Objavte lety za najlepšie ceny

Namíbia Ongava Game Reserve

Letenka Namíbia Ongava Game Reserve


Namíbia Ongava Game Reserve: Krajina divokých zvierat a nekonečných dobrodružstiev

Namíbia je jednou z najkrajších afrických krajín, ktorá láka milióny turistov každý rok svojou rozmanitosťou prírody a úchvatnými výhľadmi. Medzi najpopulárnejšie atrakcie tejto krajiny patrí Ongava Game Reserve, ktorá sa nachádza v severnej časti krajiny. Letenka do Namíbie a návšteva tejto rezervácie je snom každého milovníka prírody a dobrodružstva.

Ongava Game Reserve je jedným z najväčších súkromných rezervácií v Namíbii, ktorá sa rozprestiera na území viac ako 30 000 hektárov. Táto oblasť je domovom mnohých divokých zvierat, vrátane slonov, levov, gepardov, nosorožcov a mnohých ďalších. Rezervácia je známa aj svojou bohatou populáciou nepohodlných zvierat, ako sú hroši a krokodíly.

Pri návšteve Ongava Game Reserve môžete zažiť jedinečné safari dobrodružstvo. Môžete si vybrať medzi niekoľkými aktivitami, vrátane safari na vozidle, kde budete mať možnosť zahlásiť rôzne druhy zvierat v ich prirodzenom prostredí. Miestni sprievodcovia, ktorí majú o divokú faunu a flóru oblasti vedu, vám poskytnú zaujímavé informácie o každom zvieraťovi, ktorý stretnete na vašej ceste.

Pre tých, ktorí si chcú vyskúšať niečo nové, je možné absolvovať aj pešie alebo jazdecké safari. Tieto aktivity vám umožnia objaviť krásy tejto rezervácie ešte zblízka a dopriať si jedinečný kontakt s divokou prírodou. Navyše, Ongava Game Reserve je známa svojou rozmanitou archeologickou históriou, takže táto návšteva vám poskytne aj kultúrny zážitok.

Ak hľadáte aj miesto na odpočinok a relaxáciu, Ongava Game Reserve má pre vás množstvo luxusných ubytovacích zariadení. Obytné tábory vám ponúkajú možnosť prespať v jednoduchých stanoch alebo výnimočne zariadených chatkách. Tieto ubytovania sú šetrné k životnému prostrediu a poskytujú vám pohodlné zázemie po náročnom dni v teréne.

Letenka do Namíbie Ongava Game Reserve je zárukou jedinečného dobrodružstva a nádherných prírodných scenérií. Rezervácia vás ponorí do fascinujúceho sveta afrických zvierat a umožní vám odpočinok od civilizácie. Nech už ste ale milovníkom prírody, dobrodruhov alebo kultúrnych zážitkov, Ongava Game Reserve vás určite nezklame.


Počasie Namíbia Ongava Game Reserve


Namíbia je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa na západnom pobreží Afriky. Táto krajina je známa svojim pestrým a rozmanitým počasím, ktoré sa líši v závislosti od miesta a ročného obdobia. V rámci Namíbie sa nachádza aj Ongava Game Reserve, ktorá je známa svojou divokou prírodou a nádhernými scenériami.

Ongava Game Reserve je súčasťou oblasti Etosha National Park, ktorá je jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií v Namíbii. Rozprestiera sa na rozlohe 30 000 hektárov a ponúka jedinečné divoké zážitky a bohatú divočinu. V tejto oblasti je možné nájsť množstvo druhov zvierat, ako sú leopardi, nosorožce, gepardy, lemingové, šakali a mnoho ďalších.

Počasie v Ongava Game Reserve sa výrazne líši v závislosti od ročného obdobia. Najteplejšie obdobie je v lete, ktoré trvá od októbra do marca. Počas týchto mesiacov môžu teploty stúpať až na 40°C a slnko je veľmi silné. Deštivo obdobie v Namíbii je zvyčajne v lete, keď je pravidelné obdobie dažďov. Počas tohto obdobia je región Ongava Game Reserve zelený a plný života, s výskytom mnohých druhov vtákov a hmyzu.

Naopak, zima v Namíbii a teda aj v Ongava Game Reserve, trvá od apríla do septembra. Tento obdobie je chladnejšie, s teplotami klesajúcimi na 0°C až 10°C v noci. Dni sú síce miernejšie, ale ešte stále relatívne teplo, s teplotami okolo 20°C až 25°C. V tomto období sa oblasť mení na suchú a s vyčerpanými riekami a vodnými jamkami.

Návštevníci Ongava Game Reserve majú možnosť zažiť rôzne typy počasia v závislosti od svojho preferovaného času návštevy. Ak hľadáte divokú prírodu v plnom rozmachu a teplé podnebie, letné mesiace budú pre vás ideálne. Ak preferujete miernejšie teploty a suchšie prostredie, ročné obdobie zimy bude pre vás to správne.

V každom prípade je dôležité mať na pamäti, že počasie je vždy nepredvídateľné a môže sa zmeniť v priebehu jedného dňa. Zdá sa, že Namíbia je známa svojím výrazným a kontrastným počasím, čo dodáva krajine svoje špecifické kúzlo.

Celkovo možno povedať, že Ongava Game Reserve v Namíbii ponúka návštevníkom jedinečné divoké zážitky a nezabudnuteľné scenérie. Nech sa rozhodnete navštíviť oblasť počas teplého alebo miernejšieho obdobia, určite sa vám bude páčiť jeho bohatá príroda a fascinujúce zvieratá, ktoré tu žijú.


Ubytovanie Namíbia Ongava Game Reserve


Namíbia je krajinou, ktorá ponúka úžasné prírodné scenérie a bohatú divočinu. Ak sa rozhodnete navštíviť tento úchvatný kúsok Afriky, vždy je dôležité nájsť si kvalitné ubytovanie, kde sa budete môcť po náročnom dni plnom dobrodružstiev oddýchnuť. Jedným z miest, ktoré by ste mali zvážiť, je Ongava Game Reserve.

Ongava Game Reserve je súkromná rezervácia ležiaca v severnej časti Namíbie, hneď vedľa Etosha národného parku. Táto rezervácia je známa svojou bohatou divočinou, vrátane vzácnych druhov zvierat ako sú lev, leopard, gepard a biele a čierne nosorožce.

Čo sa týka ubytovania, Ongava Game Reserve ponúka niekoľko možností, aby vyhovela všetkým potrebám a preferenciám návštevníkov. Jednou z možností je Ongava Tented Camp, ktorý okrem unikátneho prostredia ponúka aj komfortné stanové ubytovanie. Stanové chatky sú elegantne zariadené a majú vlastnú kúpeľňu so sprchou. Z terasy si môžete vychutnať úchvatné výhľady na okolitú krajinu a vodu, kde zvieratá prichádzajú piť.

Ďalšou možnosťou je Little Ongava Lodge, ktorá je ideálna pre tých, ktorí hľadajú luxusnejšie ubytovanie. Táto exkluzívna lodge má iba tri samostatné chatky, čo znamená, že sa tu budete cítiť ako v súkromí. Každá chatka má elegantné izby so súkromnými terasami a vlastným bazénom. Lodge ponúka aj relaxačnú zónu s výhľadom na vodnú jamu, kde môžete pozorovať zvieratá z pohodlia svojej chatky.

Poslednou možnosťou je Ongava Lodge, ktorá je najväčšou ubytovacou možnosťou na rezervácii. Táto lodge ponúka 14 izieb s vlastnými kúpeľňami. Izby sú vkusne zariadené a majú terasy s výhľadom na vodjú jamu. Ongava Lodge tiež ponúka bazén a reštauráciu, kde si môžete vychutnať lahodné jedlá.

Okrem kvalitného ubytovania Ongava Game Reserve ponúka aj širokú škálu aktivít pre svojich návštevníkov. Môžete sa zúčastniť safari v otvorenom vozidle, prejsť si pešie túry so skúseným sprievodcom alebo navštíviť kúpalisko s výhľadom na divokú a nedotknutú krajinu. Rezervácia tiež ponúka možnosť vyvíjať sa na ochranu divočiny, podieľať sa na výskume a ochrane vzácnych druhov zvierat.

Ak hľadáte jedinečnú a nezabudnuteľnú skúsenosť v Namíbii, Ongava Game Reserve je skvelým miestom na ubytovanie. Tu sa môžete priblížiť k nádherným zvieratám a vychutnať si prirodzenú krásu tejto krajiny. S rôznymi možnosťami ubytovania a aktivít vám Ongava Game Reserve poskytne všetko, čo potrebujete pre dokonalú dovolenku v tejto úchvatnej časti sveta.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Ongava Game Reserve


1. Aké aktivity sú k dispozícii v Ongava Game Reserve v Namíbii?
- V Ongava Game Reserve je možné si vychutnať safari jazdy, prechádzky v prírode, pozorovanie vtákov a nočné safari.

2. Aký je najlepší čas na návštevu Ongava Game Reserve v Namíbii?
- Najlepší čas na návštevu Ongava Game Reserve v Namíbii je v lete (od novembra do februára), keď sú zelené vegetácie a je to obdobie mnohých zvierat.

3. Aké zvieratá môžeme vidieť v Ongava Game Reserve?
- V Ongava Game Reserve môžeme vidieť leopardy, gepardy, nosorožce, lvy, hyeny, impaly, kudus, zhizelov a známe etosha slony.

4. Je vhodné pre deti navštíviť Ongava Game Reserve v Namíbii?
- Áno, Ongava Game Reserve je vhodné pre deti. Pretože tu sú rôzne aktivity pre deti, ktoré si môžu vychutnať.

5. Kde sa nachádza Ongava Game Reserve v Namíbii?
- Ongava Game Reserve sa nachádza v severozápadnej časti Namíbie, v blízkosti národného parku Etosha.


Dovolenka Namíbia Ongava Game Reserve


Namíbia je rozprávkovou krajinou plnou nádherných prírodných scenérií a divokých zvierat. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine, kde si môžete splniť svoje dovolenkové sny, je Ongava Game Reserve.

Ongava Game Reserve sa nachádza v severnej časti Namíbie a je jedným z najznámejších a najobľúbenejších safari rezervátov v tejto regióne. Tento rezervát sa rozprestiera na ploche 300 kilometrov štvorcových a je domovom rozmanitých druhov zvierat, od slonov až po gepardov. Keďže Ongava Game Reserve sa nachádza v blízkosti národného parku Etosha, je to ideálne miesto na základe pre dobrodružný safari v duchu Afriky.

Po príchode do Ongava Game Reserve si návštevníci môžu vybrať z rôznych typov ubytovacích možností, od luxusných lodží až po stany. Každá z týchto možností poskytuje jedinečný pohľad na okolitú krajinu a často umožňuje pozorovanie zvierat priamo z vašej terasy. Niektoré z nich majú dokonca vlastné krmítka, kde zvieratá prichádzajú denne.

Safari v Ongava Game Reserve je jedinečným zážitkom. Sprievodcovia, ktorí sú odborníkmi na miestnu faunu a flóru, vás prevedú rezervátom na voľičoch a pomôžu vám nájsť a spoznať jeho divokú prírodu. Tu si môžete pozorovať slony, leby, žirafy, gepardy, leopardy a ďalšie ohromujúce druhy. Ongava Game Reserve je známe aj pre svoje bohaté množstvo vtákov, ktoré láka mnoho nadšených ornitológov z celého sveta.

Okrem safari môžu návštevníci v Ongava Game Reserve vyskúšať aj iné aktivity, ako sú prechádzky, jazdenie na koni, rybolov alebo návšteva miestnych komunitných dedín. Dovolenka tu je oveľa viac ako len pozorovanie zvierat, je to skutočné ponořenie sa do kultúry a prírody Namíbie.

Pre tých, ktorí sa rozhodnú stráviť dovolenku v Ongava Game Reserve, je dôležité si uvedomiť, že rezervát je miestom ochrany a záchrannej stanice pre ohrozené druhy zvierat. Preto je rešpektovanie pravidiel a pokynov sprievodcov mimoriadne dôležité. Celý rezervát je navrhnutý tak, aby minimalizoval negatívny vplyv na životné prostredie a zachoval prírodnú krásu tejto oblasti aj pre budúce generácie.

Ongava Game Reserve je skutočným pokladom Namíbie, ktorý každému návštevníkovi umožňuje nájsť útočisko v divokej prírode. Je to miesto, kde môžete stráviť dovolenku, ktorá vám zaručene zostane v pamäti. Bez ohľadu na to, či ste dobrodruh alebo prírodný fotograf, Ongava Game Reserve si zaslúži miesto na vašom zozname destinácií na dovolenku.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky