Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Shwezigon Pagoda

Ubytovanie Myanmar (Barma) Shwezigon Pagoda


Barma, oficiálne známa ako Myanmar, je fascinujúcou krajinou plnou bohatých kultúrnych dedičstva a nádherných pamiatok. Jednou z najvýznamnejších a najnavštevovanejších pamiatok v krajine je Shwezigon Pagoda, dôležité miesto Buddhizmu a obľúbená atrakcia pre turistov z celého sveta.

Shwezigon Pagoda sa nachádza v mestskom okrese Nyaung-U, v regióne Bagan. Táto starobylá pagoda bola postavená v 11. storočí kráľom Anawrahtou, zakladateľom Paganovej dynastie a jedného z najvýznamnejších kráľov v histórii Barbary.

Pagoda je známa svojou vynikajúcou architektúrou, ktorá kombinuje prvky hinduizmu a buddhizmu. Je postavená v tradičnom pyramidálnom tvare so štyrmi stupňami, pričom na vrchu sa nachádza malý zlatý zvoncovitý choron, ktorý je uzavretý vzácnymi drahokamami. Celá stavba je pokrytá zlatými plátkami, čo jej dodáva nádherný a zároveň svätyňou.

Okrem svojej ohromujúcej architektúry je Shwezigon Pagoda tiež známa svojou náboženskou dôležitosťou. Je považovaná za posvätné miesto, kde sú uložené relikvie Budhu. Mnoho veriacich a pútnikov sem prichádza modliť sa, prinášať obety a uctievať figúru Budhu.

Pre turistov je Shwezigon Pagoda skutočným magnetom. Je možné ju navštíviť počas celého roku, avšak najlepšie obdobie je počas buddhistického festivalu, ktorý sa koná v novembri alebo decembri. V tomto období sa pagoda premení na veľkú púťovú destináciu, ktorú navštevuje mnoho veriacich a turistov. Je to skvelá príležitosť pripojiť sa k miestnym obyvateľom a spoznať ich kultúru.

Pri návšteve Shwezigon Pagody si môžete vychutnať aj krásne okolie. Pagoda je obklopená zelenými záhradami a palmami a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu. Prechádzka okolo pagody vás prenesie do minulosti a umožní vám pripomenúť si kus bohatej histórie krajiny.

Vstup do pagody je povolený pre turistov s platným vstupným lístkom do regiónu Bagan. Odporúča sa byť oblečený v prípustnom oblečení, ktoré pokrýva ramená a koleno. Navyše, návštevníci sú povinní si vybrať topánky na vstupe a dodržiavať pravidlá ticha a rešpektovania svätého miesta.

Shwezigon Pagoda je skutočne jedným z najúchvatnejších miest v Barme. Svojou architektúrou, historickou dôležitosťou a nádherným prostredím ponúka návštevníkom jedinečný zážitok. Ak si plánujete cestu do Barmy, nenechajte si ujsť túto nádhernú pamiatku, ktorá vás prenesie do minulosti a umožní vám objaviť kľúčový aspekt miestneho kultúrneho dedičstva.


Letenka Myanmar (Barma) Shwezigon Pagoda


Myanmarská (Barmská) Shwezigon Pagoda: Posvätná krása v Barmi

Barma, krajina bohatá na kultúru a históriu, je domovom rôznych posvätných miest a pagód. Jednou z najvýznamnejších budov je Shwezigon Pagoda. Táto nádherná pagoda sa nachádza v Baganu, známom archeologickom priestore a je povolaná prebudiť záujem a úctu návštevníkov.

Shwezigon Pagoda, ktorá je považovaná za symbol náboženskej vierohodnosti, bola postavená kráľom Anawrahtou v 11. storočí. Je postavená v sukulentnom barmskom štýle so zlatou kupolou a bielej farbe na fasáde. Táto pagoda je dôležitá ako svätyňa a miesto modlitieb pre barmských budhistov.

Keď prichádzate k Shwezigon Pagode, prvá vec, ktorá vás upúta, je jej veľkoleposť. Celá stavba má výšku približne 99 stôp a dominuje okolitému priestoru. Pri vchode do pagody uvidíte dve brány strážené zobrazovaním leva, ktoré sú typické pre barmskú architektúru. Každá brána je zdobená detailnými sochami a freskami, čo vytvára dojem luxusu a krásy.

Vnútri pagody sa nachádzajú pozoruhodné sochy a obrazy, ktoré odrážajú miestnu kultúru a náboženstvo. Z muriva pagody je možné vidieť zrkadlový obrazový maják, ktorý je nevyhnutnou súčasťou pri religióznych obradoch. Okolo pagody sú tiež rozmiestnené menšie stupne, na ktoré sa môžete vydať po schodoch a získať úchvatný výhľad na okolitú krajinu a stupne, ktoré sa vlnia na horizonte.

Najlepší čas na návštevu Shwezigon Pagody je brzké ráno alebo neskoro večer, keď je miesto menej preplnené turistami a slnko vytvára zázračné farby na golemej zlatej kupole. Je to výnimočné miesto na ponorenie sa do ducha barmskej kultúry a náboženstva.

Prechádzka okolo Shwezigon Pagody vás zavedie na miesta, kde budhisti praktizujú svoje náboženstvo. Budete mať možnosť vidieť domorodcov, ako sa modlia, pripravujú rôzne obety a vykonávajú rôzne náboženské rituály. Bude to skutočný pohľad na každodenný život miestnych obyvateľov a ich oddanosť náboženstvu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Myanmarskú (Barmskú) Shwezigon Pagodu, odporúča sa vyplniť si e-vízum a priskrbiť si letenku do hlavného mesta Yangon. Z Yangonu je potrebné sa vziať vnútroštátnym letom do Baganu, kde sa pagoda nachádza. Letenka do Barmskej pagody Shwezigon je ľahko dostupná a dá sa rezervovať online alebo prostredníctvom cestovnej kancelárie.

Ak túžite po prebudení ducha a pocitu pokoja, navštívenie Shwezigon Pagody v Baganu, Barma, je skvelou voľbou. Táto úžasná architektonická štruktúra s bohatou história a kultúrou vám poskytne nezabudnuteľné zážitky a hlboké pochopenie barmskej kultúry a náboženstva. Ako krásne miesto k modlitbe a obdivu, bude Shwezigon Pagoda určite ozdobou vášho pobytu v Barmskom kráľovstve.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Shwezigon Pagoda


1. Čo je Shwezigon Pagoda v Myanmar (Barma)?
Shwezigon Pagoda je budhistický chrám nachádzajúci sa v meste Bagan v Myanmar (Barma). Je to jeden z najdôležitejších stredísk budhizmu v krajine a dôležitou turistickou atrakciou.

2. Kedy bola Shwezigon Pagoda postavená?
Shwezigon Pagoda bola postavená v 11. storočí počas vlády kráľa Anawrathy.

3. Sú návštevníci povinní dodržiavať nejaké náboženské pravidlá?
Áno, návštevníci musia dodržiavať náboženské pravidlá, ako napríklad vyzuť si topánky a zakrývať ramená a kolená. Tiež je uctievanie sa a pochopenie kultúry Budhizmu veľmi dôležité.

4. Aké sú otváracie hodiny Shwezigon Pagoda?
Shwezigon Pagoda je otvorená denne od 6:00 do 20:00.

5. Je vstup do Shwezigon Pagoda platený?
Áno, návštevníci musia zaplatiť vstupné, ktoré je približne 5 dolárov pre zahraničných návštevníkov.

6. Aké je najlepšie čas na návštevu Shwezigon Pagoda?
Najlepším časom na návštevu Shwezigon Pagoda je skoro ráno alebo neskoro odpoledne, keď slnko nie je také silné a výhodou je znížená návštevnosť turistov.

7. Môžem si viesť do Shwezigon Pagoda foťák?
Áno, návštevníci môžu mať s sebou fotoaparát, ale nie sú povolené žiadne profesionálne kamery a videokamery.

8. Aké sú niektoré ďalšie atrakcie v okolí Shwezigon Pagoda?
V okolí Shwezigon Pagoda sa nachádza mnoho ďalších chrámov a pagód, ako sú napríklad Ananda Temple, Thatbyinnyu Temple a Dhammayangyi Temple. Turisti sa tiež môžu vydať na jazdu balónom a zhliadnuť nádherný výhľad na celý komplex chrámov a pagód v Bagan.

9. Akého druhu služby sú k dispozícii pre turistov v Shwezigon Pagoda?
V Shwezigon Pagoda sú dostupné obozretníky a turistické mapy pre turistov a sú k dispozícii aj tradičné služby v oblasti, ktoré zahŕňajú predaj tradičných suvenírov, spa služby a turistického sprievodcu.

10. Ako sa dostanem do Shwezigon Pagoda?
najlepšie je použiť taxi alebo motorku, ale turisti môžu použiť verejnú dopravu, autobus alebo dopravu na vozidle magone alebo taňžá.


Počasie Myanmar (Barma) Shwezigon Pagoda


Myanmar, známy aj ako Barma, je fascinujúcou krajinou bohatou na históriu, kultúru a prírodnú krásu. Jedným z najvýznamnejších a najnádhernších miest, ktoré táto krajina ponúka, je bezpochyby Shwezigon Pagoda.

Shwezigon Pagoda sa nachádza v meste Bagan, ktoré je známe svojimi tisíckami pagód. Táto božská budova je považovaná za posvätné miesto a významný buddhistický pútnický cieľ. Stavba bola dokončená v roku 1102 počas vlády kráľa Anawrahty a stala sa jednou z najstarších a najdôležitejších pagód v Barme.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Shwezigon Pagoda je jej unikátna architektúra. Pagoda je vysoká približne 49 metrov a jej strieška je pokrytá zlatými plátmi, ktoré vytvárajú jasný lesk, keď ich slnečné lúče zasiahnu. Stojí na základoch, ktoré sú zdobené kameňmi a malými stupňami, čo poskytuje bezproblémový prístup k samotnej stavbe. Vnútri pagody sa nachádza mnoho svätyň a oltárov, kde sa veriaci môžu modliť a venovať svoje dary.

Okrem svojej nádhernej architektúry je Shwezigon Pagoda dôležitá aj z náboženského hľadiska. Pagoda je považovaná za dôležitý pútnický cieľ pre buddhistov a každý rok privádza tisíce pútnikov z celého sveta. Tí tu prichádzajú, aby sa mohli pripojiť k rôznym buddhistickým obrezom a modlitbám, ktoré sa tu konajú. Rovnako ako iné pagody v Barme, aj Shwezigon Pagoda je prístupná iba bosí.

Keďže sme hovorili o kultúre a histórii Shwezigon Pagoda, je tiež vhodné spomenúť, ako sa toto posvätné miesto odráža na miestnom počasí. Myanmar má subtropické podnebie s tromi hlavnými ročnými obdobiami - suchým, daždivým a studeným.

Suché obdobie v Barme trvá od novembra do marca a je najlepším časom na návštevu. Počas tohto obdobia je počasie teplé a suché, s malým alebo žiadnym zrážkami. Teploty sa pohybujú okolo 30 ° C, čo je pohodlné pre turistov. Je však dôležité pamätať, že slnečné žiarenie je intenzívne a je nevyhnutné chrániť sa pred slnkom.

Na druhej strane, daždivá sezóna trvá od júna do septembra. Počas tohto obdobia sa teploty pohybujú okolo 25 ° C až 30 ° C. Pravidelné zrážky spôsobujú zelené a kvetinové prostredie, ale môžu občas spôsobiť problémy so sledovaním a prístupom k niektorým častiam pagody.

V studenej sezóne, ktorá prebieha od októbra do februára, je tiež relatívne suchá a teploty sú príjemné až chladné. Denné teploty sa pohybujú okolo 20 ° C až 25 ° C. To môže byť tiež dobrý čas na návštevu Shwezigon Pagoda, pretože počas tohto obdobia je menej turistov ako počas suchého obdobia.

Ak plánujete návštevu Shwezigon Pagoda, najlepšie obdobie je tuhé obdobie od novembra do februára. Toto obdobie má príjemné a suché počasie, čo umožní bezproblémovú a pohodlnú návštevu tohto nádherného miesta v Barme.


Dovolenka Myanmar (Barma) Shwezigon Pagoda


Myanmar, známe tiež ako Barma, je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou a kultúrou. Jedným z najfascinujúcejších miest v tejto krajine je Shwezigon Pagoda, ktorá sa nachádza v blízkosti mesta Bagan.

Shwezigon Pagoda je jednou z najdôležitejších budhistických svätyň v Barmsku. Podľa legendy bola vystavaná na počesť Buddha a je považovaná za najkrajší pagodu v krajine. Táto svätyňa je postavená v tradičnom barmskom štýle a je jedným z najsilnejších symbolov barmskej kultúry a náboženstva.

Shwezigon Pagoda sa nachádza v juhozápadnej časti mesta Bagan, v obklopení krásne upravených záhrad a historických chodieb. Je to miesto, kde sa môžete tešiť z pokoja a kľudu, zatiaľ čo sa pohrávate s myšlienkou, že ste na jednom z najsvätejších miest barmského národa.

Pri vstupe do Shwezigon Pagoda sa budete cítiť ako v krajine zázrakov. Tu nájdete rôzne chrámy a svätyne, unikátne architektonické skvosty a mnoho budhistických artefaktov, ktoré slúžia ako úctu Buddha. Na mieste je tiež k dispozícii množstvo predajcov, ktorí ponúkajú tradičné predmety a suveníry.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sa na miesto prichádza, je uctiť si relikvie Buddha. V chráme môžete vidieť zlomok z jeho kosti. Táto relikvia sa nachádza vo vnútri zlatého skleneného obalu a je považovaná za svätú.

Pri návšteve Shwezigon Pagoda by ste si mali tiež užiť krásny pohľad na Bagan. Budete mať možnosť vidieť mnoho historických miest a pamiatok okolo pagody, ktoré sú rovnako dôležité pre barmský národ.

Celkové dojmy z návštevy Shwezigon Pagoda sú založené na jeho jedinečnej a krásnej architektúre a spirituálnej atmosfére. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť a zrelaxovať sa, zatiaľ čo sa spoznávate s jedinečnosťou barmskej kultúry a náboženstva.

Dovolenka v Myanmar je vzácna skúsenosť a návšteva Shwezigon Pagoda by mala byť povinnou súčasťou vášho itinerára. Toto miesto vás okúzli a prinesie vám pocit úcty, pokoja a kľudu.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky