Objavte lety za najlepšie ceny

Mexiko Bacalar Lagoon

Letenka Mexiko Bacalar Lagoon


Bacalar lagoon je nádherné miesto v Mexiku, ktoré si získava srdcia návštevníkov svojou krásou a pokojom. Prečo nie práve tam stráviť svoju dovolenku? Ak sa rozhodnete vycestovať do tejto oblasti, letenka Mexiko Bacalar Lagoon je najlepšou voľbou.

Bacalar lagoon sa nachádza v juhovýchodnom štáte Quintana Roo a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky. Táto lagúna je známa pre svoju krásnu jasne modrú farbu vody, ktorá je spôsobená jej plytkou hĺbkou a bielym pieskom na jej dne. Voda je taká čistá, že si ju môžete bez obáv vychutnať a plávať v nej.

Okrem plávania a relaxovania v krásnej vode, Bacalar lagoon ponúka aj mnoho ďalších aktivít. Môžete si prenajať kajak a preskúmať rôzne malé ostrovy v lagúne, kde nájdete tajomné jaskyne a exotickú faunu a flóru. Ak máte radi dobrodružstvo, môžete sa vybrať na kiteboarding alebo windsurfing a využiť silný vietor, ktorý sa stretáva s povrchom lagúny.

Bacalar lagoon je tiež domovom mnohých rastlín a živočíchov. Ak sa vyberiete na rybárčenie, môžete skúsiť chytiť niektoré typické druhy rýb, ako sú tilapia alebo tarponi. Mestský trh je tiež skvelým miestom na nájdenie čerstvých morských plodov a ďalších miestnych špecialít.

Pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru, v blízkosti Bacalar lagoon nájdete aj niekoľko historických miest. Môžete sa vybrať na prehliadku mayských ruin v blízkosti mesta Bacalar, ktoré ponúkajú fascinujúci pohľad do minulosti. Z týchto ruín je najznámejšia pevnosť Fuerte de San Felipe, ktorá bola postavená na ochranu pred pirátmi.

Na letenku Mexiko Bacalar Lagoon sa môžete vydať z mnohých medzinárodných letísk. Napríklad z hlavného letiska v Mexiku, mesta Mexico City, trvá let do Bacalaru približne 2 hodiny. Ak preferujete priame lety, môžete sa vydať z iných miest, ako je Cancún alebo Playa del Carmen.

Výber letenky Mexiko Bacalar lagoon je pre vás jednoduchý spôsob, ako sa dostať do tejto krásnej destinácie. Bude to cesta plná dobrodružstiev, krásnych okamihov a nezabudnuteľných zážitkov. Preto, ak hľadáte ideálny cieľ pre svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Mexika a objavte kľúčový kúsok krásy, ktorú ponúka Bacalar lagoon.


Počasie Mexiko Bacalar Lagoon


Mexiko je známe svojimi krásnymi plážami, ale medzi turistami stále populárnejšou destináciou sa stáva Bacalar Lagoon. Toto miesto je známe svojou nádhernou prírodou a nezabudnuteľným počasím.

Bacalar Lagoon sa nachádza na juhu Mexika, v blízkosti Karibského mora a je jedným z najväčších jazer v krajine. Je obklopené pralesmi a mangrovovými lesmi, čo mu dodáva jeho pôsobivé scenérie. Jednou z jeho najznámejších atrakcií je jeho vodný systém, ktorý je známy ako "Sedem farieb lagúny". Tento fenomén je spôsobený rôznymi hĺbkami vody a sedimentmi, ktoré sa nachádzajú na dne jazera. Farby sa menia od svetlo modrej až po tmavo modrú, vytvárajúc zázračné a pôsobivé scenérie.

Počasie v Bacalar Lagoon je veľmi priaznivé. Toto miesto má tropické podnebie s miernymi teplotami po celý rok. V zime sa teploty pohybujú okolo 25 °C a v lete môžu dosiahnuť až 35 °C. Celoročne sa tu udržiava vlhko, čo vytvára ideálne podmienky pre rast rôznych rastlín, palmy a kvetov. Práve kvôli tomu je táto oblasť taká preslávená svojou krásnou prírodou a bohatou biodiverzitou.

Bacalar Lagoon je tiež známa svojimi jasnými a teplými vodami, ktoré prilákajú návštevníkov, ktorí sa chcú osviežiť a vychutnať si vodné aktivity. Na jazere si môžete prenajať loďku alebo kajak a preskúmať jeho sedem farieb. Okrem toho sa tu môžete ponoriť a objaviť podmorský svet, pretože Bacalar Lagoon má aj niektoré z najkrajších koralových útesov v Mexiku.

Pokiaľ ide o zrážky, v Bacalar Lagoon je relatívne suché obdobie od marca do júna, keď sa prakticky nedostáva žiadna zrážka. Obdobie od júla do februára je vlhkejšie, s miernymi zrážkami hlavne v noci. To však neznamená, žeby ste sa mali obávať príležitostných búrok alebo dažďov, ktoré sem tam môžu prerušiť slnečné dni.

Ak hľadáte miesto s perfektným počasím, krásnou prírodou a pokojom, Bacalar Lagoon je ideálnou destináciou pre vás. Svojimi jedinečnými farbami lagúny, príjemnými teplotami a pohodlným počasím si tento kúzelný kúsok Mexika zaslúži návštevu každého cestovateľa.


Ubytovanie Mexiko Bacalar Lagoon


Mexiko je jednou z najpopulárnejších destinácií na svete, a to nielen pre turistickú atraktivitu, ale aj pre úžasnú kultúru, jedinečné miesta a nezabudnuteľné zážitky. Destinácia Bacalar Lagoon sa nachádza v južnej časti krajiny a je jednou z najžiadanejších destinácií v Mexiku.

Bacalar Lagoon je známa pre svoju neuveriteľnú krásu a jedinečné špecifikum – lagúnovú farbu vody, ktorá sa mení od svetlo modrej po tmavo modrú farbu. Oblast Bacalar Lagoon sa nachádza len 40 minút jazdy od Tulumu a 3 hodiny od Cancúnu.

Ak hľadáte ubytovanie v Bacalar Lagoon, máte na výber z množstva možností. Niektoré z najpopulárnejších možností sú:

1. Casa Bakal – Táto rezidencia je ideálna pre tých, ktorí si chcú užiť súkromie a pokoj. Casa Bakal ponúka izby s výhľadom na lagoónu a poskytuje aj súkromnú plážovú oblasť. V tomto ubytovaní si môžete tiež prenajať kajak alebo čln na preskúmanie lagúny.

2. Rancho Encantado – Ak hľadáte niečo jedinečnejšie, Rancho Encantado je tou správnou voľbou. Táto horská chata disponuje súkromným vchodom do lagúny a ponúka nadštandardné ubytovanie s klimatizáciou a kúrením. Rancho Encantado tiež ponúka súkromnú terasu s prekrásnym výhľadom na lagúnu.

3. Pánuco Suites – Ak hľadáte ubytovanie v centre mesta, Pánuco Suites je tou správnou voľbou. Toto ubytovanie ponúka pohodlné a priestranné izby so všetkým potrebným vybavením. Pánuco Suites tiež ponúka súkromnú plážovú oblasť, kde si môžete užiť plávanie a slnenie.

4. Hotel Mexico Lindo – Hotel Mexico Lindo je nádherný hotel s výhľadom na lagúnu a ponúka vybavené izby a luxusné apartmány. Hotel ponúka tiež vonkajší bazén a súkromnú plážovú oblasť, kde sa môžete zrelaxovať a užiť si úžasný výhľad na lagúnu.

Bacalar Lagoon je jednou z najkrajších miest, ktoré môžete na svojej cestovnej trase navštíviť. Bez ohľadu na to, aký druh ubytovania preferujete, nájdete ho v tejto oblasti. Od súkromných chatiek a rodinných domov až po elegantné hotely, Bacalar Lagoon má toľko možností, že určite nebudete mať problém nájsť to pravé pre vás. Ak si užívate krásu Mexika, táto destinácia by nemala chýbať na vašom zozname.


Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Bacalar Lagoon


1. Kde sa nachádza Bacalar Lagoon v Mexiku?
Bacalar Lagoon sa nachádza v Mexiku v štáte Quintana Roo, v blízkosti mexického Karibiku.

2. Aký je typ vody v Bacalar Lagoon?
Voda v Bacalar Lagoon je jasne azúrová a považuje sa za prírodný raj.

3. Ako sa dostanem do Bacalar Lagoon?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Bacalar Lagoon, je cez letisko v meste Cancun a odtiaľ pokračovať autom alebo autobusom.

4. Má Bacalar Lagoon nejaké pláže?
Bacalar Lagoon nemá tradičné pláže, ale ponúka návštevníkom možnosť relaxovať a kúpať sa v jasnom a čistom jazere.

5. Čo sa dá robiť v Bacalar Lagoon?
V Bacalar Lagoon si môžete užiť vodné aktivity ako šnorchlovanie, potápanie, jachtárčenie, kajakovanie a plachtenie.

6. Aké atrakcie sa nachádzajú okolo Bacalar Lagoon?
V blízkosti Bacalar Lagoon sa nachádza niekoľko histórických miest a pozoruhodností, ako sú Mayanské ruiny a mestá, ako je Tulum a Chetumal.

7. Kde sa nachádzajú dobré hotely alebo ubytovacie zariadenia v Bacalar Lagoon?
V Bacalar Lagoon sa nachádza mnoho malých hotelov a bungalovov priamo na brehu jazera, ktoré ponúkajú výhľad na jeho krásu.

8. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Bacalar Lagoon?
Najlepšie obdobie na návštevu Bacalar Lagoon je v suchom období od decembra do apríla, keď je počasie najpriaznivejšie.

9. Je Bacalar Lagoon vhodná aj pre rodiny s deťmi?
Áno, Bacalar Lagoon je vhodná pre rodiny s deťmi, pretože ponúka rôznorodé vodné aktivity a bezpečné prostredie.

10. Existujú nejaké reštaurácie alebo obchody v blízkosti Bacalar Lagoon?
V okolí Bacalar Lagoon sa nachádza niekoľko reštaurácií, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody a typickú mexickú kuchyňu. Okrem toho sú tu aj malé obchody so suvenírmi a potrebami pre turistov.


Dovolenka Mexiko Bacalar Lagoon


Bacalar Lagoon v Mexiku: Ideálna dovolenka pre prírodných nadšencov

Ak patríte medzi tých, ktorí milujú prírodu a krajiny s modrou vodou, potom je Bacalar Lagoon v Mexiku presne to pravé miesto pre vašu nasledujúcu dovolenku. Toto nádherné miesto sa nachádza v srdci Mexika a ponúka návštevníkom jedinečné zážitky.

Bacalar Lagoon, známa tiež ako 7 farieb lagúny, je sladkovodné jazero s krásnou modrou a tyrkysovou vodou. Je to miesto, kde sa môžete stratiť medzi prírodnými zázrakmi a cítiť sa ako v rajskom zákutí. Lagúna je pomerne neznáma turistom, čo znamená, že sa môžete vyhýbať nadmernému ruchu a vychutnať si toto pokojné a tiché prostredie.

Hlavnou atrakciou Bacalar Lagoon je jej úžasná farebná paleta. Lagúna dostala prívlastok "7 farieb" kvôli rôznym odtieňom modrej vody, ktorá sa mení v závislosti od hĺbky a osvetlenia. V niektorých častiach lagúny je voda jasne modrá, zatiaľ čo v iných je hlbšia a má tmavšie odtiene. Tento nádherný farebný efekt je jedinečný a ponúka dokonalé miesto na relaxáciu a obdivovanie prírody.

Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Bacalar Lagoon, nezabudnite absolvovať plavbu po jej hladine. Môžete sa buď rozhodnúť pre prenájom kajaku alebo nájsť miestnych rybárov, ktorí vám môžu ponúknuť plavbu na ich loďke. Počas výletu sa budete môcť obdivovať krásnym výhľadom na okolité mangrovy, exotickú faunu a flóru a samozrejme na fascinujúce odtiene modrej vody.

Okrem plavby môžete tiež vyskúšať šnorchlovanie alebo potápanie v tejto úžasnej lagúne. Vďaka čistej a priehľadnej vode máte možnosť pozerať sa na rôzne druhy ryb a korálové útesy. Ak ste radi aktívni a dobrodružní, môžete sa vydať na prieskum okolitých džungľ, kde nájdete mnoho prírodných chodníkov a zaujímavých miest.

Počas vášho pobytu v Bacalar Lagoon nezabudnite navštíviť aj mesto Bacalar. Toto historické mesto ponúka zaujímavú kultúru a architektúru, ktoré sú kombináciou koloniálneho a mayanského vplyvu. Môžete navštíviť starú pevnosť San Felipe, ktorá ponúka krásny výhľad na lagúnu. Okrem toho sú tu tiež rôzne reštaurácie a obchody, kde si môžete vychutnať miestnu kuchyňu a zakúpiť si suveníry.

Ak hľadáte oddych a kontakt s prírodou, Bacalar Lagoon v Mexiku je ideálnym miestom na dovolenku. Táto neznáma perla ponúka nádherné prírodné scenérie, tyrkysovú a modrú vodu a mnoho rekreácií. Nech už ste nadšenci šnorchlovania, plávania alebo jednoducho milujete prírodu, Bacalar Lagoon je miesto, ktoré by ste určite nemali vynechať pri plánovaní svojej nasledujúcej dovolenky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky