Objavte lety za najlepšie ceny

Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival

Počasie Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Taunggyi Balloon Festival je niečo, čo by nemal chýbať na zozname každého cestovateľa navštíviť. Tento festival sa každoročne koná v meste Taunggyi v barmskej provincii Šan. Okrem nádherných lietajúcich balónov má tento festival aj bohatú kultúrnu a historickú hodnotu.

Myanmar, známy aj ako Barma, je juhovýchodná krajina Ázie s exotickou krajinou a bohatou kultúrou. Súčasťou tejto krajiny je aj mesto Taunggyi, ktoré je známe svojím ročným festivalom balónov. Každý rok sa výsadok z balónov koná v novembri počas lunárneho kalendára.

Festival začína v deň prvom splne v novembri a trvá približne jeden týždeň. Je to obdobie, keď časť mesta žije na zujem a ruchom. Tisícky návštevníkov prichádzajú do Taunggyi, aby si vychutnali tento jedinečný podujatie.

Väčšina balónov, ktoré sa na festivale používajú, sú ručne vyrobené a majú rôzne tvary a veľkosti. Niektoré z nich sú v tvare zvierat, iné majú tvar mytologických postáv a ďalšie majú rôzne farebné vzory. Títo valcíkoví giganti vytvárajú ohromujúci pohľad, keď sa ich desiatky zdvíha do vzduchu.

Záverečnou časťou festivalu je večerná súťaž. Balónisti musia svoje balóny odštartovať a navigovať cez oblohu. Ale toto nie je bežný let - na týchto balónoch sú umiestnené ohňostroje, ktoré explodujú počas ich letu, čo vytvára ohromujúce ohňostroje uprostred nočnej oblohy. Toto je nepochybne najviac očakávaná časť festivalu.

Počasie v Taunggyi je kľúčovým faktorom pre správne fungovanie festivalu. Kvôli svojmu umiestneniu vo vyšších nadmorských výškach môže byť počasie nepredvídateľné a rýchlo sa meniť. Návštevníci sa musia pripraviť na chladné rána a večery, ale aj na teplejší deň. Taktiež je tam možnosť vytrvalého dažďa, takže by bolo dobré mať pri sebe vhodné oblečenie a ochranu pred dažďom.

Okrem sledovania balónov v Taunggyi je veľa ďalších vecí, ktoré môžu návštevníci robiť. Môžu ochutnať miestne jedlá a pochutiny, kúpiť si tradičné remeslá alebo navštíviť okolité pamiatky. Mesto Taunggyi samotné ponúka mnoho zaujímavých miest, ako je napríklad Pagoda Kakku, kde je možné vidieť stovky starodávnych pagod.

Taunggyi Balloon Festival je skutočnou ukážkou bohatej barmskej kultúry a tradícií. Je to nielen ohromujúci zážitok, ale aj príležitosť spoznať miestnu kultúru a obyvateľov. Ak máte možnosť, neváhajte navštíviť tento úžasný festival a stretnúť sa s láskavými Barmskými ľuďmi. Je to nezabudnuteľná udalosť, ktorú si budete pamätať na celý život.


Najčastejšie otázky a odpovede Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


1. Kedy sa koná Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Taunggyi Balloon Festival sa bežne koná v prvých týždňoch novembra.

2. Kde sa koná Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Taunggyi Balloon Festival sa koná v Taunggyi, hlavnom meste štátu Shan v strednom Myanmaru.

3. Aké sú zvyčajne vstupné poplatky na Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti na deňoch a miestach konania festivalu, zvyčajne však nie sú vyššie ako 5 USD.

4. Čo môžem očakávať vidieť na Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Festival je plný neuveriteľných farieb a zábleskov, keď sa stovky veľkých vodcov balónov zdvíhajú do tmy nočného neba. Okrem toho môžete vidieť tiež ďalšie tradičné ukážky, ako napríklad tanečné predstavenia a súťaže v pištoľovaní z luku.

5. Je potrebné si vopred zarezervovať miesto na Taunggyi Balloon Festival v Myanmare (Barme)?
Odpoveď: Nie je to nevyhnutné, ale odporúčame rezervovať si miesto vopred, pretože festival pritiahne veľké množstvo návštevníkov a je lepšie mať miesto zabezpečené.

6. Je bezpečné cestovať do Myanmare (Barmy) na Taunggyi Balloon Festival?
Odpoveď: Myanmarská vláda odporúča, aby turisti prichádzali do krajiny len so skupinami, ktoré majú určeného sprievodcu. Je tiež dôležité podniknúť základné opatrenia na ochranu zdravia a bezpečnosti. V období pandémie COVID-19 by ste mali dodržiavať všetky odporúčania týkajúce sa cestovania.


Ubytovanie Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Myanmar (pôvodne známe ako Barma) je fascinujúca a bohatá krajina v juhovýchodnej Ázii, ktorá ponúka mnoho príležitostí na objavovanie a dovolenky. Jedným z najzaujímavejších a najoslnivejších podujatí v krajine je Kaivinni Taunggyi Balloon Festival.

Kaivinni Taunggyi Balloon Festival je jedným z najväčších a najkrajších festiválov svojho druhu v Ázii. Koná sa v hlavnom meste štátu Shan - Taunggyi, ktoré sa nachádza v horách vo výške viac ako 1400 metrov nad morom. Toto miesto je známe pre svoje nádherné scenérie a kultúrne dedičstvo.

Festival sa každoročne koná počas plnomesiaca Thadingyut (šesť mesiac v barmskom lunárnom kalendári), čo je obvykle v októbri alebo novembri. Je to čas osláv a zábavy, keď sa ľudia z celého sveta zhromaždia, aby oslávili túto jedinečnú udalosť.

Významným prvkom festivalu sú gigantické a farebné balóny v tvary rôznych zvierat, postáv a iných originálnych dizajnov. Tieto balóny sú ručne vyrobené a vyzdobené miestnymi umeleckými remeselníkmi. Pracovný proces je veľmi zložitý a vyžaduje si veľa šikovnosti a trpezlivosti.

Hlavným ťahákom festivalu je populárny súťažný program, ktorý sa koná v neskorých večerných hodinách. Počas tohto programu sa balóny uvedú do vzduchu a snažia sa dosiahnuť maximálnu výšku, zatiaľ čo pyrotechnické efekty explodujú výbuchmi farieb a svetiel. Miestni a návštevníci sa usadzujú na tribúnach, aby sa pozreli na tento ohromujúci spektákulárny zážitok.

Okrem súťaže sú tu tiež mnohé ďalšie atrakcie na festivale. Návštevníci si môžu vychutnať tradičné tanec a hudbu, miestne špeciality a atrakcie pre deti. Mnohí zúčastnení si nasadzujú tradičné kostýmy a zapájajú sa do príležitostí na tanec a spev.

Okrem toho, táto udalosť je aj dobrým časom na preskúmanie Taunggyi, kde sa koná. Môžete navštíviť priľahlé chrámy, vychutnať si krásu prírody a pozrieť si tradičné barmy.

Pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť noc medzi obchodmi a zábavou, je tu aj nočný trh, kde sa predávajú rôzne produkty, ako sú miestne remeselné výrobky, oblečenie, suveníry a jedlo.

Ak plánujete navštíviť Myanmar, určite nevynechajte Taunggyi Balloon Festival. Toto unikátne podujatie vám poskytne neuveriteľný pohľad na kultúru a tradície Myanmaru, ako aj možnosť vychutnať si očarujúce vystúpenia a zážitky. Je to príležitosť, ktorú nemožno prehliadnuť.


Letenka Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Každoročný festival balónov v Taunggyi v Barme (tiež známom ako Myanmar) je ohromujúcou podívanou, ktorú by každý milovník cestovania mal zažiť. Tento festival je ideálnym miestom pre pozorovanie fascinujúcich zariadení a balonov, ktoré sú ozdobené junakmi a postavami z miestnych folklórnych príbehov a legend.

Každý rok sa festival Barmy zvyšuje na popularite a pritahuje mnoho návštevníkov, ktorým ponúka úchvatné zážitky. Festival sa obvykle koná v novembri pri plnom mesiaci, kedy sa Barmou a celou oblasťou krúti veľké množstvo balónov. Pozoruhodná je aj nadýchaná kostra v tvare slonovej hlavy, ktorá vzlieta na nebesá a zahaľuje atmosféru v úchvatný vzdušný jav.

Festival ožíva každý večer, keď sa tisíce divákov zhromaždia, aby sledovali nádherný nočný prejav balónov. Každý balón vyzerá jedinečne a predstavuje miestnu históriu a kultúru. Pre tých, ktorí sa nechcú pozerať iba na tieto krásne zariadenia z diaľky alebo z námestia, je k dispozícii aj let balónom, aby ste mohli získať vtáčieho pohľadu na celý festival.

Okrem letu balónom je v Taunggyi možnosť vidieť miestne pamiatky a navštíviť miestne obce, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a prežiť pobyt v Barme v celom jeho kráse. Pre tých, ktorí sa chcú zúčastniť festivalu, je potrebné zarezervovať letenky a ubytovanie vopred. Letenky do Barmy sa môžu líšiť, ale často sú cenovo dostupné. Miestne letiská máte v hlavnom meste Yangon alebo v Mandalay.

Navštívenie festivalu balónov v Taunggyi v Barme by malo byť nezabudnuteľným zážitkom pre každého cestovateľa. Tento festival je kombináciou histórie, kultúry a jednoznačne jedinečnej zábavy. Takže, ak hľadáte niečo iné a chcete sa zapojiť do niečoho, čo robia miestni obyvatelia, neváhajte a objednávajte si letenky na festival balónov v Taunggyi v Barme. Sľubujeme vám, že to bude skutočne úchvatné a nezabudnuteľné dobrodružstvo.


Dovolenka Myanmar (Barma) Taunggyi Balloon Festival


Dovolenka v Myanmar (Barma) je zážitkom plným kultúrnych a prírodných pokladov. Medzi jednu z najpopulárnejších a nezabudnuteľných udalostí v krajine patrí Taunggyi Balloon Festival.

Taunggyi je hlavné mesto štátu Shan a vystupuje ako hostiteľ jedného z najväčších a najznámejších festiválov v celom Myanmaru. Každoročne v novembri sa tento festival stal oblúkom na oblohe a privádza tisíce domácich aj medzinárodných návštevníkov do mesta, aby si vychutnali jeho jedinečnú atmosféru.

Celý festival je založený na tradícii vypúšťania veľkých, farebne vezených balónov. Títo balóni majú rôzne tvaru a veľkosti a vyrábajú sa z papiera, bambusu, hodvábu a voňavých drevených hobliniek. Každý z balónov je ručne vyrobený a každý rok sú viac a viac zdobení a zdokonaľovaní.

Samotný festival sa koná vo večerných hodinách, keď sa značný dav zhromaždí na miestnej ploche. Luzny oblečení miestni obyvatelia sa stretávajú so zahraničnými návštevníkmi a spoločne si vymieňajú radosti z blížiacich sa slávností. Hudobná atmosféra zaplavuje priestor, keď miestne kapely a tanečné skupiny predvádzajú špeciálne predstavenia.

Najväčšou atrakciou festivalu sú však samotné balóny. Ich farby a vzory ich premenia na zázračné umenie, ktoré sa vznáša na oblohe. Tímy súťažiacich pracujú celé mesiace na tom, aby vytvorili balóny, ktoré budú nielen esteticky krásne, ale tiež schopné vystáť večerným vetrom a zohľadniť vplyv počasia.

Súťaže v Taunggyi Balloon Festival sú jedinečné vďaka svojej dynamike a zábavnosti. Tímy bojujú o rôzne ceny a snažia sa vymyslieť najkreatívnejšie a najinovatívnejšie designy a vzory. Súťaže sa konajú vo viacerých kategóriách - od najmenších balónov, až po najväčšie a najkrajšie, ktoré vytvárajú ohňové efekty a fajčia.

Okrem divadelnej scény pre balóny sú navrhnuté aj rôzne aktivity a zábava pre návštevníkov festivalu. Miestni obchodníci predávajú tradičné rukotvoriny, oblečenie a miestne dobroty. Okrem toho sa na festivale konajú aj tradičné tance a hudobné vystúpenia.

Návšteva Taunggyi Balloon Festival je skutočným dobrodružstvom pre všetky zmysly. Je to čas, kedy môžete byť svedkami krásy a majestátu balónov, ako sa vznášajú na oblohe uprostred radosti a spoločenskej zábavy.

Dovolenka v Myanmar (Barma) je prekvapením a Taunggyi Balloon Festival je jednou z udalostí, ktoré by ste si nemali nechať ujsť. Je to príležitosť preskúmať a zažiť miestnu kultúru, zasiahnuť do tradícií a očariť sa prírodnou krásou tejto krajiny. Preto, ak sa chystáte na dovolenku v Myanmar (Barma), nezabudnite zahrnúť Taunggyi Balloon Festival do svojho plánu.+Sans


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky