Objavte lety za najlepšie ceny

Maurícius Rodrigues Island

Ubytovanie Maurícius Rodrigues Island


Maurícius je známy tropický ostrov v Indickom oceáne so svojou krásnou prírodou a idylickými plážami. Vedľa hlavného ostrova Maurícius existuje aj menší ostrov Rodrigues, ktorý ponúka turistom jedinečné a nezabudnuteľné zážitky.

Rodrigues je ostrov s pôvabom umeleckého diela, kde sa môžete oddávať pokojnej atmosfére a užívať si slobodu a oddych od uspýchanej každodennej rutiny. Tento ostrov sa nachádza asi 560 kilometrov východne od hlavného ostrova Maurícius a je známy svojimi nádhernými plážami, rybárskym životom a úžasným podmorským svetom.

Ubytovanie na Rodrigues je skutočne špeciálne a ponúka širokú škálu možností pre turistov. Hlavnou možnosťou je ubytovanie v luxusných hoteloch a rezortoch, ktoré sú roztrúsené po celej ostrove. Tieto hotely vám ponúkajú všetko, čo potrebujete na dovolenke. Majú krásne izby s nádherným výhľadom na oceán, sú vybavené všetkými modernými zariadeniami a ponúkajú rôzne reštaurácie a barové služby. Niektoré z nich majú aj wellness centrum, kde sa môžete zrelaxovať pri masážach a iných procedúrach.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý štýl ubytovania, existuje niekoľko možností prenájmu súkromných domov a apartmánov na ostrove. Tieto možnosti sú ideálne pre rodiny alebo skupiny, ktoré vyžadujú väčší priestor a zaručujú viac súkromia. Súkromné domy a apartmány sú dobre vybavené a mnohé z nich majú aj súkromné bazény alebo terasy, kde si môžete vychutnať pokojný čas so svojimi blízkymi.

Rodrigues ponúka aj jedinečné možnosti ubytovania v jej miestnych dedinkách a penziónoch. Tieto možnosti vám umožnia spoznať miestne obyvateľstvo a ich kultúru zblízka. Penzióny a malé osady ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie so základnými zariadeniami a službami. Toto je ideálna možnosť pre tých, ktorí chcú zažiť autentický život na ostrove a cítiť sa ako doma.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Rodrigues vám ponúkne množstvo aktivít a atrakcií, ktoré môžete zažiť. Môžete si užiť šnorchlovanie a potápanie v jasných vodách a objaviť úchvatný podmorský svet s korálovými útesmi a farebnými rybami. Pre milovníkov prírody je tu možnosť prechádzok po nádherných plážach a výletov do lesných oblastí a rezervácií, kde môžu pozorovať zvieratá a vtáky v ich prirodzenom prostredí.

Rodrigues má tiež jedinečnú kultúru a históriu, ktoré môžete objaviť prostredníctvom návštevy miestnych miest, ako sú kostoly, múzeá a trhy. Môžete si vychutnať miestne jedlá a špeciality a skúsiť tradičné tanečné predstavenia.

Ubytovanie na Rodrigues je skutočne jedinečné a ponúka vám možnosť objaviť skrytý poklad Indického oceánu. Bez ohľadu na to, či preferujete luxusné hotely, súkromné domy alebo jednoduché penzióny, tento ostrov vás určite nadchne svojou prírodou, kultúrou a pohostinnosťou miestnych obyvateľov.


Dovolenka Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues Island - dva klenoty Indického oceánu

Maurícius a Rodrigues Island sú dva ostrovné štáty nachádzajúce sa v Indickom oceáne, kde sa stretáva bohatá kultúra, krásna príroda a relaxačná dovolenka. Každý z týchto ostrovov má svoje vlastné kúzlo a turisti sem prichádzajú z celého sveta, aby si užili nádherné pláže, exotické jedlá a nezabudnuteľné zážitky.

Maurícius - ostrov koralových útesov a luxusu

Maurícius je ostrov bohatý na koralové útesy a podvodné jaskyne, ktoré sú ideálne pre potápačov a milovníkov vodných športov. Pláže na Mauríciu sú veľmi dlhé a s bielym pieskom, kde môžete tráviť čas užívaním si slnka, alebo si zahrať plážový volejbal. Ostrov je tiež známy svojimi luxusnými rezortmi, kde nájdete prvotriedne služby, špičkové reštaurácie a vynikajúce wellness centrá.

Maurícius je tiež domovom mnohých zvierat, ktoré sa tu nachádzajú len tu a na susednom ostrove Réunion. Môžete tu vidieť ohrozené druhy vtákov ako napríklad rajský vták, hrdzavý holub japonský alebo holub turčiansky. Ak chcete ochutnať miestne špeciality, určite ochutnajte čerstvé jablkové krofi, plnené mojom, mäsové koláče, ktoré sa nazývajú samoosas, alebo uhorčičný chlieb varený v banánových listoch.

Rodrigues Island - ostrov plný záhad a tajomstiev

Rodrigues Island je malý a izolovaný ostrov, ktorý sa nachádza 550 km východne od Mauríciusu. Ostrov je neobývaný, pretože je zhruba 5-krát menší ako Maurícius a má len 40 kilometrov štvorcových. Keďže ostrov nie je tak preplnený turistami, vychutnáte si tu úplný kľud a súkromie.

Na Rodrigues Island sa nachádza množstvo neznámych a neobjavených miest, ktoré sú skryté pred očami ľudí. Môžete si tu vyskúšať potápanie v korálových zátočinách alebo sa oddať rybolovu. Rodrigues Island tiež ponúka krásne výhľady na oceán a útesy, ktoré sú plné života a farieb.

Ak sa tu rozhodnete stráviť deň, určite ochutnajte miestnu kuchyňu, ktorá je veľmi unikátna a špecializuje sa na ryby a morští živočíchy. Nevynechajte tiež možnosť ochutnať rum, ktorý sa tu vyrába a aj jeho základné suroviny ako cukrovú trstinu a melasu.

Celkové zhrnutie

Maurícius a Rodrigues Island sú dva ostrovy plné záhad a krásnych miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak hľadáte dovolenku plnú relaxu, kúpania, nádherných pláží, luxusu a exotických jedál, vyberte si Maurícius. Ak ale preferujete miesta s menej turistami, kľudom a neporušenou prírodou, Rodrigues Island je pre vás to pravé miesto. Bez ohľadu na vašu voľbu budete mať nezabudnuteľné zážitky a cenné spomienky.


Letenka Maurícius Rodrigues Island


Maurícius je idylická destinácia v Indickom oceáne, známa svojimi bledorozetkovými plážami a azúrovými vodami. No vedeli ste, že v rámci svojho pobytu na Mauríciu sa môžete vybrať aj na výlet na nedotknutý ostrov Rodrigues? Táto malá klenotnica je považovaná za skutočné tajomstvo Indického oceánu a ponúka návštevníkom neuveriteľnú prírodnú krásu a pokoj od ruchu sveta.

Cesta z Maurícia na Rodrigues je jednoduchá a pohodlná, a to vďaka denným letom, ktorého cestovná doba trvá približne 1 hodinu. Letenky na túto trasu sú bežne dostupné a umožňujú vám objaviť ďalšie poklady Indického oceánu, bez toho, aby ste museli zvládať ďalšie dlhé cestovanie.

Po prílete na Rodrigues vás okamžite očaria jeho nádherná príroda a nekonečné rušenie sa tým, čo vás obklopuje. Ostrov je známy svojimi nezničenými plážami, ktoré sú opantávané krásnymi koralovými útesmi. Tí, ktorí majú radi vodné športy, si môžu užiť kajakovanie, potápanie alebo šnorchlovanie v rámci bohatého morského života, ktorý sa v týchto vodách skrýva.

Rodrigues ponúka aj mnoho bazénov a lagún, kde si môžete vychutnať osviežujúce kúpanie alebo jednoducho relaxovať pri úžasných výhľadoch na okolitú prírodu. Môžete sa vydať aj na prechádzku po ostrove a objavovať jeho unikátnu faunu a flóru. Rodrigues je domovom mnohých endemických druhov vtákov a rastlín, ktoré nie sú viditeľné nikde inde na svete.

Okrem prírodnej krásy ponúka ostrov Rodrigues aj kultúrne zážitky. Môžete navštíviť miestne trhy a ochutnávať miestne pokrmy. Rodrigues je známy aj pre svoju gurmánsku scénu, kde si môžete vychutnať čerstve ulovené morské plody a tradičné kreolské jedlá.

Návšteva Rodrigues je oázou pokoja a oddychu. Tento malý ostrov je stále menej preplnený turistami v porovnaní s Mauríciom, takže si môžete užiť skutočný únik od ruchu sveta a vrátiť sa k prírode.

Ak ste už navštívili Maurícius alebo sa chystáte na dovolenku na týchto krásnych ostrovoch, nezabudnite si zarezervovať letenku na Rodrigues. Tento ostrov vám ponúka úplne nové zážitky a garantujeme vám, že sa nebudete chcieť vrátiť domov.


Počasie Maurícius Rodrigues Island


Maurícius a Rodrigues Island sú dve ostrovy v Indickom oceáne, ktoré sa nachádzajú na východ od Afriky. Tieto ostrovy sú známe svojou krásnou prírodou, exotickými plážami a pohostinnými miestnymi obyvateľmi. Je tu taktiež veľmi zaujímavé a jedinečné počasie, ktoré priláka mnoho turistov z celého sveta.

Maurícius a Rodrigues Island majú typicky tropické podnebie, ktoré znamená horúce teploty po celý rok. V lete, ktoré trvá od novembra do apríla, teploty môžu dosahovať až 30 °C a vo vode dokonca aj 27 °C. Tieto vysoké teploty spolu s vysokou vlhkosťou môžu byť pre niektorých ľudí príliš intenzívne, ale pre tých, ktorí túžia po teplom počasí, to je raj na zemi.

Zimný obdobie na Mauríciu a Rodrigues Island trvá od mája do októbra. Teploty sa v tomto období pohybujú okolo 23 až 26 °C, čo je o niečo príjemnejšie pre tých, ktorí majú radi miernejšie klimatické podmienky. More je stále príjemne teplo s teplotou okolo 23 °C.

Najväčší vplyv na počasie ostrovov má monzúnový vietor, ktorý prináša veľké množstvo zrážok. Maurícius a Rodrigues Island majú dve monzónové obdobia: letný monzún a zimný monzún. V letnom monzúne (december až marec) sa ostrovy môžu stretnúť s tropickými cyklónmi, ktoré prinášajú veľké množstvo dažďa a silné veterné búrky. Zimný monzún (júl až september) sa zasa vyznačuje suchším počasím a menším množstvom zrážok.

Vďaka svojmu tropickému podnebiu je Maurícius a Rodrigues Island ideálnym miestom pre milovníkov vodných športov. Turisti si tu môžu vychutnať potápanie, šnorchlovanie, surfovanie, jachtárčenie a mnoho ďalších aktivít. Taktiež je tu množstvo nádherných prírodných rezervácií a parkov, kde si môžu návštevníci vychutnať prechádzky a obdivovať pestrosť flóry a fauny ostrovov.

Ak plánujete navštíviť Maurícius a Rodrigues Island, je dôležité vedieť, že počasie môže byť veľmi premenné. Je vhodné si so sebou vziať vhodné oblečenie pre teplé a vlhké dni, ako aj ľahkú bundu alebo šiltovku pre prípadné dažde alebo vetrové podmienky.

Celkovo vzaté, počasie na Mauríciu a na ostrove Rodrigues je veľmi priaznivé pre turistov počas celého roka. S teplými teplotami, jasne modrým nebom a nádhernými plážami s bielym pieskom je to skutočne raj pre každého. Nech už sa rozhodnete navštíviť tieto ostrovy v lete alebo zime, budete mať pri príchode pocit luxusu a exotickej dovolenky.


Najčastejšie otázky a odpovede Maurícius Rodrigues Island


Čo je Rodrigues Island?
Rodrigues Island je malý ostrov v Indickom oceáne, patriaci k Mauríciu.

Ako sa dostanem na Rodrigues Island?
Lietadlom z Maurícia trvá let asi 1 hodinu a 10 minút.

Kedy je najlepší čas na návštevu Rodrigues Island?
Najlepšie obdobie pre návštevu Rodrigues Island je v období od júna do septembra, keď je suchá sezóna a teploty sú prijateľné.

Čo je tam na Rodrigues Island vidieť a robiť?
Na Rodrigues Island je veľa krásnych pláží, ktoré sú vhodné na kúpanie, potápanie a surfovanie. Okrem toho, môžete navštíviť mnoho historických miest, tradičných dedín a prírodných pamiatok.

Koľko stojí pobyt na Rodrigues Island?
Ceny sa líšia podľa sezóny a druhu ubytovania, ale bežne sa pohybujú v rozmedzí od 100-250 eur za noc.

Potrebujem víza na Rodrigues Island?
Ak ste občanom niektorých krajín, môžete navštíviť Rodrigues Island bez víz, na dobu do 90 dní. Inak je potrebné získať víza vopred.

Aké jazyky sa tam hovoria?
Rodrigues Creole a francúzština sú oficiálne jazyky na Rodrigues Island, ale angličtina a hindčina sú rozšírené jazyky, ktoré sa tam hovoria.

Je tam veľa turistov?
Rodrigues Island nie je taký rušný turistický priemer, ako napríklad Mauritius, ale stále priláka veľa turistov z celého sveta.

Ako sa tam pohybovať?
Najlepšie je si prenajať auto alebo skúter, ale môžete sa tam pohybovať aj taxíkmi, autobusmi či motorkami. Väčšina miest ale je v dochádzkovej vzdialenosti.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky