého roka je tu veľmi málo dážďových dní, čo robí z tohto miesta ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú slnečné dovolenky. Málo zrážok tiež znamená viac slnečných hodín, čo robí Mġarr obľúbeným miestom nielen na letné dovolenky, ale aj na zimné úniky pred studeným počasím.

Veterné podmienky v Mġarr sú tiež priaznivé, čo pridáva k celkovému pohodliu a príjemnému počasiu. Priemerná rýchlosť vetra sa pohybuje okolo 10 - 15 km/h, čo je dostatočne slabé na to, aby umožnilo turistom relaxovať na pláži bez veľkých problémov.

Práve kvôli svojmu skvelému počasiu a priaznivým podmienkam je Mġarr populárnou turistickou destináciou počas celého roka. Ľudia sem prichádzajú nielen kvôli jeho krásnym plážam a malebnému prostrediu, ale aj kvôli jeho priaznivému počasiu, ktoré zaručuje príjemný pobyt.

V skratke, počasie v Mġarr na Malte je mierny, slnečný a suchý počas celého roka. Teploty sú vo všeobecnosti vyššie, s veľmi málo zrážok. Veterné podmienky sú priaznivé a pridávajú k celkovému komfortu a pohodliu. Výhodné počasie robí z Mġarr populárnu destináciu pre milovníkov slnka a turistov, ktorí chcú užiť si príjemný a slnečný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Mġarr


Otázka: Ako sa dostanem z letiska na Mġarr?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je taxík alebo prenájom auta. Je tiež možné použiť autobusovú dopravu, ale nie je to také pohodlné.

Otázka: Koľko stojí taxík z letiska do Mġarr?
Odpoveď: V závislosti od mnohých faktorov, ako je čas jazdy, počet cestujúcich a kabínový typ, cena taxíka môže byť medzi €20 - €40.

Otázka: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Mġarr?
Odpoveď: Najlepšími miestami na návštevu sú: The Parish Church of the Assumption, Qalet Marku Tower, Għajn Tuffieħa Bay, Golden Bay a Popeye Village.

Otázka: Kde si môžem vypožičať auto v Mġarr?
Odpoveď: Existujú rôzne prenájmy áut v Mġarr. Niektoré z nich sú: Europcar, Hertz, Avis, Budget a Thrifty.

Otázka: Aký je najlepší čas na návštevu Mġarr?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Mġarr je v lete, keď je počasie teplé a slnečné. Avšak môže byť dosť rušno kvôli sezóne a turistickému ruchu. Máj a september sú tiež skvelé mesiace pre návštevu, keď je počasie stále pekné a menej turistov.

Otázka: Ako sa dostanem z Mġarr na Comino a Gozo?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je vziať si trajekt z prístavu Cirkewwa, ktorý sa nachádza len pár kilometrov od Mġarr a dostanete sa tam taxíkom alebo autobusom. Trajekty premávajú na Comino a Gozo každých 45 minút a ceny sa pohybujú okolo €4 na jednu cestu.

Otázka: Aký je najbližší lekár v Mġarr?
Odpoveď: Najbližší lekár sa nachádza v prímorskom letovisku Mellieħa, asi 10 - 15 minút jazdy autom od Mġarr. Existuje niekoľko lekární na uliciach Mellieħa a tiež Kriptogija v blízkosti baní zlatých pieskov.

Otázka: Kde si môžem kúpiť potraviny v Mġarr?
Odpoveď: V Mġarr nájdete niekoľko malých supermarketov a obchodov so základnými potravinami. Naples Supermarket je asi 5 minút chôdze od prístavu a je to najprijateľnejší supermarket v meste. Ak hľadáte väčšie nákupné centrá, odporúčame ísť do letoviska Mellieħa.

Otázka: Aké sú miestne typy jedál v Mġarr?
Odpoveď: Mġarr je známy pre svoje domáce špeciality, ako sú pečené zajace a diviaky. Sú tiež známe pre svoje čerstvé ryby a morové plody, popri iných tradičných jedlách ako rizoto s morskými plodmi alebo kôpr a kapary. Mnohé reštaurácie v Mġarr majú toto jedlo na svojom menu.

Otázka: Koľko stojí lístok na autobus v Mġarr?
Odpoveď: Lístok na autobus v Mġarr stojí €1,50 na jednu cestu. Existuje možnosť kúpiť si 12-jazdový lístok s cenou €15,00 a tiež lístky pre detský a dôchodcovský vek. Lístky pre dôchodcov sú lacnejšie.


Dovolenka Malta Mġarr


Ak hľadáte malinký ráj, kde môžete stráviť svoju letnú dovolenku, Malta Mġarr by mohla byť pre vás ideálnou voľbou. Táto malá prímorská obec leží na juhozápade Malty a ponúka nádherné pláže, nádherné scenérie a letné slnko, ktoré vás priláka.

Prvou vecou, ktorú si určite v Mġarr užijete, sú jej pláže. Obec je obklopená malými útulnými zátokami a plážami, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať na pieskovom pobreží. Ak máte radi vodné športy, môžete si vyskúšať napríklad potápanie alebo šnorchlovanie v krásnych koralových útesoch v blízkosti obce.

Okrem pláží je tu aj veľa ďalších aktivít, ktoré si môžete užiť počas svojej dovolenky v Mġarr. Môžete sa vybrať na prechádzky okolím obce a objavovať jej krásne prírodné scenérie. Navštívte prírodné rezervácie a pozorujte miestnu flóru a faunu. Pre tých, ktorí majú radi históriu, je tu tiež niečo zaujímavé - v Mġarr sa nachádza niekoľko historických pamiatok, ako napríklad starobylá veža Mġarr a farný kostol svätého Petra a Pavla.

Keď máte hlad, nemusíte sa báť. V obci sa nachádza množstvo reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú rôzne tradičné jedlá a nápoje. Mali by ste si určite vychutnať niektoré jedlá pripravené z miestnych čerstvo ulovených rýb a zároveň vyskúšať aj miestne víno.

Mġarr je tiež ideálnou základňou, odkiaľ môžete preskúmať celú Maltu. Malta je známa svojimi historickými miestami, ako napríklad hlavné mesto Valletta, so svojimi pevnosťami a múzeami. Môžete tiež navštíviť susednú Gozo, malý ostrov s nádhernými plážami a malebnými dedinkami.

Svoju dovolenku v Mġarr na Malte si budete určite užívať. S jej nádherným pobrezím, krásnymi prírodnými scenériami a možnosťou objavovať históriu a kultúru Malty, bude táto destinácia pre vás jedinečným miestom na oddych a relax. Takže neváhajte a vyberte sa na dovolenku do Mġarr!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky