Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Sliema

Letenka Malta Sliema


Ak sa rozhodnete navštíviť Maltu, jedno z miest, ktoré si určite nenechajte ujsť, je Sliema. Toto malebné prístavné mesto na východnom pobreží ostrova ponúka nádherný výhľad na Stredozemné more a je jedným z najžiadanejších turistických miest na Malte.

Ak plánujete svoju dovolenku na Malte a hľadáte letenku do Sliemy, máte na výber z niekoľkých leteckých spoločností, ktoré sú spojené s Maltou. Väčšina z nich má lety z hlavných európskych letísk, ako sú Londýn, Paríž, Rím a mníchovské letisko. Môžete si vybrať medzi nízkorozpočtovými leteckými spoločnosťami, ako je Ryanair, alebo skúsenejšími prepravcami, ako je Lufthansa alebo Air Malta.

Cena letenky do Sliemy sa líši v závislosti od sezóny a predovšetkým od vzdialenosti letu. Ak si však rezervujete letenku vopred a sledujete aktuálne ponuky, môžete si dovoliť cestovať za skvelé ceny. Pri hľadaní letenky nezabudnite porovnať ceny medzi rôznymi leteckými spoločnosťami a využiť rôzne online platformy, ktoré vám pomôžu nájsť najlepšiu možnú ponuku.

Po prílete na letisko na Maltu sa môžete jednoducho dostať do Sliemy. Môžete využiť autobusovú dopravu, taxíky alebo si prenajať auto. Doprava z letiska do Sliemy je pomerne jednoduchá a vzdialenosť je približne 9 km, čo znamená, že v priebehu 30 minút by ste mali byť na svojom určení.

Po príchode do Sliemy nebudete sklamaní. Toto prístavné mesto ponúka nespočetné množstvo atrakcií a aktivít. Môžete si oddýchnuť na nádherných plážach, prechádzať sa po malebnom promenáde, kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a kaviarní, alebo si užiť skvelú atmosféru mesta.

Okrem toho, Sliema je tiež výborným miestom na športové aktivity ako vodné športy, potápanie alebo kajakovanie. Môžete si tiež prenajať loď a objaviť krásy Malty zo Stredozemného mora.

Ak ste zvedaví na históriu a kultúru Malty, nezabudnite navštíviť niektoré zo susedných miest, ako napríklad Valletta, hlavné mesto Malty. Mesto je plné starobylých budov a pamiatok, kde si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru a šľachtu maltskej histórie.

Celkovo, Sliema je jedinečné miesto, ktoré si zaslúži návštevu. So svojou krásnou prírodou, živou atmosférou a bohatou históriou, dostanete jedinečný zážitok z tejto malebnej časti Malty. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krásnu destináciu, neváhajte a rezervujte si letenku do Sliemy už dnes!


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Sliema


1. Aké je hlavné mesto Malty?

Hlavné mesto Malty je Valletta.

2. Aká je najväčšia kultúrna atrakcia v Slieme?

Najväčšou kultúrnou atrakciou v Slieme je Fort Tigné, ktorý sa nachádza na malom ostrove v zálive Marsamxett.

3. Aká je priemerná teplota v Slieme?

Priemerná teplota v Slieme sa pohybuje medzi 15°C a 25°C.

4. Aké sú najlepšie pláže v Slieme?

Najlepšie pláže v Slieme sú Tigne Point Beach a Qui-Si-Sana Beach.

5. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Slieme?

Some of the best restaurants in Sliema are Ta' Kris, The Chophouse, and The Brew.

6. Ako sa dostanem z letiska na Sliemu?

Z letiska na Sliemu sa môžete dostať taxíkom, autobusom alebo si prenajať auto.

7. Aké sú najlepšie hotely v Slieme?

Niekoľko najlepších hotelov v Slieme sú The Palace, Preluna Hotel & Spa a The Victoria Hotel.

8. Aké sú najlepšie možnosti pre nákupy v Slieme?

Najlepšie možnosti pre nákupy v Slieme sú obchody v Tigne Point Shopping Mall a Sliema Ferries Shopping Complex.

9. Aké sú najlepšie aktivity pre turistov v Slieme?

Niektoré z najlepších aktivít pre turistov v Slieme sú prechádzka po promenáde The Strand, výlet na ostrov Comino a vodné športy na pláži.

10. Aké je odporúčanie ako stráviť deň v Slieme?

Odporúčania pre strávenie dňa v Slieme zahŕňajú prechádzku po promenáde, relaxáciu na pláži, ochutnávku miestnej kuchyne v reštaurácii a návštevu kultúrnych pamiatok ako Fort Tigné.


Počasie Malta Sliema


Sliema je nádherné pobrežné mesto na Malte, ktoré je známe svojimi krásnymi plážami, jasnou modrou vodou a slnečným počasím. To všetko prispieva k neustálemu prílivu turistov, ktorí sem každý rok prichádzajú.

Klima na Malte je stredomorské, čo znamená, že tu panuje suché a teplé počasie. Sliema nie je výnimkou. Letá sú tu horúce a suché, pričom teploty sa často vyšplhajú cez 30 stupňov Celzia. V zime teploty klesajú, ale stále je veľmi príjemné a prirodzené teplé počasie.

Jedným z najdôležitejších faktorov, ktorý ovplyvňuje počasie na Slieme, je stredozemné more. More pôsobí ako regulátor teploty a udržuje okolité prostredie miernym. Vďaka tomu, Sliema často zažíva príjemné, miernych teplé poveternostné podmienky.

V lete je cez deň vo všeobecnosti veľmi slnečno s minimálnym zrážkami a večery sú príjemne teplé, čo robí ideálne podmienky pre romantické prechádzky pobrežím. Z pláže môžete vychutnať úžasné výhľady na otvorené more a okolité malé oblázkové zátoky.

Zima je mierna a poskytuje takisto príjemné počasie. Chladné dni sú zriedkavé a teploty sa zriedka pohybujú pod 10 stupňov Celzia vo dne. Zima je časom, kedy môžete vychutnávať menej preplnené pláže a ešte stále sa tešiť zo slnka.

Nezabúdajte však na opatrnosť pri slnečných lúčoch, pretože slnko na Malte môže byť veľmi silné. Vždy si nechajte so sebou opaľovací krém a sledujte svoju expozíciu slnečným lúčom, najmä v najteplejších hodinách dňa.

Počasie na Malte je očarujúce a priateľské, čo robí z Sliemy ideálne miesto pre dovolenku. Cestovatelia tu nájdu skvelé podmienky na plávanie, opaľovanie a relaxáciu. Vychutnajte si slnečné a teplé počasie počas vášho pobytu v tejto malebnej časti Malty.


Ubytovanie Malta Sliema


Malta je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Stredozemnom mori a ponúka množstvo krásnych miest na preskúmanie. Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove je Sliema, ktorého ubytovanie je ideálnou voľbou pre návštevníkov.

Sliema je moderné prístavné mesto, ktoré sa nachádza na severovýchodnom pobreží Malty. Je známe svojimi krásnymi plážami, živým nočným životom, reštauráciami a obchodmi. Toto príjemné mesto ponúka množstvo zábavy a relaxu pre návštevníkov.

Ubytovanie v Slieme je veľmi rozmanité a uspokojí potreby každého cestovateľa. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, apartmánmi, súkromnými vilami alebo dokonca ubytovaním v podnájme. Najlepšie miesto na zariadenie si pobytu v Slieme je podľa môjho názoru nájsť si ubytovanie pri Štúrovej ulici, kde sa nachádzajú mnohé hotely a apartmánové komplexy.

Pre tých, čo sa radi vyžívajú, sú tu hotely s bazénmi, wellness centrami a fitnessmi, kde si môžete užiť relaxačný a aktívny pobyt. Ak preferujete súkromie, apartmány a súkromné vily vás určite osloví. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení ponúkajú úžasné výhľady na Stredozemné more a ostrov Comino.

Okrem týchto výhod má ubytovanie v Slieme aj skvelú polohu. Mesto je dobre prepojené s ďalšími miestami na Malte a je ideálnou základňou na objavovanie ostrova. Môžete navštíviť Vallettu, hlavné mesto Malty, kde si môžete prezrieť históriu a kultúru ostrova, alebo sa vydať na výlet na susedný ostrov Gozo, ktorý je známy svojou prírodnou krásou a čarovnou atmosférou.

Na stravovanie si v Slieme určite príde každý svoje. Mestečko ponúka široký výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné maltské jedlá, ako je fenkata (maltský chlieb plnený pečivom), pastizzi (listové cesto plnené syrom alebo penou) alebo lampuka (navyše maltský špecialitným rybím jedlom).

Ak máte radi nakupovanie, budete v Slieme v sedmom nebi. Tu sa nachádza niekoľko nákupných centier a obchodných ulíc plných butikov a obchodov so značkovým oblečením a doplnkami. Môžete si tu obľúbiť nákupy maltských originálnych produktov, ako sú keramika, bižutéria alebo tradičné bytové doplnky.

Výber ubytovania v Slieme vám zabezpečí príjemný a pohodlný pobyt na Malte. Mesto je naplnené životom a ponúka nielen krásne pláže, ale aj množstvo zábavy a kultúrnych zážitkov. Nech už navštívite Sliemu ako časť maltskej dovolenky alebo ako miesto na pobyt, budete mať určite veľa zážitkov a nezabudnuteľných spomienok.


Dovolenka Malta Sliema


Malta je malý ostrovný štát v oblasti Stredozemného mora, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, historickými miestami a bohatou kultúrou. Medzi najobľúbenejšie destinácie na Malte patrí mesto Sliema, ktoré je preplnené turistami z celého sveta.

Sliema je prímorské mesto, ktoré sa nachádza na východnom pobreží Malty. Má nádherný výhľad na prístav Marsamxett a prekrásne pláže na jeho okolí. Väčšina turistov sa rozhoduje pobývať v Slieme preto, lebo je tu množstvo možností na stravovanie, nákupy a nocľahy.

Najkrajšou plážou v Slieme je Tigne Point Beach, ktorá sa nachádza asi 15 minút chôdze od centra mesta. Pláž určite stojí za návštevu a okrem kúpania sa tam dá aj potápať. Pre tých, ktorí radi trávia svoj čas v prírode, je tu aj park The Tower Road, kde si môžete vychutnať krásne výhľady na more a prírodu.

Sliema je známe aj svojimi nákupnými centrami, kde si môžete vychutnať nákupy a oddych v klimatizovanom prostredí. Najpopulárnejšie nákupné centrum v Slieme je The Point, ktoré ponúka množstvo obchodov a reštaurácií. Po nákupech sa môžete zastaviť v nejakej kaviarni, kde si môžete vychutnať kávu a obdivovať krásny výhľad na more.

Okrem toho, že si môžete užívať slnko a more, môžete navštíviť aj niektoré z histórických zaujímavostí, ktoré Sliema ponúka. Medzi tieto zaujímavosti patrí napríklad kostol sv. Patrika alebo The Point, ktorý sa nachádza na vrchu Sliemskej bánky.

Ak sa chystáte na dovolenku na Maltu, určite by ste mali zájsť do mesta Sliema. Toto prímorské mesto ponúka nádherné pláže, množstvo zaujímavých miest a historických pamiatok, skvelé reštaurácie a nákupné centrá. Bude to určite dovolenka, na ktorú budete ešte dlho spomínať.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky