Objavte lety za najlepšie ceny

Namíbia Waterberg Plateau Park

Letenka Namíbia Waterberg Plateau Park


Namíbia, krajina bohatá na ohromujúcu prírodu a divokú zver, je domovom mnohých úžasných národných parkov. Medzi najkrajšie z nich patrí bezpochyby Waterberg Plateau Park. Tento nádherný park sa nachádza v centrálnej časti krajiny a je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta.

Cestovanie do Waterberg Plateau Park je zážitkom sám o sebe. Mnoho návštevníkov si vyberá letenkou ako svoj preferovaný spôsob dopravy. Pohodlie a rýchlosť leteckej dopravy umožňuje turistom stráviť viac času v parku a môže im poskytnúť jedinečný pohľad na úchvatné scenérie, ktoré Namíbia ponúka.

Letenky do Namíbie smerujúce do Waterberg Plateau Park sú k dispozícii z mnohých veľkých medzinárodných letísk. Návštevníci majú možnosť vybrať si z mnohých leteckých spoločností a získať najlepší možný letový plán. Po prílete do hlavného mesta Windhoek sa môžu turisti rozhodnúť, či si prenajmú vozidlo alebo zabezpečia iný typ dopravy, ako napríklad autobus alebo taxík, ktorý ich dopraví do Waterberg Plateau Park.

Waterberg Plateau Park samotný je prírodným zázrakom, ktorý poteší každého návštevníka. Centrálny bod parku tvorí ohromujúci Waterberg Plateau, ktorý je jedným z najstarších geologických útvarov v Namíbii. Táto hornatá formácia je pokrytá rozmanitou a bohatou flórou a faunou, vrátane mnohých ohrozených druhov zvierat.

Medzi najobľúbenejšie aktivity v parku patrí sledovanie divokých zvierat. Waterberg Plateau Park je domovom mnohých druhov, vrátane nosorožcov, paviánov, antilop či levov, ktoré návštevníci môžu sledovať priamo vo svojom prirodzenom prostredí. Tí, ktorí majú radi dobrodružstvo, si môžu aj prenajať sprievodcu a podniknúť túru po parku.

Okrem zvierat je park tiež známy svojimi nádhernými skalnatými útesmi, kaňonmi a vodopádmi. Rôznorodosť krajiny vytvára neopakovateľné zábery, ktoré sa stanú nezabudnuteľnou súčasťou každej fotografie.

Pre tých, ktorí chcú zažiť pravú divočinu a zároveň si užiť pokoj a pokojnú atmosféru, je letenka do Waterberg Plateau Park skvelou voľbou. Táto časť Namíbie ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok a príležitosť priblížiť sa k jednej z najkrajších prírodných divôtok na svete.


Najčastejšie otázky a odpovede Namíbia Waterberg Plateau Park


1. Čo je Waterberg Plateau Park?
Waterberg Plateau Park je národný park v Namíbii, ktorý sa nachádza na Waterberg Plateau, oblasti so zvlneným terénom a unikátnou faunou a florou.

2. Aké aktivity sú k dispozícii pre návštevníkov v parku?
V parku je možné podnikať rôzne aktivity, ako sú safari jazdy, turistika a prechádzky po chodníkoch, horské cyklistiky, pozorovanie vtákov a pikniky.

3. Aká je najlepšia doba na návštevu Waterberg Plateau Park?
Najlepšia doba na návštevu parku je v sušnej sezóne, ktorá trvá od mája do októbra, keď sú teploty prijateľné a divoké zvieratá sa často zhromažďujú pri vodných zdrojoch.

4. Ako sa dostať do Waterberg Plateau Parku?
Park sa nachádza asi 300 km severne od Windhoeku. Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je automobilom alebo organizovanou prepravou zo Windhoeku.

5. Je potrebné si vopred rezervovať ubytovanie alebo kempovanie v parku?
Áno, je lepšie si vopred rezervovať ubytovanie alebo kempovanie v parku, pretože ponuka je obmedzená a park je populárnym miestom pre turistov.

6. Aké druhy divokých zvierat môžeme očakávať vidieť v parku?
V parku môžete vidieť rôzne druhy divokých zvierat vrátane nosorožcov, leopardov, levy, žiráf, impal, zebier, hyen a mnoho ďalších.

7. Sú v parku k dispozícii stravovacie zariadenia?
Áno, v parku je k dispozícii reštaurácia, kde si môžete kúpiť občerstvenie a jedlo.

8. Aké sú bezpečnostné opatrenia pri návšteve parku?
Pri návšteve parku je dôležité dodržiavať bezpečnostné pokyny, ako je nepoľovať na chránených živočíchov, nepribližovať sa príliš blízko k divokým zvieratám a nosiť ochranné oblečenie a repelenty proti hmyzu.

9. Aké sú vhodné veci, ktoré si treba vziať so sebou na návštevu parku?
Odporúča sa si vziať so sebou vhodné odevy a obuv, slnečné okuliare, opaľovací krém, repelent proti hmyzu, fotoaparát, zdravotné pomôcky a dostatok vody a občerstvenia.

10. Aké ďalšie turistické atrakcie sú v blízkosti parku?
V blízkosti parku sa nachádza mnoho ďalších turistických atrakcií, vrátane Etosha National Park, Namibrský piesočný mor, Fish River Canyon a mnoho ďalších.


Dovolenka Namíbia Waterberg Plateau Park


Namíbia je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa na juhu Afriky. Svojim rozmanitým prírodným krásam a divokým zvieratám ponúka neopakovateľné dobrodružstvo pre každého návštevníka. Jedným z najkrajších miest, ktoré by ste mohli navštíviť počas svojej dovolenky v Namíbii, je národný park Waterberg Plateau.

Waterberg Plateau Park sa nachádza priamo na rovíne Waterberg, ktorá je známa svojou impozantnou skalnatou krajinou a dramatickými útesmi. Park je domovom pre množstvo vzácnych druhov rastlín a zvierat, ktoré si môžete pozrieť v ich prirodzenom prostredí.

Ak ste milovníkom zvierat, Waterberg Plateau Park určite naplní vaše očakávania. V parku žije veľké množstvo divokých zvierat, ako sú napríklad nosorožec jednorožcovitý, vzácne druhy antilop, zebra či leopard. Je tu tiež obrovské bohatstvo vtáctva vrátane rôznych druhov orlov a sokolov. Najlepší spôsob, ako si tieto zvieratá vychutnať, je sa zúčastniť safariho, ktoré vám ponúka možnosť vidieť ich v ich prirodzenom prostredí.

Okrem pozorovania zvierat môžete v Parku Waterberg Plateau vychutnať aj rôzne aktivity. Strávte deň turistikou po národných stezkách, ktoré vedú po útesoch a cez úchvatné scenérie. Počas svojej túry môžete obdivovať výhľady na okolitú krajinu a možno sa vám dokonca podarí stretnúť niektoré z domácich zvierat, ktoré sú tu bežné.

Waterberg Plateau Park je tiež ideálnym miestom pre milovníkov outdoorových aktivít. Môžete sa zapojiť do jazdenia na koni a objaviť krásy parku zo sedla. Ak radšej preferujete adrenálín, môžete sa tiež zúčastniť jazdy na horskom bicykli alebo si vyskúšať horolezectvo na jednom z mnohých útesov v parku.

Po celom dni strávenom v parku si môžete oddýchnuť v jednom z luxusných safari lodží, ktoré sa tu nachádzajú. Dávajú vám možnosť relaxovať a vychutnať si atmosféru okolitého prírodného prostredia. Navyše, v týchto lodžiách vám budú podávať skvelé jedlá a ponúkať rôzne typy aktivít, ako sú wellness procedúry alebo nočné safari.

Waterberg Plateau Park je jednou z najkrajších destinácií v Namíbii. Jeho pestrá flóra a fauna spolu s nádhernou krajinou vytvárajú nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Ak hladáte miesto, kde si môžete užiť neobvyklú dovolenku plnú dobrodružstva a krásy prírody, neváhajte a navštívte tento úžasný park v Namíbii.


Ubytovanie Namíbia Waterberg Plateau Park


V Namíbii, jednej z najfascinujúcejších afrických krajín, sa nachádza národný park s názvom Waterberg Plateau Park. Tento park, ktorý je súčasťou svetového dedičstva UNESCO, je domovom pre bohatú divokú zver a ponúka návštevníkom jedinečný pohľad na krásnu prírodu a krajiny.

V tejto oblasti sme mali tú možnosť navštíviť ubytovanie, ktoré nesklamalo. Waterberg Plateau Park ponúka veľa možností ubytovania, ktoré sa líšia svojou položkou a charakterom. Aj keď sme nemali veľký rozpočet, rozhodli sme sa pre tábor Kambaku.

Tento tábor je známy svojou autentickou atmosférou a nachádza sa priamo na okraji národného parku. Bungalovy sú vybavené len základným vybavením, ale výhodou je, že vás obklopuje nádherná príroda a divoká zver. Taktiež tábor ponúka stravovanie, čo je veľkou výhodou pre tých, ktorí si nechcú uvariť alebo navštíviť reštauráciu v okolí.

Čo sa týka aktívnych aktivít, ktoré ponúka Waterberg Plateau Park, sú tu pre návštevníkov veľké možnosti. Park je domovom pre rôzne druhy zveri vrátane námornej rysy, leoparda a mnoho ďalších. Návštevníci môžu využiť prechádzky s haraburdou, ktoré im umožňujú vidieť túto ohromujúcu zver zblízka a zažiť pocit, akoby boli súčasťou ich prirodzeného prostredia. Pre tých, ktorí majú radi adrenalinové športy, je k dispozícii aj jazda na koni alebo športy zamerané na športovú rybolov.

Okrem divokej zveri park tiež ponúka nádherné prírodné scenérie, ako sú rozsiahle lúky, sychravé rokliny a hlboké jazerá. Pre milovníkov prírody je toto miesto rajom. Môžu stráviť hodiny pozorovaním vtákov a iných zvierat v ich prirodzenom prostredí a užívať si pokoj a ticho miesta.

Ubytovanie v Waterberg Plateau Park je pre nás skutočným únikom od každodenného ruchu a stresu. Je to miesto, kde sa môžete skutočne oddýchnuť a načerpať nové sily. Ak plánujete cestu do Namíbie a máte radi prírodu a zver, odporúčam vám rozhodne navštíviť tento nádherný národný park a zotrvať v jednom z jeho útulných ubytovaní.

Waterberg Plateau Park bude pre vás skutočným dobrodružstvom a nezabudnuteľným zážitkom. Buďte pripravení na úchvatné scenérie, bohaté zvieracie stretnutia a spokojnosť a pohodu, ktorú poskytuje spojenie s prírodou. Navštívte Waterberg Plateau Park a zažite jedinečnú a pamätnú dovolenku v jednej z najkrajších afrických destinácií.


Počasie Namíbia Waterberg Plateau Park


Namíbia je krajinou s fascinujúcimi a rozmanitými prírodnými krásami. Jedným z týchto miest je aj Waterberg Plateau Park, ktorý je známy svojou prirodzenou krásou a unikátnym počasím.

Waterberg Plateau Park sa nachádza v centrálnej časti Namíbie a je jedným z najobľúbenejších turistických miest v krajine. Park je domovom pre bohatú divočinu a jedinečnú flóru a faunu. Nachádza sa na vyvýšenej ploche, nazývanej Waterberg Plateau, ktorá je charakteristická svojimi červenými skalnými útesmi a strmými svahmi.

Jedným z najzaujímavejších aspektov Waterberg Plateau Parku je jeho počasie. Park sa nachádza v suchom podnebnom pásme, kde dominuje polopúšťne a púštna krajina. Keďže sa nachádza vo vnútrozemí kontinentu, park je vystavený extrémnym teplotným rozdielom a minimálnemu zrážkovému úhrnu.

Letá v Waterberg Plateau Parku sú horúce a suché, s teplotami dosahujúcimi až 40 °C. Tieto extrémne teploty sú spôsobené jeho položením v blízkosti tropického pásma a zriedkavými zrážkami. Viac ako 80% zrážok v Namíbii spadne v období od novembra do apríla, takže letá sú obvykle suché. Keďže park je vystavený priamemu slnečnému žiareniu a nemá bohatý vodný zdroj, vegetácia je veľmi obmedzená.

Zimy v parku sú chladnejšie, s teplotami klesajúcimi až na 5 °C. Zimné mesiace, od mája do septembra, sú obdobím sucha a park je ešte suchší ako počas leta. Tieto chladné teploty sú spôsobené severovýchodnými vetrovými prúdmi, ktoré prinášajú studený vzduch z Atlantiku.

Vďaka svojim extrémnym podmienkam sa flora a fauna parku dokázala prispôsobiť a prežiť. Park je domovom pre množstvo divokých zvierat, vrátane gepardov, nosorožcov, giráf a mnohých druhov vtákov. Tieto zvieratá sa musia prispôsobiť suchému prostrediu, kde potrava a voda sú obmedzené zdroje.

Waterberg Plateau Park je fascinujúce miesto, kde môžete zažiť jedinečnú prírodnú krásu a zároveň byť svedkom extrémneho počasia. Jeho unikátna kombinácia skalnatých útesov, divokej divočiny a rozmanitého počasia je prístreškom pre dobrodružných turistov, ktorí chcú preskúmať krásy tejto krajiny.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky