Objavte lety za najlepšie ceny

Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park

Ubytovanie Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolský národný park Gorkhi-Terelj je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v celej krajine. Nachádza sa len niekoľko desiatok kilometrov východne od hlavného mesta Ulánbátar a ponúka návštevníkom neuveriteľnú prírodu, bohatú kultúru a autentický zážitok.

Jednou z najväčších atrakcií Gorkhi-Terelj National Parku je možnosť ubytovať sa v tradičných mongolských jurtoch. Jurty sú pre Mongolov kultúrnym symbolom a sú využívané ako prenosné obydlia od nepamäti. Tieto štruktúry sú pôvodne vyrobené z dreva, prekryté kožou a majú okrúhly tvar. Ubytovanie v jurte je autentickým spôsobom, ako sa priblížiť k miestnej kultúre a životnému štýlu.

Jurty v Gorkhi-Terelj National Parku sú čisté, pohodlné a dobre vybavené. Hostia majú k dispozícii jednoduchú posteľ, teplo z krbu a útulné prostredie. Čo je však na ubytovaní v jurte skutočne zaujímavé, je to, že poskytuje jedinečný pohľad na nádhernú prírodu parku. Z okien jurty sa otvára panoráma rozsiahlych stepí, majestátnych hor a zelených dolín. Privítate každé ranné prebudenie so slnkom a krásnymi výhľadmi.

Ubytovanie v jurte je skvelým spôsobom, ako prespať v prírode a zažiť očarujúcu atmosféru Mongolska. Okrem relaxácie a oddychu ponúka Gorkhi-Terelj National Park množstvo aktivít pre svojich návštevníkov. Môžete sa vydať na pešiu túru do okolitých hôr, plaviť sa na jazere s člnom alebo navštíviť miestne nomádne rodiny a spoznať ich zaujímavý spôsob života.

Pre tých, ktorí si prajú ešte väčší adrenalínový zážitok, ponúka park aj možnosť jazdy na koni alebo motorkách. Jazda horským kopcom alebo prieskum okolitých údolí na koni je skvelým spôsobom, ako spoznať krásu a divokosť prírody v parku.

Gorkhi-Terelj National Park je ideálnym miestom na útek z rušného mesta a spočinutie v náručí neokukaných zákutí prírody. Ubytovanie v jurte dovolí návštevníkom pripojiť sa k tradíciám mongolského ľudu a zažiť ich pohostinnosť. Ak sa rozhodnete navštíviť Mongolsko, Gorkhi-Terelj National Park a ubytovanie v jurte určite doporučujem ako jedno z najkrajších miest, ktoré si môžete v tejto fascinujúcej krajine vychutnať.


Najčastejšie otázky a odpovede Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Najčastejšie otázky a odpovede o Mongolsku a Národný park Gorkhi-Terelj:

1. Aký časový rozdiel existuje medzi Mongolskom a centrálnou Európou?
- Mongolsko je o 6 hodín vpred v porovnaní s centrálnou Európou.

2. Ako sa dostať do Národného parku Gorkhi-Terelj?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Národného parku Gorkhi-Terelj, sú autobusom, taxíkom alebo organizovaným prevozom.

3. Je v Národnom parku Gorkhi-Terelj možné kempovať?
- Áno, v Národnom parku Gorkhi-Terelj sa nachádza množstvo kempovacích miest, kde si môžete postaviť stan.

4. Aké aktivity môžete v národnom parku Gorkhi-Terelj robiť?
- V národnom parku Gorkhi-Terelj si môžete užiť turistiku, horskú cyklistiku, jazdu na koni, rybolov a mnohé iné aktivity.

5. Aká je najlepšia doba na návštevu Národného parku Gorkhi-Terelj?
- Najlepšie obdobie na návštevu Národného parku Gorkhi-Terelj je od mája do septembra, keď sú teploty príjemné a príroda je krásna.

6. Potrebujem vízum, ak chcem navštíviť Mongolsko?
- Áno, ak chcete navštíviť Mongolsko, potrebujete vízum. Víza sa vydávajú na obdobie 30 až 90 dní.

7. Aké je mongolské jedlo a pivo?
- Tradičné mongolské jedlo je buuzy (parné cestoviny plnené mäsom), khuushuur (plnené mäsom), khorkhog (miesto grilovania sa používa kovový hrniec) a mnohé ďalšie. Mongolské pivo sa volá "Chinggis", a obsahuje asi 5% alkoholu.

8. Aké sú najlepšie miesta v Mongolsku na návštevu?
- Okrem Národného parku Gorkhi-Terelj sú nevyhnutné miesta na návštevu ako sú Ulaanbaatar (hlavné mesto), Gobi Desert, Terelj Lake a mnoho ďalších miest.

9. Aké je počasie v Mongolsku?
- Mongolsko má suché a chladné kontinentálne podnebie, s chladnými a suchými zimami a teplými letami.

10. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa oboznámiť s mongolskou kultúrou a tradíciou?
- Najlepšie spôsoby, ako sa dozvedieť o mongolskej kultúre a tradíciách, sú navštíviť tradičné dediny a nomádske rodiny, kde môžete zažiť životnom mongolských nomádov, a navštíviť múzeá, ktoré sa venujú histórii a kultúre Mongolska.


Dovolenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko, krajina na východe Ázie známa svojou nádhernou prírodou a bohatou históriou, ponúka nekonečné možnosti pre dobrodružnú dovolenku. Ak si túžite užiť dovolenku v krásnej prírode a spoznať nové kultúry, potom je Mongolsko ideálnou voľbou pre vás. Jedným z najkrajších a najnavštevovanejších miest v krajine je Gorkhi-Terelj National Park.

Gorkhi-Terelj National Park je nachádzajúci sa len pár hodín jazdy od hlavného mesta Ulaanbaatar a je jedným z najväčších národných parkov v Mongolsku. Tento park je známy svojimi nádhernými kopcami, dolinami, riekami a skalnatými útesmi. Príroda v parku je skutočne ohromujúca a ponúka návštevníkom nekonečné možnosti na turistiku, horskú turistiku, jazdenie na koni a rôzne iné outdoorové aktivity.

Jednou z najúžasnejších častí parku je známa skalná formácia známa ako The Turtle Rock (Schildpadrots). Táto ohromujúca prírodná formácia pripomínajúca korytnačku je obľúbeným miestom pre turistov a poskytuje úchvatný výhľad na okolitú krajinu. Okrem Schildpadrots môžete v parku nájsť aj rôzne historické pamiatky, ako sú buddhistické kláštory a tradičné mongolské jurty, v ktorých môžete prespať a zažiť autentický zážitok z mongolskej kultúry.

Pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku, je Golf Resort v národnom parku Gorkhi-Terelj ideálnou voľbou. Tento krásny golfový rezort ponúka 18-jamkové golfové ihrisko obklopené pôsobivými vrchmi a zelenými plánikmi. Vďaka svojmu scenérii je toto ihrisko určite jedno z najkrajších v Ázii a ponúka nezabudnuteľné skúsenosti pre všetkých milovníkov golfovania.

Okrem golfového rezortu môžete v Gorkhi-Terelj National Parku tiež zažiť jazdu na koni, ktorá je veľmi obľúbenou aktivitou v tomto regióne. Mongolská kultúra je spojená s jazdením na koni a v parku nájdete veľa možností pre túto aktivitu. Lokálni sprievodcovia vám radi ukážu okolie na koni a ponúknu vám autentické zážitky z mongolského koniarstva.

Gorkhi-Terelj National Park je miestom nekonečných možností pre dovolenku a ponúka vám kombináciu nádherného prírodného prostredia a unikátnych kultúrnych skvostov Mongolska. Planétna dedina Gorkhi-Terelj je obľúbeným miestom pre turistov, ktorí hľadajú útočisko v prírode a chcú sa vzďaľovať od ruchu a moderného životného tempa.

Ak plánujete dovolenku v Mongolsku, nevynechajte návštevu Gorkhi-Terelj National Park. Toto miesto vás ohromí svojou prirodzenou krásou, šarmom a autentickou atmosférou mongolskej kultúry. Doprajte si dovolenku plnú dobrodružstva, kde budete pozorovať úžasnú mozaiku prírodných zázrakov, vychutnať si jazdu na koni a skúmať bohatú históriu krajiny. Gorkhi-Terelj National Park vás nesklame!


Letenka Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park: Strieborný klenot Mongolska

Mongolsko, krajina s bohatou históriou a nádhernou prírodou, ponúka nekonečné možnosti pre dobrodruhov a milovníkov prírody. Medzi najkrajšie miesta v tejto fascinujúcej krajine patrí Gorkhi-Terelj National Park. Rád by som vám predstavil tento národný park a prečo by ste mali naplánovať let na toto úžasné miesto.

Gorkhi-Terelj National Park sa nachádza iba pár hodín jazdy od hlavného mesta Ulaanbaatar a je známy svojou malebnou krajinou, bohatou faunou a flórou a širokou škálou outdoorových aktivít. Tento národný park je obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta, ktorí sem prichádzajú za skutočnou divokou prírodou a neopísateľnými výhľadmi na mongolské plániny a hory.

Jedným zo symbolov parku je známa skala "Turtle Rock" (Sopka Korytnačka). Táto prírodná útvar je preslávená svojím tvarom, ktorý pripomína obrovskú, vyrezávanú korytnačku. Vojdením do jeskynnej systému siahajúceho presne dovnútra tohto obrovskeho korytnačieho tvaru získate jedinečný zážitok, ktorý vám zaručene vyrazí dych.

Okrem fascinujúceho Turtle Rocku môžete v parku obdivovať aj iné zaujímavé prírodné útvary, ako sú skalné útvary prebádzané vetrom, honosné stĺpy a veže vyzerajúce ako z iného sveta. Vstupom do parku vás uvíta nekonečné množstvo pestrobarevných kvetov a trávnatých plôch, ktoré dodávajú prenádherné scenérie úplne nový rozmer.

Gorkhi-Terelj National Park je ideálny aj pre turistov, ktorí si radi užívajú aktívny oddych. Milovníci turistiky ocenia množstvo nádherných turistických trás, ktoré vedú cez prírodné krásy parku. Pre tých, ktorí sa radi zapodiaľajú na koni, tu sú dostupné aj jazdecké výlety, počas ktorých sa môžete dostať do oblastí, ktoré sú turisticky menej navštevované a objaviť celkom nové zákutia tohto úžasného miesta.

Po fyzicky náročnom dni môžete navštíviť miestne pramene horúcej vody a relaxovať v termálnych kúpeľoch, ktoré sú medzi miestnymi návštevníkmi veľmi populárne. Je to skvelý spôsob, ako sa upokojiť a uvoľniť po náročnom dni strávenom v prírode.

Napriek svojej divokej prírode je v parku možné nájsť aj neďaleké luxusné hotely a stany, kde môžete stráviť noc a zároveň mať prístup k výhľadom na prekrásne mongolské hory. Je to skvelá príležitosť stráviť nezabudnuteľné romantické chvíle alebo stráviť kvalitný čas s rodinou.

Ak ste láskavým dobytčiarom, nezabudnite navštíviť aj nomádov, ktorí žijú v okolí parku. Zažijete ich tradičný spôsob života, ochutnáte ich zaujímavú kuchyňu, a zistíte, že pravá hostinnosť Mongolov je jednoducho úžasná.

Pre mnohých turistov je návšteva Gorkhi-Terelj National Park vrcholom ich pobytu v Mongolsku. Ak sa takéto dobrodružstvo láka aj na vás, doporučujem sa vydať na let do Ulaanbaataru a preskúmať krásu a divokosť tohto nádherného parku. Nezabudnite si nájsť dostatočne dlhý pobyt, aby ste stihli objaviť všetko, čo tento park ponúka.


Počasie Mongolsko Gorkhi-Terelj National Park


Mongolsko je fascinujúcou krajinou s bohatou kultúrou a úchvatnou prírodou. Jedným z jedinečných prírodných zázrakov tejto krajiny je aj Gorkhi-Terelj National Park - národný park nachádzajúci sa vo východnej časti Mongolska. Tento park je známy svojou malebnosťou, bohatými biodiverzitou a epi-centrom neporušenej prírody.

Jednou z najvýraznejších charakteristík tohto národného parku sú jeho rozsiahle stepi, ktoré sa pretínajú s vysokými, kopcovitými horami a skalami. Gorkhi-Terelj National Park ponúka nádherné scenérie, s množstvom horských vrchov, zelených dolín, riek a jazier. Táto pestrosť prírodných útvarov je neodolateľná pre turistov z celého sveta.

Počasie v Gorkhi-Terelj National Park je typické pre kontinentálne zóny, s horúcimi letami a studenými zimami. Letné obdobie je priaznivé pre turizmus, s teplotami dosahujúcimi až 30 stupňov Celzia. Pravidelné dažde v tomto období udržiavajú krajinu zelenú a kvitnúcu. Toto je ideálny čas na turistiku, prechádzky po prírode, stanovanie a jazdu na koni.

Zimy v Gorkhi-Terelj National Park sú veľmi studené, s teplotami klesajúcimi až pod -30 stupňov Celzia. Park sa premení na čarovnú bielu krajinu pokrytú snehom. Toto obdobie je atraktívne pre milovníkov zimných športov, ako sú lyžovanie a jazdenie na sáňkach. Väčšina riek a jazier zamŕza, čo vytvára ideálne podmienky pre ľadové rybačky.

V jeseň sa park mení do príjemne chladného podnebia s teplotami okolo 15 - 20 stupňov Celzia. Lesy sa menia na farebnú paletu zlatých, oranžových a červených tónov, ktorá dodáva obraz malebnej scenérie. To je tiež obdobie migrácie divokých zvierat, ako je napríklad gazela Goitered, ktorá je jednou z hlavných atrakcií pre návštevníkov.

Celoročne je Gorkhi-Terelj National Park skvelou destináciou pre tých, ktorí majú radi prírodu a dobrodružstvo. Turisti tu môžu navštíviť tradičné jurtové tábory, kde sa môžu naučiť o životnom štýle nomádov a ich tradíciách. Môžu tiež skúsiť jazdu na koni, vychutnať si chutné tradičné jedlá a pokochať sa pohľadom na divokú faunu a flóru.

V Gorkhi-Terelj National Park je príroda v plnej sile, s bohatstvom prírodných útvarov a neporušenou biodiverzitou. Bez ohľadu na ročné obdobie, turisti tu môžu zažiť unikátne dobrodružstvo a stráviť nezabudnuteľné chvíle v jednom z najfascinujúcejších prírodných parkov na svete.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky