Objavte lety za najlepšie ceny

Nemecko Rothenburg ob der Tauber

Počasie Nemecko Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber - Klenot v nemeckom počasí

Rothenburg ob der Tauber, známe aj ako "Klenot Stredoveku", je malebné historické mesto v kraji Frankónsko v Nemecku. Nachádza sa v južnej časti krajiny, blízko hraníc s Rakúskom. Rothenburg ob der Tauber je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta, vďaka svojmu zachovalému stredovekému charakteru a malebným uličkám plným historických budov.

Keď príde na počasie v Rothenburg ob der Tauber, je dôležité mať na pamäti, že mesto leží v kontinentálnom podnebnom pásme. To znamená, že tu nájdeme jasne vymedzené ročné obdobia s výraznými rozdielmi v teplotách a zrážkach.

Letá v Rothenburg ob der Tauber sú teplé, s priemernými dennými teplotami okolo 25°C. V lete je tu dosť slnečných dní, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si prechádzky po meste, navštíviť významné pamiatky a posedieť pri jednom z mnohých vonkajších kaviarní. Občas sa však môže objaviť aj za mrakov, a tak by bolo vhodné mať priravený dáždnik alebo pláštenku. Teploty v noci klesajú na približne 15°C, čo znamená, že je potrebné mať so sebou aj niečo teplejšie na oblečenie.

Jeseň prichádza s miernym ochladením a padaním listov. V septembri a októbri je v Rothenburg ob der Tauber príjemne teplé, s teplotami okolo 20°C. To je skvelý čas na prehliadku mesta a objavovanie jeho historických zákutí. Zrážky sú v tomto období častejšie, takže by bolo vhodné mať so sebou dáždnik alebo náhradné oblečenie.

Zima v Rothenburg ob der Tauber môže byť studená a zasnežená. Teploty v decembri a januári sa pohybujú okolo 5°C a počas niektorých dní aj mierne pod nulou. Ideálny čas na návštevu Rothenburg ob der Tauber v zime je počas Vianoc, keď mesto ožíva vianočnou atmosférou a adventným trhom. Zasnežené strechy a historické budovy vytvárajú jedinečný scenár, ktorý je neopakovateľný. Nezabudnite sa ale vhodne obliecť a mať so sebou teplé oblečenie, vrátane zimnej bundy, šálu a rukavíc.

Na jar sa Rothenburg ob der Tauber prebúdza k životu. Teploty začínajú stúpať a priemerne dosahujú 15°C. Zrážky sú v tomto období menšie ako v jeseni a zima, ale stále je dobré byť pripravený na neočakávaný dážď. Jar je obdobím kvitnutia kvetov, čo dáva Rothenburg ob der Tauber nezameniteľný vzhľad a zväčšuje jeho kúzlo ešte viac.

Je však dôležité si uvedomiť, že počasie je stále nepredvídateľné a môže sa meniť každú chvíľu. Nech už sa rozhodnete navštíviť Rothenburg ob der Tauber v akomkoľvek období, nezabudnite si skontrolovať predpovede počasia a prispôsobiť si svoje plány podľa nich. Mesto v každom prípade ponúka jedinečný zážitok, a preto je to ideálne miesto na návštevu, bez ohľadu na počasie.


Dovolenka Nemecko Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber je krásne historické mesto, ktoré sa nachádza v južnej časti Nemecka. Toto mesto patrí k najnavštevovanejším turistickým destináciám v krajine a odhaľuje prekrásnu architektúru, kultúrnu históriu a fascinujúci náhľad do minulosti Nemecka.

Mesto Rothenburg ob der Tauber sa nachádza v oblasti Frankónska a bola založené už v 10. storočí. Mestské opevnenie, ktoré bolo postavené okolo mesta v 13. storočí, dokazuje obranu pred intrádami najmä z francúzskej strany. S jeho stenami, vežami a bránami, ktoré sa zachovali až dodnes, môžete prechádzať malými uličkami a nikdy nezabudnúť na túto malebnú atmosféru.

Jednou z najpopulárnejších atrakcií je gotická katedrála Svätého Jakuba, ktorú môžete vidieť v centre mesta. Katedrála bola postavená v 14. storočí a je považovaná za jednu z najkrajších katedrál v Nemecku. Môžete sa tiež prejsť po Mestskom námestí (Marktplatz) a pozrieť sa na prekrásne renesančné a barokové budovy z okolitých ulíc.

Pokiaľ máte radi kultúrne zážitky, môžete navštíviť aj viacero múzeí, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a kultúre mesta. Rothenburg ob der Tauber ponúka aj množstvo galérií, kde môžete vidieť diela miestnych umelcov a pozrieť si pestrofarebné výstavy.

Okrem toho, Rothenburg ob der Tauber je známy aj svojimi festivalmi a oslavami. Najznámejším z týchto festivalov je Christkindlmarkt, kde môžete ochutnať tradičné vánočné jedlá a nápoje a nakupovať jedinečné darčeky.

Celkovo, Rothenburg ob der Tauber je skvelou destináciou pre turistov, ktorí chcú vidieť čarovné mesto, ktoré má v sebe úžasnú históriu a kultúru. Toto mesto ponúka všetko, od prechádzky po malebných uličkách až po návštevu kultúrnych a historických pamiatok. Počas návštevy mesta určite nezabudnite ochutnať tradičné nemecké jedlá a nápoje. Ak hľadáte dovolenku plnú kultúrnych zážitkov, tak Rothenburg ob der Tauber je pre vás tá správna voľba!


Najčastejšie otázky a odpovede Nemecko Rothenburg ob der Tauber


Najčastejšie otázky a odpovede o Rothenburg ob der Tauber v Nemecku sú:

1. Aké je najlepšie spôsob, ako sa dopraviť do Rothenburg ob der Tauber?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je príchod po ceste. Rothenburg ob der Tauber je dobre prepojený so susednými mestami a môžete sem prísť autom, autobusom alebo vlakom.

2. Kedy je najlepšie navštíviť Rothenburg ob der Tauber?
Odpoveď: Rothenburg ob der Tauber je nádherné celý rok, ale najrušnejší čas je počas letných mesiacov, keď je vonku teplejšie a mnoho festivalov sa koná. Ak preferujete pokojnejšiu návštevu, odporúčame prísť na jar alebo na jeseň.

3. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Rothenburg ob der Tauber?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie patria Stolová brána, Mesto Detských snov, Múzeum kriminológie, Plönlein, Märtplatz a katedrála Svätého Jakuba.

4. Kde sa dá v Rothenburg ob der Tauber dobre najesť?
Odpoveď: Rothenburg ob der Tauber ponúka veľa možností pre gurmánov. Niektoré populárne reštaurácie a cukrárne sú Restaurant Eisenhut, Gasthof zur Silbernen Kanne, Zur Höll, Café Einzigartig a Konditorei-Café Ganapati.

5. Kde sa dá získať suveníry v Rothenburg ob der Tauber?
Odpoveď: Mnoho obchodov v Rothenburg ob der Tauber ponúka suveníry ako tradičné nemecké hračky, porcelán, ručne vyrobené predmety zo drevotriesky a kočíky, ktoré sú obľúbené u turistov. Niektoré obchody, ktoré by ste mohli navštíviť, sú Käthe Wohlfahrt, Rothenburg Christmas Store a Schneeballen Hümpfner.

Tieto otázky a odpovede slúžia iba ako všeobecný sprievodca a odporúčame sa informovať o najnovších informáciách po príchode do Rothenburg ob der Tauber.


Letenka Nemecko Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber: Skvost stredovekej architektúry v srdci Nemecka

Rothenburg ob der Tauber je krásne stredoveké mestečko nachádzajúce sa v nemeckom spolkovom štáte Bavorsko. Úzke kamenné uličky, historické budovy a zachované hradby robia z tohto miesta vysnívanú destináciu pre milovníkov histórie a architektúry.

Ak sa rozhodnete navštíviť Rothenburg ob der Tauber, najlepší spôsob, ako sa tam dostať, je letecky. Po prílete na medzinárodné letisko vo Frankfurte alebo v Mníchove, máte možnosť pokračovať v ceste na miesto letecky. Existuje niekoľko leteckých liniek, ktoré ponúkajú pravidelné spojenia z rôznych krajín vo svete. Po pristátí na letisku môžete využiť verejnú dopravu, ktorá vás dovezie priamo do Rothenburg ob der Tauber.

Po príchode do mestečka vás okamžite očarí atmosféra histórie. Rothenburg ob der Tauber je považované za jedno z najlepšie zachovaných stredovekých miest v celej Európe. Jeho historické centrum je vyplnené starými domami, typickými pre túto éru, ktoré sa vyznačujú drevenými štruktúrami a malebnými podloubiami. Prejdite sa jeho úzkymi uličkami a obdivujte starobylú architektúru, architektonické detaily a romantické námestia.

Jedným z hlavných symbolov mesta je Plönlein, malebný rohový dom s vežičkou, ktorý často nájdete na fotografických pohľadniciach Rothenburg ob der Tauber. Táto ikonická budova je dokonalým príkladom stredovekej architektúry a je jednou z najobľúbenejších turistických atrakcií. Okrem toho môžete navštíviť aj St. Jamesova kostolík, ktorý ponúka úchvatný výhľad na okolitú krajinu z jeho veže.

Okrem bohatstva historických zaujímavostí má Rothenburg ob der Tauber aj viacero múzeí, ktoré ponúkajú pohľad na minulosť mesta. Múzeum Käthe Wohlfahrt vás prevedie svetom vianočných tradícií, zatiaľ čo Múzeum kriminality vám poskytne fascinujúci pohľad na históriu trestného konania.

Po prehliadke mesta nezabudnite ochutnať aj miestne špeciality, ako sú tradičné nemecké koláče známe ako "Schneeballen" alebo rozprávkové medovníky. Navštívte jednu z miestnych reštaurácií a vychutnajte si autentické bavorské jedlá.

Rothenburg ob der Tauber je ako z rozprávky. Jeho zachovalá stredoveká architektúra a atmosféra histórie vám umožnia ožiť minulosť priamo pred vašimi očami. Preto, ak sa rozhodnete pre letenku do Nemecka, neváhajte a navštívte toto malebné mestečko plné krásy a zázrakov.


Ubytovanie Nemecko Rothenburg ob der Tauber


Rothenburg ob der Tauber: Romantika a krása stredoveku

Ak hľadáte nádherné historické mestá, ktoré prežiarili stredovekú atmosféru, nemali by ste prehliadnuť Rothenburg ob der Tauber v Nemecku. Toto malebné mesto je považované za jedno z najkrajších a najromantickejších v celej krajine. S jeho dobre zachovanými historickými budovami, starobylými uličkami a opevnenými múrmi je Rothenburg ob der Tauber ako živý stredoveký pohľad do minulosti.

Jedným z najväčších lákadiel Rothenburgu je jeho ubytovanie. Mesto ponúka široký výber zariadení na ubytovanie, od malebných rodinných penziónov až po luxusné hotely. Turisti majú možnosť si vybrať ubytovanie, ktoré najlepšie vyhovuje ich preferenciám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí túžia po pravom stredovekom zážitku, je ideálna voľba ubytovanie v jednom z mnohých historických hotelov v Rothenburgu. Tieto hotely sa nachádzajú v samotnom srdci mesta a ponúkajú jedinečnú atmosféru s ich kameňovými múrmi a rustikálnym nábytkom. Môžete sa tešiť na autentické starobylé priestory a pohodlné izby so všetkým moderným vybavením. Nič vás nechá lepšie pohlcených stredovekom duchom miesta ako prenocovanie v takomto hoteli.

Pre tých, ktorí uprednostňujú viac súkromia a nezávislosť, sú k dispozícii aj rodinné penzióny a apartmány. Mnohé z týchto ubytovacích zariadení sa nachádzajú v rekonštruovaných historickej budove a ponúkajú útulné a dobre vybavené izby s možnosťou samostatného stravovania. Mnohé z nich majú aj malebné dvory alebo terasy, kde si môžete vychutnať raňajky alebo večerný pohár miestneho vína.

Rothenburg ob der Tauber nie je iba o svojom úžasnom ubytovaní, ale aj o skvelých aktivitách a atrakciách. Keď nie ste zaneprázdnení prechádzkami po staromeste a obdivovaním krásy, môžete sa vybrať na prechádzku po mestských múroch. Múry sú stále v dobrom stave a poskytujú vám úžasný výhľad na okolité krajinu. Mesto je tiež domovom k viacerým múzeám, kde sa môžete dozvedieť viac o histórii a kultúre Rothenburgu.

Ak ste shoppingový nadšenec, nemali by ste vynechať návštevu mnohých miestnych obchodíkov, ktoré ponúkajú ručne vyrobené suveníry, umelecké a remeselné výrobky. Nákupné ulice sú plné farebných domčekov a príjemných kaviarničiek. Nemôžete odísť bez toho, aby ste ochutnali slávnu Rothenburgskú kúsku, miestnu dezertnú pochúťku.

Či už prídete na jednodňový výlet alebo plánujete dlhšiu dovolenku, Rothenburg ob der Tauber vám ponúka magickú stredovekú atmosféru a možnosť zažiť autentický kúsok histórie. S jeho romantickým ubytovaním a bohatou kultúrnou dedičinou toto mesto nikdy nesklame. Takže ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, Rothenburg ob der Tauber by vám nemal ujsť!


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky