Objavte lety za najlepšie ceny

Nikaragua San Juan del Sur

Najčastejšie otázky a odpovede Nikaragua San Juan del Sur


1. Aké je poveternostné podnebie v San Juan del Sur?
San Juan del Sur má subtropické podnebie s teplými a suchými letami a mierne zimy. Teploty sa pohybujú medzi 24-32°C počas letných mesiacov a medzi 21-28°C v zimných mesiacoch.

2. Aké je odporúčané oblečenie na návštevu San Juan del Sur?
Odporúča sa nosiť ľahké a vzdušné oblečenie, ako napríklad šortky, tričká a plavky počas letných mesiacov. V zimných mesiacoch je vhodné mať so sebou aj ľahký sveter alebo bundu, pretože večery môžu byť chladnejšie.

3. Ako sa dostanem do San Juan del Sur?
San Juan del Sur je prístupný cez medzinárodné letisko Augusto C. Sandino v Managui, hlavnom meste Nikaraguy. Z letiska je možné si prenajať auto, využiť taxislužby alebo autobusovú dopravu do San Juan del Sur, ktorá je vzdialená približne 140 km.

4. Aké sú najpopulárnejšie pláže v San Juan del Sur?
Niektoré z najpopulárnejších pláží v San Juan del Sur sú Playa Maderas, Playa Hermosa, Playa El Remanso a Playa Marsella. Každá z týchto pláží ponúka krásne pieskové pláže a možnosti na surfovanie.

5. Aké sú hlavné atrakcie v San Juan del Sur?
Medzi hlavné atrakcie v San Juan del Sur patrí návšteva Orlieho okľuka, heraldického symbolu mesta, ktorý ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu. Výlety na lodiach do okolitých zátok a ostrovov sú tiež veľmi obľúbené. Okrem toho, San Juan del Sur ponúka množstvo reštaurácií, obchodov a nočných klubov pre zábavu turistov.

6. Kde si môžem zakúpiť suveníry v San Juan del Sur?
Môžete si zakúpiť suveníry v miestnych obchodoch, trhoch a tržniciach v San Juan del Sur. Tu môžete nájsť ručne vyrobené šperky, keramiku, oblečenie a iné typické nikaragujské suveníry.

7. Ako sa dostanem do okolitých prírodných rezervácií a národných parkov zo San Juan del Sur?
Najlepšou možnosťou je využiť organizované výlety alebo si prenajať auto, aby ste mohli preskúmať okolité prírodné rezervácie a národné parky. Niektoré z najznámejších miest zahŕňajú národný park Volcán Maderas, rezerváciu Ostrov Ometepe a rezerváciu Las Peñitas s možnosťou pozorovania rýb.

8. Aké je miestne jedlo v San Juan del Sur?
Miestne jedlo v San Juan del Sur je založené na čerstvých morských plodoch ako sú krevety, ryby a chobotnice. Medzi populárne jedlá patria ceviche, rybacie tacos a lobstrové cestoviny. Okrem toho nájdete aj rôzne reštaurácie so svetovou kuchyňou.


Dovolenka Nikaragua San Juan del Sur


Nikaragua môže byť malou krajínou v strednej Amerike, ale skrýva v sebe neskutočné tajomstvo. Juhozápadná Nikaragua, najmä mesto San Juan del Sur, je požehnaním pre každého, kto hľadá malebné pláže, dobré jedlo a kultúrne zážitky. Napriek tomu, že prevažná časť Nikaraguy sa stretáva s mnohými sociálnymi, politickými a ekonomickými problémami, San Juan del Sur je presne opak a má veľa zdrojov, ktoré určite stojí za návštevu.

Prvá vec, ktorá u vás vyvolá v San Juan del Sur dojem, bude prekrásna pláž, ktorá tvorí jeho pobrežie. Mnoho z nich sú menej rušné, sú dobre udržiavané a ponúkajú rôzne zábavné aktivity. Populárne sú prevažne vodné a v prípade, že máte záujem, môžete sa zúčastniť napríklad potápania, plachtenia, jazdy na skútri alebo lovljenia rýb.

Okrem pláží, nájdete v San Juan del Sur aj rôzne reštaurácie, ktoré ponúkajú miestne chutné špeciality a nápoje, často s nádherným výhľadom na more. Ceny sú pomerne prístupné, takže si môžete užívať miestnu kuchyňu. Lokálna trhovisko vám ponúkne skvelé ingrediencie, ktoré môžete použiť aj v prípade, že si radšej varíte sami.

Okrem pláž a gastronómie môžete v San Juan del Sur aj spoznať miestne špecifiká, ktoré sú plné histórie a kultúry. Patrí medzi ne napríklad návšteva miestnej katedrály alebo tradičnej tancovanej show La Gigantona. Obzvlášť populárne je tiež stredoveká pevnosť, ktorá sa nachádza necelých 30 minút od San Juan del Sur.

Samotná Nikaragua je často porovnávaná s juhovýchodnou Áziou, kvôli svojej pohostinnosti, nádherným plážam a úžasnej prírode. San Juan del Sur je samo o sebe dokonalým miestom na vašu dovolenku, kde nájdete všetko, čo si pri pobyte odpočinutie a zábava od života počas pracovného týždňa. Toto miesto skrýva v sebe mnoho pokladov, ktoré vás príjemne prekvapia a budete si na ne spomínať ešte dlho po vašom návrate.


Letenka Nikaragua San Juan del Sur


Ak hľadáte nový cieľ pre svoje dovolenkové plány, Nikaragua by mohla byť tú správnu voľbou. Táto stredoafrická krajina ponúka nádhernú prírodu, bohatú kultúru a jedinečné skúsenosti. Jedným z miest, ktoré by ste mali určite navštíviť, je pobrežné mesto San Juan del Sur.

Ak plánujete svoju dovolenku v Nikarague, najlepším spôsobom ako sa tam dostať je letecky. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Managuy, hlavného mesta Nikaraguy. Po prílete môžete ľahko cestovať do San Juan del Sur, čo je asi dvojhodinová jazda autom.

San Juan del Sur je malebné rybárske mesto, ktorého hlavnou atrakciou je krásna pláž a úžasný výhľad na Tichý oceán. Patria sem biele piesočnaté pláže s plameňmi a príjemná teplá voda. Toto miesto je rajom pre surferov a milovníkov vodných športov.

Okrem svojich úchvatných pláží ponúka San Juan del Sur aj niekoľko turistických atrakcií. Môžete navštíviť starovládny maják na vrchu mesta, kde si môžete vychutnať ohromujúci panoramatický výhľad na okolitú krajinu. Mesto má aj bohatú kultúru a históriu, ktorú môžete spoznávať prostredníctvom múzeí a historických pamiatok.

Jednou zo skvelých vecí, ktoré môžete v San Juan del Sur zažiť, je výhľad na slnečný západ. Existuje niekoľko miest, kde si môžete vychutnať tento krásny výhľad, vrátane niektorých reštaurácií a plážových barov. Po celodennom ochutnávaní miestnych jedál a prechádzaní sa po pláži je sledovanie slnečného západu ideálnym spôsobom, ako ukončiť deň.

Pre milovníkov aktívneho oddychu ponúka San Juan del Sur aj rôzne možnosti výletov a dobrodružstiev. Môžete si prenajať jachtu alebo loď a preskúmať okolité ostrovy a zátoky. Môžete tiež navštíviť niektoré zo susedných pláží a zájsť do niektorého z miestnych národných parkov, kde môžete obdivovať bohatú flóru a faunu.

V San Juan del Sur nechýba ani večerný život. Mesto ponúka množstvo barov a reštaurácií, kde si môžete užiť skvelú atmosféru a miestne špeciality. Nezáleží na tom, či preferujete džungle, pláže alebo nočný život, San Juan del Sur má pre každého niečo.

Ak sa chystáte navštíviť Nikaragu, nezabudnite si zabezpečiť letenku do San Juan del Sur. Toto malebné rybárske mesto je ideálnym miestom pre oddych, dobrodružstvo a objavovanie. Bude to určite nezabudnuteľný zážitok, ktorý stojí za to zažiť.


Počasie Nikaragua San Juan del Sur


Nikaragua je zaujímavou krajinou na západnom pobreží Strednej Ameriky. Je to krajina s množstvom rôznych kultúr a zvykov, ktorá ponúka aj množstvo atraktívnych miest pre turistov. Medzi najpopulárnejšie destinácie patrí hlavne San Juan del Sur, ktoré sa pre svoju jemnú pláž a surferský duch zdá byť nekonečne obľúbené.

San Juan del Sur počasie

Klimatické podmienky v San Juan del Sur sú tropické, vysvetľujú to teplé alebo mierne zimy a horúce letá. Júl a august sú najhorúcejšie mesiace s vrcholmi, ktoré sa veľmi zriedka dostávajú pod 30 stupňov Celzia. V noci sa teplota nepretržite pohybuje okolo 25 stupňov Celzia, takže pri zakúpení balíka dobre zvažte svoj odev podľa aktuálneho počasia.

San Juan del Sur sezóna

Zimná sezóna, ktorá sa väčšinou vyskytuje od decembra do marca, prináša mierny búrky a zvýšené množstvo zrážok. Tropické búrky dokážu priniesť veľké množstvo zrážok za krátky čas, takže v mestských oblastiach môžu byť povodne výzvou. Letná sezóna trvá od mája do novembra a prináša so sebou suchšie a horúce počasie.

To, čo musíte vedieť o San Juan del Sur je, že to nie je miesto, kde by ste mohli chodiť bez opaľovacej krému. Slnko v tejto oblasti má silnú intenzitu a nikdy by ste si nemali dovoliť, aby vaša pokožka zostala vystavená slnečnému žiareniu dlhodobo. Chráňte si pokožku pred slnkom a užívajte si krásne pláže, ktoré San Juan del Sur ponúka.

Všimnite si, že keď prichádza sezóna dažďov, pláže nikdy nie sú preplnené, čo dáva návštevníkom príležitosť prežiť kľudnú dovolenku v San Juan del Sur. Prechádzajte sa po plážach a užívajte si príjemný brízdný vietor, ktorý doprovádza vstupný sedem.

Záver

San Juan del Sur je čarovné miesto, ktoré ponúka pozoruhodné zážitky pre všetkých, ktorí si chcú vychutnať slnečnú a horúcu dovolenku. Aj keď sa klima môže líšiť v každom období roka, je to miesto, kde môžete zažiť krásu a pohodu Strednej Ameriky v jej plnej kráse. Preto ak hľadáte miesto, kde môžete relaxovať a vychutnať si pláže, San Juan del Sur je určite miesto, kde by ste mali ísť.


Ubytovanie Nikaragua San Juan del Sur


San Juan del Sur je malé rybárske mestečko, ktoré sa nachádza na juhu Nikaraguy. Toto mestečko sa stalo veľmi obľúbeným turistickým cieľom vďaka svojej nádherné pláži, ktorá je dokonale vhodná na surfovanie. San Juan del Sur je tiež domovom množstva reštaurácií, barov a klubov, kde si môžete užiť nočnú zábavu. Ak plánujete navštíviť San Juan del Sur, aby ste si vychutnali jeho krásy, podľa vlastnej skúsenosti by som vám odporučila jedno ubytovanie – Casa Andalucia.

Casa Andalucia je malý a útulný hotel, ktorý sa nachádza na kopci nad San Juan del Sur. Má nádherný výhľad na mesto a Tichomorí. Je to ideálne miesto na oddych a relaxáciu počas vašej dovolenky. Casa Andalucia ponúka rôzne izby, ktoré sú vybavené všetkým potrebným vybavením pre príjemný pobyt. Iba niektoré izby majú klimatizáciu, ale ostatné izby majú ventilátory. Každá izba má k dispozícii kúpeľňu so sprchovacím kútom a toaletou, posteľ s moskytiérou a terasou alebo balkónom. Izby sú čisté a skvelo udržiavané.

Okrem ubytovania ponúka Casa Andalucia aj očarujúci bazén s výhľadom na more, kde si môžete užiť kúpanie alebo sa len odpočívať na lehátkach. Hotel má tiež reštauráciu, ktorá slúži raňajky a večere. Raňajky sú jednoduché, ale chutné, zvyčajne sa skladajú z ovocia, pečiva, syra, vajec a kávy. Večere sú založené na miestnych špecialitách, ktoré sú skutočne vynikajúce. Na večeru si vždy treba dopredu objednať, aby si mali určitú predstavu o tom, čo sa servíruje.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sme si vybrali Casa Andalucia, bola jeho poloha. Aj keď sa nachádza na kopci (teréne s klietkami), je to naozaj krátky chod v doline stredom mesta, ale toto umiestnenie zabezpečuje, že ste vonku z hluku a chaosu mesta. Novinka odklonu, ktorá začína od cesty Pavón, je výhoda pre tých, ktorí sú na bicykli a peších. Avšak, aj keď máte prenájom vozidla, cesta z mesta je iba 5-10 minút. Naším obľúbeným spôsobom, ako sa dostať do mesta, bolo trolejbus alebo motorka alebo dokonca taxík, ktorý by vás spustil späť, ak ste zostali v meste po nociach!

Ak chcete preskúmať okolitú krajinu, môžete si v hoteli prenajať bicykel alebo motorku na celý deň. Hotel môže zabezpečiť aj organizované výlety do okolia San Juan del Sur. Odporúčam ísť na výlet do národného parku La Flor, kde môžete vidieť obrovské množstvo korytnačiek. Existuje aj množstvo krásnych pláží v okolí, ktoré sa oplatí navštíviť.

V Casa Andalucia sme strávili neuveriteľný týždeň a milovali sme každú sekundu. Hotel má nádhernú polohu, skvelé ubytovanie, fantastické jedlo a krásne výhľady. Ak plánujete navštíviť San Juan del Sur, odporúčam si rezervovať izbu v Casa Andalucia. Určite nebudete sklamaní.


97% nadšených zákazníkov

Garancia najlepšej ceny

Najväčší online výber leteniek

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte si najlacnejšie letenky do okúzľujúcich miest či už krásou, alebo podivnosťou.

Objaviť letenky