Objavte lety za najlepšie ceny

Nepál Dhaulagiri Circuit Trek

Počasie Nepál Dhaulagiri Circuit Trek


Nepál Dhaulagiri Circuit Trek: skúste prekonať všetky klimatické výzvy

Nepál je krásna krajina, ktorá ponúka množstvo turistických trás pre svojich návštevníkov. Medzi najobľúbenejšie a najnáročnejšie zážitky patrí trek po Dhaulagiri Circuit. Tento 20-dňový trek je jedným z najzaujímavejších a krásnejších trás v Nepále. Táto trasa vyžaduje skúsených horských turistov, ktorí majú chuť vystaviť sa klimatickým výzvam, ktoré táto trasa ponúka.

Trasa

Dhaulagiri Circuit Trek je jednou z najťažších trekingových trás v Nepále. Trasa je dlhá a náročná a vyžaduje si vynikajúcu fyzickú kondíciu, stúpanie cez poľné cesty, úzke chodníky, končiare a rieky. Trasa vás prevedie krásnymi horskými scenériami, s nádhernými výhľadmi na oceán, rieky a zasnežené vrcholy Himalájí.

Počasie

Počasie na Dhaulagiri Circuit Trek je neustálym a premenlivým faktorom, ktorý hrá kľúčovú úlohu v úspechu trasy. Treba si byť vedomý všetkých ročných období a zmeny podmienok, ktoré sa s nimi spájajú.

Jar (marec – máj)

Jar je ideálne obdobie pre túry po Dhaulagiri Circuit Trek. Teploty sú príjemné a pohybujú sa medzi 10 ℃ a 20 ℃. Práve v tomto období sa tento trek stáva mimoriadne krásnym, keďže kvety pokrývajú zelené kopce a nízke stromy.

Leto (jún – august)

Leto, to je obdobie monzúnového obdobia v Nepále. To znamená, že počasie je veľmi nepredvídateľné a prší takmer denne. Bežné sú prívalové zrážky a to vyžaduje odvahu a silnú fyzickú kondíciu.

Jeseň (september – november)

Mnohí turisti uprednostňujú túry v jeseňskom období. Toto obdobie je známe pre zosilnené horské zrážky, ktoré prichádzajú v prvej polovici septembra, ale oktober a november sú obdobím najlepejších podmienok počasia.

Zima (december – február)

Zima je veľmi chladná a mrazivá, ale stále možná pre túry po Dhaulagiri Circuit Trek. Mrazivé teploty sú bežné a pokrývajú majestátny vrchol Dhaulagiri. Toto obdobie nie je najlepšie pre prvotriednych turistov, ktorí majú slabú odolnosť voči mrazu a zimnej obuvi.

Doporučenie

Dhaulagiri Circuit Trek môže byť náročnou výzvou, v závislosti od vašej kondície a schopnosti prispôsobiť sa klimatickým podmienkam. Preto vám odporúčame, aby ste si predtým skontrolovali svoju fyzickú kondíciu a vybrali si ten najlepší termín podľa vašich osobných preferencií. Nezabudnite si s sebou zobrať dostatok teplej oblečenie, vhodné topánky a dostatočné zdravotné vybavenie.

Dhaulagiri Circuit Trek v Nepále je pre náročných a odvážnych turistov, ktorí sa odvážia vystaviť sa nástrahám a zmene počasia. Pre tých, ktorí sú pripravení na túto výzvu, je to veľký zážitok a mal by sa zahrnúť do zoznamu turistických aktivít počas návštevy Nepálu.


Dovolenka Nepál Dhaulagiri Circuit Trek


Nepál je rozmanitým a nádherným cieľom pre milovníkov dobrodružstva a trekovania. Medzi najobľúbenejšie trasy patrí Dhaulagiri Circuit Trek, ktorý ponúka úžasné výhľady na očarujúce himalájske štíty a nezabudnuteľné zážitky.

Dhaulagiri Circuit Trek je jeden z náročnejších a menej komerčných trekingov v Nepále. Táto trasa sa nachádza v oblasti Annapurny a Dhaulagiri v stredozápadnom Nepále. Je považovaná za jednu z najnáročnejších trekingových trás v krajine, čo však vyrovnáva vynikajúca scenéria a menej preplnené trasy.

Trek sa začína vo vesnici Beni a pokračuje cez rieku Kali Gandaki až do vesnice Marpha, kde sa môžete pokochať úžasnou architektúrou a kultúrou tibetských etnických skupín. Odtiaľ sa pokračuje do Dhaulagiri Base Camp, ktorý ponúka nádherný výhľad na vrchol Dhaulagiri, s nadmorskou výškou 8 167 metrov, a okolité vysoké štíty.

Trek je náročný, nakoľko prechádza riedkou oblasťou a nie sú k dispozícii veľké množstvá ubytovacích možností. Preto je dôležité byť fyzicky pripravený a mať dostatočnú výbavu na prežitie v horských podmienkach. Odporúčaná doba na túto trasu je od apríla do mája a septembra až novembra, kedy je lepšia viditeľnosť a miernejšie podnebie.

Počas trekovania si môžete vychutnať krásne výhľady na ľadovce, divoké rieky, hlboké kaňony a surrealizmus okolitej prírody. Okrem prírodných krás môžete navštíviť aj niekoľko kláštorov na ceste, ktoré vám poskytnú zaujímavý pohľad do miestnej kultúry a náboženstva.

Dhaulagiri Circuit Trek vám tiež poskytne príležitosť spoznať miestne obyvateľstvo, ktoré žije v odľahlých horských dedinách. Môžete sa zoznámiť s ich kašmírskou kultúrou a tradíciami a ochutnať miestnu kuchyňu.

Samotné trekingové dovolenky v Nepále sú jedinečným spôsobom objavovania a približovania sa prirodzenému a divokému prostrediu tohto krajiny. Dhaulagiri Circuit Trek je výnimočnou voľbou pre dobrodruhov, ktorí hľadajú zážitky a výzvy. Preto ak ste pripravení na náročný, ale zároveň nezabudnuteľný dovolenkový zážitok, Dhaulagiri Circuit Trek v Nepále by mohol byť práve tá správna voľba pre vás.


Ubytovanie Nepál Dhaulagiri Circuit Trek


Ubytovanie na Dhaulagiri Circuit Trek v Nepále

Dhaulagiri Circuit Trek je jednou z najobľúbenejších turistických trás po celom Nepále. Táto trekingová trasa v okolí Dhaulagiri, s nadmorskou výškou viac ako 8000 metrov, ponúka nádherné výhľady na okolité vrcholy a prechádza cez nádherné horské dedinky a údolia. Pri plánovaní vašej cesty až sem je niektorého dočasného ubytovania veľmi dôležité.

Na Dhaulagiri Circuit Trek sa môžete ubytovať v rôznych miestach počas celej trasy. Vzhľadom k tomu, že ide o menej frekventovanú turistickú trasu, mnoho miest ponúka iba základné zariadenia pre turistov. Väčšina ubytovacích možností sú menšie horské chaty, ktoré poskytujú základné pohodlie a stravu.

Pred začiatkom trasy sa môžete ubytovať vo meste Pokhara, kde je k dispozícii široká škála hotelov a ubytovacích zariadení. Mnoho turistov si tu rezervuje izbu v hoteli na prvú noc a potom sa vydáva na Dhaulagiri Circuit Trek.

Počas trasy sa cesty predchádzajúcich týždňov menia v závislosti od výšky a blízkosti civilizácie. Môžete sa ubytovať v rôznych horských dedinkách, ako sú Darbang, Tatopani, Marpha, Kalopani a Muri. Väčšina týchto dediniek ponúka ubytovanie v rámci charakteristických teahouse-ov, ktoré sú postavené špeciálne pre turistov. Tie vám šetrne poskytnú jednoduché izby s lôžkami a priestranné spoločné miestnosti s krbom, kde môžete relaxovať v pohodlí hor. Teahouse-ov zvyčajne prevádzkujú miestni obyvatelia a ponúkajú základné služby, ako sú teplá sprcha a jednoduché jedlá.

Keď sa dostanete blízko základného tábora Dhaulagiri, mnoho turistov si rezervuje ubytovanie v opustenej cabine, ktorá je poskytovaná trekingovou spoločnosťou. Tie môžu byť základné drevené chaty s minimálnou vybavenosťou, alebo luxusnejšie stanové tábory s možnosťou stravovania a sprchovania. Toto ubytovanie vám ponúka väčšiu súkromie a odpočinok po náročnom dni chôdze.

Napriek niektorým obmedzeniam na ubytovanie, cestovanie po Dhaulagiri Circuit Trek je prekrásnou skúsenosťou. Ubytovanie v týchto horských chatách a teahouse-och poskytuje jedinečný pohľad na miestne obyvateľstvo a kultúru, a často vám umožňuje stretnúť iných turistov z rôznych kútov sveta. Musíte však pamätať, že kvôli obmedzeným kapacitám nie je vždy možné rezervovať si izbu pred časom, preto sa odporúča mať s sebou vlastný spací vak.

Ak hľadáte výzvu v podobe tréky v Nepále, Dhaulagiri Circuit Trek je jedným z najlepších výberov. Môže vám poskytnúť jedinečnú skúsenosť a nádherné výhľady na nekonečné himalájske vrcholy. Nezabudnite však plánovať ubytovanie vopred a byť pripravení na základné životné podmienky počas svojej cesty.


Letenka Nepál Dhaulagiri Circuit Trek


Nepál je krajina, ktorá ponúka množstvo možností pre turistiku, jednou z nich je Dhaulagiri Circuit Trek. Tento trek sa nachádza v regióne Annapurna a je jedným z najnáročnejších a najdlhších trekov v Nepále. Tento trek trvá približne 18 až 20 dní a ponúka nádherné výhľady na Dhaulagiri, Annapurna a ďalšie hory.

Cestu začínate z miesta pokojného mestečka Beni a pokračujete do kopcov. Cesta je postupne náročnejšia a vyžaduje od vás fyzickú kondíciu a vytrvalosť. Tento trek je určený pre skúsených aj menej skúsených trekových turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a zároveň chcú objaviť krásy Nepálu.

Pri tomto treku objavíte rôzne kultúrne a etnické dedinky, ktoré sú domovom miestnych obyvateľov. Tieto dedinky sú známe svojou jedinečnou kultúrou, tradíciami a náboženstvom. Mnoho turistov sa rozhodne pre tento trek kvôli tomu, aby sa dostali na miesta, ktoré sú mimo dosahu turistických ciest.

Dhaulagiri Circuit Trek ponúka prekrásne výhľady na kopce a hory, ako aj na zvieratá a rastliny, ktoré sa nachádzajú v tejto oblasti. Občas môžete vidieť divé zvieratá, ako sú napríklad srnky alebo kravy yaks. V oblasti Dhaulagiri je množstvo horských riek a potokov, ktoré ponúkajú úžasné miesta na oddych a relaxáciu.

Nakoniec, nezabudnite na dôležitú vec: letenku do Nepálu. Nepál má jedno z najkrajších letectiev na svete, a tak si určite nechcete nechať ujsť túto skvelú ponuku. Letenky sú pre tento trek k dispozícii online a môžete si ich zabezpečiť už teraz.

V Nepále je množstvo miest, ktoré môžete navštíviť a ktoré vás okúzlia. Dhaulagiri Circuit Trek je jedným z najkrajších a najhlbších trekov v Nepále a určite stojí za to ho vyskúšať. Pripravte sa na nezabudnuteľné zážitky a okamihy.


Najčastejšie otázky a odpovede Nepál Dhaulagiri Circuit Trek


1. Aký je trvanie Dhaulagiri Circuit Trek v Nepále?
- Trvanie Dhaulagiri Circuit Trek v Nepále je obvykle 15 až 18 dní.

2. Koľko kilometrov sa prejde počas Dhaulagiri Circuit Treku?
- Počas Dhaulagiri Circuit Treku sa prejde približne 160 až 180 kilometrov.

3. Je potrebné mať predchádzajúce horolezecké skúsenosti pre tento trek?
- Áno, je odporúčané mať predchádzajúce horolezecké skúsenosti a dobrú fyzickú kondíciu pre Dhaulagiri Circuit Trek.

4. Kedy je najlepší čas na uskutočnenie Dhaulagiri Circuit Treku?
- Najlepší čas na uskutočnenie Dhaulagiri Circuit Treku je od októbra do novembra a od marca do mája.

5. Aká je maximálna výška počas Dhaulagiri Circuit Treku?
- Maximálna výška počas Dhaulagiri Circuit Treku je 5 360 metrov (Dhaulagiri Base Camp).

6. Aké vybavenie je potrebné pre tento trek?
- Na tento trek je potrebné mať kvalitné trekové topánky, teplé oblečenie, spacák, dáždnik, trekovú palicu, batoh, slnečné okuliare, ochranný krém s vysokým faktorom ochrany, lieky a podobne.

7. Môžete vidieť Mount Everest počas Dhaulagiri Circuit Treku?
- Áno, ak máte šťastie a jasný deň, môžete vidieť Mount Everest z niektorých bodov trasy.

8. Kde sa začína a končí Dhaulagiri Circuit Trek?
- Dhaulagiri Circuit Trek sa zväčša začína a končí v meste Beni, nachádzajúcom sa v západnom Nepále.

9. Je možné uskutočniť tento trek s miestnou sprievodcovskou službou?
- Áno, je možné uskutočniť tento trek s miestnou sprievodcovskou službou, čo je odporúčané pre navigáciu po treku a získanie miestnej kultúrnej a jazykovej informácie.

10. Aké sú niektoré hlavné výzvy Dhaulagiri Circuit Treku?
- Niektoré hlavné výzvy Dhaulagiri Circuit Treku zahŕňajú strmé stúpania a klesania, chladné podmienky, vysokú nadmorskú výšku a fyzickú náročnosť.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky