Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Ngwe Saung Turtle Conservation Center

Počasie Myanmar (Barma) Ngwe Saung Turtle Conservation Center


Myanmarské pobrežie je domovom mnohých unikátnych druhov morských živočíchov a preto je nevyhnutné, aby sme vykonávali opatrenia na ich ochranu. Jedno také opatrenie sa nachádza v obci Ngwe Saung, kde založili Ngwe Saung Turtle Conservation Center (Centrum ochrany želv v Ngwe Saung). Toto centrum sa zameriava na chránenie morských želv, ktoré sa vyskytujú v tejto oblasti.

Ngwe Saung Turtle Conservation Center je zodpovedný za monitorovanie a zber dát o populáciách zelenej želvy a priesvitnej želvy v tejto oblasti. Odborníci v centre sledujú ich migráciu, porovnávajú populácie v rôznych obdobiach a analyzujú dane získané zo sledovania týchto krásnych morských tvorov.

Našťastie, sme svedkami zvýšenej ochrany a počtu týchto morských želv. To je vďaka práci Ngwe Saung Turtle Conservation Center a jeho miestnych partnerov, ako napríklad vládne agentúry a dobrovoľníkov. Títo dobrovoľníci si uvedomili dôležitosť ochrany týchto živočíchov a snažia sa minimalizovať ich ohrozenie.

Vedci a dobrovoľníci prezentujú svoje výsledky a správy na medzinárodných konferenciách a fórach, čím prispievajú k osvetovej činnosti o ochrane morských želv a propagácii ich dôležitosti v ekosystéme.

Okrem monitorovania populácie sa centrum zaoberá aj starostlivosťou o ohrozené mláďatá želv. Počas sezónnych období prichádzajú morské želvy na pláže v Ngwe Saung, aby klali svoje vajíčka. V tejto dobe dobrovoľníci a pracovníci centra strážia pláže a zabezpečujú, aby vajíčka neboli ohrozené. Po klátí vajíčok ich dobrovoľníci premiestňujú do inkubátorov, kde sú chránené pred predátormi a prirodzenými nebezpečenstvami.

Keď sa vyliahnu mláďatá želv, sú starostlivo sledované a vedené do mora. Týmto spôsobom sa minimalizuje riziko predátorov a zvýšuje sa pravdepodobnosť prežitia týchto ohrozených detských želiev.
Činnosti centra zahŕňajú aj osvetu miestnych obyvateľov o dôležitosti ochrany morských živočíchov a vytvorenie väzieb medzi komunitou a ochranári.

Ngwe Saung Turtle Conservation Center sa stal vzorom pre iné inštitúcie ochrany prírody v Barme, pretože dokazuje, že malá obec a dobrovoľníci môžu mať veľký vplyv na ochranu unikátnych živočíchov a ich prostredia.

V budúcnosti sa očakáva, že Ngwe Saung Turtle Conservation Center bude pokračovať vo vedení v oblasti ochrany morských želv v Barmskom pobreží. S pomocou dobrovoľníkov a podporou miestnych obyvateľov sme si istí, že populácia týchto nádherných tvorov bude mať lepšiu budúcnosť v našej spoločnej snáhe o ich ochranu.


Letenka Myanmar (Barma) Ngwe Saung Turtle Conservation Center


Možno ste ešte nepočuli o Ngwe Saung Turtle Conservation Centre, no tento center zaujme nielen milovníkov morských živočíchov, ale aj turistov, ktorí sa vydávajú do Myanmaru, resp. Barmy.

Ngwe Saung Turtle Conservation Centre je jediné miesto v Barme, kde sa snažia zachrániť morské korytnačky a ich druhy. Morské korytnačky sú ohrozené a predpokladá sa, že niektoré druhy by mohli vymiznúť do 20 - 30 rokov. Preto sa stáva ešte dôležitejšie podporovať miesta ako Ngwe Saung Turtle Conservation Centre, ktoré sa snažia o ich záchranu.

Návšteva tohto centra je výnimočným zážitkom pre každého, kto navštívil Myanmar. Nachádza sa na pobreží zálivu Bengálskeho mora, neďaleko pláže Ngwe Saung, a preto poskytuje návštevníkom príležitosť vidieť korytnačky v ich prirodzenom prostredí. Návštevníci si môžu tiež pozrieť informative výstavy, ktoré vysvetľujú rôzne druhy korytnačiek a ich chov.

Okrem toho, že sa tu ochraňujú korytnačky, centrum sa tiež snaží chrániť prírodné prostredie, kde tieto živočíchy žijú. Práve preto študujú rôzne spôsoby, ako ochrániť vodné prostredie, aby sa zabezpečilo, že korytnačky budú mať stále prístup k rozmanitej strave a čistému prostrediu.

Okrem toho, Ngwe Saung Turtle Conservation Centre poskytuje príležitosť pre dobrovoľníkov pomôcť s rôznymi činnosťami v rámci centra, a teda pomáhať zachovať tieto ohrozené druhy v menej nákladnom a efektívnom spôsobe.

Cesty do Myanmaru sú zvyčajne drahé a na dlhú dobu. Avšak, návšteva Ngwe Saung Turtle Conservation Centre by mohla byť skvelou príležitosťou spojiť cestovanie s ochranou prírody. Takže ak by ste plánovali cestu do Myanmaru, neváhajte pridať do svojho zoznamu návštevu tohto výnimočného miesta. Zážitok z pohľadu na korytnačky v ich prirodzenom prostredí, a tiež podpora ich ochrany by mohla byť nezabudnuteľným zážitkom, ktorý by Vám už navždy zostal v pamäti.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Ngwe Saung Turtle Conservation Center


Otázky a odpovede o Ngwe Saung Turtle Conservation Center v Maiamar (Barme):

1. Čo je to Ngwe Saung Turtle Conservation Center?
- Ngwe Saung Turtle Conservation Center je záchranárske centrum pre korytnačky, ktoré sa nachádza v Maiamar (Barme) v oblasti Ngwe Saung.

2. Aké druhy korytnačiek nájdete v Ngwe Saung Turtle Conservation Center?
- V Ngwe Saung Turtle Conservation Center nájdete rôzne druhy korytnačiek vrátane korytnačky batériovej (Batagur affinis), korytnačky žltkovej (Orlitia borneensis) a korytnačky močiarovej (Mauremys annamensis).

3. Ako sa môžem do Ngwe Saung Turtle Conservation Center dostať?
- Najlepšia možnosť je cestovať z Yangonu do obce Ngwe Saung a odtiaľ pokračovať taxíkom alebo motorkou do Ngwe Saung Turtle Conservation Center.

4. Je možné v Ngwe Saung Turtle Conservation Center stráviť noc?
- Áno, v Ngwe Saung Turtle Conservation Center sú k dispozícii ubytovacie zariadenia pre návštevníkov.

5. Existujú nejaké atrakcie okolo Ngwe Saung Turtle Conservation Center?
- Okolo Ngwe Saung Turtle Conservation Center sa nachádzajú krásne pláže a rôzne iné turistické atrakcie, ako napríklad Nga Htat Gyi Pagoda alebo Phoe Kyar Elephant Camp.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Ngwe Saung Turtle Conservation Center?
- Najlepší čas na návštevu Ngwe Saung Turtle Conservation Center je v období medzi novembrom a februárom, keď je najmenej daždivých dní a teploty sú príjemné.


Dovolenka Myanmar (Barma) Ngwe Saung Turtle Conservation Center


Myanmar (Barma) je krajina s bohatou históriou a kultúrou, no ponúka aj prírodné krásy akou je napríklad pobrežie Ngwe Saung. Táto časť pobrežia je obľúbená predovšetkým pre svoje biele piesočnaté pláže a teplé vody Indického oceánu. Avšak, turisti, ktorí chcú zažiť niečo trochu iné a zaujímavé, môžu navštíviť Ngwe Saung Turtle Conservation Center.

Toto centrum sa zaoberá ochranou a zachovaním ohrozených korytnačiek, ktoré sa vyskytujú v okolí Ngwe Saung. Vrátane korytnačky obrovského (Chelonia mydas) a korytnačky kožiatky (Dermochelys coriacea), ktoré patria medzi najväčšie morské korytnačky na svete. Tento projekt sa zameriava na vytvorenie zázemia pre tieto morské živočíchy v ich prirodzenom prostredí a na ochranu ich hniezd, kde vajcia kladiú. Cieľom tohto projektu je navyše aj vzdelávanie a informovanie miestnej komunity o dôležitosti ochrany týchto morských tvorov.

Návštevníci centra majú možnosť vidieť korytnačky a sledovať v roku určitých obdobiach ich vylievania na pobrežie, kedy sa malé korytnačky vyhrabávajú z piesku a plazia sa k moru. Tento zážitok je jedinečný a emócie, ktoré tento zážitok vyvolá, sú nezabudnuteľné.

Po návšteve této atrakcie si turisti môžu vychutnať krásne pláže a šnorchlovať v miestnych vodách s možnosťou vidieť mnoho rôznych druhov morských živočíchov, vrátane žralokov, mantov alebo chobotníc.

Ngwe Saung Turtle Conservation Center ponúka turistom možnosť spojiť dovolenku s poznávaním prírody a ochrany ohrozených druhov. Je to jedinečná príležitosť vidieť tieto krásne tvory v ich prirodzenom prostredí a zároveň prispieť k ich ochrane a udržaniu prírody v tomto oblasti.

Dovolenka v Myanmar (Barma) a návšteva Ngwe Saung Turtle Conservation Center má určite čo ponúknuť pre každého, kto má radi prírodu, zvieratá a nezabudnuteľné zážitky.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Ngwe Saung Turtle Conservation Center


Myanmar (Barma) je fascinujúcim a krásnym miestom, ktoré láka návštevníkov z celého sveta. Je známe svojou bohatou kultúrou, úchvatnou prírodou a útulnými ubytovacími možnosťami. Medzi tieto možnosti patrí aj Ngwe Saung Turtle Conservation Center – miesto, ktoré kombinuje komfortné ubytovanie s ochranou morských živočíchov.

Ngwe Saung Turtle Conservation Center je jedným z najdôležitejších centier pre chránené morské živočíchy v Myanmaru. Jeho hlavným cieľom je zabezpečiť ochranu a zachovanie vzácnych morských korytnačiek, ktoré patria k ohrozeným druhom na svete. Centrum je harmonicky zasadené do nádherného prírodného prostredia a ponúka návštevníkom jedinečnú príležitosť spoznať tieto fascinujúce tvory zblízka.

Ubytovanie v Ngwe Saung Turtle Conservation Center je okrem svojej útulnosti aj ekologicky a eticky zodpovedné. Snaží sa minimalizovať svoj ekologický odtlačok a prispievať k udržateľnému rozvoju oblasti. Vybavenie izieb je jednoduché, no pohodlné, a všetky priestory sú čisté a dobre udržiavané.

Okrem pohodlie a relaxácie ponúka centrum aj rôzne vzdelávacie aktivity, ktoré majú za cieľ zvýšiť povedomie o ochrane morských živočíchov. Návštevníci môžu navštíviť výstavu, ktorá poskytuje informácie o živote a ohrozeniach, ktoré hrozia týmto vzácnym tvorom. V rámci edukačných programov sa organizujú aj workshopy a prednášky, aby ľudia mohli získať hlbšie znalosti o morských živočíchoch a ich ochrane.

Jedným z najatraktívnejších momentov pobytu v Ngwe Saung Turtle Conservation Center je možnosť sledovať, ako sa starajú o malé korytnačky. V centre majú experti dôležitú úlohu pri chove a následnom vypustení mláďat do mora. Návštevníci môžu sledovať tento proces a dokonca sa zapojiť do dobrovoľníckej práce pri kŕmení a starostlivosti o korytnačky.

Okolie centra je tiež impozantné a ponúka množstvo prírodných krás. Ngwe Saung Beach je známe svojimi bielymi piesočnatými plážami a krištáľovo čistým morom. Ponúka ideálne podmienky na opaľovanie, prechádzky po pláži alebo jednoducho relaxáciu pri zvuku vĺn.

V blízkosti centra sa nachádza aj Ngwe Saung Pagoda, ktorá je jedným z dôležitých duchovných miest v regióne. Je obľúbená nielen u miestnych obyvateľov, ale aj u turistov, ktorí sem prichádzajú obdivovať jej unikátnu architektúru a získavať duchovnú úľavu.

Ngwe Saung Turtle Conservation Center je miestom, ktoré ponúka ojedinelé ubytovanie, kde sa môžete spojiť s prírodou a prispieť k ochrane ohrozených morských korytnačiek. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí si želajú stráviť dovolenku v pokoji a harmónii s prírodou a zároveň prispieť ku globálnej ochrane životného prostredia.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky