Objavte lety za najlepšie ceny

Namíbia Hardap Dam

Dovolenka Namíbia Hardap Dam


Namíbia je fascinujúca krajina, ktorá ponúka návštevníkom rôznorodé prírodné krásy a jedinečné skúsenosti. Jedným z najzaujímavejších miest, ktoré môžete navštíviť, je Hardap Dam.

Hardap Dam je najväčším priehradným jazerom v Namíbii a je umiestnené v oblasti Karas v južnej časti krajiny. Jeho vytvorenie bolo inžinierskym zázrakom, ktorý zmenil suchú a pustú krajinu na oázu plnú vody a života. Táto oblasť slúži ako dôležitý zdroj vody pre domáce obyvateľstvo a tiež poskytuje zavlažovaciu vodu pre poľnohospodársku produkciu.

Pre turistov však Hardap Dam ponúka niečo úplne iné - jedinečnú prírodnú krásu a množstvo aktivít. Jazero je obklopené skalnatými horami a miestnymi rastlinami, čo vytvára spektakulárne scenérie. Okrem toho je jazero domovom mnohých druhov vtákov, rýb a iných vodných živočíchov, čo ho robí ideálnym miestom pre pozorovanie vtákov a rybárčenie.

Ak máte radi vodné športy, Hardap Dam ponúka množstvo možností. Môžete sa vydať na jachtu a preskúmať jazero, skúsiť vodné lyžovanie alebo sa jednoducho osviežiť v jeho chladných vodách. Rybári budú mať tiež skvelý čas, pretože jazero je bohaté na rôzne druhy rýb, vrátane basy, tilápií a kaprov.

Okolie Hardap Dam je tiež obľúbeným miestom pre táboriakov a milovníkov prírody. Existuje niekoľko kempov, kde si môžete postaviť stan a stráviť niekoľko nocí v tichu a pokoji prírody. Mnohé z týchto kempov majú aj základné vybavenie, ako je spoločná kuchyňa, sprchy a toalety.

Okrem toho je v okolí Hardap Damu aj niekoľko trekingových a cyklistických trás, ktoré vám umožnia preskúmať krásy tejto oblasti pešo alebo na bicykli. Môžete si vziať túru na vrchol okolitých hôr, so skvelým výhľadom na jazero a okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí majú záujem o kultúru a históriu, existuje v blízkosti Hardap Damu aj niekoľko miestnych dedín, kde si môžete pozrieť tradičné domy a dozvedieť sa viac o miestnej kultúre a živote miestnych obyvateľov.

V neposlednom rade, nezabudnite si so sebou vziať fotoaparát, pretože Hardap Dam je miestom, kde si môžete zaznamenať neuveriteľné zábery a zachytiť neskutočné krásy prírody.

Dovolenka v Namíbii na Hardap Dam je nezabudnuteľným zážitkom. Bez ohľadu na to, či ste milovníkom vodných športov, prírody alebo jednoducho potrebujete oddych a relax, Hardap Dam má všetko, čo potrebujete. Takže si prenajmite auto, vyberte sa na cestu a objavte túto skrytú perlu Namíbie.


Letenka Namíbia Hardap Dam


Namíbia - Hardap Dam: Kde sa stretávajú príroda a kultúra

Ak hľadáte dovolenku s rozmanitým zážitkom, Namíbia je tou správnou voľbou. Zvlnené púšte, dramatické kaňony, divoké zvieratá a kultúrne dediny, to všetko ponúka táto krajina nachádzajúca sa v južnej Afrike. Jeden z najvýznamnejších prírodných zdrojov Namíbie je vodná nádrž Hardap Dam, ktorá poskytuje vodu pre miestne obyvateľstvo a pestovanie plodín.

Hardap Dam leží približne 250 kilometrov južne od hlavného mesta Windhoek a jeho názov pochádza od pôvodného označenia "Hartebeestpoort Dam", čo znamená "nádrž antilop". Nádrž bola postavená v rokoch 1960-63 na rieke Fish, má dĺžku 25 kilometrov a objem 325 miliónov kubických metrov vody. Hardap Dam je najväčšou nádržou v Namíbii a ponúka vynikajúce možnosti pre rybolov a vodné aktivity.

Okrem prírodných zdrojov má Hardap Dam aj rozsiahlu históriu a kultúru. V blízkosti nádrže sa nachádza dedina Kalkrand, kde môžete navštíviť kultúrne dedinky a spoznať miestne zvyky. Na juhozápadnom konci nádrže sa nachádza aj miesto s názvom Gê, kde boli objavené archeologické pozostatky z doby kamennej.

Hardap Dam je tiež ideálnym miestom pre pozorovanie zvierat. Okolo nádrže sa nachádza množstvo rôznych druhov vtákov a cicavcov, vrátane levov, gepardov, slonov, zebier a antilop. Na nádrži si môžete prenajať člny a urobiť si výlet po vode.

Cesta k Hardap Dam môže byť trochu ťažká, ale cesta stojí za to. Ak si nechcete prenajať auto, môžete si zakúpiť letenku na letisku Hosea Kutako v Windhoeku. Z letiska Hosea Kutako trvá cesta do Hardap Dam približne tri hodiny a môžete si užívať úchvatné scenérie Namíbie.

Celkovo je Hardap Dam výnimočným miestom, ktoré kombinuje prírodné krásy s históriou a kultúrou. Okrem toho je ideálnym miestom pre rybárov a vodné aktivity a ponúka aj skvelé možnosti na pozorovanie zvierat. Ak plánujete dovolenku v Namíbii, Hardap Dam by určite nemalo chýbať na vašom zozname.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Hardap Dam


Otázka: Kde sa nachádza Hardap Dam v Namíbii?
Odpoveď: Hardap Dam sa nachádza v juhozápadnej časti Namíbie, asi 260 kilometrov južne od hlavného mesta Windhoek.

Otázka: Je vstup na Hardap Dam voľný pre verejnosť?
Odpoveď: Áno, vstup na Hardap Dam je voľný a otvorený pre verejnosť.

Otázka: Aké aktivity sú k dispozícii na Hardap Dam?
Odpoveď: Aktivity zahŕňajú rybolov, vodné športy, kajakovanie, plachtenie a návštevu farmy divých zvierat.

Otázka: Má Hardap Dam kempingové možnosti?
Odpoveď: Áno, Hardap Dam má kempingové možnosti pre návštevníkov, ktorí si chcú užiť prírodu a okolie.

Otázka: Je Hardap Dam dôležitým zdrojom vody pre Namíbiu?
Odpoveď: Áno, Hardap Dam je dôležitým zdrojom vody pre Namíbiu a poskytuje vodu pre poľnohospodárske a priemyselné účely v regióne Hardap.

Otázka: Ako sa dá dostať na Hardap Dam?
Odpoveď: Hardap Dam je prístupný autom a cesta vedie z hlavnej cesty B1 medzi mestečkami Rehoboth a Mariental. Letisko v Keetmanshoop je najbližšou leteckou základňou pre prílet do oblasti.

Otázka: Aká je najlepšia doba na návštevu Hardap Dam?
Odpoveď: Najlepšia doba na návštevu Hardap Dam je od mája do septembra, keď je zima a teploty sú príjemnejšie. V lete môže byť veľmi horúco a suché.


Počasie Namíbia Hardap Dam


Namíbia, tokom veľkej časti roka utápa v krajine extrémne sucho a neúrodnosť. To však nie je prípad Hardap Dam, kde sa návštevníci môžu tešiť z prísnej a krásnej krajiny, ktorá je úplne odlišná od ostatných častí krajiny.

Hardap Dam, ktorý sa nachádza blízko mesta Mariental, je najväčším zásobníkom vody v Namíbii a nádherný vodný zdroj, ktorý prináša nadýchajúcu zmenu v krajinopise. Vlastne, prekvapivo riadne dažde v poslednom roku zabezpečili, že nádrž je s nádherou a stala sa dôležitým turistickým miestom pre tých, ktorí sú zvedaví vidieť toto zvláštne čudo v prírode.

Avšak, nie stále to bolo takto. V skutočnosti, v súvislosti so suchom, ktoré v tejto oblasti bolo zažité, bola nádrž do hĺbky na päťdesiat percent. Pre zhrbených dôstojníkov bolo kritické doby, pretože pokiaľ by sa situácia ďalej zhoršila, mohlo by to mať fatálne následky pre ľudí aj zvieratá.

Pretože Namíbia má len zopár malých riek, väčšina vody, z ktorého sa čerpá, pochádza z podzemných zdrojov. A akonáhle sa tieto zdroje vyčerpajú, voda pre domácnosti aj v nepohode a doby spomaľuje zemepisný ciest pre zvieratá. Preto sa voda v blízkosti nádrže Hardap považuje za toľko významnú.

Teraz však môžeme najlepšie očakávať prichádzajúcu turistickú sezónu, v ktorej si môžete nechať uhoľoť, relaxovať a uplatnené zaujímavé vody vykopávaných mysleniek, ktoré majú charakteristický význam pre túto oblasť. A pre tých, ktorí sa zaujímajú aj o inú kultúru a dejiny, môžu vidieť aj staré kameňové útvary, ktoré ukazujú život a historické zaujímavosti Namíbie. Ak ste navštíviteľ, ktorého baví pozeranie prirodzených scenérií a zároveň obohacia svoje poznanie o histórii krajiny, potom by ste nemali obísť Hardap Dam.


Ubytovanie Namíbia Hardap Dam


Namíbia je africká krajina, známa svojou nádhernou prírodou a divokou zverou. Jedným z najpopulárnejších turistických miest v Namíbii je oblasť Hardap Dam. Nachádza sa na juhu krajiny a ponúka nádherné a jedinečné možnosti ubytovania pre návštevníkov.

Hardap Dam je najväčším umelým jazerom v Namíbii a tvarovala ho Hardap priehrada, ktorá slúži ako hlavný zdroj vody pre mesto Windhoek a okolité oblasti. Okolie priehrady je odľahlé a mierne zjazdné, čo poskytuje ideálne prostredie pre oddych a relaxáciu.

V oblasti Hardap Dam je niekoľko možností ubytovania, ktoré sa prispôsobia všetkým potrebám cestovateľov. Najbežnejším typom ubytovania je táborisko. Táborisko je ideálne pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo a radi sa pripájajú k prírode. Táborisko ponúka základné ubytovanie ako stanovanie alebo karavany. Môžete sa tu tiež tešiť na komunálne zariadenia ako spoločné WC a sprchy. Táborisko je obklopené prírodou a ponúka nádherný výhľad na priehradu a okolité kopce.

Pre tých, ktorí uprednostňujú väčší komfort, je k dispozícii niekoľko hotelov a chát. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú rôzne možnosti ako súkromné kúpeľne, klimatizáciu a televíziu. Hotely a chaty v Hardap Dam sú často vybudované tak, aby zrkadlili miestnu kultúru a prírodu. Môžete sa tešiť na tradičný nábytok, dekorácie zo surovín pochádzajúcich z okolitej prírody a nádherný výhľad z okien.

Okrem oddychu a relaxácie ponúka oblasť okolo Hardap Dam tiež rôzne aktivity pre návštevníkov. Môžete sa vybrať na rybolov, kde máte šancu uloviť niektoré z miestneho druhu rýb. Okolie ponúka aj možnosť turistiky a prechádzok v prírode. Množstvo chodníkov vás zavedie k najkrajším miestam v oblasti a umožní vám objaviť bohatstvo miestnej fauny a flóry.

Hardap Dam je jedinečná lokalita v Namíbii, ktorá ponúka nádherné možnosti ubytovania a príjemné aktivity. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh alebo máte radi pohodlie, určite sa tu nájde niečo pre vás. Užite si krásu prírody a nezabudnuteľné zážitky, ktoré vám ponúka Hardap Dam v Namíbii.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky