Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin

Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


1. Od kedy sa volá Mjanmarsko (Barma) Pyin Oo Lwin?
Pyin Oo Lwin sa skôr volalo Maymyo a bolo to hlavné mesto Britskej Birmy.

2. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Pyin Oo Lwin?
Najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Pyin Oo Lwin, sú cestou z Mandalay alebo Yangonu autobusom, kombajnom alebo taxíkom.

3. Kedy je najlepší čas navštíviť Pyin Oo Lwin?
Najlepšou sezónou na návštevu Pyin Oo Lwin je jeseň a zima, kedy je počasie menej vlhké a teploty sú o niečo nižšie.

4. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Pyin Oo Lwin?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Pyin Oo Lwin patria Botanická záhrada Naga, vojenský múzeum, chrám Maha Ant Htoo Kan Thar a vodopády Dat Taw Gyaint.

5. Kam sa môžem ubytovať v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin nájdete rôzne typy ubytovania, od hostincov a penziónov po luxusné hotely, ktoré ponúkajú komfortné možnosti ubytovania v centre mesta.

6. Aké tradičné jedlá by som mal vyskúšať v Pyin Oo Lwin?
V Pyin Oo Lwin môžete ochutnať rôzne tradičné jedlá mjanmarskej kuchyne, ako je napríklad mohinga, kurací curry, či syrové jedlo z ovsa a banánových listov.

7. Aké aktivity môžem robiť v Pyin Oo Lwin?
Okolo Pyin Oo Lwin nájdete viacero turistických ciest na pešiu turistiku a cyklistiku, medzi ktorými je najobľúbenejšou cesta do vojenského múzea a na vodopády Dat Taw Gyaint.

8. Mám behom návštevy Pyin Oo Lwin dodržiavať miestne zvyklosti a kultúru?
Áno, je dôležité dodržiavať miestne zvyklosti a kultúru, vrátane obliekania slušne, rešpektovania miestnych tradícií a zvyklostí, ako aj rešpektovania miestneho náboženstva.


Počasie Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, predtým známy ako Maymyo, je mesto v severovýchodnej oblasti Barmskej štátovej únie. Mesto sa nachádza v nadmorskej výške 1 070 metrov nad morom a jeho podnebie sa líši od iných oblastí Myanmaru.

Pyin Oo Lwin má subtropické podnebie, s miernymi a suchými zimami a veľmi horúcimi a daždivými letami. Teploty v zime sa pohybujú okolo 10 až 25 stupňov Celzia, zatiaľ čo v lete môžu dosiahnuť až 35 až 40 stupňov Celzia. Najteplejšou časťou roka je obvykle medzi marcom a májom, kedy teploty dosahujú svoj vrchol.

Prívalné dažde sa v rámci roka vyskytujú predsavzovane, najmä počas monzúnového obdobia od júna do októbra, pričom júl a august sú obvykle najdažďovitejšie mesiace. V tejto dobe sa môžu v meste vyskytnúť záplavy a poškodiť nehnuteľnosti.

Najlepší čas na návštevu Pyin Oo Lwin je predovšetkým počas zimy, keď sa teploty pohybujú okolo 20 - 25 stupňov Celzia. Vzhľadom na to, že od marca do mája je obdobie veľmi horúceho počasia, je lepšie sa vyhnúť návšteve v týchto mesiacoch, ak nemáte radi vysoké teploty.

Celkovo je Pyin Oo Lwin krásne a príjemné mesto s mierumilovnými obyvateľmi a podnebím pripomínajúcim európske klimatické podmienky. Ak plánujete cestovať do Barmskej štátovej únie, Pyin Oo Lwin by určite malo byť na vašom zozname navštívených miest.


Letenka Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, známy aj ako Maymyo, je malebné mesto v Myanmar (bývalej Barme). Leží približne 70 kilometrov východne od Mandalay a je hojným cieľom turistov, ktorí hľadajú únik z rušného mestského života.

Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako sa dostať do Pyin Oo Lwin, je cez letisko v Mandalay. Turisti si môžu rezervovať letenky z mnohých medzinárodných miest do Mandalay a potom pokračovať ďalším letom do Pyin Oo Lwin. Cesta trvá asi 30 minút a ponúka pohodlný prechod do tohto kúzelného mesta.

Pyin Oo Lwin bolo kedysi koloniálne letovisko britskej vlády, a preto je vyhlásené kilometrami stromov, kvetinovými záhradami a anglickým štýlom architektúry. Je tiež známe pre svoje chladné a príjemné podnebie, ktoré je výrazným rozdielom od horúcich teplôt, ktoré dominujú v iných častiach krajiny.

Medzi najpopulárnejšie atrakcie v Pyin Oo Lwin patrí Národné botanické záhrady. Tieto záhrady sú domovom množstva zaujímavých rastlín a druhov vtákov. Turisti sa môžu prechádzať záhradami, nachádzať si zákutia na pikniky alebo si lanáročnežiť romantické miesta, ktoré ponúka táto nádherná lokalita.

Inou obľúbenou atrakciou je pevnosť Dattawgyaik, ktorá je jednou z najvyšších budov v Pyin Oo Lwin. Po návšteve pevnosti môžu turisti šliapať po kamenných schodoch na vrchol budovy, kde si môžu vychutnať panoramatický výhľad na celé mesto.

Ak hľadáte niečo ešte vzrušujúcejšie, navštívte vodopád Pwe Kauk. Vodopád sa nachádza asi 8 kilometrov od mesta a je miestom, kde môžete relaxovať pri zvuku prepadajúcej sa vody a vychutnať si prírodu na plno.

Okrem týchto zaujímavostí je Pyin Oo Lwin tiež známe ako miesto s nádhernými záhradami a mestskými parkmi. Môžete sa prejsť uličkami mesta a obdivovať kvety a stromy, ktoré už niekoľko desatročí považujú toto miesto za svoj domov.

Ak sa rozhodnete navštíviť Pyin Oo Lwin, letenka je jedným z najlepších spôsobov, ako sa tam dostať. Od Mandalay do Pyin Oo Lwin trvá let asi 30 minút a ponúka krásny a bezstarostný výlet, ktorý vám umožní objaviť krásy tohto malebného mesta. Investuje sa určite oplatí, pretože Pyin Oo Lwin ponúka jedinečné zážitky a okúzľujúcu atmosféru, ktorú nebudete nájsť nikde inde.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, kedysi známe ako Maymyo, je malebné mesto v štáte Mandalay v Myanmar (Barma). Nachádza sa na východe Mandalay a je obklopené zelenými kopcami a kvetinovými záhradami. Toto miesto je jedným z najnavštevovanejších destinácií pre turistov, ktorí túžia zažiť pokojnú atmosféru a prírodu.

Mesto Pyin Oo Lwin je známe pre svoje nádherné koloniálne budovy so záhradami. Počas britskej koloniálnej éry bolo toto miesto vybrané ako letná rezidencia pre vládu. Preto návštevníci v meste nájdu množstvo koloniálnych budov s nádhernou architektúrou a zelenými záhradami. Jedným z najznámejších a najnavštevovanejších miest je Národný botanický záhrada, kde môžete stráviť celý deň prechádzkou po čarovných zákutiach a obdivovať krásu kvetov a rastlín.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie v Pyin Oo Lwin, máte na výber z rôznych možností. Nielenže tu nájdete luxusné hotely, ale aj lacnejšie ubytovacie možnosti pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Hotely v Pyin Oo Lwin sú známe pre svoju pohostinnosť a prívitanie turistov. Personál hotela je priateľský a ochotný pomôcť s akýmkoľvek požiadavkami či otázkami.

Medzi najobľúbenejšie hotely v Pyin Oo Lwin patrí hotel Governor's House. Tento hotel sa nachádza v historickej koloniálnej budove a ponúka luxusné ubytovanie a služby. Okrem vynikajúceho ubytovania si môžete vychutnať aj chutné jedlo v reštaurácii hotela a relaxovať v hotelovom bazéne.

Ďalšou možnosťou je Pyin Oo Lwin Win Hotel, ktorý ponúka cenovo dostupné ubytovanie pre tých, ktorí majú obmedzený rozpočet. Tento hotel je dobre známy pre svoje čisté izby a ochotný personál. Nachádza sa v blízkosti hlavných turistických atrakcií, takže si môžete ľahko prezrieť miestne pamiatky a zároveň si vychutnať pohodlie a pohostinnosť.

Pyin Oo Lwin ponúka aj alternatívne ubytovacie možnosti, ako sú penzióny a hostely. Tieto možnosti sú zvyčajne lacnejšie a ideálne pre ľudí, ktorí hľadajú jednoduché a cenovo dostupné ubytovanie.

Nezáleží na tom, akú možnosť ubytovania si vyberiete, Pyin Oo Lwin vás určite očarí svojou krásou a pokojnou atmosférou. Bude to ideálne miesto pre relaxáciu a objavovanie miestnych krás. Nezabudnite si naplánovať dostatočný čas, aby ste si mohli naplno vychutnať túto úžasnú destináciu v Myanmar (Barma).


Dovolenka Myanmar (Barma) Pyin Oo Lwin


Pyin Oo Lwin, dnes známy aj ako Maymyo, je malé mestečko v údolí Shan v srdci Myanmaru (Barma). Toto miesto sa vyznačuje príjemným podnebím, veľkým množstvom zelených parkov a historických budov. Je to ideálne miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu.

Pyin Oo Lwin je známe svojimi rozkvitnutými záhradami a kvetmi, čo mu vyslúžilo prezývku "Mesto záhrad". Jeho záhrady sú jednou z hlavných atrakcií pre turistov. Najslávnejšia z nich je londýnska záhrada Botanická záhrada Kandawgyi, ktorá bývala kedysi domovom britských koloniálnych páni. Táto rozľahlá záhrada poskytuje uvoľnené miesto na prechádzky a vychutnávanie si krásnej prírody.

Okrem záhrad, Pyin Oo Lwin ponúka aj iné zaujímavosti. Môžete navštíviť vodopád Pwe Kauk, ktorý sa nachádza len neďaleko mesta. Tento vodopád ponúka možnosť kúpania sa v príjemnom horskom potoku. Prechádzka po Starom meste je tiež neodolateľná. Tu môžete vidieť historické budovy, ktoré sú dôkazom koloniálnej minulosti tohto miesta.

Ak máte záujem o kultúru a históriu, navštíviť môžete Národné múzeum Pyin Oo Lwin. Toto malé múzeum obsahuje zaujímavé exponáty, ako sú staré fotografie, artefakty a dokumenty o histórii mesta.

Populárne je tiež jazero Kandawgyi, ktoré je obľúbeným miestom nielen pre turistov, ale aj pre miestnych obyvateľov. Tu môžete prenajať loďku alebo len oceniť pokojné prostredie jazera.

Pyin Oo Lwin ponúka aj tradičnú burmskú kuchyňu, ktorá je známa svojimi jedinečnými chuťami. Môžete ochutnať rôzne miestne jedlá a rozkúsiť si zopár špecialít.

Ak hľadáte miesto na ubytovanie, môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami, od luxusných hotelov až po lacnejšie hostely. Najlepšie je rezervovať ubytovanie vopred, aby ste mali istotu.

Celkovo povedané, dovolenka v Pyin Oo Lwin v Barme je skvelou príležitosťou na objavovanie krás prírody a histórie tohto miesta. Jeho pokojná atmosféra a nádherné záhrady vás iste očaria a poskytnú nezabudnuteľné zážitky.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky