Objavte lety za najlepšie ceny

Mexiko Mazatlán

Najčastejšie otázky a odpovede Mexiko Mazatlán


1. Aké je hlavné letisko v Mazatláne?
Odpoveď: Hlavné letisko v Mazatláne je Aeropuerto Internacional General Rafael Buelna.

2. Ako sa dostanem z letiska do centra mesta?
Odpoveď: Z letiska sa môžete dostať do centra mesta taxíkom, mestskou dopravou alebo si môžete prenajať auto.

3. Aké sú najpopulárnejšie pláže v Mazatláne?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie pláže v Mazatláne patrí Playa Olas Altas, Playa Los Pinos a Playa Gaviotas.

4. Ktoré atrakcie by som nemal vynechať v Mazatláne?
Odpoveď: Niektoré z najpopulárnejších atrakcií v Mazatláne sú El Faro (maják), Malecón (nábrežie), akvárium Mazatlán a historické centrum mesta.

5. Aké je typické jedlo v Mazatláne?
Odpoveď: V Mazatláne si môžete vychutnať množstvo morských plodov, ako sú ceviche (marinovaná ryba), aguachile (ochutené krevety) a pescado zarandeado (grilovaný ryba).

6. Kedy je najlepšie obdobie na návštevu Mazatlánu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Mazatlánu je zvyčajne od decembra do apríla, keď je počasie suchšie a teplejšie.

7. Existuje v Mazatláne nejaká bezpečnostná výstraha?
Odpoveď: Mazatlán je pomerne bezpečné mesto pre turistov, avšak je vždy dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako je sledovanie svojich vecí a vyhýbanie sa neobývaným a temným oblastiam.

8. Môžem platiť dolármi v Mazatláne?
Odpoveď: V niektorých turisticky orientovaných obchodoch a reštauráciách je možné platiť dolármi, avšak väčšina prevádzok preferuje platby v mexických pesách (MXN).

9. Ako sa dostanem z Mazatlánu do ďalších miest v Mexiku?
Odpoveď: Z Mazatlánu sa dá dostať do ďalších miest v Mexiku autobusom alebo letecky. Mazatlán má tiež prístav, kde môžete nájsť trajektové spojenia na rôzne ostrovy v Mexickom zálive.

10. Kam by som mal ísť na výlet z Mazatlánu?
Odpoveď: Z Mazatlánu sa môžete vydať na výlety do blízkych dedín a miest, ako je El Quelite, Concordia a Copala. Môžete tiež navštíviť letovisko Isla de la Piedra, ktoré je populárne pre svoje pláže a vodné aktivity.


Ubytovanie Mexiko Mazatlán


Mexiko je krajina, ktorá má mnoho krásnych miest na návštevu. Jedným z týchto miest je mesto Mazatlán. To sa nachádza na západe krajiny, v štáte Sinaloa, kde majú návštevníci príležitosť nazrieť do kultúry a histórie Mexika. Mazatlán je tiež známe ako „Perla Pacifiku“ a ponúka mnoho možností pre turistov, ako napríklad nádherné pláže, historické pamiatky a vynikajúcu kuchyňu. Ak sa rozhodnete navštíviť Mazatlán, budete musieť zvážiť aj ubytovanie.

V meste Mazatlán nájdete množstvo rôznych typov ubytovania, ktoré uspokoja všetky možné požiadavky turistov. Medzi najpopulárnejšie patrí pobyt v hotely, ktoré sú často umiestnené na priemyselných miestach a ponúkajú vysokokvalitné služby a vybavenie. Pri výbere hotela by ste mali zvážiť niekoľko faktorov, ako sú poloha, typ izieb, strava a ceny.

Ak máte radi prírodné krásy, môžete zvážiť možnosť pobytu v apartmáne alebo dome v blízkosti pláží. Táto možnosť ubytovania vás stojí niečo menej ako pobyt v hoteli. Taktiež umožňuje návštevníkom zažiť skutočné Mexiko a spoznať domácu kuchyňu, a to aj vďaka dostatku možností návštevy miestnych trhov, kde sa dajú kúpiť čerstvé potraviny. Na druhej strane, ak si chcete užiť luxus ubytovania, môžete si zvoliť pobyt v rezortoch, kde si môžete vychutnať nadštandardné služby, plážové bary, bazény a wellness centrá.

Pre tých, ktorí chcú zažiť skutočné mexické prostredie, môže byť ideálnou možnosťou pobyt v hosteli. Tieto ubytovacie zariadenia sú často rodinné a umožňujú návštevníkom stretnúť miestnych ľudí a spoznať ich kultúru. Hostely ponúkajú pohodlné ubytovanie a sú cenovo veľmi dostupné pre študentov, mladých ľudí a turistov s obmedzenými finančnými prostriedkami.

Bez ohľadu na to, kde sa rozhodnete ostať v Mazatláne, budete mať príležitosť spoznať miestnych ľudí a ich kultúru. Navštívte miestne pamiatky, ako je napríklad námestie Plazuela Machado, kde si môžete posedieť v kaviarni, pozorovať uličných umelcov a ochutnať miestnu kuchyňu. Okolo mesta sa nachádza mnoho prírodných krás, ktoré by bolo hriechom nevidieť - návšteva El Faru, priemyselne historického parku, je jednou z možností.

V závislosti od vašich preferencií a požiadaviek môžete nájsť ubytovanie v Mazatláne, ktoré vám vyhovuje. Mesto ponúka vynikajúce možnosti pre turistov, aby si mohli užiť svoju dovolenku v plnej miere. Ak sa rozhodnete vyskúšať niektoré z týchto ubytovacích možností, uistite sa, že si plánovaný pobyt dobre naplánujete, aby ste čo najviac využili svoj čas v tomto krásnom meste Pacifiku.


Dovolenka Mexiko Mazatlán


Dovolenka v Mexiku je pre mnohých obľúbenou destináciou. Keďže toto riešenie ponúka nielen krásne prírodné scenérie a fascinujúcu históriu, ale aj dokonalé podmienky pre strávenie času na pláži pod slnkom. Ak hľadáte nezabudnuteľné dovolenkové zážitky, určite by ste mali uvažovať o návšteve Mexika a jedným z miest, ktoré určite stojí za návštevu, je Mazatlán.

Mazatlán je mexické mesto, ktoré sa nachádza na pobreží Tichého oceánu. Táto oblasť je známa svojou nádhernou plážou a príležitosťami na surfovanie, rybolov a mnoho ďalších vodných športov. Okrem toho, mesto je plné histórie a kultúry, ktorú dokonale prezentuje súbor architektúry a pamätihodností vo východnej časti mesta.

Jednou z najväčších atrakcií Mazatlánu je jeho slávna tzv. Zona Dorada alebo Zlatá zóna. Táto oblasť sa nachádza na pobreží a ponúka turistom dokonalé podmienky na kúpanie, opaľovanie či surfovanie. Okrem toho, v tejto časti nájdete množstvo reštaurácií, barov a diskoték, kde sa môžete zabaviť počas noci. Naopak, ak hľadáte trošku pokojnejšie miesto, môžete si vyskúšať pláže v oblasti Nuevo Mazatlán. Ide o modernú časť mesta, ktorá ponúka turistom jedinečný zážitok v krásnom prostredí.

Mazatlán tiež ponúka mnoho možností na spoznávanie miestnej kultúry a histórie. Veľmi populárne je návšteva katedrály Basílica de la Inmaculada Concepción, ktorá je najväčšou katedrálou v meste. Okrem toho, v meste nájdete množstvo múzeí, ktoré vám poskytnú bližší pohľad na históriu Mazatlánu a Mexika.

Mazatlán ponúka aj mnoho možností na výlety do okolia. Pridajte sa k miestnym rybárom a vyskúšajte si tradičný rybolov, alebo pozrite sa na murál v obci La Noria. Ak hľadáte adrenalínové zážitky, určite navštívte park Huana Coa, kde ponúkajú mnoho rôznych aktivít, ako sú napríklad hliadkovanie, plachtenie alebo šnorchlovanie.

Celkovo vzaté, Mazatlán je perfektná destinácia pre tých, ktorí hľadajú miesto na dokonalú dovolenku, kde sa stretáva krása prírody, pohostinnosť miestnych obyvateľov, zábava a fascinujúca história. Tak neváhajte a plánujte svoju cestu do Mexika, pretože zážitky, ktoré tu nájdete, sa už nezabudnú!


Počasie Mexiko Mazatlán


Mazatlán je známe mexické mesto ležiace na západe štátu Sinaloa. Toto prímorské mesto je obľúbeným cieľom pre turistov a milovníkov plážových dovoleniek. Jeho poloha pri pobreží Tichého oceánu robí z Mazatlánu ideálne miesto na užívanie si slnka, mora a súčasne ponúka aj bohaté kultúrne dedičstvo a prírodné krásy.

Keďže Mazatlán sa nachádza v subtropickom podnebnom pásme, teploty tu sú prevažne teplé počas celého roka. Je teda nevyhnutné si priniesť vhodnú letnú obuv, oblečenie a dostatočné množstvo opaľovacieho krému. V lete sa teplota pravidelne pohybuje okolo 30 °C a môže sa pohybovať až cez 35 °C. Avšak aj v zime teploty zostávajú teplé, priemerné teploty sa pohybujú okolo 25 °C. Však noce a ranné hodiny môžu byť chladnejšie, takže niektoré ľahšie tepláky a svetríky určite nezabudnite.

Mexiko je známe aj svojimi občasnými daždovými obdobiami, takže aj Mazatlán má svoju obdobie daždivého počasia. Toto obdobie trvá zhruba od júna do októbra a prináša zvýšené množstvo zrážok. V týchto mesiacoch môžu byť dážďové prehánky časté, no väčšinou ide o krátke a intenzívne lijaky, ktoré rýchlo prejdú. Aj v daždivých mesiacoch je však viac než dosť slnečných a teplých dní, a preto neovplyvňuje celodenné užívanie si dovolenky na pláži.

Vzhľadom na svoju polohu na pobreží Tichého oceánu má Mazatlán tiež možnosť čeliť zrážkam v podobe hurikánov. Hurikánová sezóna trvá od júna do novembra, pričom august, september a október sú mesiace, kedy je pravdepodobnosť hurikánu najvyššia. Práve v týchto mesiacoch je vhodné sledovať predpovede počasia a mať prípravné plány pre prípad evakuácie alebo iných bezpečnostných opatrení.

Celkovo vzaté, počasie v Mazatláne je prevažne teplé a slnečné s príjemnými teplotami počas celého roka. Mesto ponúka nádherné pláže, exotickú prírodu, vynikajúcu kuchyňu a bohaté kultúrne dedičstvo. Ak sa rozhodnete navštíviť Mazatlán, prinesiete si vhodné oblečenie na teplé počasie, nezabudnite na opaľovací krém a sledujte aktuálne predpovede počasia, najmä počas období daždových období a hurikánov.


Letenka Mexiko Mazatlán


Mexiko je krajina plná krásnych pláží, žiarivých farieb a nezabudnuteľných zážitkov. Ak sa rozhodnete do Mexika vyraziť, jeden z miest, ktoré by ste určite nemali prehliadnuť, je Mazatlán.

Mazatlán leží na západnom pobreží Mexika a je považovaný za klenot celej krajiny. Jeho dlhé pláže, jasné more a bohatá história prilákajú každý rok tisíce turistov. Ak sa rozhodnete navštíviť túto krajnú destináciu, prvé, čo si musíte zabezpečiť, je letenka.

Existuje mnoho spôsobov, ako nájsť lacné letenky do Mazatlánu. Najlepším spôsobom je porovnávať ceny leteniek od rôznych leteckých spoločností a vybrať si ten, ktorý vám najviac vyhovuje. Závisí to najmä od vašich preferencií, ako napríklad letové plány, trasa letu alebo časovanie.

Ak hľadáte priame lety z USA, letenky môžete nájsť u leteckých spoločností, ako sú American Airlines, Delta alebo Southwest. Lacné letenky do Mazatlánu by sa mali zamerať na lety s prestupom, pretože to zvyčajne znamená nižšiu cenu.

Väčšina medzinárodných letov do Mazatlánu prichádza cez Mexiko City a odtiaľ pokračuje letom do Mazatlánu. Tento spôsob môže trvať o niečo dlhšie ako priame lety, ale je to cena, ktorú platíte za ušetrené finančné prostriedky.

Ako sa dostanete z letiska do Mazatlánu?

Mazatlán má medzinárodné letisko General Rafael Buelna, ktoré leží približne 20 minút jazdy od centra mesta. Po prílete môžete využiť taxi služby alebo šoférovanej prenájom vozidla, aby ste sa dostali do svojho hotela alebo ubytovania. Pre dopytovaných turistov sú dostupné aj autobusy.

Čo robiť v Mazatláne?

Mazatlán je plný príjemných miest a zábavy, ktoré vám neumožnia ostať nudy. Môžete sa vybrať na večeru do jednej z mnohých reštaurácií, ktoré slúžia tradičné mexické jedlá, ako napríklad tacos, guacamole alebo burritos. Mesto ponúka tiež množstvo možností, ako tráviť voľný čas, vrátane turistických atrakcií, nočného života a plážových aktivít.

Jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií je historická časť mesta, ktorá sa volá Centro Histórico. Toto mesto plné farieb, bohatých kultúrnych tradícií a starodávnych architektonických pamiatok je miestom, kde si môžete vychutnať jedinečnú atmosféru Mazatlánu.

Nezabudnite si vyskúšať aj najznámejšiu pláž Mazatlánu, Playa Norte. Voda je tam čistá, jemný piesok, krásne slnečné svetlo z perfect títo miesto je ideálne na plávanie, opaľovanie či prechádzky pozdĺž pobrežia.

Spolu s množstvom miest na návštevu a zábavu, spotrebíte v Mazatláne príjemnú dovolenku. Všetko, čo potrebujete, je zabezpečiť si letenku a nechať sa uniesť krásou krajiny a oddychom v tomto malebnom mieste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky