Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda

Letenka Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Lawkananda Pagoda je jednou z najvýznamnejších budhistických svätýň v Mjanmarsku, bývalej Barme. Nachádza sa v blízkosti mesta Bagan, ktoré je známe svojimi tisíckami starovekých budhistických chrámov a pagód.

Lawkananda Pagoda bola postavená v 11. storočí počas vlády kráľa Anawratha, ktorý bol zakladateľom prvej burmanskej dynastie Pagan. Svätyňa je situovaná na brehu rieky Ayeyarwady a má veľký historický a náboženský význam pre miestnych obyvateľov.

Budova Lawkananda Pagody je postavená v štýle stúpy a je vysoká približne 40 metrov. Jej architektúra je jednoduchá, no pôsobivá. Na vrchole stúpy je umiestnený zlatý slnečný kotúč, známy ako "hti". Tento symbolický kotúč je považovaný za dôležitú súčasť budhistických svätyní.

Vnútri Lawkananda Pagody sa nachádza centrálny oltár so sochou Gautama Budhu. Budhistickí veriaci sa tu zhromažďujú, aby vzdali hold Budhovi a vstúpili do hlbšej meditácie. Okolo oltára sú tiež umiestnené farebné malby, ktoré zachytávajú život a učenie Budhu.

Aj keď Lawkananda Pagoda je dnes populárnym miestom pre návštevníkov a turistov, je to tiež miesto, kde sa konajú dôležité náboženské oslavy a podujatia. Jedným z týchto osláv je Bagan Supaya, ktorý sa koná raz ročne. Toto podujatie je zamerané na uctievanie vesmírnych bohov a prosba o ochranu a prosperitu pre miestnych ľudí.

Okrem svojho historického a náboženského významu je Lawkananda Pagoda obklopená krásnou prírodou. Je obklopená nízkymi palmami a zelenými poliami, ktoré pridávajú k miestu pokojnú a relaxačnú atmosféru. Návštevníci si môžu vychutnať prechádzku pozdĺž rieky Ayeyarwady a užívať si výhľad na okolité budhistické pagódy a chrámy.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť Mjanmarsko, Lawkananda Pagoda je určite miestom, ktoré by nemali vynechať. Je to dôležité miesto náboženskej a kultúrnej dedičiny krajiny a zároveň ponúka úchvatný pohľad na okolitú krajinu. Je to ideálne miesto na meditáciu a relaxáciu, ako aj na obohatenie znalostí o budhistických hodnotách a histórii Barmy.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Lawkananda Pagoda je jedným z najdôležitejších budhistických chrámov v Mjanmarsku (bývalej Barme) a tiež populárnou turistickou atrakciou. Nachádza sa v blízkosti mesta Bagan, v regióne Mandalay v strede krajiny.

Chrám Lawkananda sa nachádza na brehu rieky Ajajawadi, ktorá je dôležitou súčasťou mestskej scenérie. Bol postavený v roku 1059 nášho letopočtu počas vlády kráľa Anawrahty, ktorý bol jedným z najvýznamnejších panovníkov Barmského kráľovstva. Chrám obsahuje sochárstvo a murály, ktoré odrážajú štýl pôvodnej barmskej architektúry a umenia.

Samotná pagoda je vybudovaná zo zlatej tehly a dosahuje výšku približne 44 metrov. Má tradičnú stupňovitú vežu so štyrmi bočnými vežičkami, ktoré predstavujú symbolickú architektúru budhistického chrámu. Celý komplex je obklopený múrom a je prístupný cez vstupnú bránu.

Navštevovatelia, ktorí prichádzajú do Lawkananda Pagody, môžu cítiť pokoj a duchovnú atmosféru miesta. Mnohí barmskí veriaci prichádzajú modliť sa a darovať mandaly (symbolické obrazy vesmíru) k hlavnému obrazu Budhu, ktorý sa nachádza v chráme.

Jedným z najdôležitejších momentov v roku je sviatok Vesak, ktorý slúži na oslavenie narodenia, osvietenia a parinirvány (bezprostredný vstup do nirvány) Buddhu Gautamy. V tomto období je Lawkananda Pagoda zdobená sviečkami a slávnostne osvetlená. To pritiahne mnoho veriacich aj turistov, ktorí sa chcú zúčastniť na jedinečných obradoch.

Keďže sa Lawkananda Pagoda nachádza v blízkosti mesta Bagan, je možné ju ľahko navštíviť počas pobytu v tejto históriou bohatej oblasti Mjanmarska. Bagan je známy svojimi tisícmi starých budhistických chrámov a pagod, ktoré sa týčia nad krajinou. Lawkananda Pagoda ponúka návštevníkom príležitosť spoznať viac o bohatom kultúrnom dedičstve krajiny.

Celkovo je ubytovanie pri Lawkananda Pagode v Mjanmarsku skvelou príležitosťou zažiť jedinečnú budhistickú kultúru a obdivovať krásu starovekej architektúry. Mnoho hotelov a hostincov v okolí ponúka pohodlie a pohostinnosť pre turistov, ktorí sa chcú priblížiť k tejto dôležitej náboženskej dedine.

Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť od každodenného zhonu a zároveň sa naučiť niečo nové o histórii a kultúre Myanmarska, nemali by ste vynechať návštevu Lawkananda Pagody. Je to miesto, kde môžete pochopiť duchovnú hĺbku a dôležitosť budhizmu v krajine a zároveň stráviť príjemný čas v nádhernom prostredí.


Počasie Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Myanmar, známe aj ako Barma, je fascinujúcou krajinou bohatou na kultúru a históriu. Jedným z najvýznamnejších miest, ktoré odrážajú bohatstvo barmskej kultúry, je Lawkananda Pagoda. Okrem svojho historického a náboženského významu je táto pagoda tiež fascinujúcou atrakciou z hľadiska počasia.

Lawkananda Pagoda sa nachádza na brehu rieky Irrawaddy v meste Bagan, ktoré je domovom veľkého množstva stredovekých budhistických chrámov a pagod. Táto pagoda, postavená v 11. storočí, je jednou z najstarších budhistických svätyň v Barme a je dôležitým pútnickým miestom pre domácich aj zahraničných návštevníkov.

Počasie v okolí Lawkananda Pagoda je typické pre tropické monzúnové podnebie, s výraznými sezónnymi zmenami. Sú tu tri základné ročné obdobia: suché, horúče a daždivé. Tieto sezóny ovplyvňujú putovalo, kultúru a návštevnosť pagody.

Suché obdobie v Barme trvá od novembra do apríla a je obdobím najnižšej zrážok. Počas tohto obdobia je slnko silné a teploty dosahujú vrchol. Priemerná teplota sa pohybuje okolo 30 °C, ale môže stúpať až na 40 °C. Tieto horúčavy a suchá klíma môžu byť pre niektorých ľudí nepríjemné a narušiť ich skúsenosti pri návšteve pagody. Napriek tomu je suché obdobie populárnym časom pre návštevy Baganu a Lawkananda Pagoda, pretože ponúka jasné nebo a slnečné počasie.

Horúce obdobie trvá od mája do septembra a je najťažším obdobím v Barme. Počas týchto mesiacov sa teploty môžu vyšplhať až na 45 °C a vlhkosť je vysoká. Zrážky sú nízke, ale môžu sa vyskytnúť krátke prívalové dažde. Toto obdobie je menej obľúbené medzi turistami kvôli extrémnym teplotám a mnohí uprednostňujú vyhnúť sa horúcim mesiacom.

Daždivé obdobie, ktoré trvá od októbra do marca, prináša do Barmy vyššie zrážky. Aj keď to znamená, že pagoda môže byť v týchto mesiacoch mokrá a bahenná, prichádzajú prívalové dažde často krátkodobo a rýchlo ustupujú. Toto obdobie však môže byť pre niektorých návštevníkov príjemné, pretože teploty sú nižšie, pohybujú sa okolo 20-25 °C.

Napriek tomu, že každé ročné obdobie prináša so sebou svoje vlastné výhody a nevýhody, Lawkananda Pagoda je nádherná vo všetkých obdobiach. Je to dôležité náboženské miesto, kde si návštevníci môžu uctiť barmskú kultúru a zároveň zažiť krásu krajiny. Ak plánujete návštevu Lawkananda Pagoda, je dôležité zvážiť počasie a vybrať si čas, ktorý najlepšie vyhovuje vašim preferenciám a pripomienkam.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


1. Kde sa nachádza Lawkananda Pagoda?
- Lawkananda Pagoda sa nachádza na rieke Ajajavadi v Bagan v Mjanmarsku (Barma).

2. Aké je historické pozadie Lawkananda Pagody?
- Lawkananda Pagoda bola postavená v 11. storočí za vlády kráľa Anawyathyi, aby nahradila staršiu pagodu, ktorá bola zničená povodňou.

3. Je Lawkananda Pagoda otvorená verejnosti?
- Áno, Lawkananda Pagoda je otvorená pre verejnosť a turistov.

4. Aké sú hlavné atrakcie v okolí Lawkananda Pagody?
- Okolie Lawkananda Pagody je známe pre svoje množstvo historických budov a pagod, ako napríklad Bagan Archaeological Zone, Shwesandaw Pagoda a Ananda Temple.

5. Aká je dôležitosť Lawkananda Pagody pre miestnych obyvateľov?
- Lawkananda Pagoda je dôležitým náboženským miestom pre miestnych obyvateľov, ktorí sem prichádzajú modliť sa a vykonávať obyčaje.

6. Môžem navštíviť Lawkananda Pagodu počas slávností?
- Áno, počas niektorých náboženských slávností môže byť Lawkananda Pagoda úplne otvorená pre verejnosť, čo môže poskytnúť zážitok z miestnych tradícií a osláv.

7. Je povolené fotografovanie v Lawkananda Pagode?
- Áno, fotografovanie je povolené v Lawkananda Pagode, ale je dôležité dodržiavať pravidlá a rešpektovať kultúrne zvyklosti.

8. Existujú nejaké obmedzenia pre návštevu Lawkananda Pagody?
- Aby sa dodržiavali náboženské a kultúrne zvyklosti, je dôležité nosiť primerané oblečenie, odhaliť topánky pred vstupom na posvätné miesta a prejaviť úctu ku každému miestu v pagode.


Dovolenka Myanmar (Barma) Lawkananda Pagoda


Lawkananda Pagoda je jedným z najznámejších buddhistických chrámov v Mjanmarsku (Barma). Nachádza sa na brehu rieky Irrawaddy, v meste Bagan, ktoré je známe svojimi historickými a archeologickými pamiatkami.

Lawkananda Pagoda bola postavená v 11. storočí za vlády kráľa Anawrahty. Jej názov znamená "chrám pre pohľad na ohnivú guľu" a je spojený s kráľovskou legendou. Podľa povesti kráľ Anawrahta sa rozhodol postaviť pagodu, aby to bolo miesto pre ľudí, ktorí prichádzajú obdivovať krásu rieky Irrawaddy a jej nádherných západov slnka.

Lawkananda Pagoda má tradičný buddhistický štýl so zlatým stupom a bielymi stenami. Je postavená na malej vyvýšenej plošine, ktorá umožňuje návštevníkom mať nádherný výhľad na rieku a okolie. Ochrankyňou pagody je socha Buddhu, ktorá stojí vo veľkej meditačnej hale.

Okrem sochy Buddhu sú v Lawkananda Pagode tiež umiestnené vzácne a vznešené relikvie, ktoré prilákali mnoho pútnikov a veriacich. K dispozícii sú aj rôzne buddhistické sutry, malé sošky a iné predmety, ktoré návštevníci môžu kúpiť ako suveníry.

Každoročne sa v chráme Lawkananda koná veľká buddhistická slávnosť, ktorá priláka tisíce veriacich. Turisti majú tu jedinečnú príležitosť zažiť atmosféru tradičnej barmskej kultúry a náboženského obradu.

Lawkananda Pagoda je však nielen duchovným miestom, ale aj turistickou atrakciou. Je často navštevovaná turistami, ktorí sem chodia pre krásne výhľady a ich fotografovanie. Návštevníci sa často do na pagodu dostávajú cez labutiu loď, čo je zážitok sám o sebe.

Dovolenka v Mjanmarsku je neúplná bez návštevy Lawkananda Pagody. Je to nielen nádherný chrám, ale aj miesto pokoja a oddychu. Nádherná architektúra, náboženské zvyky a krásne okolie robia z Lawkananda Pagody nezabudnuteľné miesto na návštevu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky