Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Drážďany

Letenka Nemecko Drážďany


Drážďany, hlavné mesto saského kraja v spolkovej krajine Nemecka, sú jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v celej krajine. Pevne prepojené s históriou, kultúrou a umením, Drážďany sú oblúkom do minulosti, ktorý ponúka aj moderné zážitky a pohodlie pre návštevníkov.

Ak plánujete navštíviť Drážďany, jedným z najrýchlejších a najpohodlnejších spôsobov, ako sa tam dostať, je letecky. Množstvo leteckých spoločností ponúka pravidelné lety z rôznych destinácií do drážďanského letiska (Flughafen Dresden), ktoré je umiestnené len 9 kilometrov od centra mesta.

Hlavná výhoda cestovania letom je, že sa vyhnete dlhým a namáhavým cestám po ceste alebo železničnou dopravou. Letenka vám umožňuje pristáť priamo v Drážďanoch za relatívne krátky čas, čo vám dáva viac času na objavovanie mesta a jeho okolia.

Po príchode na drážďanské letisko budete mať viacero možností, ako sa dostať do centra mesta. Najjednoduchšou možnosťou je využiť miestnu hromadnú dopravu, ktorá je dobre organizovaná a efektívna. Spojenia autobusmi a električkami s centrom mesta sú pravidelné a dostupné.

Vďaka svojej histórii a architektúre sú Drážďany jedným z najpopulárnejších turistických cieľov v Nemecku. Kultúra a umenie zohrávajú významnú úlohu v tomto meste, ktoré je domovom mnohých významných múzeí, galérií a divadelných scén. Návštevníci by nemali vynechať návštevu Zwinger, impozantného paláca so záhradami, v ktorom sa nachádza unikátna zbierka umenia. Tiež by ste si nemali nechať ujsť Semperoper, známe operné divadlo, ktoré je jedným z najkrajších a najprestížnejších divadiel v celej Európe.

Okrem kultúry a histórie, Drážďany ponúkajú aj množstvo atrakcií a zábavy pre návštevníkov všetkých vekových skupín. Pre rodiny s deťmi je tu zoologickej záhrada, kde si môžete prezrieť rozmanitú zbierku zvierat z celého sveta. Priestranné parky a záhrady v meste tiež ponúkajú možnosti na relaxáciu a oddych.

Po návšteve Drážďan a všetkých ich zaujímavých miest vám zostane len pozitívny dojem a chuť sa tam vrátiť znova. Vďaka leteckým spojeniam je to mesto ľahko dostupné pre všetkých, ktorí by radi objavovali túto unikátnu destináciu. Neváhajte, nájdite si vhodnú letenku a vyrazte na nezabudnuteľnú dovolenku v Drážďanoch!


Dovolenka Nemecko Drážďany


Drážďany: Skrytý klenot výletu do Nemecka

Ak hľadáte nové a zaujímavé destinácie pre svoju dovolenku, môžu byť Drážďany skvelou voľbou. Nachádzajú sa na východe Nemecka a sú hlavným mestom spolkovej krajiny Sasko. Drážďany sú známe svojou bohatou históriou, úchvatnými pamiatkami a kultúrnymi zážitkami.

Drážďanský Zámok je jednou z najdôležitejších atrakcií mesta. Je to jeden z najstarších zachovalých kráľovských palácov v Európe a ponúka pohľad do histórie nemeckej monarchie. Po prehliadke zámku sa nemôžete vyhnúť prechádzke po jeho rozsiahlych záhradách, kde si môžete vychutnať nádherné výhľady na okolité údolie Labe.

Pre milovníkov umenia je Semperova opera jednou z najprestížnejších zastávok v Drážďanoch. Táto budova v neorenesančnom štýle je miestom konania vysokej kvality operačných a baletných predstavení. Nie je to však jediná umelecká inštitúcia, ktorú Drážďany ponúkajú. Oproti Semperovej opere sa nachádza Galéria starých majstrov, ktorá zachováva diela známych umelcov, ako je Rafael a Tizian.

Väčšina turistov by tiež nemala vynechať návštevu Zwinger – jedného z najkrajších barokových palácov v Európe. Nachádza sa v blízkosti Semperovej opery a je domovom niekoľkých múzeí, vrátane galérie hrnčiarstva a Porcelynu. Táto zbierka predstavuje množstvo starodávnych a vzácnych porcelánových predmetov, ktoré sú typické pre túto oblasť.

Ak vás zaujíma históriu, určite si nezabudnite pozrieť Frauenkirche – kostol, ktorý bol zničený počas druhej svetovej vojny a obnovený na pôvodnú krásu. Tento kostol je jedným zo symbolov obnovy a mieru a ponúka úžasnú panorámu mesta.

Okrem kultúrnych a historických pamiatok Drážďany tiež ponúkajú rôzne prírodné a rekreačné aktivity. Môžete si prejsť popri rieke Labe, objaviť majestátnu Skalnatú bránu alebo si vychutnať piknik v niektorom z miestnych parkov. V Drážďanoch je tiež množstvo reštaurácií, kde môžete ochutnať miestne špeciality, ako je klobása Bratwurst alebo tradičné pivo.

Vďaka dobrej dopravnej dostupnosti a rôznorodosti miestnych atrakcií sú Drážďany ideálnym miestom pre krátku dovolenku. Bez ohľadu na to, či ste fanúšikom histórie, umenia, prírody alebo jednoducho len hľadáte novú a zaujímavú destináciu, Drážďany vám určite poskytnú nezabudnuteľný zážitok.


Počasie Nemecko Drážďany


Drážďany, hlavné mesto saského kraja v Nemecku, je známe svojou pestrou históriou, elegantnou architektúrou a bohatou kultúrou. Okrem týchto atrakcií však túto oblasť ovplyvňuje aj zaujímavé počasie.

Drážďany ležia v kontinentálnom podnebnom pásme, čo znamená, že tu prevláda stredoeurópske podnebie. Sú tu však aj vplyvy oceánskeho podnebia zo severozápadu od mora Severné more. Táto kombinácia prináša rôznorodosť počasia počas celej noci a roka.

V lete môžu byť teploty v Drážďanoch pomerne vysoké, s priemernými teplotami okolo 24 °C a maximálnymi teplotami okolo 30 °C. Letné obdobie je tiež zaznamenané ako mokré, s pravidelnými zrážkami a záplavami. Preto v lete, najmä v mesiacoch júl a august, môže byť zájazd do Drážďan problematický vzhľadom na nepredvídateľné počasie. Dlhé letné dni však poskytujú dostatok svetla na objavovanie mesta, prechádzky po jeho krásnych záhradách a ochutnávanie miestnej kuchyne.

Jeseň v Drážďanoch je typická svojou pestrou farebnosťou vďaka lístiu meniacemu farby. Teploty sa naďalej udržiavajú na miernom úrovni, pohybujú sa v priemere okolo 10-15 °C. Jeseň má tiež väčšiu pravdepodobnosť na daždivé obdobie, ale nie v takom rozsahu ako v lete. Turisti môžu v plnej miere využívať nádherné parky Drážďan, ako je napríklad Grosser Garten, ktorý je obklopený pestrofarebnými stromami.

Zima v Drážďanoch prináša studené počasie a priemernú teplotu okolo 0 °C. Zima je tiež charakterizovaná pravdepodobnosťou sneženia, čo je skutočným lákadlom pre milovníkov zimných športov a sezónnych trhov. Fasády historických budov, ako je Semperoper alebo Zwinger Palace, sa stanú ešte krajšími, keď sú pokryté vrstvou snehu. Ale nezabudnite sa dobre oblečť, pretože teploty môžu klesnúť pod bod mrazu.

Na jar sa teploty v Drážďanoch začínajú príjemne zvyšovať a vychutnávame si teploty okolo 10-15 °C. Toto obdobie je známe rýchlymi zmenami počasia, od dažďových dní po slnečné dni. Jar však prináša aj zvýšené množstvo zelene a kvetu v celej oblasti. Mnohé parky a záhrady Drážďan zažívajú prekvapivé obdobie kvitnutia, čo je perfektný čas na relaxáciu vonku a objavovanie mesta.

Všeobecne platí, že Drážďany sú fascinujúcim mestom, ktoré môžete navštíviť kedykoľvek počas roka. Vzhľadom na neistotu počasia v lete je však najlepšie plánovať si cestu v období, ktoré vám najviac vyhovuje a zobrať si so sebou vhodné oblečenie pre rôzne druhy poveternostných podmienok. S náležitou prípravou si môžete užívať krásy tohto úžasného mesta bez ohľadu na sychravé alebo slnečné počasie.


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Drážďany


Najčastejšie otázky a odpovede o Nemecku a Drážďanoch sú:

1. Aké je hlavné mesto Nemecka?
Odpoveď: Hlavné mesto Nemecka je Berlín.

2. Kde sa nachádzajú Drážďany?
Odpoveď: Drážďany sa nachádzajú vo východnom Nemecku, približne 200 kilometrov severne od Prahy.

3. Akú veľkosť má Nemecko?
Odpoveď: Nemecko je najľudnatejšou krajinou v Európskej únii a má rozlohu 357 578 kilometrov štvorcových.

4. Aké je typické jedlo v Nemecku?
Odpoveď: Typické jedlo v Nemecku zahŕňa bratwurst (klobásky), kartoffelsalat (zemiakový šalát) a sauerkraut (kyslá kapusta).

5. Čo si môžem pozrieť v Drážďanoch?
Odpoveď: V Drážďanoch si môžete pozrieť mnoho historických pamiatok, ako je napríklad Zámok Drážďany, Frauenkirche (kostol Najsvätejšej Panny Márie), Zwinger palác a Semperopera.

6. Aké populárne podujatia sa konajú v Drážďanoch?
Odpoveď: V Drážďanoch sa každoročne koná mnoho populárnych podujatí, vrátane Vianočných trhov, festivalu Dixieland jazzu a filmového festivalu Filmfest Dresden.

7. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z Berlína do Drážďan?
Odpoveď: Najlepší spôsob, ako sa dostať z Berlína do Drážďan, je vlak. Cesta trvá približne 2 hodiny.

8. Aké zaujímavosti má Nemecko okrem Drážďan?
Odpoveď: Okrem Drážďan má Nemecko mnoho ďalších zaujímavostí, vrátane Kolína nad Rýnom, Mníchova, Frankfurku, Heidelbergu a Čierneho lesa.

9. Aké je typické počasie v Nemecku?
Odpoveď: Počasie v Nemecku je pomerne zmiešané. Letá sú mierne teplé a zimy sú chladné. Daždivé dni nie sú neobvyklé počas celej sezóny.

10. Môžem v Nemecku platiť kartou?
Odpoveď: Áno, v Nemecku je všade bežná platba kartou. Väčšina miest a obchodov má aj bezkontaktné platobné možnosti.


Ubytovanie Nemecko Drážďany


Drážďany sú považované za jedno z najkrajších miest v Nemecku a pre turistov je to obľúbená destinácia. Ak sa rozhodnete navštíviť Drážďany, určite potrebujete aj ubytovanie. V tomto článku vám predstavíme niekoľko možností, kde sa v Drážďanoch môžete ubytovať.

Hotel Schloss Eckberg

Ak si chcete dopriať niečo špeciálne, pobyt v hoteli Schloss Eckberg určite stojí za to. Nachádza sa na kopci nad mesto a ponúka úchvatný výhľad na Drážďany. Hotel sa nachádza v krásnom historickom zámku z 19. storočia a každá izba je iná, s individuálnym dizajnom. Okrem toho je vám k dispozícii aj spa so saunou a vonkajším bazénom.

Hotel Taschenbergpalais Kempinski Dresden

Tento luxusný hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka komfortné a priestranné izby. Hotel bol postavený v historickom paláci a ponúka vám štýlové prostredie s výhľadom na známe miesta v Drážďanoch. Hotel má aj wellness centrum s bazénom a saunou.

NH Collection Dresden Altmarkt

Tento moderný hotel sa nachádza v centre mesta a je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné ubytovanie za rozumné ceny. Izby sú elegantné, a vybavené sú všetkým potrebným zariadením. Hotel má aj reštauráciu a fitness centrum.

Hostel Mondpalast

Hostel Mondpalast ponúka cenovo dostupné ubytovanie v centre mesta. Izby sú jednoduché, ale útulné a majú vlastné kúpeľne. Hostel má tiež spoločenskú miestnosť a terasu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto.

Airbnb

Ak hľadáte ubytovanie, ktoré má viac domáckej atmosféry, môžete si vybrať z množstva ponúk na Airbnb. Radi si môžete vybrať izbu u miestnych obyvateľov, čo vám poskytne úplne iný pohľad na mesto a miestne zvyklosti.

V Drážďanoch nájdete množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely. Vybrať si môžete podľa vašich preferencií a možností. Dôležité je, aby ste si mohli užiť pobyt v tomto nádhernom meste.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky