Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Valletta

Počasie Malta Valletta


Valletta je hlavné mesto Malty a nachádza sa na východnom pobreží ostrova. Jeho poloha v Stredozemnom mori zaručuje teplé a slnečné počasie počas väčšiny roka. Obrni sa slnečnými okuliarmi a zobuď sa každé ráno s pocitom tepla a radosti.

Valletta sa vyznačuje veľmi priaznivým klimatickým podnebím. V lete, od júna do septembra, teploty sa pohybujú okolo 28 až 34 stupňov Celzia, s minimálnymi nocnými teplotami okolo 20 stupňov. Slnečné lúče pravidelne svietia a súčasne vytvárajú ideálne prostredie na užívanie slnečných pláží a kúpania.

Jesenné a jarne mesiace tiež ponúkajú príjemné podnebie. V októbri a novembri teploty klesajú na priemerné hodnoty medzi 22 a 27 stupňov Celzia, pričom noci sú trochu chladnejšie ale stále príjemné s priemernou teplotou okolo 17 až 19 stupňov Celzia. V marci a apríli sa teploty opäť zvyšujú, okolo 20 až 23 stupňov Celzia, s príležitostnými dažďovými sprchami, ktoré však neovplyvňujú celkovo príjemné počasie.

Aj zimné mesiace na Maltě sú očarujúce. Decembrové a januárové teploty sú miernejšie, pohybujú sa medzi 15 až 19 stupňami Celzia, s večernými nočnými teplotami okolo 10 až 13 stupňov Celzia. Aj keď je o niečo chladnejšie, mnoho návštevníkov stále užíva slnečné svetlo, ktoré je dostupné takmer každý deň.

Pokiaľ ide o zrážky, Malta je známa svojím relatívne suchým počasím. Najväčšie množstvo dažďa spadne v zimných mesiacoch, pričom júl a august sú najsuchšie mesiace. Aj keď sa môže vyskytnúť niekoľko dažďových sprch, väčšinou nezabudajte na dáždnik a vychádzajte von, aby ste si užili všetko, čo Valletta ponúka.

Váš pobyt na Malte v meste Valletta bude poznačený krásnym a slnečným počasím. Bez ohľadu na ročný obdobie, máte zaručené teplé dni a príjemné noci. Na užívanie slnečných pláží, návštevu historických pamiatok a objavovanie krás Malty je každé obdobie vhodné.

Ak hľadáte miesto s priaznivým počasím, Valletta na Malte je ideálnou voľbou. Obklopená jasným modrým morom a teplými slnečnými lúčmi, Valletta vás neprestane udivovať svojou nádhernou scenériou. Nech je letný horúčavý deň alebo chladnejšia zimná noc, počasie v Malténskom hlavnom meste vám určite poskytne nezabudnuteľný pobyt.


Ubytovanie Malta Valletta


Malta je krásny ostrov plný histórie, kultúry a prírodných krás. Jeho hlavné mesto Valletta je jedným z najobľúbenejších miest, ktoré turisti na Malte navštevujú. Ak plánujete cestu do Valletty, je dôležité si priskrbiť vhodné ubytovanie.

Prvou voľbou pre ubytovanie v Vallette je hotel. Mesto ponúka širokú škálu hotelov rôznej úrovne a cenových kategórií, takže si určite vyberiete niečo pre seba. Od luxusných 5-hviezdičkových hotelov so všetkými možnými službami a zariadeniami až po cenovo dostupnejšie možnosti pre cestovateľov s menším rozpočtom. Väčšina hotelov má skvelú polohu v blízkosti historických pamiatok a hlavných turistických atrakcií, čo je veľkou výhodou.

Ak vám hotel nie je ideálnou voľbou, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v apartmáne. V Vallette je mnoho ponúk súkromných apartmánov, ktoré sú často lacnejšou a pohodlnejšou alternatívou. Apartmány vám poskytnú väčšiu slobodu a sú ideálne pre dlhodobejší pobyt. Väčšina z nich je moderne zariadená a vybavená kuchynkou, čo je veľkou výhodou, ak si chcete pripraviť vlastné jedlo. Mnohé apartmány majú aj pekný výhľad na okolité historické budovy a ulice.

Pokiaľ preferujete autentický zážitok a radi spoznávate miestnu kultúru, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v súkromných domoch alebo penziónoch. Na Maltu sa stále viac pestuje myšlienka "ubytovanie u miestnych", čo je skvelý spôsob, ako spoznať miestnu kultúru, tradičné jedlá a životný štýl. Mnoho Malťanov ponúka ubytovanie vo svojich domoch za prijateľnú cenu a ochotne vás udomácni. Týmto spôsobom môžete zažiť pravú maltskú pohostinnosť a poznať jedinečné tradície a zvyky.

Niektorí cestovatelia uprednostňujú ubytovanie v hosteli. Valletta má niekoľko cenovo dostupných hostlov, kde môžete stráviť noc s ostatnými cestovateľmi. Hostely ponúkajú spoločné izby alebo súkromné izby, pričom väčšina ponúka zdieľané sociálne zariadenia. Táto forma ubytovania je skvelá pre mladších cestovateľov, ktorí hľadajú štedré možnosti a radi stretávajú nových ľudí.

Valletta je živé a pulzujúce mesto, ktorého centrum je zároveň menšie a kompaktné. Väčšina ubytovania je preto výhodne situovaná v rámci mesta, čo vám umožňuje preskúmať všetky pamiatky a atrakcie pešo. Neváhajte stratiť sa v úzkych uličkách mesta a objavujte skryté kostoly, múzeá, obchody a reštaurácie.

Ak sa chystáte navštíviť Vallettu na Malti, určite si priskrbiť ubytovanie vopred. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, apartmány, súkromné domy alebo hostely, Valletta ponúka širokú škálu možností, ktoré vyhovujú všetkým rozpočtom a preferenciám. Užite si svoj pobyt v tomto úžasnom meste a objavujte jeho jedinečnú atmosféru.


Dovolenka Malta Valletta


Malta je klenot Stredozemného mora, ktorý upúta svojou krásou a históriou. Valletta, hlavné mesto Malty, je jedno z najmajestátnejších miest v Európe. Jeho barokové architektúry, staré ulice a námestia, Staromestské hradby a nádherné výhľady na Stredozemné more robia z Valletty jedno z najnavštevovanejších miest na Malte.

Ak ste prijali rozhodnutie stráviť dovolenku na Malte, určite sa dištancujte od každodenných starostí a užívajte si v tejto malej historickej krajine nezabudnuteľný relaxačný pobyt. A čo sa týka bývania, pre svoj pobyt si môžete vybrať z bohatej ponuky hotelových ubytovacích zariadení a apartmánov, ktoré sú roztiahnuté po celej krajine.

Malta disponuje širokou škálou zaujímavých miest na návštevu, z ktorých Valletta je najdôležitejšie a najvýznamnejšie. Prechádzka mestom vás prenesie do starodávnych čias, keď bolo toto mesto kolóniou rytierov zabezpečujúcich ochranu pred inváziou Turkov. Medzi najnavštevovanejšie miesta v Vallette patrí katedrála sv. Jána, Fort St. Elmo, Casa Rocca Piccola, Chiesa di San Lorenzo a Auberge de Castille.

Okrem návštevy miestnych pamiatok a atrakcií si môžete vychutnať slnečné pláže, korčuľovať na rôznych turistických trasách a obdivovať krásu Malty na lodiach alebo lodných výletov. Pre tých, ktorí majú radi adrenalínové zážitky, Malta ponúka aj vynikajúce možnosti na potápačské výlety.

Večerná Valletta je takisto neuveriteľne krásna, keď ulice predajcov a kaviarní plných ľudí ožívajú a odrážajú krásu svietiacich budov.

Na záver, Malta je skutočne klenotom Stredozemného mora, ktorý si zaslúži návštevu všetkých, ktorí túžia po relaxačnej dovolenke v kombinácii s kultúrnymi zážitkami. Valletta ako hlavné mesto Malty ponúka vynikajúce možnosti na divokú jazdu do histórie a umenia, ale aj na odpočinok a relaxáciu na krásnych plážach. Preto vyjdite z reality a užívajte si dovolenku na Malte, ktorá bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


Letenka Malta Valletta


Plánujete dovolenku na exotickom ostrove Malta a chcete sa dozvedieť viac o destinácii, ako aj o najlepších letenkách na cestu do hlavného mesta Valletta? V tom prípade sa ocitáte na správnom mieste!

Malta je malý, ale fascinujúci ostrov nachádzajúci sa uprostred Stredozemného mora. Svojou bohatou históriou, nádhernou prírodou a jedinečnou kultúrou pritahuje turistov z celého sveta. Valletta, hlavné mesto Malty, je jedno z najkrajších historických miest v Európe a v roku 1980 bolo zaraďované na zoznam svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.

Letenky na Maltu sú k dispozícii z rôznych destinácií a od rôznych leteckých spoločností. Najbližším letiskom k Maltě je medzinárodné letisko Malta International Airport, ktoré sa nachádza len 8 kilometrov od Valletty. Je to privítanie ideálne miesto na prílet, z ktorého sa môžete jednoducho dostať do centra mesta.

Prehľadávanie a rezervácia leteniek na Maltu je dnes oveľa jednoduchšie vďaka internetu a rôznym cestovným portálom. Môžete porovnať ceny leteniek od rôznych leteckých spoločností a vybrať si tú najvhodnejšiu možnosť pre vás. Existujú aj sezónne ponuky a špeciálne ponuky, ktoré by ste mali sledovať počas plánovania svojej cesty.

Mnohé letecké spoločnosti ponúkajú denné lety do Malty z rôznych krajín. Let z väčších európskych miest, ako sú Londýn, Paríž, Rím alebo Madrid, trvá väčšinou iba niekoľko hodín. Pri plánovaní cesty na Maltu nezabudnite skontrolovať podmienky letu, napríklad príručný batožinový priestor alebo hmotnostné obmedzenia, aby ste sa nemuseli stresovať pri odlete.

Keď pristanete na Malte, môžete sa tešiť na to, čo Valletta ponúka. Toto historické mesto je plné impozantných pamiatok, ako je Saint John's katedrála s drahocennými umeleckými dielami, či pevnosť St. Elmo. Tiež si môžete vychutnať prechádzku jednou z najkrajších prístavných promenád v Stredozemí, ktorá vám ponúkne výhľad na oceán a krásne histórické budovy.

Ak plánujete návštevu na leto, nehneď zabudnite na návštevu pláží. Medzi najobľúbenejšie pláže patrí pláž Golden Bay, ktorá je známa svojimi jemnými pieskovými plážami a tyrkysovým morom. Môžete si tiež vychutnať šnorchlovanie, potápanie alebo jednoducho len relaxovať na slnku.

Voľba leteniek na Maltu vám poskytuje príležitosť objaviť túto malebnú krajinu s bohatou históriou a priateľskými ľuďmi. Bez ohľadu na to, či sa vydáte na romantickú dovolenku pre dvoch alebo na rodinný výlet, Malta a Valletta určite nebudú sklamaním. Objavte tento jedinečný ostrov a vychutnajte si miestne jedlo, kultúru a prírodné krásy. Zabudnite na stres a príďte zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo na Malte!


Najčastejšie otázky a odpovede Malta Valletta


1. Ako sa dostanem z letiska na Vallettu?
- Existuje autobusová linka X4, ktorá premáva z letiska až do Valletty. Poprípade môžete využiť taxi služby.

2. Potrebujem vízum na návštevu Malty?
- Na krátke návštevy na Malte nie je potrebné vízum pre osoby s pasom z EÚ, EČ a mnohých iných krajín. Najlepšie je overiť si to na webovej stránke maltského ministerstva zahraničných vecí.

3. Kde sa nachádza najstaršia katedrála na Malte?
- Najstaršia katedrála na Malte sa nachádza v hlavnom meste Valletta a volá sa Katedrála svätého Jána Krstiteľa.

4. Aké sú najlepšie pláže na Malte?
- Maltské pláže sú najmä skalnaté, ale niektoré z najlepších sú Golden Bay, Mellieha Bay a Ramla Bay na ostrove Gozo.

5. Kedy sa koná karneval na Malte?
- Karneval v Malte sa koná každý rok v februári alebo marci a je to jedna z najväčších slávností na Malte.

6. Kde sa nachádzajú najlepšie reštaurácie v Vallette?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Vallette sa nachádzajú v histórickej časti cez narodeniny, medzi nimi napr. Caffe Cordina a il-Horza.

7. Ako sa môžem dopraviť z Valletty na ostrov Gozo?
- Existujú denné trajekty, ktoré premávajú z prístavu v Cirkewwe na ostrove Malta na ostrov Gozo. Poprípade si môžete prenajať osobný čln.

8. Kedy sa v Malte koná festival Art Rock?
- Festival Art Rock sa koná každoročne v júni v dedinke Ta' Qali a je zameraný na hudbu a umenie.

9. Kde sa nachádza najkrásnejšie výhľadové miesto na Malte?
- Najkrásnejšie výhľadové miesto sa nachádza vypätím miletým rastlinným labyrintom až k oceánu na ostrove Gozo v oblasti Dwejra.

10. Kde môžem zakúpiť suveníry v Vallette?
- V histórickej časti Valletty, v blízkosti katedrály svätého Jána Krstiteľa sa nachádza veľa obchodov so suvenírmi, v ktorých nájdete množstvo rôznych suvenírov a darčekových predmetov.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky