Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park

Ubytovanie Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko je krajina s bohatou históriou a prírodou. Patrí medzi najväčšie a najmenej osídlené krajiny na svete a ponúka množstvo nezabudnuteľných zážitkov pre turistov. Jedným z najkrajších miest na pobyt v Mongolsku je národný park Altai Tavan Bogd.

Národný park Altai Tavan Bogd sa nachádza na západnom okraji krajiny, pri hraniciach s Kazachstanom a Čínou. Jeho plocha presahuje 6 000 kilometrov štvorcových a zahŕňa rozmanité terény - od vrchov a jazier po stepi a piesočné duny. Tento park je domovom niekoľkých ikonických vrcholov, najvyšším z nich je aj najvyšší vrchol Mongolska, Chüiten (4 374 metrov nad morom). Je to ideálne miesto pre milovníkov prírody, túry, horskú turistiku, ale aj kultúru a históriu.

Ak hľadáte ubytovanie v tomto národnom parku, máte niekoľko možností. Prvou je táborisko, ktoré je situované hneď vedľa jazier Belgiin tsoh a Tsagaan gol, a je to skvelá voľba pre tých, ktorí chcú byť blízko prírody. Tieto tábory ponúkajú rôzne druhy stanov, od jednoduchých až po luxusné, ktoré majú vlastné kúpeľne a postele. Tieto tábory zvyčajne poskytujú stravu v cene a majú možnosť zabezpečiť rôzne turistické aktivity, ako napríklad jazdu na koňoch, trekking alebo meditačné cvičenia.

Ďalšou možnosťou je ubytovanie v jurtách, tradičných staniach mongolských pastierov. Existuje niekoľko jurtových táborov v národnom parku, ktoré poskytujú autentický zážitok z mongolskej kultúry. Jurtové tábory sú zvyčajne zariadené jednoducho, ale pohodlne, a majú spoločné sociálne zariadenia. Tu môžete pocítiť atmosféru nomádskych životov a skúsiť tradičné jedlá.

Poslednou možnosťou je stanovanie vo vlastnom stane. V prípade, že preferujete samostatnosť a dobrodružný zážitok, môžete si so sebou priniesť stan a stanovať niekde v parku. Je dôležité dodržiavať pravidlá a nezabúdať na to, že sa nachádzate v chránenej oblasti, kde je nutné rešpektovať prírodu a divoké zvieratá.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, čaká vás úžasný pobyt v jednom z najkrajších a najneľudnatejších miest na Zemi. Národný park Altai Tavan Bogd vám ponúka možnosť objaviť ohromujúce scenérie, spoznať miestne obyvateľstvo a zážitky, ktoré vám navždy ostanú v pamäti. Takže neváhajte a objavte skvosty Mongolska!


Letenka Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Altai Tavan Bogd National Park: Klenot Mongolska

Mongolsko je domovom jednej z najzaujímavejších a najnedotknutejších prírodných oblastí na svete - Altai Tavan Bogd National Park. Tento park sa nachádza v západnej časti krajiny, v nadmorskej výške od 1 500 do 4 374 metrov, a ponúka návštevníkom úžasné scenérie a rozmanitú faunu a flóru.

Podnebie v Altai Tavan Bogd National Park je extrémne s chladnými zimami a teplými letami. V zime sa tu teploty môžu prepašovať aj pod -40 °C, zatiaľ čo v lete môžu stúpať až na 30 °C. Tento rozsah teplôt vytvára ideálne podmienky pre rôzne druhy rastlín a živočíchov.

Park je domovom pre niekoľko vzácnych a ohrozených druhov živočíchov vrátane snežných leopardov, ktoré sú jedným z najvzácnejších druhov mačiek na svete. Okrem toho tu žije aj niekoľko druhov dvojito rohých nosorožcov, ktoré sú na pokraji vyhynutia. Taktiež možno stretnúť vzácne ibexy, gazely, rysy a mnoho ďalších druhov.

Pre milovníkov vtáctva je toto miesto bezkonkurenčné. V parku môžete pozorovať viac ako 200 rôznych druhov vtákov, vrátane orlov s ostrým zrakom a vzácnych migrujúcich vtákov.

Okrem bohatej fauny a flóry môžu návštevníci objaviť aj iné zaujímavosti v parku. Jednou z nich je známe Kláštoru večného nebesa – Tavan Bogd Monastery, ktorý sa nachádza na okraji parku. Tento kláštor je obklopený úchvatnou horskou krajinou a je dôležitým miestom pre budhistické púte.

Aby ste mohli zažiť všetky tieto úžasné zážitky, je potrebné do Mongolska cestovať letecky. Letenka do Ulan Batoru, hlavného mesta Mongolska, je prístupná z mnohých medzinárodných destinácií. Po prílete do Ulan Batoru môžete si prenajať vozidlo a vyraziť na cestu do Altai Tavan Bogd National Park, ktorý je vzdialený len niekoľko hodín jazdy autom. Cestou môžete obdivovať malebné mongolské dedinky a nekonečnú púšť.

Altai Tavan Bogd National Park je pokladom Mongolska, ktorý stojí za to objaviť. Jeho návšteva vám umožní zažiť úžasné dobrodružstvo v prírode, obdivovať vzácne zvieratá a objavovať historické miesta. Je to miesto, kde môžete uniknúť rušnej civilizácii a nájsť pokoj a harmóniu v majestátnom horskom prostredí. Preto, ak sa chystáte na cestu do Mongolska, nezabudnite zaradiť do svojho itinerára návštevu Altai Tavan Bogd National Park. Nechajte sa očariť jeho krásami a vychutnajte si jedinečný zážitok, ktorý určite nezabudnete.


Počasie Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park, nachádzajúci sa v Západnom Mongolsku, je známy svojou ohromujúcou krajinou a bohatým biodiverzitou. Tento národný park zahŕňa rozsiahle vrcholové plošiny, hlboké kaňony, jazerá a zasnežené hory, čo ho robí jedným z najkrajších a najdivokejších miest na zemi.

Počasie v Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park je charakteristické chladnými a suchými zimami a teplými letami. V zime, od novembra do marca, teploty sa môžu pohybovať od -20 ° C do -40 ° C, čo robí z parku jedno z najchladnejších miest na Mongolsku. Zasnežené vrcholy Tavan Bogdu vytvárajú pôsobivú scenériu a milovníci zimných športov tu nájdu svoje raj. Zamrznuté rieky a jazerá ponúkajú možnosti na korčuľovanie a lyžovanie, čo prináša do parku návštevníkov z celého sveta.

Letá v Tavan Bogde sú oveľa teplejšie, s priemernými teplotami od 20 ° C do 30 ° C. Obdobie od júna do septembra je najlepší čas na návštevu tohto národného parku, keď sa počasie výrazne zlepšuje a turisti majú príležitosť objavovať jeho krásy. Za týchto teplých mesiacov sa rozkvitne prekrásna flóra parku a je tu možnosť vidieť rôzne druhy vzácnych rastlín a kvetov.

Avšak, prestupové letné dažde môžu byť časté a intenzívne, čo môže ovplyvniť možnosti turistickej aktivity v parku. Kvôli nespočetným potokom a riekam, ktorých voda pochádza zo zasnežených vrchov, môžu sa niektoré oblasti parku stať neprístupnými. Turisti by mali byť pripravení a mať vhodný outdoorový odev, keďže počasie sa môže rýchlo meniť.

Nezávisle od ročného obdobia, Tavan Bogd ponúka jedinečné príležitosti na turistiku, horskú cyklistiku, rybolov, kajakovanie a horolezectvo. Jeho rozmanitá a divoká príroda robí z tohto národného parku ideálne miesto pre dobrodruhov a milovníkov prírody, ktorí chcú objaviť jednu z najkrajších častí Mongolska.

Ak hľadáte správny čas na návštevu a chcete zažiť to najlepšie zo života v Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park, letné mesiace sú obvykle najlepšou voľbou. Pred cestou by ste však mali sledovať predpovede počasia, pretože nepredvídateľnosť počasia môže mať vplyv na vaše plány v parku.


Dovolenka Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


Mongolsko je jednou z najrozmanitejších a najúchvatnejších krajín, ktorú si môžete vybrať ako cieľ dovolenky. A medzi všetkými jeho nádhernými miestami je jedno, ktoré by ste určite nemali vynechať - Altai Tavan Bogd National Park.

Altai Tavan Bogd National Park sa nachádza v západnej časti Mongolska, v blízkosti hraníc s Kazachstanom a Čínou. Jeho názov v mongolčine znamená "sväté piatky päť) bohov" a park je domovom mnohých zaujímavých prírodných útvarov, ako sú horské vrcholy, jazerá, rieky a ľadovce.

Jeden z najväčších lákadiel tohto národného parku sú vrcholy hôr Tavan Bogd, ktorých najvyšší vrchol dosahuje výšku takmer 4500 metrov nad morom. Tieto hory sú pokryté snehom aj v lete a poskytujú ohromujúci výhľad na okolitú krajinu. Vrchol Malchin, ktorý je jedným z piatich vrcholov, je prístupný turistom. Aj keď výstup na tento vrchol je náročný, odmena za úspech je nezabudnuteľný výhľad na rozľahlé mongolské plániny.

V parku sa nachádza aj niekoľko jazerách, ktoré sú obklopené úchvatnou krásou prírody. Najväčšie z nich je Jazerá Dayan, ktoré je tiež známe ako Jazerá desať plátna. Je obklopené zelenými lúkami a pôsobí veľmi idylicky. Okrem toho, môžete tu nájsť aj iné menšie jazerá, ktoré sú miestom trávenia chvíľ oddychu a relaxu.

Ďalším skvostom tohto národného parku sú rieky, ktoré tu prechádzajú. Hlavná rieka parku je rieka Hovd, ktorá pomáha udržiavať krajinu v parku zelenú a životodarnú. Rieka je známa aj pre svoje ryby, ako sú pstruhy a lososy, a je obľúbenou destináciou rybárov.

Pre tých, ktorí túžia po dobrodružstve, v parku je možnosť prejsť cez ľadovec Potanin, ktorý je najväčší ľadovec v Mongolsku. Tento úchvatný ľadovec je domovom zaujímavých ľadovcových jaskýň a ponúka jedinečnú príležitosť prehliadnuť si vzácne prírodné úkazy.

Ak sa chystáte na dovolenku v Mongolsku, nezabudnite zaradiť Altai Tavan Bogd National Park na svoj zoznam. Jeho nádherná príroda a jedinečné zážitky ponúkajú neprekonateľnú skúsenosť. Od horských vrcholov a jazier až po rieky a ľadovce, tento park má všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľnú dovolenku v prírode.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park


1. Kde sa nachádza Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park sa nachádza v západnej časti Mongolska, pri hraniciach s Kazachstanom a Čínou.

2. Ktoré zvieratá môžem vidieť v Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
V parku žijú rôzne druhy vzácnych a ohrozených zvierat, ako sú snežný leopard, skalný jelen, diviak, argali (mongolský divý baran) a mnoho iných.

3. Aké aktivity môžem robiť v Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
V parku si môžete vychutnať rôzne aktivity, ako je trekking, horolezectvo, rybárčenie, jazdenie na koni a pozorovanie divokej prírody.

4. Ako sa dostanem do Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je cestovať do hlavného mesta Ulan Bator v Mongolsku a odtiaľ pokračovať do parku autobusom, vlakom alebo autom.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
Najlepší čas na návštevu parku je v letných mesiacoch, medzi júnom a augustom, keď je počasie teplé a suché.

6. Potrebujem nejaké povolenie na vstup do Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
Áno, pre vstup do parku je potrebné získať povolenie od miestnych orgánov alebo miestnej cestovnej agentúry.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
V parku sú k dispozícii rôzne možnosti ubytovania, ako sú stany, yurty (tradičné mongolské stanové príbytky) a chatky.

8. Môžem si v parku variť vlastnú stravu alebo je tam reštaurácia?
V parku nie sú žiadne reštaurácie, preto je odporúčané, aby ste mali so sebou vlastné jedlo a variť si ho v stanoch alebo yurtoch.

9. Aký je vstupný poplatok do Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
Presná výška vstupného poplatku sa môže líšiť, preto je najlepšie získať aktuálne informácie od miestnych orgánov alebo cestovnej agentúry.

10. Aké sú hlavné atrakcie v Mongolsko Altai Tavan Bogd National Park?
Medzi hlavné atrakcie parku patrí najvyšší vrchol Mongolska, Huiten Peak, krásne jazerá, ľadovce, skalné útvary a horské rieky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky