Objavte lety za najlepšie ceny

Malta Valletta (hlavné mesto)

Najčastejšie otázky a odpovede Malta Valletta (hlavné mesto)


1. Aký je hlavný fakt o Maltě Valletta?
Valletta je hlavné a najväčšie mesto Malty.

2. Kde sa nachádza Valletta?
Valletta sa nachádza na Malte, ktorá je ostrovným štátom v Stredomorí.

3. Aká je veľkosť Valletty?
Valletta má približne 6000 obyvateľov a rozlohu 0,8 štvorcového kilometra.

4. Aké je počasie v Vallette?
V Vallette panuje typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Letné teploty môžu dosahovať až 30 stupňov Celzia.

5. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Vallette?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Vallette patria významné historické pamiatky, ako je St. John's katedrála, Vallettský palác, Fort St. Elmo a mnoho ďalších.

6. Ako sa dostanem do Valletty z letiska?
Z letiska v Malte je do Valletty k dispozícii verejná doprava, najmä autobusy a taxislužby.

7. Aké sú najlepšie miesta na ubytovanie v Vallette?
Valletta ponúka široký výber hotelov a ubytovacích možností, od luxusných hotelov po menšie penzióny. Odporúča sa rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas letnej sezóny.

8. Aké sú tradičné jedlá v Malte a Vallette?
Medzi tradičné jedlá v Malte patria fenkata (lopta z klobásy), pastizzi (listové cesto s náplňou) a ftira (tradičný grilovaný sendvič).

9. Aké sú možnosti pre nákupy v Vallette?
Valletta je domovom mnohých butikov, obchodov s oblečením, šperkárstiev a suvenírových obchodíkov. Taktiež si môžete vychutnať nákupy v tradičných maltských trhoch.

10. Koľko času by som mal stráviť v Vallette na návšteve?
Ak plánujete návštevu Valletty, odporúča sa stráviť tam aspoň 1-2 dni, aby ste si stihli pozrieť hlavné atrakcie a vychutnať si atmosféru tohto historického mesta.


Letenka Malta Valletta (hlavné mesto)


Malta je ostrovný národ v Stredozemnom mori, ktorý je známy svojou bohatou históriou a nádhernými plážami. Valletta, hlavné mesto Malty, je jedným z najkrajších a najzachovalejších stredovekých miest na svete. Letenka na Maltu do Valletty je preto ideálnym spôsobom, ako zažiť všetko, čo toto fascinujúce mesto ponúka.

Pri prílete na letisko Malta International Airport, turisti majú jednoduchý prístup do centra Valletty. Mesto je postavené na poloostrove s výhľadom na Stredozemné more, čo prispieva k jeho nádhernej atmosfére a výhľadom. Po príchode do mesta budete okúzlení jeho úzkymi uličkami, historickými budovami a majestátnym opevnením.

Jedným z hlavných turistických miest v Vallette je St. John's Co-Cathedral, ktorá je jedinečná svojím interiérom zdobeným zlatom a vzácnymi umeleckými dielami. Katedrála je domovom pre ohromujúce umenie, medzi ktoré patrí aj slávna kniha pripomínajúca všetky obete Veľkého obliehania Malty.

Ďalšie zaujímavé miesto na Malte je palác Magisterium, ktorý kedysi slúžil ako sídlo prijímacieho radu rádu Maltézskych rytierov. Dnes je v ňom múzeum, kde môžu turisti obdivovať vzácne relíky a umelecké diela z radu.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o históriu a vojenské umenie, odporúča sa návšteva Vallettských hrád, ktoré sa rozprestierajú pozdĺž mestských brán. Tieto pevnosti majú široký výber vonkajších aj vnútorných výstav, kde môžete vidieť bohatú históriu Malty a jej obrany.

Keďže Malta je ostrovnou krajinou, nemôžeme popri historických pamiatkach zabudnúť na pláže. Valletta síce nemá svoje vlastné pláže, no turisti si môžu užiť ich krásu a čistotu vo vedľajších častiach ostrova. Autobusová doprava je dostupná a veľmi cenovo zvýhodnená, čo vám umožní ľahko sa dostať na niektorú z tých najkrajších pláží na Malte.

Okrem histórie, Valletta sa môže pochváliť aj pestrým kultúrnym životom. V budove Maltézskeho divadla sa často konajú rôzne koncerty, balety a vyjadrenia súčasného umenia. Počas svojho pobytu v meste si určite nenechajte ujsť príležitosť vychutnať si vzrušujúce divadelné predstavenie.

Letenka do Valletty na Maltu je pre všetkých cestovateľov skvelou príležitosťou. Od bohatej histórie až po nádherné pláže a kultúrne podujatia, Valletta bude pre vás nezabudnuteľným zážitkom. Pripojte sa k tisíckam návštevníkov, ktorí každoročne objavujú tento skrytý klenot v Stredozemnom mori.


Ubytovanie Malta Valletta (hlavné mesto)


Valletta je hlavné mesto Malty a zároveň jedno z najstarších mestských útvarov v Európe. Jeho bohatá história sa odráža v jeho architektúre, kultúre a atmosfére. Pre turistov ponúka širokú škálu atrakcií a pamiatok, a preto je obľúbeným cieľom pre mnoho návštevníkov.

Keď prídete do Valletty, zhodí vás kombinácia bohatých históriou nabitého prostredia a moderne rastúceho mesta. Vzhľadom na to, že je Valletta relatívne malé mesto, je tu obmedzená ponuka ubytovania. Mnoho turistov uprednostňuje ubytovanie v hoteloch v historickom centre mesta, kde majú ľahký prístup k všetkým dôležitým miestam a atrakciám.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, Valletta vám ponúka niekoľko renomovaných hotelov a rezortov. Hotel Phoenicia Malta je jedným z najznámejších luxusných hotelov v meste. Tento elegantný hotel sa nachádza v peknom prostredí s nádherným výhľadom na okolité záhrady a veľkolepú vstupečnú bránu. Ponúka luxusné izby, wellness centrum, bazén a vynikajúcu reštauráciu.

Pre tých, ktorí preferujú menšie a intímnejšie ubytovanie, Valletta má aj niekoľko butikových hotelov a penziónov. Napríklad La a Hotel sa nachádza v pešej zóne mesta a ponúka elegantné a moderne zariadené izby. Jeho malý personál zaručuje personalizovaný prístup k hosťom a zároveň je vám k dispozícii 24-hodinový recepčný servis.

Pre tých, ktorí preferujú rozpočtové ubytovanie, je možnosť nájsť v Vallette aj niekoľko cenovo dostupných hotelov a hostlov. Napríklad Tano's Boutique Guesthouse ponúka jednoduché, ale pekne zariadené izby za prijateľné ceny. Hostia majú prístup k spoločnej kuchyni a ďalším zariadeniam.

Okrem hotelov je v Vallette tiež možné nájsť ubytovanie v apartmánoch a domoch na prenájom. Tieto sú ideálne pre tých, ktorí preferujú viac súkromia a nezávislosť. Mnoho z týchto ubytovacích možností je zariadených štýlovo a moderným spôsobom.

Valletta je jedinečné a fascinujúce mesto, ktoré ponúka návštevníkom nielen bohatú históriu a kultúru, ale aj širokú škálu ubytovania. Bez ohľadu na váš rozpočet a preferencie, nájdete tu vhodné ubytovanie pre vás. Nech už si vyberiete luxusný hotel, butikový penzión, rozpočtový hotel alebo apartmán na prenájom, Valletta vám poskytne všetko, čo potrebujete pre pohodlný a príjemný pobyt.


Počasie Malta Valletta (hlavné mesto)


Valletta, ako hlavné mesto Malty, sa teší mierne kontinentálnemu podnebiu, ktoré je ovplyvnené Stredozemnom moru. Toto podnebie zahŕňa horúce, suché letá a jemné, vlhké zimy. Letá na Malte trvajú od júna do septembra a teploty sa pohybujú medzi 25-35 stupňami Celzia. Teploty na Malte v tomto období bývajú dosť horúce, a preto odporúčame držať sa v tieni a piť dostatok vody.

Zimy na Malte sú síce teplejšie ako v mnohých ďalších európskych krajinách, ale stále sú relatívne chladné. Od decembra do marca sú teploty primerané okolo 15-20 stupňov Celzia. V tomto období je na Malte častejší aj dážď.

Malta je známa aj pre množstvo slnečných dní počas celého roka. Pocit slnka na Malte sa dá cítiť už od polovice marca do konca októbra. Január a február sú na Malte najchladnejšími mesiacmi, kedy je pravdepodobné, že to prší.

Ak si plánujete cestu na Maltu, začiatok leta je najlepším obdobím na návštevu. Teploty sú dostatočne teplé na to, aby ste mohli vychutnať krásne pláže a turistické atrakcie v okolí. Pravdepodobne budete musieť používať slnečné okuliare a opaľovací krém, pretože slnečné žiarenie je pomerne silné.

V každom prípade, bez ohľadu na ročné obdobie, Malta je miestom, ktoré sa určite oplatí navštíviť. S jej krásnou architektúrou, fascinujúcou históriou a plážami vás neodvráti ani horúce leto či vlhká zima. Miestne obyvateľstvo navštevuje a udržiava túto časť Stredozemného mora ako skutočné zázemie, plné základov starodávnych civilizácií, ako sú Feničania, Gréci, Rímani a váha arabov. A keďže turizmus je pre Maltu kľúčovým odvetvím, stále sa rozvíja a ponúka zákazníkom stále viac pôsobivých turistických atrakcií a zariadení.


Dovolenka Malta Valletta (hlavné mesto)


Valletta je hlavné mesto Malty, ktoré leží v strednom regióne ostrova. Tento kúsok raja v Stredozemnom mori je známy svojou bohatou históriou, kultúrou a krásnymi plážami.

Valletta je považovaná za jedno z najkrajších a najdôležitejších mestských sídiel v Európe. Jeho úzke uličky s kamennými domčekmi, elegantné paláce a zaujímavá architektúra sú dôkazom jeho slávnej minulosti. Mesto je tiež súčasťou Svetového dedičstva UNESCO.

Jednou z najväčších atrakcií v Vallette je slávne pevnostné opevnenie St. John's Co-Cathedral. Tento nádherný kostol bol postavený v 16. storočí rytiermi Maltézskeho rádu a jeho vnútorná výzdoba je úchvatná. Nájdete tu mnoho diel známych umelcov, vrátane slávneho obrazu "Stavanie Máriino" od Caravaggia.

Po prehliadke katedrály sa môžete vydať na prechádzku na Malecón, pobrežnú promenádu, kde nájdete mnoho reštaurácií, kaviarní a obchodov. Tu si môžete posedieť s pohárom miestneho vína alebo ochutnať tradičné jedlá, ako je fenkata (maltská klobása) alebo rabbit stew (králičí guláš).

Valletta je aj domovom množstva múzeí a galérií, ktoré vám umožnia spoznať históriu a kultúru Malty. Môžete navštíviť národné múzeum archeológie, Prírodovedný múzeum alebo múzeum vojenstva.

Ak radi nakupujete, určite si užijete návštevu Republic Street, hlavnej nákupnej ulice Valletty. Tu nájdete širokú škálu obchodov s oblečením, šperkami, suvenírmi a mnoho ďalších.

Valletta je však aj skvelým východiskovým bodom pre objavovanie ďalších častí Malty. Ostrov je malý, takže môžete cestovať po ňom bez problémov. Navštívte prírodné divy, ako sú Modrá jaskyňa, Modré okno alebo prekrásne pláže v Slieme alebo St. Julian's.

K dispozícii je tiež množstvo vodných aktivít, ako je potápanie, plachtenie alebo surfovanie. Pláže v okolí Valletty sú známe svojou krištáľovo čistou vodou a množstvom miest na opaľovanie.

Valletta je tiež slávne svetelným festivalom, ktorý sa koná každoročne v decembri. Mesto je ozdobené tisíckami svetiel a výstupky, vytvárajúce nádherný svetelný efekt. To je jedinečná príležitosť stráviť Vianoce v kúsku maltského rája.

Dovolenka na Malte v hlavnom meste Valletta je úžasným spôsobom, ako objaviť históriu, kultúru a krásy tejto malebnej krajiny. Je to miesto, kde sa môžete pohrávať s históriou uprostred moderného mesta a zároveň si užívať slnko a more na krásnych plážach. Nech už hľadáte relaxáciu alebo dobrodružstvo, Malta Valletta vám poskytne oboje.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky