Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)

Dovolenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je tropický raj na Zemi, ktorý je známy svojimi krásnymi plážami, priezračnými modrými vodami a bohatou biodiverzitou. Avšak jedno miesto, kde by ste na tejto malebnej ostrove rozhodne mali navštíviť, je Ganga Talao, tiež známa ako Grand Bassin.

Ganga Talao je najsvätejšie jazero na Mauríciu a považuje sa za hinduistické pútnické miesto. Je to miesto, kde miestni hinduisti chodia modliť sa a vykonávať rôzne obete. Je to ako malý kúsok Indie uprostred týchto krásnych tropských ostrovov.

Podľa legendy, keď hinduistický boh Šiva hľadal útočisko na Zemi pre ešte väčšiu úctu a dôminantnejšie miesto, rozhodol sa, že sa ukáže na ostrove Maurícius ako Ganga Talao. Toto miesto je v posvätnom spojení s posvätnou riekou Ganga, ktorá je považovaná za najposvätnejšiu rieku v hinduistickom náboženstve. Preto je Ganga Talao považovaná za miesto, kde je prítomnosť rieky Ganga.

Pri vstupe do Ganga Tala je vám okamžite jasné, že sa nachádzate na posvätnom mieste. Existuje obrovská socha hinduistického boha Šivu, ktorá sa týči až do výšky 33 metrov, čo je symbolom spiaceho boha. Táto socha je dominantnou črtou miesta a veľmi impozantná.

Okrem sochy je tu aj veľký chrám Durga Maa, ktorý je považovaný za chram bohyne Durga a jej inkarnácie. V okolí chrámu sú aj menšie sochy a oltáre, kde ľudia môžu vykonávať svoje obety a modliť sa.

Jazero Ganga Talao je tiež veľmi impozantné. Voda je krištáľovo čistá a mierne modrá. Ponúka vám úžasný pohľad a priestor na oddych a relaxáciu. Okolo jazera je veľa stánkov, kde si môžete kúpiť rôzne suveníry, darčeky a iné náboženské predmety.

Ak máte radi prírodu, obklopujúce hory a bujnú zeleň, Ganga Talao je tiež skvelým miestom na prechádzku. Existuje niekoľko turistických trás, ktoré vám umožňujú objaviť krásu miesta a vychutnať si jedinečnú prírodnú scenériu.

Návšteva Ganga Tala by nemala chýbať na vašom zozname, keď sa rozhodnete navštíviť Maurícius. Je to miesto, kde budete mať jedinečnú možnosť zažiť a zároveň spoznať hinduistickú kultúru a náboženstvo. Je to skutočná duchovná oáza uprostred týchto tropických ostrovov. Nechajte sa uniesť energiou tohto miesta a odneste si so sebou nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius je krajina, ktorá je známa svojou krásnou prírodou a fascinujúcimi miestami. Jedným z miest, ktoré nesmiete pri návšteve tejto krajiny vynechať, je Ganga Talao, alebo „Sväté jazero“.

Ganga Talao sa nachádza v oblasti Grand Bassin, ktorá leží v juhozápadnej časti krajiny a považuje sa za jeden z najdôležitejších náboženských miest na Mauríciu. Toto jazero sa nachádza v krásnom horskom prostredí, ktoré poskytuje fantastické scenérie a nádherné panorámy.

Do Grand Bassin sa najlepšie dostanete z hlavného mesta - Port Louis. Cesta trvá približne hodinu a pol a prebieha po červených pásoch na cestách, ktoré sú veľmi dobre udržiavané. Ak nie ste vlastníkom auta, môžete sa dostať do Grand Bassin aj autobusom alebo taxíkom.

Mnoho turistov prichádza do Grand Bassin každoročne, aby si pozreli Ganga Talao, ktorý je náboženským miestom hinduistov. K jazeru vedú dlhé schody a po prvých pár desiatkach krokov narazíte na množstvo pripútaných krov - tak prejavujú viacerí hinduisti svoje uznanie a vďaku bohu Šiva.

Na brehu jazera nájdete viacero chrámov, tzv. mandapums, ktoré sú vysoko klenuté a zdobia ich farebné sochy. Za jazerom na kopci sa nachádza obrovská socha boha Šiva. V chráme nájdete kňazov činenie zvláštnej modlitby, ktorá trvá asi 20 minút. Ide o zaujímavý zážitok, ktorý stoja určite za to vidieť.

Ak ste navštívili Grand Bassin, určite by ste tu mali prebývať aspoň na niekoľko dní. V blízkosti sa nachádza množstvo ubytovacích zariadení, v ktorých sa určite dobre vyspíte a budete si príjemne oddýchnuť po návšteve jazera.

Medzi najobľúbenejšie miesta patria napríklad Lakaz Chamarel Exclusive Lodge, ktorá ponúka luxusné bungalovy s exkluzívnym výhľadom na okolitú prírodu. Ďalšou skvelou voľbou je aj Shanti Ghar Guest House, ktorá ponúka útulné a dobre vybavené izby v blízkosti Grand Bassin.

V každom prípade sa Grand Bassin a jeho okolie radí medzi najkrajšie miesta na Mauríciu, ktoré určite stoja za to navštíviť. Ak teda plánujete návštevu tejto krajiny, nevynechajte návštevu Ganga Talao a prebývanie v blízkosti!


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


1. Čo je Ganga Talao (Grand Bassin)?
- Ganga Talao (Grand Bassin) je posvätné jazero nachádzajúce sa na ostrove Maurícius.

2. Kde sa nachádza Ganga Talao?
- Ganga Talao sa nachádza v údolí v horách na juhu ostrova Maurícius.

3. Aká je dĺžka a šírka jazera Ganga Talao?
- Jazero Ganga Talao je dlhé približne 1,2 kilometra a široké približne 500 metrov.

4. Prečo je Ganga Talao považované za posvätné miesto?
- Ganga Talao je považované za posvätné miesto, pretože sa verí, že voda v jazere je spojená s riekou Gangou v Indii, ktorá je považovaná za svätú. Považuje sa za dôležité miesto hinduizmu na Mauríciu.

5. Aké sú prístupné aktivity v okolí Ganga Talao?
- V okolí Ganga Talao je možné navštíviť rôzne hinduistické chrámy, medzi ktorými je najznámejší Lakshmi narayan Mandir. Taktiež je tu možnosť pozorovať opice a inú faunu.

6. Aké sú otváracie hodiny Ganga Talao?
- Ganga Talao je otvorené pre verejnosť počas celého dňa, no chrámy v okolí majú svoje vlastné otváracie hodiny.

7. Je vstup na Ganga Talao voľný?
- Áno, vstup na Ganga Talao je bezplatný.

8. Aké sú možnosti dopravy na Ganga Talao?
- Možnosti dopravy na Ganga Talao zahŕňajú taxík, autobusovú dopravu alebo prenájom vozidla.

9. Je možné sa kúpať vo vode jazera Ganga Talao?
- Nie, verejnosť nesmie kúpať v jazere Ganga Talao, pretože sa považuje za posvätné.

10. Aké iné turistické atrakcie sú v blízkosti Ganga Talao?
- V blízkosti Ganga Talao je možné navštíviť aj krásne vodopády, ako napríklad Tamarin Falls, a iné lagúny a pláže ako Flic en Flac.


Počasie Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Mauritius je známy svojimi krásnymi plážami, ale severnejšie od ostrova sa nachádza aj niečo veľmi zaujímavé - Ganga Talao alebo Grand Bassin. Tento svätý hinduistický jazierko je považované za najposvätejšie miesto na Mauritius.

Počasie v Ganga Talao sa líši podľa ročného obdobia. Zvyčajne v lete (december - február) je celý ostrov zahalený vlhkosťou a horúčavou so strednou teplotou okolo 28 °C. Na jazere však môže byť chladnejšie, s teplotou okolo 20-25 °C. V zime (jún - august) je naopak sucho a teploty sa pohybujú okolo 24 - 26 °C. V noci môže byť chladnejšie, pretože sa znižuje vlhkosť a teploty klesajú na 15-16 °C.

Zatiaľ čo väčšina turistov sa vydáva na južný pobrežie, Ganga Talao si zachováva svoje tajomstvo a pokojné prostredie. V okolí sa nachádzajú rôzne chrámy, kde môžete vidieť hinduistických pútnikov ako prejavujú úctu svojim bohom. Jeho atmosféra je relaxačná, očarujúca a dokonalá pre tých, ktorí hľadajú oddych od rušných pláží.

Ganga Talao sa tiež vyznačuje rôznymi aktivitami, ktoré sú k dispozícii pre návštevníkov počas celého roka. Okolie jazera sa dá preskúmať na koňoch a poníkoch, ktoré sú k dispozícii v miestnych dedinách. Mnohé organizácie vás zavedú na túry po jazere, ktoré sú zamerané na pozorovanie vtákov a sú na mnoho návštevníkov nezabudnuteľné.

Majte však na pamäti, že chrámy a kúpele na mieste sú veľmi posvätné miesta - znak toho, že by ste mali byť opatrní. Pokiaľ sa sem teda chystáte, nezabudnite si okolo pásu obviazať šatku a zakryť ramená, aby ste uctili posvätný charakter miesta.

Vo všeobecnosti, počasie Ganga Talao je príjemné, a to celý rok. Bez ohľadu na to, aké ročné obdobie je, tu sa dá nájsť pokoj, prírodná krása a duchovný zážitok, vďaka ktorému bude vaša cesta nezabudnuteľná.


Letenka Maurícius Ganga Talao (Grand Bassin)


Maurícius, ostrovný raj v Indickom oceáne, ponúka návštevníkom mnoho krásnych miest a zážitkov. Jedným z najzaujímavejších a najúchvatnejších miest, ktoré by ste na ostrove nemali vynechať, je Ganga Talao, tiež známe ako Grand Bassin.

Grand Bassin je jedným z najposvätnejších hinduistických miest mimo Indie. Nachádza sa vo vnútrozemí ostrova, v krásnej horskej oblasti, vo výške 550 metrov nad morom. Toto miesto je dôležité pre hinduistických veriacich ako posvätný jazierko, kde sa nachádza svätyňa boha Šivy.

Podľa legendy sa Ganga Talao zázračne objavilo, keď došlo k povstaniu medzi bohmi a démonmi. Bohovia boli vyčerpaní z ich dlhých bojov a cítili sa oslabení. Preto sa rozhodli vyhľadať boha Šivu, ktorý žije v Grand Bassin, aby sa mu modlili a žiadali o posilnenie. Podľa legendy však na ostrove nie je riadna rieka, aby si bohovia mohli umyť nohy, čo je súčasťou ich rituálov. Preto sa boh Brahman rozhodol urobiť zázrak a vytvoril jazero, ktoré je považované za Gangu, posvätnejšiu rieku v hinduizme, a priniesol tak posvätné miesto bohom.

Dnes môžete pri Ganga Talao nájsť nádhernú hinduistickú svätyňu, kde môžete vidieť sochy bohov a farebné kvety používané pri bohoslužbách. Každý rok sa tu koná veľká oslava Maha Shivaratri, kedy sa veriaci pokladajú za obrovské sústredenie a modlitby. Tisíce návštevníkov prichádzajú z celej krajiny, aby sa zúčastnili na tejto slávnosti a prežili duchovnú atmosféru.

Okrem duchovnosti a náboženského významu má Ganga Talao pre návštevníkov aj iné atrakcie. Je obklopené krásnymi prírodnými scenériami, vrátane zalesnených vrchov, vodopádov a zelených údolí. Môžete zhliadnuť aj množstvo druhov vtákov, zvierat a rastlín. Strávenie času v tomto rajskom prostredí vás oddelí od ruchu mestského života a ponúkne vám jedinečný zážitok v prírode.

Ak chcete navštíviť Ganga Talao, najjednoduchší spôsob je vzletie z hlavného mesta Port Louis a pristátie na letisku Sir Seewoosagur Ramgoolam, ktoré je najväčším medzinárodným letiskom na ostrove. Odtiaľ môžete zobrať taxík alebo si prenajať auto a vydať sa na približne hodinovú jazdu, aby ste sa dostali k jazieru. Nezabudnite si vziať fotoaparát, aby ste zachytili krásu tohto miesta.

Návšteva Ganga Talao je skutočným zážitkom, ktorý vás vtiahne do histórie a kultúry ostrova Maurícius. Budete svedkami silnej duchovnosti a nádherných prírodných scenérií, ktoré vytvárajú jedinečnú kombináciu. Ak plánujete cestu do tohto indického oceánskeho rája, nevynechajte návštevu Grand Bassin a zažite si toto magické miesto plné posvätnosti a krásy.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky