Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Putao

Ubytovanie Myanmar (Barma) Putao


Putao je malebné mesto v severovýchodnej časti Myanmaru (Barma). Nachádza sa v provincii Kachin, obklopené úchvatnou prírodou a horami Himalájí. Toto miesto je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú autentickú skúsenosť a únik do neporušenej prírody.

Ubytovanie v Putao je pomerne obmedzené, pretože turizmus v tejto oblasti nie je tak rozvinutý ako v iných častiach krajiny. Napriek tomu, existujú niektoré hotely a penzióny, ktoré ponúkajú pohodlný a príjemný pobyt.

Jedným z najobľúbenejších miest na ubytovanie v Putao je Malikha Lodge. Tento exkluzívny resort sa nachádza v horskom prostredí a ponúka nádherný výhľad na hory a dolinu. Je to miesto vhodné pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, elegantné izby a prvotriedne služby. Malikha Lodge tiež ponúka rôzne aktivity, vrátane turistiky, rafting, rybolovu a meditácie.

Ak hľadáte niečo viac cenovo dostupné, môžete zvážiť ubytovanie v Putao Trekking House. Táto penziónová ubytovňa ponúka základné izby s jednoduchým nábytkom a vybavením. Ideálna pre tých, ktorí sa chcú viac zamerať na skúmanie okolitej prírody a trekingy. Penzión má aj spoločnú kuchyňu, kde si môžete pripraviť jedlo.

Ďalšou možnosťou je Stay @ Putao, ktoré je malé a príjemné ubytovanie. Tento rodinný hotel ponúka štýlové izby s moderným nábytkom a zariadením. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú pohodlie a relax.

Ubytovanie v Putao vám umožní preskúmať nádhernú prírodu v okolí. Môžete sa ísť prechádzať do dediny Nam Kham, kde môžete vidieť tradičné kachinské domy a skúsenosť s miestnou kultúrou. Môžete tiež podnikať trekingy po blízkych horách a džungli alebo navštíviť národný park Hkakabo Razi.

Putao je miesto, kde sa môžete oddialiť od zhonu veľkomesta a ponoriť sa do prírody. Ubytovanie v Putao vám poskytne príležitosť zažiť autentickú skúsenosť v krásnych horách Himalájí. Ak hľadáte únik do neporušenej prírody a chcete preskúmať menej navštevovanú časť Myanmaru, Putao je ideálna destinácia pre vás.


Počasie Myanmar (Barma) Putao


Počasie v Putao, Myanmar (Barma)

Putao, ležiaca v severnom Myanmar (Barma), je jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v tejto ázijskej krajine. Je obklopená nádhernou prírodou a nachádza sa v blízkosti pohoria Hkakabo Razi, najvyššieho vrcholu v juhovýchodnej Ázii.

Počasie v Putao je ovplyvnené jeho polohou v horskom regióne a monzúnnym podnebím. Preto je dôležité mať na pamäti sezónne zmeny a prispôsobiť plánovanie návštevy vzhľadom na podnebné podmienky.

Zima (november – február):
Zimné mesiace v Putao sú chladné a suché. Teploty sa pohybujú okolo 10-15 ° C cez deň a klesajú na chladnejšie teploty okolo 3-5 ° C v noci. Denné slnečné svetlo je príjemné a ideálne pre turistov, ktorí sa chcú vydať na túry a preskúmať okolitú prírodu.

Jar (marec – máj):
Jar v Putao prichádza s vyššími teplotami, ktoré môžu dosahovať až 30 °C. Avšak, teploty v noci môžu stále klesnúť až na 10 °C. Toto obdobie je tiež známe pre svoje miernu vlhkosť. Príroda kvitne a Putao sa stáva atraktívnym miestom pre milovníkov kvetín a vtákov.

Leto (jún – september):
Letné mesiace v Putao sú známe ako obdobie monzúnových dažďov. Počasie je teplé a vlhké, s vysokými teplotami dosahujúcimi 25-30 ° C cez deň. Nočné teploty sa pohybujú okolo 15-20 ° C. Prší častejšie a obloha je oblačná, čo môže obmedziť niektoré outdoorové aktivity. Ak sa chystáte navštíviť Putao v letných mesiacoch, doporučuje sa si vziať so sebou nepremokavé oblečenie a ochrániť si elektroniku pred dažďom.

Jeseň (október):
Jeseň v Putao je obdobie medzi koncom dažďového monzúnu a začiatkom zimy. Teploty sa znižujú na príjemnú hodnotu okolo 20-25 ° C cez deň a na 10-15 ° C v noci. Toto je ideálne obdobie na túry a objavovanie miestnych skvostov, pretože dažde sa postupne zmiernia.

Pri plánovaní návštevy Putao je dôležité si zobrať do úvahy sezónne zmeny počasia a prípravu vybavenia, aby ste sa mohli plne pohodlne pohybovať v tomto čarovnom meste a jeho okolí.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Putao


Najčastejšie otázky a odpovede v súvislosti s Putao:

1. Aké aktivity sú k dispozícii v Putao?
- V Putao si môžete vychutnať trekking v národnom parku Hkakaborazi, rafting na rieke Malikha alebo prechádzky po miestnych dedinách a trhoch.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Putao?
- Najlepší čas na návštevu Putao je od novembra do marca, kedy je suché a mierne počasie.

3. Je potrebné mať víza pre návštevu Putao?
- Áno, pre vstup do Myanmaru je potrebné mať víza.

4. Ako sa dostanem do Putao?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať do Putao, je leteckou dopravou z Yangonu cez Mandalay alebo direktne z Mandalay.

5. Sú tam nejaké zdravotné riziká v Putao?
- Existujú riziká dengue horu, malárie a chrípky. Je dôležité udržiavať sa hydratovaný a používať repelenty na insekty.

6. Aké sú ceny potravín a ubytovania v Putao?
- Ceny v Putao sú pomerne vysoké v porovnaní s inými časťami krajiny. Ubytovanie sa pohybuje od 30 až do 150 dolárov na noc v závislosti na kvalite a potraviny stoja zhruba rovnako ako v Yangone.

7. Môžem ísť na trekking bez sprievodcu?
- Nie, je potrebné mať sprievodcu. Jazykové bariéry a neznalosť terénu môžu byť nebezpečné pre neostatného a mohlo by to vám zničiť cestovanie.

8. Aké oblečenie by som mal/a na sebe mať pri návšteve Putao?
- Na Putao si prineste niekoľko vrstiev, aby ste mohli prispôsobiť teplotu a počasie. Odporúča sa nosiť stredne ťažké topánky na turistiku. Slnečné okuliare, lekárska polička a repelent proti komárom sú nesmierne dôležité.

9. Je v Putao bezpečné cestovať?
- Áno, Putao je považována za bezpečné miesto, ale turisti by mali dodržiavať miestne zvyky a tradície, aby sa zabránilo akýmkoľvek problémom.

10. Ktoré miesta sú najlepšie na návštevu v okolí Putao?
- Národný park Hkakaborazi, dediny v blízkosti Putao, rieka Malikha a hory okolo Putao sú najlepšie miesta na návštevu v okolí Putao.


Letenka Myanmar (Barma) Putao


Putao je mesto nachádzajúce sa v severnom Mjanmarsku, v provincii Kachin, a je obklopené krásnou horskou krajinou. Je to miesto, ku ktorému sa turisti len ťažko dostávajú, avšak pre tých, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto odľahlú oblasť, je to nefalšovaný raj. Aby ste sa sem dostali, musíte sa vybrať na skvelú dobrodružnú cestu, ktorá sa vám však bude rozhodne oplácať.

Jednou z hlavných príťažlivostí Putao je jeho nádherná príroda. Región je známy svojimi pôsobivými zelenými kopcami, impozantnými hrebeňmi hôr a riekami plnými čistého horského ľadu. Putao je úplne obklopené Národným parkom Hkakabo Razi, ktorý je jedným z najväčších chránených území v Ázii. Tento park je domovom mnohých vzácnych a ohrozených druhov rastlín a zvierat, vrátane slonov, tygrov, tapírov a leopardov. Milovníci prírody si prídu na svoje pri jeho prieskume.

Okrem toho je v Putao pikantná možnosť lezenia na najvyšší vrchol juhovýchodnej Ázie, Hkakabo Razi, ktorý meria až 5 881 metrov. Toto je vážne výzva pre skúsených horolezcov, pretože hrebeň tejto hory je náročný a silný fyzický kondičný tréning je nutný.

Putao ponúka aj mnoho možností na prieskum priestoru miestnymi horskými túrami. Môžete navštíviť tradičné horské dediny a spoznať miestne obyvateľstvo. Ich pohostinnosť a priateľskosť je známa a určite si so sebou zobrať o histórii a kultúre tohto miesta cenné informácie.

Pri návšteve Putao nezaobídete pozdrav s miestnymi kmeňmi, ktoré majú svoje vlastné zvyky a tradície. Získate skutočné pohľady do života miestneho obyvateľstva v malých horských komunitách, ktoré žijú v harmónii s prírodou.

Ak sa rozhodnete navštíviť Putao, musíte okúsiť aj miestnu kuchyňu. Množstvo miestnych jedál je založených na čerstvých zeleninách a miestnych ingredienciách, takže sa pripravte na nezabudnuteľné chuťové zážitky.

Putao je jedinečnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú dobrodružstvo a túžia po objavovaní nezvyčajných miest. Jeho odľahlá poloha a krásna príroda ho robia skutočným klenotom Mjanmarska. Ak ste cestovateľ hľadajúci niečo viac ako len bežnú turistickú destináciu, Putao je miesto, ktoré by ste mali určite zaradiť na svoj zoznam.


Dovolenka Myanmar (Barma) Putao


Putao je mesto nachádzajúce sa v severnom Myanmar (Barme) a je známe svojou nádhernou prírodou a odľahlým charakterom. Toto miesto je ideálne pre dovolenku pre tých, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo a chcú objaviť skryté poklady tejto krajiny.

Putao je obklopené zelenými horami, ktoré ponúkajú úchvatné výhľady a skvelé možnosti na turistiku a trekking. Toto miesto je známe svojimi hrebeňovými túrami, kde môžete preskúmať neporušenú prírodu a dostať sa do oblastí, ktoré boli dlho izolované od sveta. Mnoho turistov sa vyberá na túru na vrchol hory Khakaborazi, najvyššieho vrcholu Myanmaru, ktorý je vysoký takmer 5881 metrov nad morom.

Okrem turistiky a trekingu, môžete tiež navštíviť miestne horské dedinky a spoznať miestnu kultúru a tradície etnických skupín žijúcich v tejto oblasti. Túra okolo dedín je nezabudnuteľným zážitkom, kde môžete vidieť miestnych ľudí v ich tradičných odevoch, pestovať riadom ich domov a ochutnať miestne jedlá.

Jedným z vrcholov Putaa je návšteva Národného parku Hkakabo Razi, ktorý je domovom mnohých ohrozených druhov rastlín a zvierat. Nájdete tu rôzne druhy rastlín, z ktorých niektoré sú unikátne pre túto oblasť. Park je taktiež domovom vzácnych zvierat, ako sú slony, leopardy a tigeri. Pozorovanie vtákov je tiež populárnou aktivitou v tomto národnom parku, kde môžete vidieť vzácne vtáky, ktoré sú endemické pre túto oblasť.

Putao ponúka aj možnosti raftingu, ktoré sú veľmi populárne medzi dobrodruhmi. Môžete si prenajať loď a plaviť sa po rieke Malikha, kde sa budete prekonávať divokými prúdmi a nasýtiť sa krásnymi vodopádmi.

Ak budete mať dosť dobrodružstva, môžete v Putao vyskúšať aj pobrežný rybolov alebo kúpanie v prírodných termálnych prameňoch.

Okrem toho, môžete sa tiež vydať na jednodenné výlety do okolitých dedín, kde môžete ochutnať miestne jedlá a počasie si vychutnať priateľskú atmosféru miestnych obyvateľov.

Putao je miestom, kde si môžete oddýchnuť od každodenného ruchu a ponoriť sa do prírody. Je to skutočný skvost Myanmaru a jedno z miest, ktoré by ste určite nemali obísť pri návšteve tejto krajiny. Nezabudnite si vziať dostatočný čas na objavovanie krás Putaa a vychutnajte si nezabudnuteľnú dovolenku v tejto odľahlej a pôvabnej časti Myanmaru (Barma).


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky