Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Gobi Desert Oasis

Dovolenka Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko Gobi Desert Oasis - znejú tieto slová pre Vás ako niečo nedosiahnuteľné až príliš exotické? Alebo snívať o dovolenke uprostred pouštne? Tak sa teraz pozrite bližšie na tuto destináciu.

Mongolsko, tajomná krajina s rozľahlými horami, stepami a púšťami, je miestom, ktoré sa vám vyryje do pamäti. A ak sa chcete pustiť do niečoho naozaj odvážneho, plánujte nový rok s inou rozkošou a vyrazte do Gobi púšte. Je to perfektná voľba, ak chcete zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo v jednom z najnehostinnejších prostredí sveta.

Gobi Desert, najväčšia púšť v Ázii, sa skladá z horských a skalnatých oblastí, ktoré môžu byť veľmi nebezpečné, ak sa nedodržiavajú určité bezpečnostné pravidlá. Práve preto sa odporúča vždy isť s miestnym sprievodcom.

Ak vás však nechceme zastrašovať, pustili sme sa dohromady s niektorými miestnymi sprievodcami, aby sme rozšírili obzory o tom, ako si užiť tieto adventure dva týždne.

Prvých niekoľko dní sa zamerajte na Pamätník II.Svetovej Voyny v Ulánbátare, kde nájdete nádherné chrámy, paláce a múzeá, ktoré odrazujú bohatú slávu minulosti, ale aj prírodu.

Medzi ťažkou egyptskou zmesou pieskov a kamenných čiastok najpiťavým miestom je Flaming Cliffs, tiež známy ako Bayanzag. Tento pahorek vytesaný pieskom je najlepšie známy kvôli fosíliám dinosaurov. Ak ste si však mysleli, že desert je len o piesku a kameni, ideálny dôkaz svojej chyby nájdete práve v Gobi Desert Oasis.

Oblasť nad Dolným regiónom má množstvo graslandových zrúcanín. Toto stredoveké ruiny predstavujú jedno z viacerých zásob praktických informácií. Súvisí to práve s tým ako si tvorila jedna z najväčších Mongolských dynastií.

Počas týchto 15 dní v púšti sa zamerajte na spoznanie miestnej kultúry a dejín. Obzrite si slávne pamiatky a zdevastované, súkromné zóny zostatkov a nezvyčajných zvierat. Otestujte svoje schopnosti rodilého miestneho obyvateľa a pájdite po istých doporučených trasách, aby ste zážitku dodali Ten správny feeling a ak máte čo dočinenia s niekom miestnym, nebolo by zlé si ju ubytovať u nejakého typu nomáda.

Bez ohľadu na to, či je to vaša prvá cesta do púšte alebo už máte skúsenosti, Mongolsko Gobi Desert Oasis má nevyčerpateľné množstvo dobrodružstiev a príležitostí na objavovanie a učenie sa. Môžete si byť istí, že sa vám tu nikdy neskončia zážitky a budete sa stále vracať!


Letenka Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko Gobi Desert Oasis - Letenka do úžasnej oázy v púšti

Mongolsko Gobi Desert Oasis je miestom, ktoré ponúka únik od rušného mestského života a zároveň nezabudnuteľný zážitok v nehostinnom prostredí púšte Gobi. Ak hľadáte dobrodružstvo a uniknete bežnej turistickej trase, letenka Mongolsko Gobi Desert Oasis je pre vás to pravé.

Gobi Desert je jedným z najväčších púštnych komplexov na svete a rozkladá sa na území Mongolska a Číny. Jeho krásy sú fascinujúce, no zároveň aj nebezpečné. Napriek tomu však existuje oáza uprostred tohto bezútešného prostredia, ktorá nesie názov Mongolsko Gobi Desert Oasis.

Cesta do tejto oázy vás privedie na miesto, kde sa stretáva príroda s kultúrou, pretože oáza je domovom nomádskych kmeňov mongolských pastierov. Letecká linka Mongolsko Gobi Desert Oasis vás prepraví do hlavného mesta Ulanbátar, odkiaľ sa vyberiete do vnútrozemia Mongolska. Cestou si môžete vychutnať krásy malebnej mongolskej krajiny, prejsť sa na koňoch a sledovať pasenie vaflovších kamíňov.

Po príchode do oázy vás očarí krása zelených lúk a studienok, obklopených horami a dunami. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí chcú zažiť autentickú nomádsku kultúru a dozvedieť sa viac o starovekej histórii Mongolska. Tu budete mať príležitosť vidieť tradičné mongolské jurty, ktoré slúžia ako príbytky a budú vám poskytnuté na nocľah. Môžete sa tiež naučiť lov slúžiaceho na prepravu a kontaktovať sa s miestnymi pastiermi.

Okrem toho vás očarí aj prírodná krása Mongolska. Môžete si posedieť pri jazere Ugiinuur, ktoré ponúka pokoj a oddych. V blízkosti sa nachádza aj národný park Gobi, kde môžete vidieť vzácne druhy zvierat ako takíri a uhleje, ale aj fosílie dinosaurov. Prechádzka okolo slnčných duní je tiež nezabudnuteľným zážitkom.

Letenka Mongolsko Gobi Desert Oasis je skvelou príležitosťou pre tých, ktorí chcú objaviť skryté miesta a stratiť sa v nekonečných pieskových moriach. Cestovanie do tejto oázy v Gobi Desert je spôsob, ako získať skutočný zážitok z prírody a kultúry Mongolska. Ak túžite po dobrodružstve, navštíviť neznáme miesta a spoznať miestnych ľudí, neváhajte a vyberte sa na cestu do Mongolska Gobi Desert Oasis.


Počasie Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko Gobi Desert Oasis by sa mohla zdať ako nepravdepodobné spojenie, ale skutočnosť je taká, že najväčšia piesočná púšť na svete - Gobi - ponúka viac, ako by si väčšina ľudí dokázala predstaviť. Táto rozsiahla a ťažko prístupná oblasť v strede Ázie skrýva počasie, ktoré sa môže líšiť od miesta k miestu a dokonca od dňa k dňu.

Gobi Desert je známa pre svoje extrémne podmienky a obrovské množstvo prachu a piesku, ktoré sa tu nachádza. S priemerom len 160 mm zrážok za rok, Gobi je jednou z najsuchších oblastí na svete. Napriek tomu sa v púšti Gobi nachádzajú rôzne oázy, ktoré sú pre zvieratá aj pre ľudí kľúčovými miestami na prežitie.

Jednou z najpopulárnejších oáz v oblasti Gobi je Yolyn Am - národný park známy aj ako Popolnica orlíka skalného. Toto miesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Gobi, je známe svojimi hlbokými kaňonmi a zasneženými vrchmi, ktoré sú akousi ochranou pred extrémnym horúčavami, ktoré sa tu môžu objaviť v letných mesiacoch. Yolyn Am je ideálne miesto pre turistov, ktorí chcú vidieť divoko žijúce zvieratá, sú to napríklad orly skalné, divé kozy Gobi a sniežne leopardy.

Ďalšou zaujímavou oázou v Gobi je oáza Gobi Gurvansaikhan National Park, ktorá sa nachádza severne od Yolyn Am. Oáza ponúka pohľad na pohorie Altaj, zvlášť na sopku Tavan Bogd, kde sa môžu turisti prejsť cez ľadovec Potanin a priamo sa pozrieť do Ruských hraníc.

Aj keď sa na prvý pohľad zdá, že oblasť Gobi je výlučne suchú a pustou krajinou, príroda nás na tomto mieste prekvapí svojou krásou a neobyčajnými kontrastami - od hlbokých kaňonov a skalného terénu až po zasnežené hory a divoké rieky. Pokiaľ hľadáte nejaké neobyčajné počasie, určite by ste si mali plánovať cestu do Gobi Desert Oasis.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Gobi Desert Oasis


Otázky:

1. Kde sa nachádza Mongolsko Gobi Desert Oasis?
2. Aké sú najlepšie aktivity, ktoré si môžem vyskúšať v Mongolsko Gobi Desert Oasis?
3. Je bezpečné cestovať do Mongolsko Gobi Desert Oasis?
4. Aké sú náklady na pobyt v Mongolsko Gobi Desert Oasis?
5. Kedy je najlepší čas na návštevu Mongolsko Gobi Desert Oasis?

Odpovede:

1. Mongolsko Gobi Desert Oasis sa nachádza v púšti Gobi, ktorá sa rozprestiera na juhu Mongolska a severozápade Číny.
2. Medzi najlepšie aktivity, ktoré si môžete vyskúšať v Mongolsko Gobi Desert Oasis, patrí prezieranie divočiny, sledovanie zvierat, prechádzky na káblovom lanovke, projazdy na konských poháňačoch, jazda na devách, prechádzky s ledajakými domácimi zvieratami a veľa ďalších.
3. Cestovanie do Mongolsko Gobi Desert Oasis je pomerne bezpečné, ale jo tu nutné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad cestovať v obezpečených zónach, cestovať s miestnym vodičom alebo sprievodcom a dodržovať zvyklosti a kultúru miestnych.
4. Cena pobytu v Mongolsko Gobi Desert Oasis závisí od veľa faktorov, ako napríklad počtu dní pobytu, zvolenej úrovne ubytovania a zvolených aktivít. Cena sa môže pohybovať od pár desiatok dolárov denne až po niekoľko tisíc.
5. Najlepší čas na návštevu Mongolsko Gobi Desert Oasis sú mesiace jún až august, keď je vhodná teplota pre vonkajšie aktivity a zvieratá sú aktívnejšie. Avšak, púšť Gobi môže byť navštívená po celý rok a každá ročná doba ponúka svoje krásy.


Ubytovanie Mongolsko Gobi Desert Oasis


Mongolsko Gobi Desert Oasis je neuveriteľné miesto, ktoré ponúka jedinečnú skúsenosť s pobytom v srdci púšte Gobi v kultúrnom oáze. Toto miesto zachytáva krásy prírody, ako aj život cestovateľov, ktorí sa tu zastavia a oddýchnu si. Tento článok sa zameriava na popis ubytovania, ktoré je k dispozícii v Mongolsko Gobi Desert Oasis.

Ubytovacie možnosti

Mongolsko Gobi Desert Oasis ponúka širokú škálu ubytovacích možností, ktoré sa prispôsobia vašim požiadavkám a potrebám. Mali by ste si uvedomiť, že ak budete cestovať do púšte, nebudete mať prístup k luxusu, na ktorý ste zvyknutí v hoteloch súčasnosti. Ubytovanie v oáze býva zvyčajne jednoduché a závisí od klimatických podmienok.

Yurt:

Mongolský yurt alebo ger je tradičný stan, ktorý je domovom nomádov v Mongolsku. Ger má kruhový tvar a v strede sa nachádza oheň. Tieto stany sú vybavené posteľami, kobercami a kuchynskou linkou. Ger poskytuje pomerne komfortné podmienky a je vhodným miestom na nocľah v púšti.

Kempovanie:

Ak si radi oblieknete trekingovú obuv a chodíte po horách, určite si užijete tiež kempovanie. Mongolsko Gobi Desert Oasis ponúka kempoviská v srdci púšte, ktoré sú vybavené stanmi, ohniskom, vodným zdrojom a prístreškom. Toto miesto je ideálne pre tých, ktorí sa radi oddýchnu v prírode.

Domáci hotely:

Mongolsko Gobi Desert Oasis ponúka aj rôzne domáce hotely. Tieto hotely sú stavané v tradičnom štýle a sú vybavené moderným nábytkom. Tieto hotely sú tiež vybavené vlastným kúrením, sprchami a toaletami. Domáce hotely sú pre tých, ktorí sa radi vrátia do komfortného prostredia po dni strávenom v púšti.

Stravovanie

V Mongolsko Gobi Desert Oasis máte možnosť vyskúšať skutočnú tradičnú mongolskú kuchyňu. Tradične sa jedlo pripravovalo na otvorenom ohni alebo v tradičnom holíne. Sú to jednoduché a chutné jedlá, ktoré vám dodajú potrebnú energiu pre preskúmanie púšte. Medzi tradičné mongolské jedlá patria buuz (parné koláče), huushuur (plnené koláče) a khorkhog (mäso varené v kamennej nádobe s korením).

Aktivity

Mongolsko Gobi Desert Oasis ponúka množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa vydať na jazdu na koňoch alebo na devách, navštíviť tradičných nomádov a zažiť ich spôsoby života. Môžete sa tiež vydať na pochod a objaviť krásy púšte a jej zvierat, ako je napríklad Bactrian krivoklátny ťavôr alebo typická rožná ovečka.

Výhľad

Mongolsko Gobi Desert Oasis ponúka nádherný pohľad na púšť Gobi. Každý okamih jedenie alebo ranná káva bude ináč pociťovaná a vnímaná. Ubytovanie v Mongolsko Gobi Desert Oasis je skutočnou osviežujúcou skúsenosťou pre každého, kto miluje prírodu a oddych.

V závere

Pokoj a ticho, čistý vzduch a nekonečné množstvo neopakovateľných pohledov z okolitých kopcov a neďalekých skál sú príjemnými sprievodcami tých, ktorí v Mongolsko Gobi Desert Oasis hľadajú oddych od zvyčajného a prestížnejšieho prostredia. Ak ste pripravení vydať sa na dobrodružstvo a odísť z ruchu mesta, Mongolsko Gobi Desert Oasis vás odmení jedinečným zážitkom.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky